10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 27. - 19:53:07 10/10 Előzmény szirgabor
(531/691)
Rockenbauer Pál másfél millió lépése a maga nemében egyedülálló és megismételhetetlen. Ez a sorozat Bayer Zsolté. Az, hogy lehetett volna esetleg más a címe, meglehet. Engem nem zavar. Talán Rockenbauer Pált sem zavarná.
10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 27. - 19:33:19 10/10 Előzmény szirgabor
(530/691)
Nézd, a megbocsátás általában úgy megy, hogy valaki bocsánatot kér, és ezután megbocsátanak neki. Persze olyan is van, hogy a bocsánatkérés hiányzik, de a megbocsátás mégis megtörténik. Az egyház részérõl ez utóbbi történt. De a megbocsátástól függetlenül a történelem része, ami történt, és szerintem nem szabad elfelejteni. Voltak dolgok, amikrõl 32 évvel ezelõtt nem lehetett beszélni. Azóta a kommunista diktatúra megdõlt, ami nagy történelmi esemény. Az elkergetett szerzetesek visszajöhettek, ez is nagy történelmi esemény. Még ha a közelmúlt történelme is, akkor is érdemes rá, hogy egy ilyen filmben kapjon 10 percet.
Attól függetlenül, hogy a papok/szerzetesek nem hivatkoztak rá folyton, megpróbáltatásaikat örös posztóként nem lobogtatták mások orra elõtt, szerintem sem árt, ha a közvélemény is tudomást szerez a történtekrõl. Ahogy a XX. század más rémtettei, ezek se merüljenek feledésbe.
emirates82 2012 júl. 27. - 19:29:23 Előzmény vino-et-veritas
(529/691)
Miért nem pártfüggetlen személy talál ki ilyet?ez biztos nem véletlen...
1/10
szirgabor 2012 júl. 27. - 18:00:27 1/10
(528/691)
Csináltak egy mûsort.
Lehetne a címe "Búsborongó", "Vádirat", "Mondjuk ki az igazságot", "Magyarország szép, hõsi múltja", vagy "A szocialsták/kommunisták rémtettei", "Mit tettek a papokkal és szerzetesekkel a vörösök", esetleg bármi más, a tartalommal összecsengõ.
De azt a címet választották, hogy
"Másfélmillió lépés Magyarországon - 32 év múlva"
Holt itt a másfélmillió lépés? Hol vannak itt lépések? A "32 év múlva", pedig még az óvodában is azt jelenti, hogy MOST, és nem akkor, 32 évvel ezelõtt. Ha ez a cím (nem én adtam, hanem az alkotók), akkor szóljon arról, hogy most mi van azokkal az emberekkel, azon a tájon, sõt, konkrétan ugyanazon az útvonalon, hamár valamire hivatkozik a címmel - és ne arról, hogy mit tettek 32 évvel ezelõtt, és még régebben papokkal és szerzetesekkel.
Lehet, sõt lehet hogy kell, arról is beszélni. De az legyen egy másik mûsor.
Mit nem lehet ezen megérteni?
1/10
Kerepesi Farkas 2012 júl. 27. - 17:49:51 1/10
(527/691)
Egy okos ember mondotta volt: ha Jézus ma élne és látná mit mûvelnek egyesek az õ nevére hivatkozva, akkor egész nap csak okádna. Milyen igaz!
1/10
Kerepesi Farkas 2012 júl. 27. - 17:44:11 1/10
(526/691)
Ó irgalom atyja ne hagyj el!
1/10
szirgabor 2012 júl. 27. - 17:42:38 1/10
(525/691)
Én részemrõl bocsánatot kérek Elizeus atyától, az összes bebörtönzött, megkínzott, ill. kivégzett paptól, szerzetestõl - felekezettõl függetlenül, ezért hát a rabbiktól is, sõt, mindenkitõl, akit a XX. században bántalmaztak bármelyik politikai rendszer részérõl -
bár én személyesen nem ártottam egyiküknek sem, sõt másnak sem -
de bocsánatot kérek mindenki más nevében, aki bármi ilyenben vétkes volt.
