gladiolus 2015 dec. 01. - 17:55:08
(74/114)
Ilyen gyerekkorral az ember iszonyú nagy hátránnyal indul, gondolom, ezért lett bipoláris személyiség a késõbbiekben. Viszont aki ezzel a háttérrel, úgymond negatív örökséggel így ki tud emelkedni a tömegbõl, az keményebb dolog lehet, mint egy orvosi diploma megszerzése, úgyhogy nem kis dolgot vitt véghez, ezért tisztelet és megbecsülés. :-)
gladiolus 2015 dec. 01. - 17:52:34
(73/114)
Érdekes fotósorozat, szinte olyan, annyira sokszínû, mintha nem is egy emberrõl készült volna. Gondolom, nála is lelkiállapot kérdése volt, hogy éppen mennyire volt túlsúlyos, szerintem ez a kép a legtutibb. Mondjuk én nõ vagyok, nõi szemmel nézem, más aspektusból, mint egy férfi. Engem zavarnak azok a képek, ahol vaskos combokkal és nagy fenékkel szerepel, néhol egészen molettnek tûnik. Vagy ez a fajta molettség még megbocsátható? Nem tudom, hgoy vannak ezzel a férfiak, de manapság mindenki a deszka nõket kedveli.

De ezen a képen éppen pont jó. A haj sem túl szõke, nem is slamposan hosszú, és a ruha is elegánsan, diszkréten szexi.
Kár, hogy az arcára pingálta azt a pöttyöt, Istenem, ezt sosem értettem, hogy tehettek ilyet a nõk az arcukkal, hát nem az a legnagyobb szerencse, ha valakinek szép, tiszta, szeplõmentes az arca, nemhogy még odafessen egyet, hát nem? :D :D
Dehát minden kornak megvolt a maga hóbortja.
breeder 2015 dec. 01. - 00:09:27
(72/114)
Nem vitatkoztunk, csak én említettem meg, hogy egy másik hasonló korú színésznõ is divatot teremtett a külseléyvel.
A szegénységet meg Amerikában is át lehet élni, ahol nincsen háború. És persze az is egy fajta harc, hogy valaki a mindennapos betevõjéjért megküzdjön. Monroe esetében a szépség jelentette a kiutat , meg az, hogy volt aki felkarolta. De ez már lehet, hogy nagyon OFF téma, úgyhogy részemrõl a téma lezárva. :)

