Téma: Maricruz

10/10
kazsagx 2014 máj. 20. - 17:23:27 10/10
(821/1561)
De "szép" is lett volna ez a bosszú,ha ez az idióta Doris nem rikácsolt volna félpercenként.... :)
4/10
napraforgó 2014 máj. 20. - 13:52:15 4/10
(820/1561)
Bírom a szólásaidat. Ez most nagyon találó volt az üres kalásszal...
Hát igen, a mûveltség és az inteligencia nem azonos kategóriák. De itt most inkább a szívbéli jóság a döntõ. Lúcia sohasem volt jó és rendes, neki nem számított más, csak a származás, meg a vagyon. Ha valaki nem volt jó származású, talán még a vagyon sem számított annyira. De hiába is volt valaki kõgazdag, ha nem volt nemesi vér...
Ezért nem tudja Maria Alejandrát sem elfogadni. Mint ahogy Doris is ezért ágáll annyira ellene.
Habár nem hiszem, hogy Alejandro Mendoza ne lett volna valami nemesi származék... De lehet, hogy ez, ezeket a sznob hölgyeket nem érdekelte....

Kíváncsi vagok, hogy Teobaldo most hová tünt? Nem õ vezeti oltár elé Aracelyt?
Igen, valami cirkusz van beírva az esküvõre, Doris összeverekszik Maricruzzal...
Mondjuk én ezt a Dorist már rég elküldtem volna melegebb égtájakra...
malvinkicska 2014 máj. 20. - 10:59:37
(819/1561)
Napraforgó az üres kalász fent tartja a fejét,a mûveltség nem pénz fûggõ vannak jól öltözött emberek, mikor megszólalnak kiesik a kapa a szájából, Lucia Miguel az a széria szerintem. Az esküvõt is várom ott is lesz valami ereszd el a hajamat.
4/10
napraforgó 2014 máj. 20. - 09:16:39 4/10
(818/1561)
Várom már, hogy Maricruz kiszedesse a váltókat Lúciával a sárból. A nõ igazásn megérdemli a megaláztatást.
De ahogy olvasom az elõzetest, Maricruz nem lesz boldogabb a dologtól, szóval õ mégsem olyan romlott, mint Lúcia, aki szívfájdalom nélkül okozott neki gondokat. Maricruz meg majd küzd a lelkifurdalással. Csodálkozom azon is, hogy senki semmit nem reagált arra, hogy egy halom pénzt adott a kis Miguelito mûtétjére, azt csak úgy tudomásul vették. Én mondjuk megköszöntem volna, nagy-nagy hálával és megértettem volna, hogy a nõ nem rossz, hanem érzõ szívû, gyerekszeretõ, stb. De hát ezeknek a büszkeség nyilván többet számít, mint a gyerek élete.
4/10
napraforgó 2014 máj. 20. - 05:56:34 4/10
(817/1561)
Nem, még csak a hosszas felvezetése volt meg. Már beledugták a váltókat a sárba, és Maricruz felszólította Luciát, hogy egyenként szedje ki azokat. Kis vita a Narvaez fivérek részérõl, ne alázd meg magad ennyire lucia!, de a nõ végül is nekiindul, mert Maricruiz megfenyegeti, hogy akkor a férjét rögtön börtönbe záratja. De ha megteszi, kap egy év haladékot a tartozása visszafizetésére.
Úgyhogy a sárzabálás a mai részben lesz.
4/10
suxel 2014 máj. 19. - 21:34:52 4/10
(816/1561)
ma volt a sarzabalas a rozsak kozott?
malvinkicska 2014 máj. 19. - 18:19:32
(815/1561)
Lucia azt mondta Marcruznak semmit nem bánt meg amit tett vele, jól tette, hogy kitervelte és még nézõkrõl is gondoskodott, igaz hol kerek, hol talp, most Lu-nak talp, volt már kerek eleget. Ami nem tetszett Octávió is melléjük állt, pedig a lelke mélyén tudja érezheti M-nek igaza van, mennyi sok gúnyt ûztek belõle.
4/10
napraforgó 2014 máj. 17. - 13:37:10 4/10
(814/1561)
Örülök, hogy jó reggelt szerezhettem. Te nem nézed a sorozatot? Vagy csak hellyel-közzel? Nem érsz rá, vagy más dolgod van?

Szerintem a sorozat kiállítása szép, a nõk ragyogóan szépek, gondosan sminkeltek és öltöztetettek. A pasik elég hitványkák, már a szerepük szerint, de nagyon igyekeznek, hogy tûrhetõ figurát hozzanak ki belõle. És nem is lehetnek velejéig romlottak, mert akkor ugye a fõszereplõ hölgyek mi a fenét szeretnének bennük? Szóval csak kis gyengeség, bizonytalanság, nem is tudom, mit csináljak, jajj, ha tudnám kit is szeretek igazándiból....???? Meg a vissza akarlak kapni, vagy keresztbe akarok neked tenni dilemma. Kicsit nevetséges. De talán pont azért nézem, mert olyan mulatságos, napról-napra változik a szitu.

