Téma: Maricruz

Milibindi 2014 márc. 05. - 19:57:46
(361/1561)
Kíváncsi vagyok mi lesz Solita gyerekével, mert ugye telenovellákban az erõszakból fogant gyerekek nem szoktak meg maradni. Bár itt a történet szempontjából hasznos lehet , mert DNS teszttel bizonyítható Eusebio bûnössége.( a szemtanuk által is persze) Dupla bûnéért juttathatják a börtönbe a férfit: erõszak + liliomtiprás.

Egyébként olvastam elõzetesben :
***SPOILER***
Solita fog jelbeszédet tanulni.
4/10
napraforgó 2014 márc. 05. - 19:04:24 4/10
(360/1561)
Érdemes lenne megnézni azt a matekkönyvet is, amelybõl Maricruz tanult - sajnos csak pár pillanatig mutatták. De olyan vektorok voltak benne - lehet, hogy épp az integrál számítást gyakorolta a csaj...

Mindezt néhány héttel azután, hogy a házhoz kerültek!

Mert ha Solita a tûzesetnél esett teherbe az õt megerõszakoló Eusebiótól, és az elsõ terhességi rosszulléptek kb. az 5-6. héten jelentkeznek, akkor bizony nem telhetett el sok idõ!
És lám, Maricruz már egy jólöltözött, szépen sminkelt dáma, aki oly sokat haladt az írástudatlanságtól az ókori filozófusokig, meg az integrál számításig! Közben etikettet tanítanak neki, meg táncórákat is vesz, mert ugye az is hozzátartozik egy jólnevelt dámához. Ha még ehhez Shakespeare drámákat, meg szonetteket is tanulmányoz, megeszem a nemlétezõ kalapom!
4/10
suxel 2014 márc. 05. - 18:43:41 4/10
(359/1561)
A jelbeszédre már nem maradt idõ a tanítási folyama alatt, pedig nem lenne rossz elkezdeni mind a kettejüknek. Lehet többet érne vele, mint a görög filozófusokkal, na csak az ne legyen a vége, hogy Maricruz szájából Platón és Arisztotelész fog kibújni.

És ezekre a mondatokra azt sem lehet mondani, hogy rossz a fordítás, mert nem. A szövegkönyvezésérõl azonnal fel lehet ismerni. :D A legdurvábbat A szerelem tengere címû sorozatban hallottam egyszer, amikor éppen mosni készültem egy péntek délután:
"Én már megértettem, amit tettél. (erõszakolásról van szó, és ezt a megerõszakolt mondja) Nem a te hibád volt, hanem az eredendõ bûn mûve, aki mindenkiben benne lakozik ezért már nem haragszom! --> Úristen, de most komolyan ilyen szöveget!!!!!
4/10
napraforgó 2014 márc. 05. - 18:10:22 4/10
(358/1561)
Na végre kiderült, hogy Solita is terhes. Az orvos még arra is ráhibázott, hogy megerõszakolták.
Borzasztó, ahogy Maricruz próbál mutogatni szegény lánynak, mondja el, mi történt vele. Én az õ jelbeszédjükbõl semmit nem értenék meg, annyira össze-vissza kalimpál, semmi jellegzetes nincs a mozdulatokban, mint a szakszerû jelbeszédben. Pedig Solita nagyon könnyen el tudná mutogatni, hogy ki bántotta: mutathatná a kalapot, a szakállt, meg a csapkodó mozdulatot, ahogy Eusebio csapkod a korbácsával, tuti ráismernének a férfira.

Tobias meg nem bir magával, csak rávezeti Maricruzt, hogy Alejandro úr az apja.

