Téma: Marslakók

1/10
greghouse 2012 márc. 16. - 14:56:10 1/10 Előzmény olahmiki1959
(177/677)
Oké, bocsesz. Dehát a tantónéni sem értette meg, mikor általános oskolában a piros almát szögletes sárga kockának festettem. Azt kellett volna mondanom, hogy ez egy Picasso, ha tudtam volna ki az...Hiába, mûvészet az, amit azok csinálnak, akiket mûvésznek neveznek. S hogy ki a mûvész? Erre a klasszikus vicc hátha valaki nem ismeri.
Kislány a konyhában anyjának.
"Idesanyám, ki az a kurva?"
anyja, kis gondolkodás után, két lábos mosogatása közt:
"Ides lyányom, kurva az, akire a falu azt mondja."
Így van ez máshol is..
..(nem teljesen ugyanez, de annak idején a fizika tanárom úgy fogalmazta meg a fizikát, hogy "fizika az, amivel a fizikusok foglalkoznak". Egyetemi jegyzetben is le vagyon írva.)
1/10
greghouse 2012 márc. 16. - 14:51:37 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(176/677)
Remélem ez csak vicc volt, amit írtál. Tõlem mehet, talán a Csádi tévébe is. (Szegény Csádiak.)
olahmiki1959 2012 márc. 16. - 05:22:09
(175/677)
Hát, ha ez a zászlóshajó, akkor mindenki kapaszkodjon meg valamibe, mert szerintem nemsokára el fog süllyedni!
Ha a tv arra számít, hogy ez a sorozat sok nézõt fog vonzani, akkor szólni kéne nekik, hogy eltévesztették a házszámot, mert ez a rettenet inkább még azt a kevés nézõt is elriasztja, akik eddig még kitartottak a közszolg. tv mellett.
adamnagysweetmovie 2012 márc. 16. - 00:17:09
(174/677)
Remélem sokáig megy még a sorozat.
A hírek alapján ez a sorozat a zászlóshajója az õsz óta a közmédia bulvártévésítési programjának.
Nem kevés pénzbe kerül, de jó zsebekbe megy és biztos sok nézõ fog a csatornára szokni a 2014-es választásokig.
Hajrá!
És sok focit is kérünk!
olahmiki1959 2012 márc. 15. - 14:58:33 Előzmény greghouse
(173/677)
Azt kikérem magamnak, hogyha én vörösre mázolok egy vásznat, legfeljebb csak lábtörlõnek veszik meg! Nem igaz, nemhogy nem veszik meg, hanem még súlyos pénzbüntetést is kell fizetnem, környezetszennyezés miatt!
Úgyhogy legközelebb kétszer is gondold meg, mielõtt ilyet leírsz, nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy finanszírozni tudjam a kis tréfáidat! Na!
olahmiki1959 2012 márc. 15. - 14:53:19 Előzmény greghouse
(172/677)
Rengeteg jó dolgot írtál, ilyenkor az ember egy szuszra megpróbál mindent kiírni magából, tudom, mert én is sokszor így vagyok vele.
Gyerekfejjel még emlékszem olyanra, amikor a szüleim mondták egymásnak, hogy menjünk, nézzük meg az új "Fellínit", vagy "Vajdát", esetleg "Sicát". Ma már nem nagyon hiszem, hogy ilyen elõfordul, maximum egy "Tarantino" vagy egy "Spielberg" eshet bele ebbe, de valóban, a sztárok neve vonzza be a nézõket a moziba.
Azon elgondolkodtál már, hogy manapság hány európai rendezõ nevét tudnád felsorolni? Régen, a 60-as, 70-es években voltak francia, olasz rendezõk, Truffeaut, Renoir, Fellini, Antonioni, egy-két német, Trotta vagy Fassbinder, aztán a hihetetlenül erõs kelet-európai vonal, Menzellel, Vajdával, Csuhrajjal, és a - szerintem - legerõsebb társasággal, a magyarokkal. Fábri Zoltán, Keleti Márton, a fiatal Szabó István, Jancsó Miklós, Várkonyi Zoltán, Kovács András, Makk Károly, Bacsó Péter, kicsit késõbb Huszárik Zoltán, Bódy Gábor, Sándor Pál, Mészáros Márta...
