Téma: Maricruz

malvinkicska 2014 márc. 29. - 07:10:53
(581/1561)
Suxel igen nézem az utolsó vérig, de ez most számomra nem az amit vártam a Telemundótól, már Maritza nincs benne, vannak benne dolgok, csak mégsem az igazi.
4/10
napraforgó 2014 márc. 29. - 06:30:16 4/10
(580/1561)
Egy olyan társadalomban, ahol mindenki keresztnéven szólítja a másikat, legfeljebb a tisztelt személyeknél eléteszik a senor, senora, esetleg senorita megszólítást, a nagyon-nagyon tisztelteknél meg a don, és dona címet (az összes n betû tetejére tessék odaképzelni a kis hullámvonalat, és ny-nek ejteni), ott ez a vezetéknéven való megszólítás (a szokásos senora nélkül) inkább tiszteletlenséget, lenézést jelent.

Off
Ha netán nézted/nézed a Downton Abbeyt, ott lehet jól látni. Az "alja" cselédnépséget csak keresztnéven szólítják, a magasabb tisztségben levõket a többi alkalmazott a vezetéknevén Mr. és Mrs. mellett, de a lord és házanépe õket is csak símán, vezetéknéven. Csak Mrs. Hughes-t hallottam Mrs-vel megszólítani az uraságéktól, még a cselédség fejét, Carsont is Mr. nélkül szokták, pedig neki kijárna.
Nálunk az ilyen egyirányú (csak lefelé) tegezést csendõrpertunak hívják.
1/10
nota19 2014 márc. 28. - 21:42:06 1/10
(579/1561)
Szegény Ale úr. Nagyon szeretem Évorát, és a karakter is szimpatikus, de sokszor úgy piheg és annyit panaszkodik, hogy néha azt kívánom, bár szabadítaná már meg az Úr a szenvedéseitõl. Benneteket nem zavar az a modorosság, ahogy a nõk szólítják egymást? Canseco, Mendoza.
4/10
suxel 2014 márc. 28. - 20:24:28 4/10
(578/1561)
OFF

És az Utolsó vériget nézed még?
4/10
suxel 2014 márc. 28. - 20:22:00 4/10
(577/1561)
Teobaldo megszépülésére én kíváncsi leszek, mihez lehet vele kezdeni. Ha még ki is kalapálják a púpját, kiegyenesítik a száját, szerintem akkor se lesz túl szép ember. Vajon kap majd hajbeültetést is, azaz dobnak rá egy parókát? Mondjuk a paróka amúgy sokat tehet, mert én elõször a Teresaban nem ismertem meg. Az elsõ olyan karaktere volt Manuel Landetanak, ahol viselt fejszõrzetet és még én is láttam a sorozatot.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 19:01:35 4/10
(576/1561)
Jövõ héten jön a fordulat, Maricruz végre elárulja, hogy mégis õ Alejandro lánya! Alejandro természetesen belebetegszik és kórházba kerül.
Solita is szülni fog, de lesznek komlikációk is.
Ale úr megboldogul, Carola meg hoppon marad a vételi ajánlatával.
Teobaldo meg lépéseket tesz a megszépülése érdekében.
Úgyhogy lesz itt történés bõven.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 18:56:08 4/10
(575/1561)
Kacagtam, hogy Octavio levelet ír a bátyjának azzal a szöveggel, hogy "másként nem tudok kapcsolatba lépni veled" .... :D:D:D Arrafelé még nem ismerik a telefont, se vezetékes, se mobil nincs. Meg az internet is kikerüli Tamaulipast, így sem e-mailt nem tudnak váltani, sem skyepolni nem lehet.

Csalódtam Maricruzban, azt hittem, hogy öntudatosan visszaküldi az ékszert az emírnek. De nem, inkább elvitte fölméretni az árát. Na az is vicces volt, hogy az ékszerész azt mondta, hogy annyira drága, hogy õ ezt nem is tudná megvenni. Szerintem meg egy néhány smaragddal díszített nyakláncot megengedhet magának egy jobb ékszerész. Nem egyet, többet is, akár.

