Téma: Maricruz

4/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 05:35:11 4/10
(1481/1561)
Na most meg te értettél félre. én csak Simona családi boldogságáról írtam, hogy vajon mivel érdemelte ki, JA lebénulásának "megérdemlésérõl" egyetlen szót se. Ilyesmi meg se fordult a fejemben.
Vele kapcsolatban az "isteni igazságszolgáltatást" említettem, ami elég gyakori a telenovellákban, de finomíthatjuk a megfogalmazást "isteni beavatkozásra", deus ex machinára is.
christyna4 2014 szept. 16. - 05:08:32 Előzmény napraforgó
(1480/1561)
félreértesz!
Nem arra gondoltam, hogy nem érdemli meg (bár sztem vkinek is azt mondani, hogy megérdemled a lebénulást...nagyon nem helyes), csupán arra, hogy úgy utalgatnak rá, mintha inkább fejbe kéne lõni, mint hogy így Esther nyakán éljen. És sztem ez az az üzenet, amit rosszul közvetít... szörnyû tragédia? igen! bárkinek is kívánnánk? még jó, hogy nem! megváltozik az élete? persze! de ez nem jelenti azt, hogy ha elfogadja a tényt, hogy kerekesszékbe került, utána nem élhetne még hosszú és boldog életet!


Simonás dologról meg annyit, hogy biztos úgy gondolják, hogy áldozat volt ebben a Maricruz-Octavio kabaréban, ráadásul volt balesete, meggyógyult a gyógyíthatatlanból, így megérdemli a happy end-et... meg amúgy is, amelyik telenovellát én végignéztem, mindig volt a végén pár gonosz, aki "jóságos lett" és miután a hõsszerelmesek is megbocsátottak neki, boldogan élt...
Milibindi 2014 szept. 15. - 18:19:21
(1479/1561)
:D :D Igazad van ! Ha a hülyeség fájna üvöltözne az tuti! Errõl kivételesen tényleg nem Octavio tehet!!Tán Octavio kérte , hogy vallja magát bûnõsnek?? :D Inkább vissza kéne vonni a vallomását! Bár kétlem, hogy eszébe jut!
Már is nagy észre vallott, ahogy többen is írtátok, hogy Juanita ne, jó neki a kislánya nevelõjének! Az a lány aki baba kora óta gondozza, aki fizetést se kért,mikor akkora bajban volt Maricruz . Sõt még azt is felajánlotta, hogy õ dolgozik és a pénzét odaadja Maricruznak!
Maricruz 2014 szept. 15. - 17:33:04
(1478/1561)
Körülbelül ma vagy holnap lenne vége ha nem felezték volna el. Anno kiszámoltam.

Én itt zárnám le a történetet a mai résszel, egy alcímmel. Maricruz- A nõ aki hülye. Maricruz kapna 20 évet, mert ezt a fajta hülyeséget már büntetni kellene. Képes azt mondani Octavionak miután megtudja, hogy õ se ölte meg Alfonsot, hogy ez megint Octavio hibája! Miatta van itt.. Nem! Ez az õ hibája mert az esze az így a végére totál elment.. Börtön helyett pszichológus kellene neki ha jobban meggondolom.
4/10
napraforgó 2014 szept. 15. - 07:42:09 4/10
(1477/1561)
Kilovagolt a bérlõket vegzálni. Követelte, hogy fizessenek, vagy elzavarja õket. Aztán az orditozás után mérgesen ellovagolt. A lova megijedt egy kígyótól, fölágaskodott, de JA leesett. Igenám, de a lába beakadt valami kötélbe (???) - nem, nem a kengyelbe, nem a gyeplõbe, egy vastag kenderkötélbe, ami ki tudja, miért volt nála???
Na mindegy, szóval beakadt a lába a kötélbe, amin még megfelelõ hurok is volt erre a célra. A ló vonszolta magával egy darabig. Aztán Santa meg Esther találták meg, némi óbégatás után JA kórházba került, ahol megállapították, hogy belsõ sérülései vannak (a pofáján látszott is, hogy lehorzsolódott, habár ez nem belül van... Aztán az orvos még azt is mondta, hogy megsérült a gerince, ezért valószínûleg (!!) hosszú idõre tolókocsiba kényszerül. Azóta ágyban fekszik és Esther ott sír fölötte.... Mondogatja, hogy mindennek (sikkasztás, házasságtörés, bérlõkkel való gonoszkodás...) ellenére õ szereti...
4/10
suxel 2014 szept. 15. - 07:31:13 4/10
(1476/1561)
És mitõl bénult le JA. Koszi a valaszt!
4/10
napraforgó 2014 szept. 15. - 06:55:54 4/10
(1475/1561)
Jose Antonio részére ez az isteni igazságszolgáltatás, helyes, kedves fiatalember volt, aztán késõbb tolvaj, sikkasztó lett, ráadásul a nõket is szerette megdönteni, nemcsak Nataschával, más nõkkel is csalta Esthert. Na most, ha deréktól lefelé megbénult, eztán még Esthert sem, nemhogy más csajokat sem fog tudni lefektetni.... És az elsikkasztott pénz meg elmegy majd az áplására.