DE!
Mi köze van ennek ahhoz a mûsorhoz, ami ezt a címet és tartalmat magára aggatta? Döntsük már el, hogy politikai, vagy vallási, vagy vádaskodó, vagy igazságtevõ mûsor, válasszon már egy tisztességes címet és tartalom megjelölést, kerüljön már a helyére, és adják le ott és úgy, ahol annak a helye van. Vállalja már fel, hogy mirõl akar szólni, ha egyáltalán az alkotóknak errõl bármi fogalma van.
Hát ilyen alapon az esti mesébe is bele lehetne fûzni, a közepébe, hadd tanuljon a kisgyerek is.
Meg az olimpiai közvetítéseket is meg lehetne szakítani, és citálni, hogy ki mindenkit bántottak, 5-30-40-50-60-70 évvel ezelõtt. De persze messzebb ne menjünk, mert még kiderülne, hogy kiktõl kellene még bocsánatot kérni a papokon kívül.
És ilyenkor, egyébként, hol van az, hogy "tartsd oda a másik orcádat is", vagy az hogy "bocsássatok meg az ellenetek vétkezõknek" - kérés nélkül is. Vagy rosszul emlékszem ezekre az igékre?
Hol van itt egyáltalán bármiféle bocsánat? Csak az acsarkodás és gyûlölködés megy. De az nagyon, Isten nevében.
10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 27. - 17:11:28 10/10
(524/691)
Kerényi Lajos atyával történt, hogy amikor egy haldoklóhoz hívták, hogy adja fel neki a betegek szentségét, a kórházban a másik ágyon egy szintén haldokló férfi magához hívta. Megkérdezte az atyától, hogy emlékszik-e rá. Kiderült, hogy az az ávós volt, aki õt annak idején a börtönben megkínozta. A haldokló ávós kérte, hogy adja fel neki is a betegek szentségét, meggyónt neki, és bocsánatot kért tõle mindazért, amit vele tett. Kerényi atya feloldozta, és azért, amit az ávós személyesen õneki okozott, megbocsátott. Ebben az esetben megtörtént a bocsánatkérés, de vannak, akiktõl legfeljebb haló poraikban lehet.
10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 27. - 16:59:28 10/10
(523/691)
Bizony, hogy ébresztõ!
Elizeus atyától, és az összes többi, több mint ezer ártatlanul bebörtönzött, megkínzott, ill. kivégzett paptól és szerzetestõl az eltelt 22 év alatt még nem sikerült bocsánatot kérni, pedig már éppen itt lenne az ideje.
10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 27. - 16:52:43 10/10 Előzmény Szajci
(522/691)
Vagy vannak, akik nem elõítéletbõl szavaztak még mielõtt a sorozatot megnézték volna, hanem meg is nézték, és úgy szavaztak. :)
10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 27. - 16:49:43 10/10 Előzmény mioka1
(521/691)
Igen, ez egy kicsit olyan, mint a tájfutás. Vannak is ilyen versenyek csak nem tájolóval, hanem GPS-szel. Annyira népszerû, hogy Magyarországon mintegy 30 ezren ûzik. Igazi tömegsport, a kenguruban hordozott csecsemõtõl a nyolcvanévesig, sokan vesznek részt benne. Az biztos, hogy az ifjúságot játékos formában a mozgás és a természetjárás szeretetére neveli. Vannak szemétszedõ akcióik is, meg karácsonyi eseményládák, szilveszteri össznépi összejövetelek egy kis forralt-borozásssal összekötve. Jófej társaság, abszolút politikamentes övezet. :)
1/10
szirgabor 2012 júl. 27. - 16:28:13 1/10
(520/691)
Lehet, de 1990-ben már elmondhatta volna. Most 2012 van, azóta 22 év telt el! Ébresztõ!!!