Viszont Dorisra és a kis barátnõjére nem nyomultak annyira a pilóták, olyasmivel koptatták le õket, hogy még nem tudják, mikor mennek vissza Isla Dorádára.
malvinkicska 2014 márc. 28. - 18:10:00
(574/1561)
A jövõ héten sem lép elõbbre ez a sztori befejezem a nézését, vagy én vagyok türelmetlen ,vagy egy nagy semmi az egész részeken keresztül, csak Ale úr így úgy, az a két szõke ciklon örvendezik a semminek.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 17:13:59 4/10
(573/1561)
Jött valami Ramat az emirátusból, ráborult egy kockás asztalkendõ.

Bírom Tobiast, azt mondja a gazdájának, hogy siessen haza, mert szükség van rá otthon. Mihez? Hogy az ágyat nyomja? Mert a porcicákat nem õ törölgeti....
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 10:09:17 4/10
(572/1561)
A gond az, hogy a helyzet annyiszor adná magát, és már vagy ötször megkérdezték, ugye nem te vagy a lányom, Maricruz kb. ugyanannyiszor letegadta. És épp soha nem volt ott az orvos. Mondjuk odarendelhették volna a családi orvost és az elõre elrendezett idõpontban közölhették volna vele a hírt. De hát azért telenovella a telenovella, hogy ez ne derüljön ki idõben. Ha meg mégis kiderül, tuti nagy galiba lesz, ezt kb. jövõ hétfõn meglátjuk.
4/10
suxel 2014 márc. 28. - 09:37:31 4/10
(571/1561)
Hogy ne lehetne ilyet csinálni, akár még telenovellában is. A 2013-as idényben Mexikóban az egyik elkészített telenovella volt a Mentir para vivir, ahol volt benne egy erõsen szívbeteg, jócskán a 70-es éveiben járó nagymama, akit óvni kellett az ilyenféle megrázkódtatásoktól, s nem egyszer eszközölték azt, hogy kiment a családi orvos, sõt még volt amikor ápolónõ is kiment egy drasztikusabb hír közlésére. És nem halt meg a végére sem így, nem mondom, hogy nem volt olyan, hogy nem kellett adni egy injekciót vagy nyugtatót, de tudták kezelni a helyzetet.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 09:30:10 4/10
(570/1561)
Lehetséges, én nem ismerem ezeket az okokat.
Most már igazán kíváncsi vagyok, hogy mi okooza Solita betegségét és hogy valóban tudnak-e segíteni rajta.
Azért egy épeszû magyarázat nem árt majd a végén.
malvinkicska 2014 márc. 28. - 09:26:56
(569/1561)
Napraforgo hidd el nemlégbõl kapott dolgokat említettem a süketség okozójának , a TBC elleni régen használt, Streptomycin is hallás károsító mellék hatással bírt most már modernebbeket használnak ennek kiküszöbölésére. A mai világban, vannak jobbnál jobb hallókészülékek, szinte észre sem vehetõ.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 08:09:12 4/10
(568/1561)
Hát, azt nem tudom, hogy ezek okozták-e, de egy ilyet találtam:
http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/farkastorok/420

Kiemelések:
"Az orvosok által feltételezett hatások között szerepel a terhes anya valamely vírusos betegsége, az anyát érõ károsító tényezõk - például sugárhatás, pszichés sokk -, bizonyos gyógyszerek (epilepszia ellen használt gyógyszer), génkárosodások, valamint a dohányzás, mely bizonyíthatóan másfélszeresére emeli rendellenesség kockázatát, feltehetõen érszûkítõ, vérellátási zavart, oxigénhiányos állapotot elõidézõ hatásán keresztül.