Monroe-ról fotók (ha volt már, akkor sorry!):
http://www.nlcafe.hu/tv_sztarok/20141201/marilyn-monroe-soha-nem-latott-fotoit-elarvereztek/gal/77048_635978_1000x700
10/10
peter.r 2015 nov. 30. - 21:57:24 10/10
(71/114)
Azzal kapcsolatban meg, amit itt egy másik hozzászóló felvetett, szerintem értelmetlen arról vitatkozni, hogy kinek volt nehezebb sorsa, hiszen ezt nem tudja más kívülrõl eldönteni, ezt nem lehet így kijelenteni. De, anélkül hogy részleteibe belemennék, az általam említett könyvbõl is jól kijön, hogy Monroe-nak bizony bõven kijutott a nehézségekbõl egészen kisgyermekkorától kezdve. Még csecsemõ volt mikor örökbe fogadták az anyja megbízhatatlan elmeháborodott volt, az apjával sohasem találkozhatott. Sok nevelõszülõnél volt a kis Marilyn (akkor még Norma Jeane) ezeken a helyeken pedig nagyon rossz sors várt rá, gyakran verték, molesztálták, bántalmazták és dolgoztatták. És arról se feledkezzünk meg hogy nagy szegénységben nõtt fel, senki sem törõdött vele. Egy ilyen gyerekkort senkinek sem kívánok! Felnõttként pdig csak tovább folytatódtak a megpróbáltatások Marilyn számára, de akit érdekel, az olvasson utána, érdemes. Engem igazából az fog meg Monroe-ban a leginkább, hogy ennyi borzalom után is ember tudott maradni, méghozzá egy szeretetteljes ember, õszinte, jószívû és barátságos, mentes minden mû megjátszástól. És emellett persze gyönyörû volt és egyedi, ami szintén nagyon fontos, így tudott õ legendává válni, szerintem!
10/10
peter.r 2015 nov. 30. - 21:43:45 10/10
(70/114)
De szerintem is akkor nézett ki jobban és volt jobban önmaga, ahogyan ismertté vált, úgyhogy egyetértünk!
10/10
peter.r 2015 nov. 30. - 21:41:10 10/10 Előzmény gladiolus
(69/114)
Kedves Gladiolus!
Igen, tudomásom szerint A tükörben: Marilyn Monroe a legújabb Monroe könyv, én legalábbis néhány hete láttam elõször egy könyves netes portálon az újdonságok között. Amint tudtam megvettem és nagyon tetszett ezért ajánlom másoknak is. Olvastam már néhány könyvet Marilynrõl, de nekem ez jött be a legjobban, mert úgy éreztem, "elsõ kézbõl" kapom az információkat, az elbeszélést, magától Marilyntõl, õ maga "beszél" hozám, és nekem ez így volt a legizgalmasabb és a leghitelesebb, a száraz és erõletett életrajzi könyveket nem igazán szeretem. Marilyn szeélyisége szerintem egyébként is nagyon összetett, ezért nehéz "összerakni" milyen ember is volt valójában ez a különleges nõ. Amúgy szerintem is sokat alakult külsõleg, de ez is pl. kijön a könyvõl, hogy õ úgy érezte jól magát, amikor már "megcsinálta" magát külsõre, akkor nézett szívesen tükörbe, szemben azzal, amikor szegény gyermekként, kamaszlányként és feltörekvõ színésznõként nem volt pénze csinos ruhákra és nem tudott "adni magára". És egyetértünk, szeritem is jobban áll neki az a külsõ amivel ismertté vált!
breeder 2015 nov. 30. - 18:40:02
(68/114)
lehet, hogy hülyeség amit mondok, de néha jobb ha elfogadjuk a világot olyannak, amilyen.
Monroe is jobban járt volna, ha elfogadja, hogy akik õt felfuttatták, vagy másképpen fogalmazva, karreirt építettek köré (v. neki), azoktól nem vár többet. Esetleg érdemes lett volna más irányba elindulnia, más emberek társaságát keresnie. De ez csak merõ filozofálás a részemrõl. Az is elõfordulhat, hogy nem hagyták volna, hogy külön utakon kezdjen el járni és neki tetszõ szerepeket vállaljon el. :)
gladiolus 2015 nov. 30. - 07:22:04
(67/114)
Én is csak érintõlegesen olvastam róla dolgokat, de elég rendesen kijutott neki a rosszból is, a felszínen lévõ csillogás alatt sok volt itt a dráma. Pár éves korában meghalt az apja, ötéves korában az anyja elmegyógyintézetbe, õ pedig nevelõszülõkhöz került. 16 évesen már férjhez ment, és aztán sodródott a filmvilágban, mániás depresszióval küzdött-ezek szomorú dolgok, amik tönkre vágják egy ember életét.
Valami olyat is olvastam, hogy Arthur Miller, aki a férje volt, azért hagyta el, mert nem lett gyermekük. És az is szomorú, hogy szerette volna kipróbálni magát értékesebb szerepekben is, de sem a közönség, sem a rendezõk nem akarták más szerepkörben látni, csak szexszimbólumként, ezért más jellegû szerepet nem is nagyon kapott.

Szóval ezek nem irigylésre méltó dolgok, és hát a halála körülményei is vitathatóak, szóval nem tudom, véleményem szerint több volt itt az árny, mint a napfény. Én nem irigylem a sorsáért. Tehetségesebb volt, több volt benne, mint amit engedtek neki felszínre hozni.