Nagyon nem mindegy, hogy arról szól a mûsor, hogy a tájban, a környezetben, a hétköznapi amberek életében mi változott - vagy arról, amirõl a film igyekezett szólni, hogy milyen volt akkoriban, meg korábban az élet (a hétköznapi emberek meg ki vannak belõle zárva, képileg és tartalmilag egyaránt). Ha valaki az utóbbiról akar mûsort csinálni, arra már lett volna 22 éve, meg is tették sokan, egyre unalmasabb ezt az állandó szajkózást hallgatni, és fõleg meddig még? Ötven év múlva is azt kell hallgatni, de rossz volt a világ akkoriban, 32 éve? Csak azért, hogy nehogy már szó essen arról, milyen katasztrófálisan mûködik a mostani államgépezet és kormány, minden tekintetben? Arról nem beszélve, hogy 32 éve is csak egyeseknek volt rossz, egy elég szûk rétegnek. Mint az eredeti 32 évvel ezelõtti sorozatban elég jól látható, remekül és vidáman lehetett élni akkor is annak, akinek nem a hõzöngés volt fontos. És a 32 év alatt senkiben nem merült fel az az elmebeteg gondolat, hogy az eredeti sorozat akkor propaganda célból készült, szemben ezzel a mostanival, aminél igen sokan egyértelmûen ezt érezzük.
10/10
JesperOlsen 2012 júl. 27. - 10:06:52 10/10
(519/691)
Közvetve a zirci Elizeus atya mondatai is mutatják, hogy mi változott 32 év alatt - hiszen 1979-ben ezt nem lehetett volna elmondania.
1/10
saibor 2012 júl. 27. - 08:07:16 1/10 Előzmény Bakony
(518/691)
Nem kell ahhoz politika, hogy észrevedd: egy vallási mûsorban minden további nélkül helyénvaló a zirci szerzetes életérõl szóló történet. De itt másfélmillió lépésrõl van szó, meg arról, hogy mi változott az elmúlt harminckét évben.
temps 2012 júl. 27. - 00:50:44
(517/691)
Bayernél (Oberfranknál) a kõszegi sgrafittós házból grafittós lett - még jó hogy nem grafittis.
1/10
szirgabor 2012 júl. 27. - 00:10:47 1/10 Előzmény Szajci
(516/691)
Beindult a már a választásoknál is jól bevált sms lánc...
Lesz ez még 7,1-es átlag, és akkor majd lesz 2/3-os tetszésindex, meg szép volt, meg még, még, meg vissza, vissza, és vas-taps-vas-taps-vas-taps, meg éljen vezérünk és hû elv társai
Mer ez köll a nípnek
1/10
Kerepesi Farkas 2012 júl. 26. - 21:10:22 1/10
(515/691)
bayer felhívta a cimboráit, hogy szavazzanak. Vagy lefizette õket. Vagy csak beigazolódott a régi mondás: aki az emberi butaságra épít, kõsziklára épít.
1/10
Szajci 2012 júl. 26. - 20:46:13 1/10
(514/691)
Azt néztem, hogy így a sorozat végére 4,1 pontot kapott a 167 szavazótól a mûsor. Úgy látszik a végére sokaknak megtetszett a mûsor.
1/10
Szajci 2012 júl. 26. - 20:43:48 1/10
(513/691)
Épp elcsíptem az M2-n az eredeti mûsor 13. részét, épp Sitkén voltak a templomnál. Sinkó elmesélte, hogy itt töltötte a gyermekkorát, meg regélt egy idõs bácsi. Érdekelt volna, hogy ma van-e hagyományõrzõ egyesület a településen, van-e még valaki, aki regél. Hát errõl nem tudtam meg ismét semmit.

Ma: Szép ez a Szombathely, csak könyörgöm mi köze az OKT-hez? - semmi
7/10
offtopic
mioka1 2012 júl. 26. - 20:23:02 7/10 Előzmény BicskaMaxi
(512/691)
ha nem is ûzi az ember ezt a sportot...bár az iskolásoknak tanítani kellene, annyira ötvözi a modern és a régi dolgokat...csak a ládákba való kukucskálás is nagyon érdekes, a leírások, a képek...csúcsjó


mondjuk én egyedül nem szeretek annyira kies helyeken császkálni, de 2-3 embernek, vagy csapatnak ideális ..végül is hasonló a tájékozódási versenyhez, csak sokkal lazább