zizi667 2009 márc. 14. - 23:13:25
(32/372)
lenne egy kérésem: aki tudja körülbelül a film végi monológot (amikor a kutyák önzetlen szeretetérõl beszél) az írja le nekem lécci
tivoraf 2009 márc. 14. - 22:36:33
(31/372)
Dráma. Az életben annyi és annyi szomorúság van, azért megyek mondjuk moziba egy vígjátékra, hogy jól érezzem magam, nevessek egy nagyot. Erre elmegyek "szórakozni" és a film második felétõl mondhatni rossz volt, a vége egyenesen elviselhetetlen. Végigsírtam, ezt otthon is megtehettem volna. Miért kell egy vígjátékból drámát csinálni, miért kell szomorúságot nézni?
vet 2009 márc. 14. - 22:35:11
(30/372)
Én is megnéztem nekem a film eleje tetszett,de a végén sajnos én is rendesen elkezdtem bõgni. Nem értettem,hogy moziban hogy tudnak emberek sírni, de egyszeren én se bírtam visszatartani.Sok résznél nem is bírtam odanézni :( Két éve voltam hasonló helyzetben a kutyusommal ,azért is volt ilyen rossz. Délután néztem,de azóta is egyfolytában erre gondolok.A film maga nagyon aranyos, majd egyszer itthon is megnézem,itt legalább rendesen ki tudom bõgni magam.
7/10
Brenda66 2009 márc. 14. - 20:37:05 7/10
(29/372)
Számomra kicsit hosszú volt a sztory.Szerintem egyáltalán nem vígjáték mûfajú film.Az elején még csak-csak lehetet nevetni de aztán ahogy haladt a történet egyre szomorúbb.És az utolsó 30 perc az rettentõen szomorú én bõgtem rajta(pedig ilyen már rég volt h szabályosan folytak a könnyeim egy filmen)
kaira86 2009 márc. 14. - 19:00:26
(28/372)
Én naív úgy ültem be erre a filmre anyummal és nõvéremmel,hogy vígjáték.az elején még nevettem,aztán rámutatott az élet nehézségeire,bár ez csak a kezdet volt...a végérõl meg ne is beszéljünk!Mikor a fõszereplõ meghal max egy kis könnycsepp legördül,de ha állatokról van szó...volt már hasonló film hasonló véggel de NEM ÍGY!!Én 2 éve veszítettem el a macskámat és minden ugyanígy volt!Most egy Westie kutyusom van.Én majdnem felálltam és kimentem a moziból.Ne bírtam nézni h mi történik,ahogy történik és ráadásúl zokogtam és alig bírtam visszatartani.Akinek van kedvence vagy volt és tudja milyen fájdalommal jár az elvesztése azt ajánlom NE NÉZZE MEG!!!
10/10
szedon 2009 márc. 14. - 17:48:20 10/10 Előzmény katatu
(27/372)
Tévedés, a labrador ilyen, pontosan ilyen, velem a harmadik labrador él már, és tapasztalatból mondom, ez egy ilyen fajta. Nagyszerûen mutatja be a film, úgyhogy remélem mindenki 3x is meggondolja, hogy vesz egyet, és nem dobja ki jobb esetben a menhelyre, az elsõ kirágott bokor után.
Aagika 2009 márc. 14. - 15:26:39
(26/372)
Most olvastam el az összes hsz-t.. hát inkább nem kommentálom. Nagyjából Judybaba és pingvin66 megfogalmazta a lényeget... a filmrõl majd csak késõbb, ha megnéztem :)
Aagika 2009 márc. 14. - 13:18:44
(25/372)
Nagyon meg akarom nézni, de ezek után nem merem :)) két labradorom van, egy kicsi meg egy nagy. Vajon mennyire fogok bõgni rajta? Most hogy kiderült, szomorú a vége.. hmm.. én képes vagyok egy happy endes filmen is bõgni :D
10/10
Szasziii19 2009 márc. 14. - 10:31:52 10/10
(24/372)
Volt szerencsém megnézni,megmondom õszintén annyira nem örültem neki... A Hét életen még valahogy megküszködtem a könyeimmel,próbáltam nem elsírni magam,de itt már nem ment,bárhogy is próbáltam visszatartani!Egy 40 körüli hölgy zokogott mellettem...Akinek van kutyája és nem csak egy mozgó tárgyat lát benne annak biztosan tetszeni fog a maga módján és átérzi a filmet!
És igenis a kutya az egyetlen állat aki felnéz ránk,rajong értünk,szívbõl örül ha hazaérünk,önzetlenül,hibáinkkal együtt szeret!Vajon embertársainkra elmondható ez???
Hisz mi lenne más feladata egy kutyának szeretni,szeretni...hibáink ellenére is!
10/10
duckit 2009 márc. 14. - 00:45:18 10/10 Előzmény bejacs
(23/372)
Pasi létemre igenis könnyeztem a film végén, és a sok nevetgélõ ifjúság között nem szégyelltem egyáltalán. Nem olvastam a könyvet (sajnos, de amint lehetõségem lesz biztos, hogy elolvasom), de nekem ez a film nagyon-nagyon tetszett. A kedvesem hangosan zokogott mellettem. Én õszintén mondom, becsukott szemmel hallgattam az utolsó perceket.Nem akartam nézni. Fájt.
