9/10
Zsütz 2009 jún. 29. - 17:22:12 9/10
(172/372)
Istenem ,hát eddig talán életem 18 éve során ha öt filmen elsírtam magam, akkor sokat mondok, pedig gyakorlatilag minden hétre jut egy új minimum. Most SPOILER-VESZÉLY következik, de szerintem már úgyis mindenki tudja, mi lesz a vége...
A Marley meg én-t most láttam elõször, és nagyon, tényleg nagyon jó volt, és bizony hullt a könnyem a végén, mint a záporesõ. Persze valószínûleg azért, mert egyrészt alapból is imádom az állatokat, pláne az okos kutyákat, ezen kívül pedig én is úgy nõttem fel eggyel, egy vizslával, aki csinált marhaságokat, de engem mindig nagyon szeretett és gyakorlatilag olyan volt, mintha valami testvérféle lett volna. Patrick-kel és az apjával is rettenetesen együtt éreztem, és én is belegondoltam, milyen lesz, ha a mostani kutyám, aki kb akkor fog elpusztulni, mikor 30 körül járok majd, elpusztul... De ez az élet rendje. Csak hát elég rossz. :S
A klisés kritikával baromira nem értek egyet. Az élet sablonos, mert sokszor ilyen? Nem hinném. Amcsis a film, de szerintem nagyon aranyos, egy csomó helyen lehet rajta nevetni is, át lehet érezni, az tuti, pláne a virgoncabb kutya-tulajdonosoknak. :D
Minden állatbarátnak ajánlom. Meg a kutyaelleneseknek is. :D
10/10
pmark922 2009 jún. 29. - 14:48:28 10/10
(171/372)
A film szuper lett. Nekem nagyon tetszett, és sajnáltam amikor a végén meghalt Marley. A színészi játék jó, a történet aranyos, a karakterek kidolgozottak. Nekem is vagy egy tacskó kutyusom és nem tudom mi lenne velem hogyha jövök haza és nem vár otthon az ajtóba. Elgondolkodtató, különösen a végén amit John mond. Ajánlom mindenkinek a filmet, szomorú, de igaz.
10/10
Noncika 2009 jún. 28. - 12:30:05 10/10
(170/372)
Istenem, a végén már úgy sírtam:'( Nekünk is labradorunk van és õ is már 12 éves. Olyan rossz belegondolni, hogy hamarosan elhagy minket, pedig már 4 éves korom óta velünk van és nagyon szeretjük... Szóval aki szereti a kutyákat, az biztos nem fog csalódni a filmben, néhol megmosolyogtat, néhol könnyket csal a szemekbe.
10/10
Sicur 2009 jún. 23. - 21:54:26 10/10
(169/372)
így van, csatlakozom az elõttem szólókhoz. hihetetlenül kedves, aranyos film az önzetlen szeretetrõl, és a híres kutya-gazdi kapcsolatról. mert hogy ez tényleg létezik, és ez film ezt csak még jobban kiemelte. owent és jennifert pedig egyszerûen imádom!:) eddig csak külön-külön volt meg ez nálam, mostmár egybe is!:D
10/10
Pilar 2009 jún. 22. - 22:59:43 10/10
(168/372)
Eszméletlenül aranyos film! Jennifer Aniston meg Owen Wilson nem tûnt elsõ hallásra jó döntésnek, de olyan édesek együtt! Pláne, hogy olyan jó példát mutat, hogy hogyan kéne viselkedniük az embereknek egymással. Szeretetben:)
10/10
csillabella 2009 jún. 22. - 00:16:32 10/10
(167/372)
Nem értem miért "vígjáték"... Több, mint 1 órán keresztül azt se tudtam mirõl szól ez a film, másra számítottam... A végén vált világossá a mondanivalója, erre kellett volna végig koncentrálni, nem össze vissza minden témát érinteni. Mégsem bántam meg, hogy megnéztem, bár a végén már csak sírtam és utána is. Nem mostanában érintett meg így egy film ennyire. Ezért 10/10.
10/10
NORBI155 2009 jún. 21. - 20:22:02 10/10
(166/372)
Nagyon nagyon jó film lett , én nem birtam ki a végét sirás nélkül 10/10
10/10
XDX 2009 jún. 17. - 00:19:13 10/10
(165/372)
Akik nem szeretik a kutyákat annak unalmas lehet, akik szeretik azok meg csak kínozzák magukat ezzel a filmel. Utolsó negyed órát sírás nélkül nehéz kibírni.

De ennyire érzelmeket nem váltott még ki film belõlem. Jó film, de szar kedve elsz az embernek tõle.
10/10
bebokbarni 2009 jún. 16. - 01:32:28 10/10
(164/372)
vicces és szép film ajánlom mindenkinek!
10/10
brabus89 2009 jún. 15. - 20:11:59 10/10
(163/372)
Nekem nagyon tetszett a film. Igaz, az elején elég hétköznapi volt a sztori, semmi extra nem történt, de a végére összességében egy tök jó történet kerekedett ki belõle. Szerintem kutyaimádóknak kötelezõ!:) Egyébként még nem láttam olyan filmet, amelynek ennyire a középpontjában egy kutya szerepelne, ez is külön dícséretre méltó.
Ivett_86 2009 jún. 12. - 12:33:05
(162/372)
nekem tetszett ez a film. Én se bírtam ki a végét sírás nélkül :D
Gnomik 2009 jún. 11. - 03:17:04
(161/372)
Sziasztok!