Úristen, ahogy kezdtem összeírogatni a neveket, amint sorban eszembe jutottak, biztosan állíthatom, hogy soha az életben nem lesz még egyszer ilyen - bátran mondhatjuk, - világszínvonalú filmes alkotógárda Magyarországon.
A maiak között is vannak tehetségek, természetesen, de az "aranykor" az visszavonhatatlanul elmúlt. Sajnos.
Az már csak egy ironikus megjegyzés, hogy mennyire groteszk helyzet, hogy egy ilyen hajítófát nem érõ, szinte értékelhetetlen tv sorozat apropóján, mint a "Marslakók", kell az embernek visszasírnia a "régi szép idõket".
offtopic
Proszt 2012 márc. 15. - 07:54:45
(171/677)
Örülök, hogy azért nem volt oly rémes. Pont ezt hallgattam, azért ezt csatoltam, de lehetett volna más is, pl. az üzbég és az orosz zenék nagyon jók. Ez amúgy a Hwan Jin Yi címû sorozat egyik betétdala volt. Ez egy igazán unikális tévéfilmsorozat, mivel egy olyan könyv alapján készült, amit egy magas rangú észak-koreai funkcionárius írt a leghíresebb koreai giszeng (mondjuk koreai gésa) életérõl. E regény Dél-Koreában sikerkönyv lett és végül meg is filmesítették, stb.
Szerintem mondjuk eléggé vontatott lett a sorozat, de a képi világa igazán szép, a zenéje sem rossz és ugye legalább megismertet a giszengek nem igazán vidám életével.
olahmiki1959 2012 márc. 15. - 04:58:33 Előzmény Proszt
(170/677)
Elõször is, köszönöm a zenét. Õszintén szólva, csak azt nem sikerült megfejtenem, hogy miért pont EZT a zenét küldted nekem, de élmény volt.
Elõször azt gondoltam, csak belehallgatok, aztán megfogott, becsülettel végighallgattam, és nem bántam meg.
Nagyon szép zene, egy hajszálon múlik, hogy nem csap át giccsbe, de nem lépi át azt a határt. Köszi.
sznúp 2012 márc. 15. - 00:10:45
(169/677)
Alap, hogy mindenkiben ez a kérdés merül fel elõször egy új magyar napisorozat kapcsán, de téged vigyenek el inkább az igazi marslakók :D
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 23:20:59 1/10
(168/677)
...Ja igen, még egy dolog (columboizmus). Koltayt és Kernt azért említettem egyszerre, mert majdnem egyidõben jött ki a filmjük, a Sose Halunk Meg, és a Sztracsatella. A Koltay filmet ismétlik, játszák, a Sztracsatellát nem, pedig szerintem ez utóbbi sokkal jobb. Igaz, erõs Woody Allen utánérzés, de ezt Kern sosem tagadta. De nem ismétlik, mert az a film tényleg nagyon tökön ragadta az akkori értelmiséget, és ma is érvényes, sajnos. Azóta is. Koltayt könnyebb eladni, és kész. De ettõl még nem jobb a film.
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 23:17:58 1/10
(167/677)
Oké, a Sose halunk meg. Jó kezdet volt, kár, hogy elment ...Ámbár baromságba (ami egy jó alapötlet, de semmit nem hoz ki belõle).
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 23:16:44 1/10
(166/677)
Ezzel egyetértek. Koltayt és Kern Andrást nagyjából ugyanúgy könyvelték el sokáig. Namost énrám (szerintem teljesen jogtalanul) néha rám sütötték, hogy antiszemita vagyok, volt néhány kijelentésem, nem ide tartozik. Ha az lennék, miért állítanám ma is foggal körömmel, hogy Kern több körrel jobb, mint Koltay? Koltay a legnagyobb, rossz értelemben vett RIPACS ma Magyarországon. Kern mûvész, és bohóc, de jó értelemben. Tarr Béláról nem mondok semmit, mert lila gõzös Unicumos entellektüell körökben illik áradozni róla, szerintem ugyanúgy blöfföl mint Jancsó az Égi Bárány után (mondjuk a Szerelmem Elektrában a piros helikopterével), csak a világ még beveszi. Beveszik azt, hogy nem a csóróság miatt fekete-fehér a film, hanem a baromi nagy mûvészet miatt...