***SPOILER***
A második labrador kutyus él velem. Ennyi. Nem kell itt hatásvadászatra gondolni, vele kell élni és tudod mi az elveszíteni. Szomorú film. Aki vígjátékra vágyik ne ezt nézze meg. Tíznél többet is adnék rá.
Ez az én véleményem. Hatása alatt vagyok, és nem felejtem.
1/10
bejacs 2009 márc. 12. - 21:22:41 1/10
(22/372)
HATÁSVADÁSZ.--fõleg az utolsó 15 perc.
Láttam a filmet. Szájbarágós. Sablonokkal teli amerikai film. remélem gyorsan elfelejtem.
kacsa. 2009 márc. 12. - 21:01:08
(21/372)
Be kell, hogy valljam, nem láttam a filmet, csak a könyvet olvastam, az viszont nagyon tetszett. Kicsit olyan volt, mint ha a kutyámról szólna, azzal a különbséggel, hogy a mienk a kertben van (és más fajta). Ajánlom minden játékos, eleven, "kisördög" kutya tulajdonosának.
Az ajánló szóhasználatával nem értek teljesen egyet, mert egy ilyen kutyát nem neveznék pl. vadnak, legfeljebb elevennek/neveletlennek. A labradorok már csak ilyenek: játékosak, de nem agresszívak (ja és szeretik a gyerekeket :)).
Szedonnal meg egyetértek, a beltenyésztés már eddig is elég sok kárt okozott a fajtának (ld. diszplázia és társai).
Hilaryfan17 2009 márc. 12. - 18:54:01
(20/372)
látom elõre! egyik kedvenc filmem lesz!!! tuti jó lesz!
pingvin66 2009 márc. 12. - 17:07:31
(19/372)
A filmet még nem láttam, csak a könyvet olvastam, és nagyon tetszett! Kedves történet, egy bár neveletlen, de éppen emiatt olyan imádnivaló kutyáról, aki egy család részévé vált. Nagyon megható történet, remélem a filmben sem fognak nagyon eltérni az eredetitõl.
Olvasom itt a hozzászólásokat, és nem igazán értem, miért váltotta ki ezt a reakciót egyesekbõl ez a bemutató. A kutya nevelése persze, hogy lényeges, egy ekkora kutyusnál fõleg, hiszen tudom, a magam példáján, nekem is labradorom van. De könyörgök miért kellene ilyen halálosan komolyan venni a dolgot? Az én kutyám is egy igazi ördögfióka, önfejû, makacs... A bemutató után az volt az érzésem, hogy rólunk szól a film!Miért lenne ez baj? Én a kutámat pont ezért szeretem!!!
Ha nem ilyen lenne, nagyon sok nevetéstõl fosztana meg, és rengeteg szép emléktõl.Ez a film errõl szól, ezekrõl a pillanatokról.Nyilván nem egy világmegváltó alkotás, de kutyásoknak biztosan tetszik majd:)
katatu 2009 márc. 12. - 14:25:33
(18/372)
Ott a pont Judybaba!!!

Firebolt: "csak amíg az életben ez feszültséget szül, az amerikai filmekben ezen kéne szórakoznunk" akkor az akció, meg öldöklõs filmek is elítélendõk?
lekvar15 2009 márc. 12. - 12:33:43
(17/372)
Biztos nagyon aranyos film lehet,de véleményem szerint ilyen filmeket nem érdemes moziban megnézni mert az élmény ugyanolyan lesz az otthoni fotelbõl mint a drágán megvett mozijegy árán a moziszékbõl megnézve. Én csak is látványos filmeket nézek meg moziban de vígjátékot SOHA!!!!!!!
platón 2009 márc. 12. - 10:17:16
(16/372)
Általában, ha egy színész olyan filmben szerepel, ahol valamilyen állat a fõszereplõ, akkor az azt jelnti, hogy a színész karrierje a mélypontján van.
" Owen el kell vállalnod ezt a szerepet, más nincs" mondhatta az ügynök.
10/10
Judybaba 2009 márc. 12. - 09:08:44 10/10
(15/372)
JEsszusom, hogy írhattook ide ennyi baromságot????
Ez csak egy film könyörgöm!!!!!!!!!!!!
MI az hogy "érteni kell a labrador neveléséhez, bla bla bla..."
Ez egy vígjáték!! Ezen semmi mást nem kell csak nevetni te jó ég!!
Crampus 2009 márc. 10. - 17:27:11 Előzmény szedon
(14/372)
Úgy látszik a világ kezdi feledni a "tipikus amerikai álomkutya" vagyis a labrador mindenek felettiségét, hát gyártottak egy filmet róla. De a trailer és a kommentek elvették a kedvem, hogy végigûljem... pedig ingyé lett volna:-) És Aniston fan is vagyok... talán majd itthon, amikor kikapcsolhatom ha megunom, vagy felhúz.
katatu 2009 márc. 10. - 15:27:38
(13/372)
Úgy érzem itt még heves viták lesznek...