offtopic
gondil 2009 aug. 07. - 14:10:18
(7/327)
...
offtopic
gondil 2009 aug. 07. - 14:08:46
(6/327)
2009
offtopic
gondil 2009 aug. 07. - 14:08:19
(5/327)
...
offtopic
gondil 2009 aug. 07. - 14:05:25
(4/327)
2009
offtopic
gondil 2009 aug. 07. - 14:04:32
(3/327)
2009
offtopic
gondil 2009 aug. 07. - 14:03:41 Előzmény monnci
(2/327)
Szia!

Márpedig most töltögetni fogok...
offtopic
monnci 2009 júl. 09. - 12:56:00
(1/327)
szerintem nagyon jó színésznõ..

Anyja Jayne Mansfield színésznõ, az 1950-es évek egyik szexszimbóluma, apja a magyar születésû egykori Mr. Universe Mickey Hargitay volt. Kettõs keresztneve magyar, a bibliai Mária Magdolnára utal.

Két fiútestvére van, Zoltán és Miklós Hargitay, és három féltestvére: Jayne Marie Mansfield, Tina Hargitay és Antonio Ottaviano (vagy Tony Cimber, aki korábban filmrendezõ volt, akinek a nevéhez a Gorgeous Ladies of Wrestling címû, nõi birkózást népszerûsítõ tévéshow kapcsolódott).

Szülei 1963 májusában elváltak, ezt a „mexikói válást” azonban késõbb egy bíró érvénytelennek mondta ki. Néhány hónappal Mariska születése elõtt kibékültek, de hamarosan újra szétváltak, majd 1964 augusztusában mégis megkapták a bírói hozzájárulást válásukhoz. Néhány héttel késõbb Mansfield hozzáment Matt Cimber filmrendezõhöz.

1967. június 29-én Jayne Mansfield meghalt egy karambolban a 90-es fõúton New Orleans és Slidell között, akkori barátjával, Sam Brodyval és a sofõrrel együtt. A három és fél éves Mariska a hátsó ülésen aludt, túlélte a balesetet, de a fején cikkcakkos forradást hagyott hátra a baleset. Miklós és Zoltán testvérei szintén a kocsiban voltak és õk is megúszták apró sérülésekkel. Anyjuk halála után apjuk és harmadik felesége, Ellen Siano nevelte a három gyereket.

Mariska férje 2004 óta Peter Hermann színész.


Pályája
1982-ben Mariska elnyerte Miss Beverly Hills koronáját, majd az oxnardi Miss California választáson ötödik lett. A képernyõn az 1983-ban készült Star 80 címû film mellékszereplõjekent mutatkozott be. Néhany éven keresztül visszatérõ szereplõje lett a Downtown és a Falcon Crest címû tévéfilmsorozatoknak, utóbbiban Carly Fixx szerepében. Az 1992-es Tequila & Bonetti sorozatban Angela Garcia rendõrtisztet alakította, és megjelent a Seinfeld címû sorozat negyedik szezonjának elsõrészében is. Két évvel késõbb Didi Edelsteint, a szexi szomszédot alakította a Can't Hurry Love címû sitcomban, amelynek sztárja Nancy McKeon volt. 1997-ben Nina Echeverria nyomozót játszotta a Prince Streetben és Cynthia Hooper szerepében visszatérõ alakja volt az ER sorozat negyedik szezonjának.

Számos más televíziós mûsorban is feltûnt: Freddy's Nightmares, Ellen, All American Girl, Baywatch, Cracker, Gabriel's Fire, In the Heat of the Night, JoJo's Circus, The Single Guy, Wiseguy, és a thirtysomething. A 2005-ös True Crime: New York City videojátékhoz a hangját kölcsönözte. Eljátszott egy kis szerepet az 1995-ben készült Las Vegas, végállomás (Leaving Las Vegas) címû filmben és beugrott Gabrielle Fitzpatrick helyett a Power Rangers - Az atomcsapat (Mighty Morphin Power Rangers: The Movie) címû filmben is, bár a felvételeket aztán nem találták használhatónak.

1992 óta Olivia Benson nyomozót alakítja a Különleges ügyosztály (Law & Order: Special Victims Unit) címû sorozatban (ez a nõi fõszerep)." E szerepnek köszönhetõen a Guinness Rekordok Könyve 2008-as kiadásában a legjobban fizetett nõi televíziós színésznõként szerepelt.


Magánélete
Magyarul, franciául, spanyolul, olaszul és természetesen angolul beszél.

2004. augusztus 28-án házasodott össze Peter Hermann-nal a kaliforniai Santa Barbarában. Hermann író és színész, aki Trevor Langan védõügyvéd szerepében gyakran megjelent a Különleges ügyosztály kockáin. 2006. június 28-án született császármetszéssel fiuk, August Miklos Friedrich Hermann. Az áldott állapot utolsó hónapjaiban Mariska Hargitay szülõi szabadságra ment és a sorozatban egy ideig Connie Nielsen helyettesítette. 2007 januárjában jelent meg elõször újra, a bébivel együtt egy Got Milk? hirdetésben.

Miután 2006. augusztus 27-én Emmy-díjat vehetett át, Mariska köszönetet mondott apjának, aki tizenhét nappal késõbb Los Angelesben, 80 éves korában multiplex mielómában elhunyt.

2008 december végén Mariska tüdeje részlegesen összeroskadt egy sleddingbaleset után Hamptonsban, de folytatta a munkát. 2009 márciusában New Yorkban légmell miatt ismét kórházba került.


Kapcsolata Magyarországgal
„...kislánykoromban minden nyarat otthon (Magyarországon) töltöttem. Táboroztam, Balatonkenesén voltam a rokonaimnál legalább egy hónapot, gyakran jártam Budapesten is,” -mondta egy interjúban.


rövid kis életrajz.:D