...ahogy Jáksó sem a nagy profit miatt forgat mozgó, vállra szerelt kamerával ebben a sorozatban, hanem a baromi nagy....mi miatt is? Mert ez nem mûvészet. Hogy nem szórakoztató, az biztos. Ez hatalmas pénzlenyúlás. Most vagy van valakije, aki jó haverja az MTVA-nál, vagy nagyon hülye aki ezt látatlanban aláírta.
..Koltay egy barom. Az Üvegtigris jó próbálkozás volt, kb. húsz percre elég komikum van benne, és akkor már összeadtam a jellem- és a helyzetkomikumokat, húsz perc tényleg jó, de nincs forgatókönyv, magát ismétli. Az ilyen vackokról mint Valami Amerika, meg S.O.S. Szerelem már nem is beszélek (Sas Tamás is elromlott), a régi Kabos Gyula erõs izzadságszagú feljújítási kisérleteit meg meg sem említem, álmaimban se jöjjönek elõ.
Uff.
Darth Plagueis 2012 márc. 14. - 23:15:16
(165/677)
Helyesen így igaz: Koltay Róbert filmjei valamikor szórakoztatóak voltak.
offtopic
Proszt 2012 márc. 14. - 23:12:52
(164/677)
Õszintén szólva, nekem az sem tetszett, de elismerem, hogy még az sikerült a legjobban, azt ugyanis még valós érdeklõdéssel tudtam nézni.

Küldök neked zenét:
http://www.youtube.com/watch?v=3MfJxq3LG_w&feature=related

:)))
olahmiki1959 2012 márc. 14. - 23:09:06
(163/677)
Meg ne haragudj érte, de ebbõl a hozzászólásodból úgy néz ki, hogy csak azért írtad, hogy te is írj már valamit ide a portra.
Koltay filmjei általában sikeresek, ami a bevételt illeti, én nem nagyon szeretem õket, szerintem nagyon hullámzó a színvonaluk. De például a "Sose halunk meg" az egyik kedvencem, annyira, hogy még videón is megvan. (Koltaytól ez az egyetlen, amit felvettem a tv-bõl).
offtopic
Proszt 2012 márc. 14. - 22:45:24
(162/677)
Koltay Róbert filmjei szerintem a legkevésbé sem szórakoztatóak. De persze, ha neked tetszenek, akkor nézd, nincs vele bajom, de odaírhatnád, hogy szerinted jók, szórakoztatók, stb.
Darth Plagueis 2012 márc. 14. - 22:42:02
(161/677)
Hát ebben az országban mindent meg lehet csinálni ?
Hogy készülhetett el több milliárdért ez a nézhetetlen, értéktelen sorozat, az adófizetõk pénzébõl ?
Na, meg ez a töketlen hogy kaphatott érte milliókat ?
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 22:38:39 1/10
(160/677)
...képtelen vagyok abbahagyni, pedig muszáj lesz. Külföldi összehasonlítás. Antonioni Nagyítása ma is vitatéma. Skizofrén helyzet, hogy egyrészt "illik" nem elismerni a mûvészfilm (mások szerint alanyi, vagy rendezõi film) és a közönségfilm (mások szerint szórakoztató film) különbségét, de van. Olyan, mint ahogy a színskálán a fizikában van lila, de az keverhetõ a vörösbõl és a kékbõl, meg tudod mondani mi a vörös, mi a kék, de hogy a lila pont mikor jön létre, az már nehéz. (Nekünk, embereknek, mert három alapszínt keverünk, egyes madarak négyet, amit mi sosem fogunk tudni felfogni. "Természet Világa".)
...De amiért írtam , és mindjárt befejezem az Chaplin. Sosem akart "mûvész" lenni az Aranylázzal, mégis inkább számontartják, mint mondjuk a Hongkongi Grófnõjét. A Kölyök és az Aranyláz humor, mégis mérföldkõ.