És nyilván most jutunk el ahhoz a keresztúthoz, hogy a szerelmesek némi bonyodalom után visszatalálnak egymáshoz, vagy jön egy nagy kanyar és elválnak útjaik.
4/10
offtopic
napraforgó 2014 máj. 17. - 09:37:30 4/10
(813/1561)
off
Mivel én még nem láttam azt a sorozatot, így nem tudom, hány évet. De eredetileg belenéztem a tartalomismertetõbe (nem olvastam végig, mert nem tudtam ki-kicsoda), csak annyit észleltem, hogy Gabriella kisfia a nõ visszatérésekor már eléggé felnõtt férfi, és igencsak a nagyanyja befolyása alatt áll - ezért gondoltam, hogy vagy 10 év eltelhetett. Vagy a srác az anyja szabadulásakor még gyerek volt? esetleg tinédzser? No de mindegy, ezt ott is kitárgyalhatjuk...
4/10
suxel 2014 máj. 17. - 09:28:02 4/10
(812/1561)
OFF

A La patronában is eljátsszák, mint a Rosalindaban, hogy volt egy medálja, amit elvesznek a nõtõl, és amikor leég a kezelõintézet, na akkor, aki elvette Romina, az szénné ég, felismerhetetlenné, és csak a medál alapján azonosítják majd be. Emlékeim szerint 5 évet tölt el a diliházban a nõ, de ez most nem oszt, nem szoroz, hogy 5 vagy 10. :)
4/10
suxel 2014 máj. 17. - 09:25:41 4/10
(811/1561)
Húhh, reggelre ez a sok komment milyen jó volt. :) Tudom a port is ír összefoglalókat, de jobban szeretem, ha mondjuk te meg Malvin és a többiek is kis kommentárt fûztök az események alakulásához, mint most. Ezek által próbálok képben maradni, hogy mi, merre, hány méter.
4/10
napraforgó 2014 máj. 17. - 09:04:50 4/10
(810/1561)
OFF
A legközelebbi feldolgozásban majd valami olyasmit láthatunk, hogy a hõsnõ plasztikai beavatkozáson esett át. A hajfestés már nem téma, a smink is változhat, na de az arcforma, vagy az alak....

Itt van például a szintén most futó Az örökség (La Patrona) sorozat, amelybe inkább csak belenézek. Ott is valami olyasmi a téma, hogy a szegény kisvárosi leányanyát, a kb. 25 éves, barna csajt - nem börtönbe, hanem diliházba záratják - ahonnan ki tudja hány év múlva, de legalább 10 év múlva kiszabadul és új néven, szõke démonként visszatér bosszút állni. És ha jól sejtem, senki nem fogja benne felismerni az egykori Gabriella Suarezt.
Na ezek a vicces sorozatok. Mert mindenki lárja, hogy ki-kicsoda, csak épp azok nem, akiket érint....
Na igen, mi meg a falvédõrõl jöttünk.
4/10
napraforgó 2014 máj. 17. - 08:56:27 4/10
(809/1561)
Annyi idejét múlt és hihetetlen dolgot raktak bele.
Nem nagyon hiszem, hogy manapság valami folyópartra, vagy tóhoz járnának le az asszonyok mosni.
Sokat röhögtünk azon, hogy Octavio a távozása után sokáig "nem tudott kapcsolatba lépni" a bátyjával. Manapság, a mobiltelefonok, az internet, a skype világában? A posta sem mûködött és távírat sem létezett ? - mert a 20-30 évvel ezelõtti feldolgozásokban még mondjuk ezek voltak a kapcsolattartás eszközei.

És Aracely szûzies tartózkodása is kissé idejétmúlt. 50-100 évvel ezelõtt még csak a "rendes" lányokat (értsd: szûzlányokat) vették feleségül a hagyományos értékrend szerint nevelt férfiak). De manapság már férjhez sem mennek a lányok egy olyan férfihoz, akit még nem próbáltak ki.

50 évvel ezelõtt a Maricruz féle kikupálódott, emancipálódott nõ még kuriózum-számba ment, manapság meg az ellenkezõje a furcsa.

