stummzsoka 2009 márc. 21. - 09:46:26 Előzmény zizioo11
(72/372)
Szerintem ez a film nem a kutyáról szól! Persze, ha 20 évvel ezelõtt láttam volna egy ilyen filmet, akkor lehet, hogy én is csak a kutyát láttam volna belõle. Most, hogy már a legnagyobb gyerekem is 18 éves, és szinte minden megtörtént velem, ami a filmben a hõsnõvel(természetesen minden kicsit kisebb-ben, Magyarországon), igazán ezekre voltam érzékeny. Azért is nagyon jó ez a film, mert minden korosztálynak ad mondanivalót. Én pl. a hatodikos osztályomat vittem el megnézni, és nekik is nagyon tetszett, közben a tanárnõjük sírdogált a moziban... , nem csak a kutya miatt. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom.
7/10
caomilla 2009 márc. 20. - 19:12:38 7/10
(71/372)
Aranyos film de a végét én sem bírtam ki, könnyek nélkül.

Olyan aranyos volt, ahogy a lábai között volt a kis plüssállatka de annál szomorúbb, hogy már nem érdekelte a kutyust.

Sajnáltam nagyon.
4/10
Lery 2009 márc. 20. - 17:40:34 4/10
(70/372)
megeszi egy dínó a kutyát
:(
zizioo11 2009 márc. 20. - 17:32:48 Előzmény sveta
(69/372)
valaki írja le légszi hogy min sírt a végén,mer akkor nem nézem meg szerintem...! Iszonyu nagy kutyaimádo vagyok ,de már egy reklámot se tudok végignézni amibe mondjuk menhelyes kutyusok vannak!


Kutyatulajdonos! :D
1/10
sveta 2009 márc. 19. - 14:25:31 1/10
(68/372)
Ez a film így jó, ahogy van! Nem vígjáték, inkább dráma.
Nekem nagyon tetszett, sõt, nem gondoltam, hogy ennyire tetszik majd. Az életrõl szól.
10/10 !!!
10/10
Tücsök@ 2009 márc. 18. - 22:05:25 10/10 Előzmény Rajty7
(67/372)
Ha megengeded, hogy másoljalak :) ez tényleg borzatóan találó!:)