De a hajam tépem az olyan mondatoktól, hogy "Õ az édesapám, akit annyira kerestem!" Ja... Annyira, hogy még a nevét, meg a címét sem olvata el az irataiból hónapokon (éveken keresztül).
De Alejandro is ráismerhetett volna a lányára a fénykép alapján (Ana Brenda van az anya fényképén is).
4/10
napraforgó 2014 márc. 05. - 08:42:56 4/10
(357/1561)
Alejandro és Guadalupe házasok voltak. Már a kislányuk is megszületett. De egyszer Lupe meglátta, hogy egy másik nõ hogy néz a férjére és meg volt róla gyõzõdve, hogy a férje megcsalta. (???!) Fogta a kislányát és hazament az apja viskójába. Alejandro csak írogatta a leveleket neki éveken át, de a felesége nem válaszolt neki. Alejandro meg nem vette a fáradságot, hogy elmenjen értük (???!!), meg tisztázza a helyzetet. Csak az üzlettel foglalkozott, meggazdagodott.
Pár évvel késõbb a nõ meghalt tüdõbajban, így a nagypapára maradt a kislánya. Akit annyira lesújtott a gyász, hogy emiatt nem taníttatta a gyereket. Idõközben, valamikor magukhoz vették az elhagyott siketnéma kislányt, aki senkinek nem kellett, kitették a faluszélen. Így lett Maricruznak "testvére".
Neli 2014 márc. 05. - 07:44:49
(356/1561)
nem a testvére? :O hogyhogy? mondjuk én is furcsálltam, hogy ki az apja és hol van, mert ugye neki biztos nem Alejandro... egyébként hogy volt anno az elhagyásos sztori Maricruz szüleinél? házasok voltak, de a nõ vmiért eltûnt vagy a pasi hagyta ott vagy a "klasszikus" házasság elõtti "ejtem a csajt a szex után és eltûnök (csak szórakoztam)"-dolog? :P :D

ja és teltek már el hónapok, vagy Maricruz ennyire turbó felfogásúvá lépett elõ, hogy 2 nap alatt ennyi mindent tanul? :D :P tegnap nem láttam...
4/10
napraforgó 2014 márc. 05. - 05:01:21 4/10
(355/1561)
Lucia a jövõ héten már szülni fog, de még mindig nem látszik rajta a terhesség. Pedig õ hónapokkal elõbbrébb jár, mint Maricruz.
Szegény Solitáról is mindjárt kiderül a terhesség, tegnap ugye elájult. Ha jól láttam, õt Eusebio megint megerõszakolta, mikor felgyújtotta a kunyhót és magával hurcolta a lánykát. Nyilván ezért bújkált Solita a régi vasútállomáson, hogy ne találjon újra rá.
Szóval ebben a sztoriban egymás után potyogni fognak a babák....
4/10
suxel 2014 márc. 04. - 19:36:51 4/10
(354/1561)
Ez ugyanígy megvolt a Marimarban is. :) Ott színházba mentek egyszerre sima színdarabot nézni. :)
malvinkicska 2014 márc. 04. - 18:02:12
(353/1561)
Történek benne dolgok, pár nap és egyetemista lesz Maricruz, ha ilyen léptekkel halad. Lucia gonoszságai már fokozhatatlan, a férje egy nagy mamusz. Azt szeretném már látni, mikor találkozik Octávio és Maricruz, biztosan nagy jelenet lesz.
4/10
napraforgó 2014 márc. 04. - 17:33:25 4/10
(352/1561)
Atyavilág! Maricruznak görög filozófusokat tanítanak! Platon két világ elmélete, stb.

És mit ad Isten, Maricruz és Octavio pont ugyanakkor és ugyanoda megy balettot nézni.
4/10
napraforgó 2014 márc. 04. - 16:53:37 4/10
(351/1561)
Ha Maricruz elmesélte Alejandronak az egész életét, akkor nyilván azt is elmondta, hogy Solita valójában nem is a testvére.
Milibindi 2014 márc. 04. - 13:32:57 Előzmény suxel
(350/1561)
Tegnap is felfigyeltem egy bakira. Bevallja Maricruz, hogy soha nem ismerte az apját, és Alejandro erre nem kérdez rá Solitára ? Kb 5 év köztük, tehát elvileg ismernie kéne az apját! Akár azt, hogy akkor újra férjhez ment-e anyja .
4/10
napraforgó 2014 márc. 03. - 19:30:52 4/10 Előzmény suxel
(349/1561)
Én egész jól elszórakozok ezen a töméntelen logikai bukfencen.

