Téma: MASH

dantonb 2011 nov. 05. - 22:45:04
(13/33)
Vazze meg akartam nézni ,de most ocsudtam fel hogy megy,és már lassan vége.
tom55 2011 szept. 28. - 19:24:57
(12/33)
A sorozat nekem jobban tetszett, de azért ez sem volt rossz.
Kár hogy itthon csak az elsõ évadot adták le a sorozatból, pedig van kb. 11 évad.
Radar alapfigura, beszarás.
10/10
greghouse 2011 szept. 27. - 18:26:37 10/10
(11/33)
Csak még a történeti hûség kedvéért, aztán befogom. Koreában hivatalosan NEM volt háború (Amerikai szempontból). A hivatalos neve "police action", azaz rendõrségi (rendteremtõ) akció volt. A rendõrségi akcióban (kerekítve) meghalt 34 ezer amerikai, megsérült 100 ezer, eltûnt 5 ezer. Meghalt 1,3 millió koreai katona, és 400 ezer koreai civil, ebbõl 100 ezer koreai gyerek. Amerikai adatok a "rendõrségi akcióról".

Hawkeye Pierce szavai a sorozat utolsó részébõl (címe "Goodbye, farewell and Amen"), bocs, de csak angolul jó. Szó szerint (ebbõl is látszik, hogy MASH fanatikus vagyok): "Nice war we had. Of course, every war has its cute things World War II. had nice songs. The War of Roses had nice flowers. We've got booms, they had blooms. Actually, every war has its 'ooms. You've got doom, gloom, everybody ends in a tomb, the planes go zoom, and they bomb your room."

Bocs, de aki tud angolul látja, annyi benne a szójáték (mint az egész filmben és a sorozatban) hogy lehetetlen lefordítani.
Jó szórakozást.
10/10
greghouse 2011 szept. 27. - 18:14:30 10/10
(10/33)
Azért még az elnyert Oscart, BAFTAt, Golden Globe-ot is oda lehetett volna írni az Arany Pálmához. (Az amcsik nem nagyon szerették eredetileg, mert a Koreai háború hülyeségeirõl szól, de nem lehetett nem megkedvelni nekik sem...Maga a sorozat vagy ötven Emmyt biztos kapott utána).
10/10
greghouse 2011 szept. 27. - 18:00:22 10/10
(9/33)
Életem egyik legjobb filmje, a "top 10"-ben biztos helye van, de nem is ezt az alapfilmet szerettem meg nagyon, hanem a belõle készült TV sorozatot, akkor voltam amerikában mikor az ment.
..Eszméletlen jó komédiasorozat volt, hatalmas nyelvi, verbális humorokkal, volt persze más is. A sorozatban Alan Alda volt Hawkeye Pierce, mellette Jamie Farr, David Odgen Stiers, Loretta Switt, és az egyetlen, aki a nagyfilmben ma este, és a 11 évadot megért(!) MASH tv sorozatban végig játszott, "Radar" O'Reilly, az ütõdött rádiós, Gary Burghoff, és oly sokan mások... Én elõször láttam a sorozatot, utána a nagyfilmet (72-ben olyan siker volt a film, hogy rögtön beindult a sorozat és 11 évig abba sem hagyták), emberek, így kell ÍZLÉSESEN, nyelvi és szituációs és karakter humorral a háborúból is vígjátékot csinálni. Jamie Farr az üzletelõ "cigány", Radar a komplett idióta de kedves, a minden hájjal megkent Hawkeye, és a többiek felejthetetlenek...
...Nekem VHSen megvan kb. nyolc teljes évad, dehát...VHS, átmágnesezõdve. Ha valaki tud forrást a SOROZAT letöltésére, nagyon megköszönném.
..addig is élvezzétek a nagyfilmet. Abszolút mestermunka...a háborút csak úgy lehet elviselni, ha nem veszed komolyan, mondja. Már ha muszáj elviselni, persze.
Ford Mustang 2011 szept. 27. - 13:05:29
(8/33)
Nem emlékszem már annyira a szinkronra, annyit tudok, hogy van egy Selmeczis is. Gondolom nem az az eredeti, szóval akkor biztos több is van, legalább kettõ.
lajkamiki 2011 márc. 13. - 21:32:58
(7/33)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Neked milyen filmek tetszenek? Szerintem az M.A.S.H. a kategóriájában egyedülálló. A hetvenes években láttam elõször egy filmklub sorozatban, azóta sz egyik kedvenc mozim. Magyarban a Tizedes meg a többiek-et hasonlíthatom hozzá. De ízlések és pofonok...
10/10
fekete-skorpio 2008 jan. 02. - 18:14:04 10/10
(6/33)
nagyon jó film!! évek óta kb évente 2-3szor megnézem, már rongyos a kazi.aki a bunyós-szg effektes gyilkolászós filmre vágyik, csalódni fog. de a humora No.I.-mindez egy nem épp humoros esemény közepén...
verdeleth 2007 aug. 25. - 01:24:28
(5/33)
engem sem nyûgözött le valami túlságosan Ok nem hegy szokványos háborús film, de nem nagyon tudott lekötni De ahogy olvastam Altmannak vannak jobb filmjei is
Redfield 2007 márc. 08. - 02:47:21 Előzmény Brambilla
(4/33)
Naná! Megnézném, milyen egy ilyen találkozó! :) heh. na viccet félretéve: nekem a sorozat sokkal jobban tetszett.
Brambilla 2007 jan. 28. - 12:59:47
(3/33)
Sziasztok! Szervezõdik egy fórumtalálkozó, hogy végre élõben is megismerhessük egymást. Ha érdekel titeket a dolog, látogassatok el az "A találkozó" címû film fórumoldalára, ott több infót találtok.
Newcastle United 2007 jan. 26. - 12:24:42
(2/33)
Egyetértek, kicsit túl van futtatva a film, de azért megvannak a maga értékei, mint minden Robert Altman filmnek.
Brambilla 2007 jan. 26. - 10:32:17
(1/33)
Egész jó film, de annyira nem jó, mint amennyire sok helyen el vannak szállva tõle. Meg lehet nézni, de azért díjakat nem adtam volna neki. Mondjuk azért ez a film teljesen másképp hathatott a 70-es években, amikor még nem volt szokás hülyét csinálni a világot megvédelmezõ nagy, bátor, erõs, igazságos, és egyáltalán nem kegyetlen amerikai hadseregbõl.