"Hány ember szeret feltétlen és olthatatlan szeretettel?!?
Hány ember mellett érzed azt,hogy ami TE vagy az különleges?!"
10/10
Tücsök@ 2009 márc. 18. - 22:02:00 10/10 Előzmény clody90
(66/372)
Egyetértek. Nagyon száp film, nevettem és sírtam is. Bár bevallom õszintén én is vigjátérka számítottam.
SPOILER
Lehet azért mert nekem is van itthon egy kis szerelmem...:) de az utsó fél órát én végig pityeregtem. Tényleg nem is hinné az ember, hogy lehet ennyire kötödni egy kutyushoz...fõleg ha az végig kiséri az életed fõ pillanataid.
Jenifer Anistont meg továbbra is imádom :)
Hilaryfan17 2009 márc. 18. - 20:22:03
(65/372)
sztem jó, olyan 6/10
10/10
clody90 2009 márc. 18. - 18:05:54 10/10
(64/372)
Úristen ti hol éltek??!!??!
Ha az egész filmet nézem és a szorit ez baromira nem vígjáték.Szerintem a film szuper volt,nagyon tetszett,és én inkább mondanám drámának (a kutya és a család szempontjából).Szerintem aki itt írkált,hogy ez 1x nézhetõs,meg milyen hiperkutya volt meg blaaablaaablaaa. Igen õk nem tartanak kutyát.Tartsatok egy macskát hát az aztán nagyon ott van...:S
Nekem két németjuhászom volt (testvérek) az egyik 2006-ban (11 évesen),a másik 2008-ban (13 évesen) pusztult el.Az utobbit nekünk is sajnos ugyanígy kellett elaltatni,mert olyan öreg volt...Szép életük volt,nagy kertes házban éltünk,most egy Golden Retrieverem van (kb tulajdonságaiban detto,mint a labradorok).
Aki nem szereti a kutyákat az valóban ne nézze meg!De szerintem tökéletes volt,a könyvet is biztos be fogom szerezni. 10/10.
10/10
Viksz 2009 márc. 18. - 15:44:41 10/10
(63/372)
Ez Tényleg nem egy vígjáték!Ez egy gyönyörû igaz történet ,rádöbbent az életre.És valjuk be azért az kicsit már unalmas lenne ha minden filmnek hepiend lenne a vége.Ajánlom mindenkinek a könyvet!
10/10
Viksz 2009 márc. 18. - 15:31:50 10/10
(62/372)
Csodálatos film lehet!Én még nem láttam de a könyvet olvastam és az elképesztõen jó,és ez egy igaz történet!Alig várom hogy végre láthassam a filmet!
Karma86 2009 márc. 18. - 13:24:02
(61/372)
Elõször is szeretnék azoknak "gratulálni", AKIK FIGYELMEZTETÉS NÉLKÜL leírták részletesen a film tartalmát, fõleg a végét!!!
Van aki csak azért olvassa el a hozzászólásokat (mielõtt még megnézte volna a filmet), hogy tudja mire számíthat...
Szomorúan olvasom egy-két embernek a véleményét, de szerencsére (úgy vettem észre), azok vannak többségben, akiknek tetszett a film..
Egyrészt egy filmnek nem kell mindig a kõkemény valóságot tükröznie, pont az a jó néha, hogy az ember egy kicsit kizökkenhet, mert utána úgyis visszatérsz a valóságba. Ez a film viszont nagyon is valóságos. Aki már vesztette el kedvencét az tudja milyen szörnyû.. Sajnos én is átéltem.. Nem is egyszer és kegyetlen! Azoknak is jó ez a film, akik nem annyira foglalkoznak egy háziállattal, mert talán rádöbbenek, hogy mi lenne akkor ha elveszítenék. Ez pedig az emberekre is érvényes. Van aki azt írta, hogy nem úgy mûködik a szex, hogy "csók és aztán már nyikorog is az ágy".. Sajnálom hogy nincs ilyen élményben részed! Van amikor csak neki esel a másiknak, de van olyan is hogy hosszan együtt vagytok.. Mindkettõt szeretjük a Võlegényemmel, akivel több év után is rengeteget beszélgetek, ha pedig befásultnak érezzük magunkat, akkor változtatunk. Mindenkinek így kellene gondolkodnia, nem pedig rögtön elválni, ha valami probléma van. Manapság már divat a válás.
Annak is örülök, hogy lehet adományozni a menhelyeknek, ez egy szép dolog. Sajnos sokan csak azért járnak moziba, hogy elnyúljanak a székben, és feltegyék a lábukat a szék támlájára, mintha otthon lennének. Kiábrándító. Arról nem is beszélve, hogy mekkora mocskot hagynak maguk után, mert letörne a kezük, ha kivinnék a szemetet.. Ezért ilyen ez a világ, és amíg ilyen emberek vannak benne, nem is változik a helyzet... AZOK NE NÉZZÉK MEG EZT A FILMET, AKIK INKÁBB A KÕKEMÉNY AKCIÓT SZERETIK!
10/10
Rajty7 2009 márc. 18. - 10:58:46 10/10
(60/372)
Iszonyat jó film volt!De csak kutyabarátoknak ajánlom!Aki nem szereti õket az meg se nézze!
Logikus,h.megoszlanak a nézetek...De szerintem van benne tanító jelleg is,aki kutyát akar tartani,tart...!1szabály:Nem kényezteted el a,h.Owen Wilson is tette:P!Viszont...az a jó benne,h.fel is készít bennünket 1kutya elvesztésére is...az én kutyám is most 10éves(Szibériai husky)bûn rossz>de azért nem annyira mint Marley:P!&én is így fogok sírni,ha esetleg elmenne tõlem!
Szerintem igenis jó,h.felkészít minket erre a részre is!Nem kell senkinek kimenni a moziból,ez a valós élet,és mindenkivel megtörténik,akinek állata van.
Természetesen 10/10
Jennifer Aniston,Owen Wilson alakítása jó volt!&jobban tetszett,mint a nemrégiben annyira beharangozott Nem kellessz eléggé címû film!Pedig szeretem Jennifert:P!
Az idézet: "Egy kutyának nem kell se luxusautó,se hatalmas ház,se drága ruhák,beéri 1útszélen talált bottal...Lehetsz gazdag vagy szegény,buta vagy okos,agyafúrt vagy tökkelütött a kutyádnak mindegy!Õ csak szeretet kér és ad!
Hány emberrõl mondhatod ezt el?!
Hány ember szeret feltétlen és olthatatlan szeretettel?!?
Hány ember mellett érzed azt,hogy ami TE vagy az különleges?!"
10/10
offtopic
Bigpapa 2009 márc. 18. - 09:28:21 10/10
(59/372)
Hihetetlen, hogy ennyi szív és lélek nélküli ember jár moziba.
Lery!
Ami két ember közt elõjön probléma (munka, karrier,család,gyerekek,belefásulás) ez nem amerikai, nem indonéz és nem magyar dolog. Ez az élet. Játszhatta volna ezt Kulka és a Frajt Edit is a Gazdagréti lakótelepen, attól még ugyan az lett volna. Kulka megkapja álmai munkáját, ahogy Frajt Edit is sikeres.Majd elkezdi potyogtatni a gyerekeket, fáradt, ideges és mindketten egyre ingerültebbek. Kiköltöznek a kertvárosba, szép környék,de a probléma ugyan az marad. A taposómalom!
Lehordasz valakit,mert 18 évesen jobban megértette a film mondanivalóját és elgondolkodott rajtam,nem úgy,mint te? Nem érzed szánalmasnak?
Inkább neked kéne egy kicsit nyitottabban nézni filmeket, és nem azt várni, hogy majd megszakadsz a nevetéstõl egy filmen.De ha ne adj isten annak a filmnek még mondanivalója is van és esetleg felkavar, akkor az már Hollywoodi szar? Bár minden film ilyen "szar"lenne.
10/10
cares 2009 márc. 18. - 00:42:51 10/10
(58/372)
hm.. ha felmegyek egy magyar oldalra és van fóruma is, ott biztos hogy vitákat és vitákat és vitákat olvasok.
Nagy baromságokat lehet olvasni, van aki kritikusnak képzeli magát, néhány idegen szóhasználattal elegyítve stb.
Ennek a fórumnak se ez lenne a lényege. Na mindegy.