A kezelés célja az arc esztétikus megjelenésének kialakítása mellett a sérült légzés, hallás, hangképzés és beszéd, valamint rágási funkció helyreállítása, lehetõleg az iskolás korig, bár a kezelés, annak egyes lépései egészen felnõtt korig kihúzódhatnak."

Szóval ilyesmik miatt gondoltam, hogy szerintem illik valamiféle értelmes és hihetõ magyarázatot adni arra, hogy valaki eddig miért volt süketnéma, mi okozta a betegségét és azt hogy lehet orvosolni.

Nekem ez hihetõnek tûnt, de biztos lehet még ezer másik ok.
malvinkicska 2014 márc. 28. - 07:33:15
(567/1561)
nota19 jól látod én sem gondoltam , hogy a szappan operában anatómia és kórtan óra legyen, ahhoz ismeretekre lenne szükség, én csak azt írtam le ami elõfordulhat a valóságban. Az emberi szervezet bonyolult azt nem lehet itt megvitatni.
1/10
nota19 2014 márc. 28. - 07:10:48 1/10
(566/1561)
Óh én nem hiszem, hogy sokat fognak bajlódni azzal, hogy mi a süketség oka. Majd jön egy csodadoktor, mint az Árva angyalban, ahol Mariska is hip-hop meggyógyult, amikor a zseni Juan Miguel megoperálta. A Megkövült szívekben se derült ki soha, hogy Rogelionak tulajdonképpen milyen sérülése volt, egyszer lehetett gyógyítani, utána nem, aztán mégis, végül mégse, de hogy miért, arról nem történt említés. Nem azt mondom, hogy bonyolult orvosi fejtegetés, vagy komplett diagnózis kell, de néhány hihetõen összeválogatott mondat az okokról elég lenne.
malvinkicska 2014 márc. 28. - 06:53:25
(565/1561)
Naprafogo a süketség lehet vele született, és szerzett, alkoholista , vagy volt vérbeteg szülõktõl, szerzett agyhártyagyulladás, középfülgyulladás.Azt nem tudjuk ,hogy ez a lány, a film szerint melyikben szenved, máskülönben egy bonyolult dolog a fülbetegség oldalakat lehetne írni.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 05:14:29 4/10
(564/1561)
Arra gondoltam, hogy Solita talán farkastorokkal született, az úgy tudom, hogy kihat a hallásra is, nemcsak a hangképzésre. Mivel nem vették idõben észre és nem operálták meg, így maradt néma és süket. Egy mûtét után talán még késõbb is lehet javítani a dolgon.
Persze ez csak egy ötlet, nem értek az orvosi dolgokhoz.
4/10
napraforgó 2014 márc. 28. - 05:11:18 4/10
(563/1561)
Ezt Mohamed, a szárnysegéd azzal magyarázta, hogy a hölgy szégyenlõs, a valódi ok meg az, hogy a hangja alapján talán rájönne a csalásra az emír.

Szerintem is lehetne ilyesmit csinálni, legyen kéznél az orvos, amikor a nagy hírt közlik. De hát ez logikus lenne, az meg ellenkezik a telenovellák szabályaival....
Milibindi 2014 márc. 28. - 00:41:10
(562/1561)
Azért az emírnek is "sok" esze van! Nem gyanús ez egy csöppet ? Tök sötétben csinálják, a nõ egy kukkot nem szól hozzá ,pedig õ szövegelt neki! Még azt sem mondja, hogy nem akar beszélgetni csend legyen. Ennek mi értelme lenne??? Maricruz reakciója sem volt gyanús neki???

Igen , valóban az lenne az egyetlen értelmes megoldás, ahogy Tibitoma írja, ha kihívnák az orvost (aki akár elõre adhatna egy nyugtatót Alejandronak) és úgy mondanák el az igazságot! Most még Alejandro konkrétan rá is kérdezett, erre Maricruz tagadja, hogy a lánya!