Ezen a videón is összetett dolgokat lehet látni, én látok egy vonzó nõt, jó hanggal, tüllruhában, aki a felszínen csillog, de a mélyben végtelenül kiszolgáltatott. Még jó, hogy ez a két kis õrült hapsi is ott van, emlékeztetvén arra, hogy vígjátékról van szó.

https://www.youtube.com/watch?v=5eDHlgnRuaM
breeder 2015 nov. 30. - 01:44:34
(66/114)
Annyi minden van, amit a sztárok nem mesélnek el a magánéletükrõl, hogy hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy arany életük van. 4-5 éve egy nagyon sikeres kézilabdázó lány mesélte, hogy mindenki azt hiszi, hogy körülött minden rendben és semmi gondja. Aztán egyszer kifakadt és sírva mesélte, hogy mennyi rossz dolog történt vele. :S
Audrey eléggé megsínylette a háborút. Saját elmondása szerint,mikor kitört a háború, akkor azt hitték, hogy maximum pár hónapot fog tartani, aztán végül (ha jól emlékszem) 7 évet kellett lapítaniuk valami pincében...
Marylin életútját nem olvastam, de gondolom neki nem kellett hasonló helyzeteket átélnie Amerikában.
gladiolus 2015 nov. 29. - 18:43:35
(65/114)
Igen, Hepburn is stílust teremtett az egész lényével, de a két nõ valóban nagyon eltérõ, két véglet. Külsõre, belsõre egyaránt. Viszont biztos vagyok benne, hogy õket nem felejti el senki.
Hepburn-nek is viszontagságos élete volt, a kóros soványságát valami óvóhelyen eltöltött hosszú éhezésnek köszönhette, azt hiszem. Abban viszont biztos vagyok, hogy Monroe nem lett öngyilkos. A linken, amit beszúrtam, azt írják, hogy egy túlbozgó mócsing asszisztensnõ adagolta túl a gyógyszerét, és aztán már túl ostobák voltak ahhoz, hogy újra tudják éleszteni.
breeder 2015 nov. 28. - 19:33:54 Előzmény gladiolus
(64/114)
Már eleve az, hogy Monroe-t utánozni akarták / akarják mind a mai napig sokat elárul róla, ugyanis a gagyit, a rondát (pár kivételtõl eltekintve) általában senki nem akarja koppintani. Zenében, festészetben, divatban, dizájnban mindig azokat a mûvészeket próbálják meg követni, akik értéket teremtetenek v. teremtettek, vagy hatással voltak koruk vmely szakmályára. Monroe celeb volt? Igen, az volt! De mosolyával, kinézetével, vagy ahogy a kamera elõtt pózolt nagy hatással volt a nézõkre. A másik nagy kedvencem, aki szintén hasonló karakter volt, az Audrey Hepburn. Õ is divatot teremntett, és õt is imádták a nézõk. Egyéb más szempontból viszont teljesen eltérõ személyiség volt...
gladiolus 2015 nov. 27. - 14:54:41
(63/114)
Még talán az eredeti vörös hajszín maradhatott volna, mert ritka, és elég egzotikus, de a frizura formája, és a smink az nagyon kellett neki, mert klasszisokkal jobb lett korábbi önmagához képest, és örök érvényû stílust teremtett meg vele.
Azt a képet, amikor a fehér ruhát felfújják alulról, azt is annyian próbálták már imitálni, de valahogy senkinek nem sikerült olyan jóra, mint amilyen az eredeti volt.
gladiolus 2015 nov. 27. - 14:51:37
(62/114)
Akkor ezek szerint ez a legújabb róla szóló könyv, mert mint látom, a kiadás éve 2015. Én egy másik, 1986-os változatot ismertem, még kamasz koromból, Norman Mailer: Marilyn címût. Abban láttam elõször fiatalabb korából származó fotókat, ahol eredeti, vörös hajjal látható. Ez számomra akkor elég szokatlan volt. Alaposan megváltoztatták önmagához képest, ezzel a kiszõkített hajjal, és a sminkkel, egy teljesen más személyiséget csináltak belõle.
Én a természetesség híve vagyok, de most valahogy úgy érzem, hogy a kreálmány jobb lett, mint az eredeti. Persze az erõsen szubjektív.
10/10
peter.r 2015 nov. 27. - 00:55:11 10/10
(61/114)
Mióta az eszemet tudom, kedvelem Monroe-t, több filmjét láttam és a hangját is varázslatosnak tartom.
Ezen kívül a személyiségét is kedvelem, nem mindennapi nõ volt, az biztos!
és ezt seniki sem vitathatja!
Akit érdekel a személye és az élete az fog örülni egy könyvnek, most olvastam tudom ajánlani, A tükörben: Marilyn Monroe címet viseli
Nagy ûrt tölt be ez a könyv! Még nekem is, aki eddig azt hitte, mindent tud Marilyn Monroe-ról, is tartogat meglepetéseket és olyan személyes megnyilvánulásokat, amiket a színésznõ más életrajzi könyveiben nem olvashattam
úgy érzem, egy kicsit az élete részesévé válhattam, ennek a gyönyörû és elbûvölõ nõnek!
Magor Vagyok 2015 jún. 11. - 22:49:27 Előzmény beszelo86
(60/114)
"Én õt sem szexinek, sem kiemelkedõnek nem találom. Egy átlagos kinézetû, nem túl okos és befolyásolható nõnek tartom õt, akit a rabjává tett a saját hírneve." - öreg szerintem vaalami baj lehet veled.... Azért ez a nõ két Kennedyt is magába bolondított, meg még egypár híres embert - szóval semmiképp sem nevezném átlagosnak. És a sexepil is ott burjánzott benne...
offtopic
Nira1900 2015 jan. 25. - 20:02:44
(59/114)
Durva dolog róla azt írni, hogy "belülrõl rothadt" volt. De az ilyen kommentelõt sajnálni kell inkább. Én sajnálom is...
Edmond Dantes 2014 aug. 30. - 20:35:50
(58/114)
Kallódó emberek? MM-nak és Clark Gable-nek is utolsó filmje volt.
Gyerekkoromban láttam, persze alig értettem akkor valamit belõle, de híres film, sõt filmmítosz lett, talán a fentiek miatt is.
breeder 2014 aug. 19. - 15:25:05
(57/114)
Marilyn Monroe nem az a kimondottan vékony alkatú nõ volt. Ezzel együtt nagyon mutatós kis csajszi volt, aki a fotókon és a filmvásznon egyaránt jól mutatott. Nekem mint nõ bejött. :)