Szerintem nagyon jó film. A baj, hogy annyira el vagyunk bulvárosodva és sztár nélküli sztárvilágban élünk, ha nincsenek bomba poénok, elképesztõ mutatványok, akkor unalmas, béna filmnek hangoztatja az átlag. Elég nagy baj, hogy itt tartunk.

A film is errõl szól, ha valaki megnézte és figyelt a végén a monológra akkor valószínû érti mire gondolok. Ha nem, ennyire különbözünk....
g.g 2009 márc. 18. - 00:20:30
(57/372)
ez az, most megmutattad! remélem ennyiben ki is merülsz mert az ilyen hozzászólásoknak semmi köze a filmhez, te ász...
4/10
Lery 2009 márc. 17. - 23:20:28 4/10 Előzmény 1stPicur
(56/372)
Kérlek. Ez a roppant stilizált hollywoodi filmecske két tökéletes külsejû ember alkotta párt mutat be. Ezek az emberek az álommeló megszerzése után Miamiban tengetik kissebb nagyobb, többnyire felszínes, és mindig rögvest megoldásra kerülõ problémáikkal teli életüket.

Neked, mint magyar embernek, ez a film a "valóságról" szól? Egy szovjet oktatófilmnek több köze van a valósághoz, mint ennek! Most halál komolyan kérdezem, hogy te mindig csukott szemmel mászkálsz a világban?:)

Ja, hogy 18 éves vagy...
Íme a példa arra, hogy milyen kellemetlen dolog az, amikor valaki hollywoodi bugyutaságokon szocializálódik. Majd ne lepõdj meg, amikor kiderül, hogy a házasság nem is olyan egyszerû intézmény, mint ahogyan a filmben ábrázolják, no meg a szex sem úgy mûködik, hogy két ember szájonpuszilja egymást, aztán 5 másodperccel késõbb már nyikorog az ágy :D
Hilaryfan17 2009 márc. 17. - 19:23:58
(55/372)
nekem tetszett! 1-2x nézhetõ, de jó.
calella 2009 márc. 17. - 19:12:01
(54/372)
Megnéztem én is a filmet. Másfél óra tömény unalom, majd a végét megcsinálták olyanra, hogy elsírja magát, aki kicsit érzékenyebb (hozzáteszem én is), de ettõl még a film nagyon nagyon gyenge.
Nem tudja valaki amit 2 éve beharangoztak már a magyar mozikba is a Chi wa wa (lehet rosszul írom) az miért nem jött be, vagy lemaradtam róla?
10/10
1stPicur 2009 márc. 17. - 14:34:36 10/10
(53/372)
Érdekesek ezek a hozzászólások... Nem jó film, pocsék film, nincs is benne Nagy poén stb...
Aki tényleg átéléssel nézte a filmet rájöhetett volna, hogy ez nem egy (ne légy barom sorozat.. vagy még sorolhatnám azokat a filmeket, ami másról nem szól, csak a szex, drog, jajj rossza a házasság váljunk, csaljuk meg a feleségünket/férjünket stb..) Tényleg maga az életet mutatja be, és lehet, hogy sok embernek aki nem éli át a dolgokat nem veszi a szívére és unalmas, de akinek már altatták el kedvencét, vagy a családban történtek tragédiák (tudom nem volt a filmben, de mondjuk h szétmegy a két szülõ) az nagyon is beleéli magát, és látja hogy:
Igen ez tényleg tükrözi a valóságot!
Szerintem ebben a filmben nem azt kell látni, hogy wááá mikor lesz már valami hatalmas poén, vagy mikor csalogatja bele a boldog férjecskét "legjobb" barátja valami bajba... Szerintem ez a film 10 pontot megérdemel