Mondjuk azt nem tudom, hogy Simona mivel érdemelte ki a családi boldogságot ezzel a Daniloval...
christyna4 2014 szept. 15. - 03:47:16
(1474/1561)
visszatértem, mert nem tudom megállni szó nélkül ezt a baromságot... a legjobb az egészben, hogy ez a hülye Maricruz úgy imádja a kislányát és mindent megtenne érte, hogy gyorsan 30 évre börtönbe is vonul egy olyan férfiért, akit állítólag most éppen úgy utál, hogy szóba sem hajlandó állni vele... még annyira se, hogy "oszt' te ölted meg vagy nem?"

(azért meg én kérek elnézést az írók helyett minden kerekesszékben élõ embertõl, hogy itt folyamatosan utalgatnak rá, hogy ugyan már inkább halt volna meg JA, mint hogy itt lesz most bénán Esther nyakán, és milyen roncs lesz, meg így nem lehet élni stb. stb.)
Maricruz 2014 szept. 14. - 23:08:53
(1473/1561)
De az a hülye könyvelõ egyfolytában Santanak mondogatta h jajj meglopják szegény Maricruzt és ha még megtudná h Jose Antonio.. Maricruznak is mondta 1-2szer de arra már nem emlékszem konkrétan mondta-e hogy J.A aki sikkaszt, mert folyamatosan sajnálta h mit fog hozzá szólni. Basszus, ilyenkor nem azt kell nézni, h esik neki, hanem mielõbb szólni róla.. nem egy hétig tanakodni h elmondja-e szegénynek..

Szerintem Maricruz szerethetõ karakterébõl a végére sikerült egy unszimpatikus lányt csinálni. Oké közben sokszor mártírkodott, csinált logikátlanságot, de most ilyen kijelentésekkel hogy Juanita nem elég jó a lányának.. oké persze az lenne a legjobb, ha az apja vagy anyja nevelné nem egy ,,idegen", de azért ilyet mondani arról aki elvileg a legjobb barátnõje.. Ezt mondta legalábbis pár résszel ezelõtt.