Hogy magánemberként milyen volt, nem tudom, de nem is nagyon érdekel.
Egy mûvészt egyébként sem az alapján szoktam megítélni, hogy magánemberként milyen, hanem hogy szakmailag mit tett le az asztalra. Én Monroe személyiségét akárhogy is nézem, rám mûvészileg hatással volt. :-)

Apropó, két filmjét is láttam:

- Aszfaltdzsungel (1950)
- Van, aki forrón szereti (1959)

Az "Aszfaltdzsungel" egy krimi/film-noir stílusú mû, a "Van, aki forrón szereti" viszont egy nagyon klassz, régimódi vígjáték, amit a kor nagy direktora Billy Wilder rendezett.
Viktor6665 2013 dec. 08. - 01:09:15
(56/114)
Most már sokkal inkább Jessica Alba vagy Scarlett Johansson a szexszimbólum. És õk színésznként is sokkal jobbak. Nekem Marilyn Monroe egyik filmje sem tetszett. És a dokumentumfilmek alapján belülrõl rothadt egy nõszemély volt.
smartdrv 2013 okt. 01. - 13:54:56 Előzmény beszelo86
(55/114)
de az mindegy. ez úgy néz ki, hogy 2000 évig Kleopátra volt a nõi szépség univerzális szimbóluma, most 2000 évig Monroe lesz