...Kicsit olyan ez, mint a politika. "az, hogy valaki terrorista-e vagy forradalmár, csak az eltelt idõtáv kérdése". Chaplin egy volt a sok közül, és ma tanítják. Ahogy Hitchcock Psychoját, vagy - szerintem -fogják a Csillagok Háborúját is. Visszamenõleg meg lehet mondani, mi VOLT a vörös és a kék és semmi sem lila. Most minden lila, és kevés az, amire rámondanánk valamit - mert nem merünk. Egyelõre.
...Utolsó példa, aztán bizisten abbahagyom mára.
Kandinszkij vörös vászna a festészetben. Ha te vörösre mázolsz egy vásznak, legfeljebb lábtörlõnek veszik meg. Nem kell tovább magyarázni.
Jó éjszakát.
gh
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 22:28:02 1/10
(159/677)
Szinte teljesen egyetértek. Persze, mikor egyetemista voltam, volt egy olyan, hogy Balázs Béla Stúdió. A második "T"-be tartoztak filmjei legjobb esetben, de inkább a harmadikba. Lehet ízlésekrõl vitatkozni, rendezõkrõl...(apropó, egy kis dolog: észrevetted, hogy mi rendezõkrõl beszélünk, mások meg a filmeket a sztárok alapján jegyzik meg? "Egy Bruce willis film..." stb. Persze én is mondok olyanokat, hogy Udvaros Dorottya film, mikor mondjuk a Te rongyos élet jut eszembe, de az ugyanannyira Bacsó is.) ...De Kósa Tízezer napja Kósa. A nyolcvan huszár Sára, pedig imádom Cserhalmit. Másrészt meg...pont az általam említett Tizedes meg a többiek bizony Sinkovits. Aztán a határesetek, és az átfedések, az Ötödik pecsét, vagy a Tanú...De hogy modernebbet is mondjak, szerintem az utolsó igazán jó magyar film, ami formabontó is volt (mint annak idején Jancsó, csak másként) az Sas Tamás Presszója volt. Jancsó valahol az Égi Bárány körül fujta ki utolsó tehetségét, utána már - Hernádi bevallása szerint is - "blöfföltek". Szentségtörés, de Szabónak sem a Mephisto tetszett legjobban nekem, hanem a Bizalom, Andorai Péterrel és Bánsági Ildikóval, egy gyönyörû kamaradráma....De mit is akartam...Á, ez már mind offtopic lenne. Bocs.
olahmiki1959 2012 márc. 14. - 21:23:19 Előzmény greghouse
(158/677)
Szerintem a mûvészfilm-közönségfilm kérdés akkor kezdett felmerülni, amikor néhány önjelölt zseni a gyakorlatilag nézhetetlen filmjét kikiáltotta mûvészfilmnek, miközben világfájdalommal az arcán kijelentette, hogy a magyar közönség még nem elég érett az õ filmjének a befogadására.
A 60-as, 70-es években ez a kérdés még fel sem merült. Mondtad, hoyg nem kellenk a példák, én is csak azért mondok néhányat, hogy megvilágítsam, mire gondolok.
Körhinta, Budapesti tavasz, Szegénylegények, Hideg napok, Az ötödik pecsét, egyaránt mûvészfilmek, ugyanakkor mindegyik hatalmas közönségsiker volt és maradt a mai napig.
Én is tudom, hogy mondjuk az utóbbi 20 évben a két kategória köszönõviszonyban sincs egymással, különösen azóta, hogy a "régi" nagy rendezõk, - életkoruk miatt - egymás után hagynak itt bennünket.
Jancsó elment egy komolytalan, fricskázó, "teszek én mindenre és mindenkire" irányba, Sándor Pál a mai napig a Ripacsok sikerébõl él, Bacsó Péter sajnos elhunyt, Makk Károly gyakorlatilag visszavonult, és a többi, még megmaradt nagy sem hallat magáról.
Szabó István talán az egyetlen, aki ereje teljében alkot, õ viszont teljesen érthetõen inkább a külföldi vonalat erõlteti.
Koltay Róbert filmjei, aztán a Kontroll, az Argó, az Üvegtigris trilógia kitûnõ közönségszórakoztató filmek, de a mûvészfilm fogalmához semmi közük.
Szerencsére nem is akarnak annak látszani.