Ezen a börtönsztorin is hamar túl lennénk ha teljes részek mennének, 6 részig van börtönben, de így felezve nézhetjük 2,5 hétig h jajj de szar itt nekem, de itt akarok rohadni 30 évig, mert senki ne segítsen....
4/10
suxel 2014 szept. 14. - 21:59:48 4/10
(1472/1561)
Nah tenyleg! Es hogyan zartak le JA es Esther szalat? Mi lett veluk?!
4/10
napraforgó 2014 szept. 14. - 20:47:03 4/10
(1471/1561)
Fõleg, hogy volt egy könyvelõje is és az állandóan figyelmeztette, sõt meg is nevezte Jose Antonot gyanúsítottként.
Milibindi 2014 szept. 14. - 20:29:46
(1470/1561)
Na meg Isla Doradan értett a könyveléshez. A birtokon már nem! A kaszinóban Carola nem tudta árverni , a birtokon Jose Antonio igen! Jó, ok legyen naiv, ne vegye észre , hogy Jose Antonio veri át, mert vakon bízik benne, de annyinak fel kellett volna tûnnie, hogy valaki meglopja!
4/10
napraforgó 2014 szept. 14. - 13:00:23 4/10
(1469/1561)
Ezen én is csodálkoztam anno, de ezen már rég túl vagyunk. Maricruz a fene nagy jótékonykodásban teljesen tönkrement, már nincs egy pesoja sem. Ez van. Én ezen a hülyeségen, az elszegényedésén már nam rágódok, most a börtön-sztori idegesít. Miért akar ez a hülye tyúk évtizedekre börtönbe jutni, amikor hárman is nyújtanak neki segítõ kezet?
-----------
Azt hiszem, hogy én ezt a sztorit, akárhányszor dolgozzák még fel, akárkikkel, még egyszer nem nézem meg, semmi pénzért!
-----------
Ja, és nem érdekelnek a pedagógiai célzatú, "tanító" jellegû sorozatok sem.
1/10
Bertina 2014 szept. 14. - 11:54:41 1/10
(1468/1561)
Én már lemondtam errõl a sorozatról, pedig ha egyszer elkezdek nézni egy sorozatot, nem szoktam abbahagyni, de ez annyira rossz, h egyszerûen befejeztem. Csak a fórumra járok vissza néha olvasgatni a hozzászólásokat. Közben eszembe jutott, h úgy emlékszem Maricruz "fénykorában" azzal dicsekedett, h az apjának vmi 10 kaszinója van, az apja egy kaszinótól szeretett volna megválni, de Maricruz ugye harcba kezdett azért, h az apja azt az egyet se adja el. Ez volt az a kaszinó, amiben Maricruz is "dolgozott". Maricruz a sikeres harc után leköltözött vidékre, vissza a birtokra, belekezdett a házikók építésébe, stb., és csõdbe is ment. Na mármost, õszintén bevallom, soha nem volt közöm egyetlen kaszinóhoz sem soha, semmilyen formában, de ha vkinek van 10(!) állítólag nagyon jól mûködõ kaszinója, az hogy a fenébe mehet így csõdbe? Jó értem, megvett egy birtokot, na de ugye a Narvaezek már nagyon szépen eladósodtak Maricruz felé, szóval nem fizetett teljes árat a birtokért, aztán ott volt az apja után örökölt városi luxuspalotája. Felépített 10 házikót és csõdbe ment? A csõdöt még a sikkasztás sem magyarázza. 10 kaszinója volt, 10!
Maricruz 2014 szept. 13. - 17:15:48 Előzmény napraforgó
(1467/1561)
Amikor Octavio beszélt Simonaval, hogy mennyire örül, hogy Danilo szereti a fiát, és hogy jól vannak, akkor vezetékes telefonon beszélt a hotelszobájából.
4/10
napraforgó 2014 szept. 13. - 15:44:34 4/10 Előzmény napraforgó
(1466/1561)
Jajj, most látom, hogy Alvarot írtam Annibal helyett.
Ez van, ha túl sok név van és ráadásul mind a-val kezdõdik...
Mizsitimi 2014 szept. 13. - 11:55:20
(1465/1561)
Azon nagyon csodálkozom, hogy nem csapták le a labdát az ügyvéd beleszeret Maricruzba opcióval. Ahogy megláttam a pasit, rögtön az jutott eszembe, hogy ha elindítanák ezt a szálat, még + 20 részt kicsikartak volna belõle, a mi kínzásunkra persze!
4/10
napraforgó 2014 szept. 13. - 05:48:23 4/10
(1464/1561)
A tegnapi részben is elcsodálkoztam Maricruz szellemi mélyrepülésén. Ez a hülye tyúk valamiért baromira kûzd azért, hogy ha lehet élete végéig zárják be a börtönbe. Octavio ügyvédet fogad neki - igaz, hogy Doris pénzén, de az ügyvéd tisztességesnek tûnik, valóban segíteni akarja, mert megvan gyõzõdve, hogy nem õ ölte meg a festõt.
Megjelenik Solita is a férjével és az anyjával, õk is felajánlják a segítségüket, ügyvédet fogadnak, mondják. Aztán bejön Alvaro is, õ is hasonló szándékkal, õ is segíteni akar.
De ez az ostoba némber mindannyiuk segítségét elutasítja, holott el tudnák érni egy jó ügyvéddel, hogy önvédelembõl elkövetett gyilkosság miatt felmentsék, de legalábbis csak minimális büntetést kapjon. Ha azonnal, vagy 1-2 év múlva szabadulna, még rengeteg idõt tölthetne az imádott lányával, õ nevelhetné, stb. De nem, ez a hülye nõ megszállottan küzd azért, hogy minimum 20-30 évre bezárják. Mazochista vagy mi?
Octavio a másik barom. Utálja Dorist, mégis el akarja venni. Mondjuk Dorist sem értem, minek neki olyan férj, aki nem szereti? annál azért szebb és gazdagabb, hogy egy ilyen mihaszna kelljen neki.
India Maria magánszámai meg kifejezetten idegesítõek. Ez a vízbe pottyanós jelenet, meg a csacsis dolog, hát... bárhol, akárhol elsüthetõk lehetnének, a világon semmi közük ehhez a történethez.
Alvaro teljesen bolond, Nataschának be is vallja, hogy õ ölte meg Alonsot. De gondolom a nõ nem rohan a rendõrségre ezt bejelenteni. Pedig Alvaronak még jó is lenne, nem hiszem, hogy õrültként börtönbe csuknák, inkább elmegyógyintézetbe, ott meg terápiás célzattal annyit festegethetne, amennyit csak akar. És még anyagi gondja sem lennének, hogy mibõl vesz vásznat, meg festéket...
4/10
napraforgó 2014 szept. 12. - 10:40:40 4/10
(1463/1561)
De, Octavio is beszélt egyszer mobilon Simonával, és örvendezett, hogy milyen jól sikerült az új házassága. A kis octavito is jól van, jelezte Simona.
De egyébként tényleg nem volt túl gyakori. Habár Alejandro mendoza is sokszor ült a laptopja elõtt, ahogy maricruz is számítógépen dolgozott még a kaszinós idõkben. Sõt, eleinte még a birtokon is. Aztán minden technikai vívmány eltûnt, lovon vágtattak, ha valamit közölni akartak, mert addigra már senkinek nem volt mobilja.
Mizsitimi 2014 szept. 12. - 10:17:56
(1462/1561)
Láttátok?????
Az egész sori alatt nem emlékszem olyan momentumra, hogy valakinél mobilt láttam volna, még a kaszinótulajdonos Maricruznál, sem Octavionál, de nagyon senkinél sem! Erre a nyomortelepen a kalyibában a papnál megcsörrent a mobil, amikor Natasa hívta! :)