Téma: Marslakók

2/10
cirmuli 2012 márc. 04. - 20:00:41 2/10
(37/677)
Azért tetszik, hogy még negyedóra van az elsõ részig, de már huszonnégyen értékelték, hogy milyen a film.
Lehet, hogy gagyi, de várjuk már meg milyen lesz :-D
mulao 2012 márc. 04. - 19:36:43
(36/677)
Úgy látom érdeklõdésben nincs hiány a sorozat iránt. Amit interjúban hallottam az alapján, nem lesz benne politika, de minden részben lesz napi aktualitás. Nagyon kivi vagyok mit hoznak össze, drukkolok.
informacio 2012 márc. 04. - 19:30:42
(35/677)
Eszerint a marslakók http://marslakok.net/ teljesen politika mentes tv-sorozat lesz! Csak sajnos már az, hogy jáksó csinálja, már az politikai viharokat keltett!!! Off// jáksó bal vagy jobboldali mûsorvezetõ?
Icsiro 2012 márc. 04. - 19:30:34
(34/677)
Aki meg sajnálja erre a pénzt az csinálja utána, csinálja jobban.
Icsiro 2012 márc. 04. - 19:24:01
(33/677)
Azt hiszem ez a sorozat nem politikai mûsor lesz. És ez jó. Úgy tudom, hogy magyar sorozat lesz, magyarokról, magyaroknak. És ez is jó. Ismert és tehetséges fiatal magyar ember a producer, aki már néhány dologban kipróbálta magát, ért a televíziózáshoz. Ez is jó. Az, hogy egy mûsort vezet egy kereskedelmi csatornán nem baj, mert csak azt bizonyítja, hogy sokoldalú. Egy publicistának, illetve egy félig-meddig mûvészembernek annak is kell lennie.
Örülök, hogy új magyar sorozat készült és nem tengeren túli filmeket és sorozatokat vetítenek. Akinek pedig nem tetszik, nem kell nézni. Minden TV készüléknek van kikapcsoló gombja.
adamnagysweetmovie 2012 márc. 04. - 18:54:18 Előzmény Gábor 32
(32/677)
Napi anyagi gondok? Ne röhögtess! Õsz óta sztem sohasem látott mennyiségû pénzt döntenek a közmédiába. A milliós prémiumokról nem is beszélve. A talmi, polgárvakító dolgokra van pénz, válság ide vagy oda, a szociális ügyekre nincs.
4427 2012 márc. 04. - 18:30:43
(31/677)
A remek "Magyarország szeretlek!" helyett Jáksó-show. Menjenek a fenébe!
pneklara 2012 márc. 04. - 18:16:27
(30/677)
Igen. Kérdés, hogy XII.Kovács/krampácsoló/ Jánosnak - akinek volt 2 befejezett népiskolai osztálya- és feleségének, az olvasni-írni nem tudó Szabó Julianna cselédlánynak a gyermeke, képessége alapján eljuthatott volna oda, hogy feltaláló lehessen? Nem mellékes, hova születik az ember, oda, ahol egyetlen Kincses Kalendárium jelenti a tudományt a családban, vagy ahol könyvtár, a tanulás tisztelete várja.Errõl ennyit, nem mindig a kiemelkedõ képesség, hanem az eleve esélytelenség határozza meg egy ember további sorsát.
Ha irigyelni lehetett egy tantestületben tanárt, az biztos a matematika és az ének tanár lehetett volna, s nem a történelem, és a filozófia tanára. Különösen olyan "rendszerváltó" körüli idõkben: mikor már nem ezt, de még nem azt kellett "eladni". De rugalmas ember ezzel a problémával is megbirkózik: a párttitkár intézményvezetõ - akinek beosztottai nem mertek befordulni abba az utcába, ahol templom volt, biztos, ami biztos alapon - elsõ sorban ül a templomban, megköti a paktumot az egyházfõvel a közös együttmûködésrõl. Mert az ember örökké fejlõdik,s könnyen felejt,s elvégre nem lehet a haladás gátja.