Szóval nem tudják úgy megmodernizálni a történetet, az alapok érintetlenül hagyásával, hogy az hihetõ legyen.
4/10
napraforgó 2014 máj. 17. - 08:39:49 4/10
(808/1561)
Ennek oka nyilván az, hogy ez a történet valamikor 60-80 évvel ezelõtt íródott, az akkori társadalmi viszonyokra. Idõrõl idõre feldolgozták és megpróbálták aktualizálni, de ez valahogy nehezen sikerült.
És igen, sok dolog, a teljesen logikátlanok és irreálisak is csak azért kerülnek bele, hogy meg legyen a 160 rész.
Szegény színészek vért izzadnak, hogy némi élettel töltsék meg a szerepeiket és valamiféle hihetõ történetet hozzanak létre.
malvinkicska 2014 máj. 17. - 07:28:30
(807/1561)
Olyan dologról vitáztak M és O, aminek nem sok értelme volt, a gyerekkel kapcsolatban. Lucia szerintem az a gonosz marad aki volt, ha még sárba haraptatja is, az egy önzõ valaki. Az esküvõi jelenetre leszek kíváncsi õk lesznek a tanuk, ott a hisztis D is, az én meglátásom nem biztos, hogy jót tett a sorozatnak ez a sok semmit mondó jelenet, csak azért, hogy 160 részes legyen.
Mizsitimi 2014 máj. 17. - 07:04:01
(806/1561)
Ez a sorozat kezd számomra egyre szürreálisabbá válni! :)
4/10
napraforgó 2014 máj. 17. - 06:47:26 4/10
(805/1561)
5 éves kortól már az apának is ítélhetik a gyereket---> na itt nem vittem végig a gondolatot. Ha 5 éves kor után van csak esélye egy apának, akkor mit akar most? az a baba még egy éves sincs, ami azt jelenti, hogy még évekig semmi esélye Octavionak. akkor meg mi a fenének fenyegetõzik?
Mondjuk Maricruz idõközben férjhez megy valami rendes emberhez. Ez lehet akár a kormányzó is, akinek tekintélye van egy esetleges bírói eljárásban is. de lehet valaki más is. Akkor a kisányának lenne egy normális mostohaapja. A gyerek õt tanulná meg apának hívni, vele alakítana ki kapcsolatot. esetleg testvérei is születnének, stb. Melyik bíróság emelné ki a gyereket egy normális családi körbõl, csak, mert az apa hepciáskodik és fenyegetõzik?
Pláne annak a fényében, hogy néhány hónappal a házasságkötés után már el is hagyta a terhes feleségét és rá se bagózott jó egy évig? Mitõl lenne akkor most jobb szülõ, mint az anya, aki viszont tisztességesen gondoskodott a gyerekérõl?

Kacagnom kell. Octavionak semmi esélye sincs, sem most, sem késõbb.
4/10
napraforgó 2014 máj. 17. - 06:38:41 4/10
(804/1561)
De néztem, csak nem nagyon tudtam mit hozzászólni. Octavio valóban a lánya elvételével fenyegetõzött, amitõl Mcr nagyon kiakadt és ordítozni kezdett, hogy azt már nem, akkor megöllek. Na ennek mi értelme volt?
Tegnap még azt mondta, hogy a gyerek anyakönyvében nem szerepel apaként. Akkor meg mitõl fél? A pasinak elõbb be kellene bizonyítani az apaságot, az biztos eltart pár hónapig, minimum egy évig. (máshol is leterheltek a bíróságok, nemcsak Magyarországon). Aztán, maga Octavio mondja, hogy 5 éves kortól már az apának is ítélhetik a gyereket. Nem ismerem a mexikói családjogot, de nem hiszem, hogy ennyire kategórikusan az anyának ítélnék az 5 év alatti gyermeket, bár a szokás és a tendencia nyilván ez. Minél kisebb a gyerek, annál inkább szorosabb a kötõdése az anyához, így tõle elválasztani kegyetlenség lenne. (csak egy erkölcstelen, gyerekét messzemenõen elhanyagoló nõtõl vennék el a gyerekét).
Aztán ott van a felek anyagi helyzete. Octavio szegény ember a mai Maricruz mellett. Egyáltalán nem tud annyit nyújtani a gyereknek, mint az anyja, sem ellátásban, sem jó neveltetésben, iskoláztatásban. Viszont van egy olyan munkája, ami nem kötõdik szorosan egy helyhez. Vagyis az apa nem tudna egy biztonságos, stabil, meleg otthont nyújtani, fõleg, ha ezt még megspékeljük egy Doris-féle mostohaanyával....
Szóval ordítozás helyett szembe kellett volna röhögni a pasit és még meg is biztatni, próbálja csak meg, ha pofára akar esni...

Lúcia figurája volt érdekes, még most sincs semmi bûntudata. Ahogy kirittyentve, libegõ ruhában beállított Maricruzhoz minden félelem és bûntudat nélkül.

Ki a fene gondolja azt, hogy ennek a nõnek hirtelen feltámadna a lelkiismerete, ha Maricruz is sárba haraptatja? Szerintem csak a gyûlölet fog nõni benne.

Még Raizát találtam olyannak, aki a nõvére befolyása nélkül egyre emberibb, rendesebb lett. Valóban loyális Maricruzhoz, végrehajtja az utasításait, jelenti neki a tudomására jutott dolgokat (pl. hogy Lúcia a szigetre jön, vagy Miguel felmondott, vagy a gyerekük kórházba került, a mûtétjére sok pénz kell, stb.). Bár fúrja az oldalát a kíváncsiság - Tonyval együtt - de azért nem próbál kutakodni, illegálisan a dolgok mögé nézni.
4/10
suxel 2014 máj. 16. - 22:15:04 4/10
(803/1561)
Senki nem nézte ma Maricruzt? Vagy szóra sem érdemes?
4/10
suxel 2014 máj. 15. - 21:30:29 4/10
(802/1561)
Ezt a facér lettem dolgot elcsíptem - az valami nagyon gáz volt. Jól mondod Napraforgó, az a férfi egy mocsok.