Hát, megnéztem, megbántam, letöröltem.
Másfél óra után arra voltam kíváncsi, h meddig tart még a szenvedésem. Azt hiszem el is aludtam rajta pár percre.
Ingerszegény környezet, semmitmondó történet. A kutya aranyos, annak ellenére, h néha nagyon bosszantó, h ennyire engedelmetlen. A történet mit a rendezõ és társai kitaláltak kb. 30 percesnek kellene lennie, ehelyett közel két órás. Halálosan unalmas.
Imádom az állatokat, és nekem is Labradorom lesz (nem a film miatt), de ez ismételten rossz film volt.
Jennifer Aniston-tól ismét azt kaptam amire számítottam, semmit. Középkategóriás színész + középkategóriás film. Bõven elég lett volna ha DVD-n jelenik meg eme remek alkotás.
Izlések és pofonok, ugyebár??

Üdv: Gnomik
10/10
Cullangka 2009 jún. 10. - 20:27:39 10/10 Előzmény pacica
(160/372)
igen õ a kutya:) de nem csak egy sima kutya! a világ legtündéribb kutyája:) én imádnék egy iet:)
pacica 2009 jún. 10. - 15:44:04
(159/372)
marley az egy kutya?
10/10
Barbie24 2009 jún. 10. - 15:10:27 10/10
(158/372)
Na ma végre megnéztem :)
Szerintem nagyon aranyos film! A végén nem bírtam ki sírás nélkül sajnos, eszembe jutott a kutyám aki szintén elpusztult és most minden eszembe jutott vele kapcsoltaba! :(
Akinek van kutyája vagy volt az megérti h mért ilyen megható ez a film!!
Zvezdana 2009 jún. 01. - 16:49:23 Előzmény gangyi
(157/372)
Kész...A végét alig birtam végig nézni, nem láttama könnyeimtõl. Nekem is van kutyám és nagyon szeret az állatokat. A filmet nem szeretném még egyszer látni mert nekem nagyon szomorú volt...De az eleje aranyos.
gangyi 2009 máj. 15. - 21:53:28
(156/372)
Nos sokan szóltatok elõttem, és én mindenkinek igazat tudok adni valamiben. Nem volt egy igazi remekmû, de egy filmnek nem feltétlen kell annak lennie. Én úgy gondolom, hogy ezt a filmet olyanok tudják igazán átérezni, akik megtapasztalták, hogy milyen állatot tartani, de természetesen a legjobban azok, akiknek volt, vagy van kutyájuk, hisz ez egy kutyás film volt, és az ebekhez nincs hasonló állat. Nekem is volt egy kutyám, tavaly augusztusban halt meg, és csak mikor elment, akkor éreztem, hogy mennyire is része volt az életemnek. Vagy két napig bõgtem, és a film közben is nedves lett a szemem. Ezt egyszerûen nem lehet leírni olyanoknak, akik még nem tapasztalták meg, hogy milyen ha van egy kutyád, aki sok éven át melletted van (én 9 évig élvezhettem, a társaságát). Természetesen ez egy hatalmas felelõsség (mint ahogy a filmben is megjelenítették), de senki nem bánja meg, aki belefog. Ezért szoktam elszörnyûködve nézni a kóbor kutyákat, akiknek nincs gazdájuk, és akik nem tudtak kellõ örömöt nyújtani valakinek, bár ezt nem nagyon tudom elhinni. Na, de elkanyarodok a filmtõl... Tehát, szerintem egy jó film, egyszer érdemes megnézni, ha csak nem "tapasztalatszerzés" céljából, és ha valaki kedvet kap egy eb tartására, annak azt mondom, mindent bele!!! :) (Én is ezek közé tartozom, de sajnos nem jött még el az idõ.) A gazdiknak pedig egy nagyon érdekes film lehet, és nekik azt tanácsolom, törõdjenek többet és többet kedvenceikkel, mert ha vége lesz, akkor már késõ siránkozni, hogy mi lett volna, ha... És ha megtörténik a tragédia adjanak ki mindent magukból, ezt nem szabad szégyellni, és gondoljanak mindig a legjobb szívvel a kutyájukra.
Tehát a végszó az (nem untatom tovább a hallgatóságot:D), hogy éljenek soká kutyáink a legnagyszerûbb állatok a világon!!!
3/10
kamisama 2009 máj. 15. - 15:54:47 3/10
(155/372)
Ha elolvastad volna a véleményemet, tudnád moziban néztem meg a mára már csakugyan "lelkiszegénnyé" - általad - vált feleségemmel. Milyen jó is lenne ha a fórumban mindenki így kimondani a témától teljesen eltérõ véleményét... de vhogy erre senki sem vágyik.

Szerintem meg a fórum azért van, hogy mindenki elmondhassa a filmrõl a véleményét, negatívat pozitívat egyaránt, és azon olvasó aki még nem látta a filmet, mind az értékelésbõl mind pedig az itt leírt véleményekbõl mérlegelheti hogy érdemes-e beülni egy moziba megnézni, vagy inkább csak töltse le és tv-n keresztül nézze meg.

Azt pedig hogy egy a filmrõl alkotott vélemény alapján sok-sok ember elõtt megalázz vagy sértegess egy másik embert, szerintem nem tartozhatna ide, sõt az ilyeneket ha normális moderátora lenne a topicnak, régen bannolták volna. És remélhetõleg IP cím alapján kizárnak vagy ebbõl a topicból vagy az egész fórumból egy jó idõre.

Szerintem olyan filmet még nem készítettek ami mindenkinek tetszett volna.
10/10
Connie 2009 máj. 06. - 11:01:41 10/10
(154/372)
Én tegnap néztem meg. Nekem nagyon tetszett. Jó színészek, szép helyek. Szerintem megéri legalább egyszer megnézni!
szoszy11 2009 máj. 04. - 01:47:41
(153/372)
ja a masik: uzenem par embernek ha teli teszik a hozzaszolasukat idegen szavakkal attol egyaltalan nem lesznek okosabbak,mert nehanyan azt sem tudjak miket irogatnak:P