1/10
greghouse 2012 márc. 04. - 17:17:44 1/10
(29/677)
Csak a szöveg változik. Orosz himnusz: ua., mint a szovjet volt, csak most nem az a szövege, hogy szövetségbe forrt szabad köztársaságok, stb. Német himnusz, ugyanígy. A természettudósok többsége meg úgy van vele, hogy nem a bomba öl, hanem a politikusok. Ilyen alapon a kést sem kellett volna feltalálni. Másik, "a kutatás aranyszabálya: aki az aranyat adja, az mondja meg a szabályokat". Mellesleg ez a mûvészet aranyszabálya is.
1/10
greghouse 2012 márc. 04. - 17:14:46 1/10
(28/677)
A mátémátyiká, kedves hölgyem...olyan, mint a zene. De tényleg. Einstein is dolgozott az atombombán, tudjuk, más kérdés, hogy mikor rájött, mire akarják használni, lemondott minden tagságáról és tiltakozó levelet küldött a elnöknek, de már késõ volt. Teller Ede viszont tudta, hogy mire jó a találmánya, a H-bomba, mert az oroszok már kész voltak vele, Teller valójában az elméleti alapjait írta le, csak az oroszok gyorsabban megcsinálták. Teller sohasem bánta meg,szerinte hozzájárult ahhoz a kétpólusú atom-egyensúlyhoz, ami megóvta a világot a III. vh.tól. Halkan jegyzem meg, szerintem is. Most, hogy tucatnyi országnak van atombombája, sokkal nehezebb kontrollálni.
..de a másik kérdést se kenjük el, ezek a matematikusok és fizikusok zsidók voltak, és zseniális koponyák, Amerika lecsapott rájuk, õk meg örültek, hogy visszavághattak a náciknak vagy azoknak akiket annak tartottak. Másrészt nem volt más választásuk különösen Hoover után. Mégis, azt gondolom legtöbbjüket egyszerûen a saját tudásuk, zsenialitásuk, tudásvágyuk hajtotta. Tellert épp úgy nem szabad elitélni a H-bombáért, mint Herbert von Karajant a náci szimpátiájáért. Mindkettõ nagyokat alkotott.
pneklara 2012 márc. 04. - 17:03:17
(27/677)
Eljön az idõ, amikor egy szakembernek nem kell kiszolgálni? Tudása elõtt meghajlik mindenki, tartozzon ide, vagy oda?
Mondanám, hogy a mûvészet lehetne ilyen, de visszakozok, hisz a Zúgnak a gépek az öntõdében-t, meg a Mint a mókus
-t is zeneszerzõ írta. Vagy nem is a zenei részével van a baj, hanem a szöveggel?
pneklara 2012 márc. 04. - 16:58:27
(26/677)
Igen, ez a bicikli esete: valami volt, vagy õ lopta a biciklit, vagy tõle lopták...:))
Én is olvastam valahol, de nem tudtam megjegyezni az igazi szereplõket. Tény, hogy az 1900-as évek derekára mennyi magyar tudós koponya ment ki Amerikába, kis kolónia!Neumann, Teller,Gábor D., Szilárd Leó, Wigner, Telegdi, Kármán Tódor... Biztos igaz, hogy magyarul beszélgetve egymás között, kis "marslakók" közösségét alkothatták. Csak nem tudom, felfogni, hogy két magyar hogy tudott szót érteni külföldön egymással, mert hogy ez itthon nem sikerül, az biztos.
1/10
greghouse 2012 márc. 04. - 16:50:01 1/10 Előzmény lzoli74
(25/677)
Hadd mondjak egy példát hozzám közel álló szakmából.
Egy szakmai konferencián igencsak elismert embert (mindjárt mondom kit) megkérdeztek, hogy lehet, hogy állami tisztviselõ volt a Horthy rendszerben is meg "most" , a Kádár rendszerben is. (ez az 1980-as években történt). Mire õ: "Mutassanak nekem egy rendszert, amit nem tudok kiszolgálni."
Leírhatom a nevét, Csikós-Nagy Béla közgazdász, akkor az Országos Anyag és Árhivatal elnöke volt. De a második vh. alatt is az (akkori) kormányt szolgálta, és eredetileg Vitéz Csikós-Nagy Béla. Egyébként tényleg nem volt rossz közgazdász, nem is egy zseni, de a maiak közt inkább a jobbak közé tartozna.