Nem felejtem el a fiam sommás véleményét: ez olyan rossz, hogy az már jó!

Hát igen, ez az a telenovella, amit egyetlen percig sem lehet komolyan venni.
4/10
suxel 2014 márc. 03. - 18:26:32 4/10
(348/1561)
Amúgy már rákerestem idõközben, és az unokája születését megéri.
Ez megint csak egy alapszintû logikai baki, amit írsz az anyakönyvi kivonattal kapcsolatban.
4/10
suxel 2014 márc. 03. - 18:24:31 4/10
(347/1561)
Amúgy amikor Maricruz mondja el, õ is megrázkódtatást okoz majd neki. Lesz olyan sírás-rívás, hogy lassan majd a nézõnek is sírnia kell, ha valakit érdekel az ominózus jelenetet belinkelhetem spanyol nyelven.

Mondtam én, ez a sorozat tud valamit, mert több ismerõsömet is a képernyõ elé szögezte, akik nem néznek telenovellákat, de ez tetszik nekik. Valahogy engem nem akar magához vonzani, de az itt a fórumon is látszik, hogy azért bejön ez jó néhány embernek, hiszen olyan nevek jelennek meg itt, akiket más telenovelláknál nem láttunk.
4/10
napraforgó 2014 márc. 03. - 18:22:39 4/10
(346/1561)
Kedves lenne az alkotóktól, ha engednék, hogy Alejandro megérje az unokája megszületését, legalább az élete végén érhesse egy kis boldogság. Már egész jól elvan Maricruz és Solita tanítgatásával, bár még nem tudja, hogy a lányát karolta föl.

Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Maricruz mikor jön rá, hogy a jótevõje az apja? mert a sok tanulás mellett arra még nem vette a fáradságot, hogy elolvassa a saját iratait. Még a tulajdon apjának a nevét sem jegyezte meg felnõtt koráig, holott a nagyapja elég sokat emlegette az anyja sztoriját, olykor az apja neve is elhangzott. Azért ez már egy icipicit hihetetlen...
malvinkicska 2014 márc. 03. - 18:21:52
(345/1561)
Azt hiszem 161 részes a sorozat, nem elég ,hogy Maricruz gyereket vár most már kiderül Solita is.A szappanoperákban úgy játszanak a milliókkal, mintha természetes lenne annyi pénze van egy, egy embernek.
Lysa55 2014 márc. 03. - 18:05:48
(344/1561)
amikor tehetem mindig nézem a sorozatot, és a fórumot is nyomon követem. Esetleg tudja valaki hány részes lesz? A mai rész nagyon tetszett, magamban jókat derültem a tanulási folyamaton. Kár, hogy nem tudni mennyi idõ telt el. A tanulásból itélve nem kevés ez az idõ, hacsak nem egy szuper okos lányról van szó, viszont a pocak nem nagyon nõ. Nem nagyon foglalkozom ezekkel az ellentmondásokkal, végülis ez egy sorozat, legyen szórakoztató és legyen valami jó befejezése. Az élet úgysem tiszta hepi. Sok krimit is nézek, olvasok, kell mellé az ilyen típusu kicsit könnyed dolog is.
4/10
napraforgó 2014 márc. 03. - 17:51:06 4/10
(343/1561)
Isla Doradán annyira jól megy népeknek, hogy milliókkal flangálnak az utcán. 5, meg 20 milliókat rabolgatnak.

Alejandronak elég rossz az arcmemóriája. Maricruz kiköpött anyja, de nem ismeri föl benne az egykori feleségét.
4/10
napraforgó 2014 márc. 03. - 17:39:08 4/10
(342/1561)
-Hogy ne érje nagy megrázkódtatás a férfit a szíve miatt. :) --->
Én is erre tippeltem, bár szerintem ez marhaság.

Betojok --> Maricruz már valami vastag matekkönyvbõl tanul.
És már tud többé-kevésbé normálisan enni, meg cipõben járni.

Viszont a terhesség még mindignem látszik rajtuk. Sõt Solitáról még ki sem derült.Na épp ebben a pillanatban lett roszzul Solita. Akkor ma még ez is kiderül!