Jáksó nyelvre fordítva: mutassanak nekem egy csatornát, amit nem tudok kiszolgálni, milyen színû politikai vicceket süssek el?
Gyomor kérdése.
1/10
greghouse 2012 márc. 04. - 16:32:00 1/10 Előzmény ennyi baromságot...
(24/677)
Természetesen bárki azt vállal amit akar. Csak kicsit kilóg a lóláb. Jogilag semmi gond nincs vele.. Elvileg lehetsz te az MSZP és a Jobbik tagja is, "biztos ami biztos" alapon, míg valamelyik rá nem jön....
1/10
greghouse 2012 márc. 04. - 16:30:02 1/10 Előzmény pneklara
(23/677)
Pontosítanom kell. Amerikában jelent meg egy könyv, miszerint "A marslakók köztünk élnek", és Teller Edéhez semmi köze, csak annyi, hogy õt is felsorolja. Alapja ugyanis az, hogy a marslakók már régen köztünk élnek, õk azok akiknek a nyelvét nem ismeri rajtuk kívül senki, és mindent õk találnak fel (és elmondják azt a vagy igaz vagy nem de akár igaz is lehetne anekdótát, hogy mikor az amcsik egy projekten dolgoztak, talán a H bombán, a vezetõjük kiment WCre és azt mondta az ott maradt 4 tudósnak, mostmár beszélhetnek nyugodtan magyarul is, egymás közt vannak), szóval a magyar tudósokat, feltalálókat nevezi a könyv viccbõl marslakóknak. Jáksó pedig bevallottan, többször elmondta, innét is vette a cím ötletet, noha a téma egy bulvár netese honlap körül zajlik, ahol mindenfélét kitalálnak. A lényeg, hogy nem Teller Ede mondta, õ egy példa volt a (nemrég, nem tudom mikor, pár éve megjelent) könyvben.
lzoli74 2012 márc. 04. - 15:35:10
(22/677)
Várj egy kicsit! A ClassFM nevû fostömlõt kihagytad ahol esténként betelefonálók szidják mint a bokrot, õ igazából bele se szól a mikrofonba... Már évek óta megy az a szar, ha jól tudom a Danubius rádión már elkezdte.
pneklara 2012 márc. 04. - 15:34:01 Előzmény színespacák
(21/677)
Állítólag egy tudós mondta egyszer, hogy ha olyan nagy az intelligencia a földön kívül, akkor hogy-hogy nem érkeztek még hozzánk el a marslakók. S akkor mondta Teller Ede, hogy: hát itt vagyunk, mi, magyar tudósok vagyunk a marslakók.
Kíváncsian várom, miért kapta ezt a címet a sorozat.
1/10
Értetlenke 2012 márc. 04. - 15:17:48 1/10 Előzmény Gábor 32
(20/677)
Gábor32 ugye nem mondod komolyan , hogy elhiszed azt a dumát miszerint a létszámleépítés a költségek csökkentése miatt történt. tudjuk nagyon jól , hogy az egész mögött politikai dolgok álnak. Két ilyen szerencsétlen alkoholistára (fábry jáksó) jut pénz de megszorításokat kell végrehajtani? Na ne már! Az egész ügy a fityesz nevû banda diktatúra kiépítésének a része. Amûsorról pedig annyit gondolom ez is ugyan olyan szemét semmitmondó sorozat lesz mint a barbárok közt és a jóval roszabb...
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 04. - 12:56:25
(19/677)
Na ez megint olyan "tipikus" szöveg. Miért ne vállalhatna el állami megbízást valaki, aki ker.tévénél(is) dolgozik?
mulao 2012 márc. 04. - 12:54:49
(18/677)
De hát nem Jáksó az egész ötletgazdája? Így jön a képbe, nem? Állítólag igazi újságírókról mintázta a karaktereket, olyanokról akiket õ maga is ismer. Amúgy meg tök mindegy, hogy ki a producer, ha jó lesz a sorozat.