ms0304 2009 jan. 24. - 21:45:11
(20/40)
Most nézem a Story Tv-n. Jane Austen Büszkeség és balítélete minden módon sikeres. Láttam már az õs filmet Lawrence Olivier -vel(Darcy) , BBC sorozatot, amiben Colin Firth volt Darcy, és a Keira Knightley féle változatot is, csupa nagy névvel. Ez a film jó kis limonádé változat, de azért tetszik.
10/10
csego 2009 jan. 22. - 22:25:07 10/10
(19/40)
Nagyon tetszett a film, szépek voltak a tájak, és a zene is nagyon jó volt. A sztori is jó volt, bár a végén még lehetett volna valami nagyobb csattanó!:)
mimoza777 2009 jan. 15. - 15:21:34 Előzmény Barbi07
(18/40)
Nekem is nagyon tetszett.
Bejöttek a zenék és mind amelett, hogy romantikus szerintem sok helyen nagyon vicces a film.
zara18 2009 jan. 05. - 17:06:35
(17/40)
nekem személy szerint tetszett bár talán pár részt kihagynék az a cobra tánc elég szörnyû és a magyar szinkron! ezt a filmet csak angolul szabad megnézni
Barbi07 2008 okt. 08. - 21:02:45
(16/40)
Nekem nagyon bejött ez a film, szeretem az indiai zenéket és nagyon tetszett a film díszlete és a ruhák is! Martin Henderson pedig egy jó pasi! :) Szerintem Aishwarya is jól játszotta a szerepét!
agneti 2008 ápr. 30. - 19:44:12
(15/40)
Olvastam az elején a vitát, és igazából úgy gondolom, hogy nekem tetszik a film. Zene, vidámság, színek, forgatag. Igazán remek választás, amikor nem az élet nagy kérdéseit szeretném vizslatni, hanem szeretnék hátradõlni, és másfél órán keresztül szórakozni. Másnak más lehet a kikapcsolódás, nekem ez is nagyon jólesett.
eltim 2007 szept. 24. - 20:58:16
(14/40)
Imádom a Büszkeség és balítéletet és Jane Austen könyveibõl készült filmeket, de ez... Nekem nem igazán jött be. Sõt, nagyon nem.
nofrit 2007 szept. 05. - 22:06:03
(13/40)
Kedves, aranyos film. S nem éppen a legrosszabb Büszkeség és balítélet feldolgozás. Bár ami tény, nem a leghívebben követi Austen regényének kronológiáját. De sebaj, a szereplõk szimpatikusak (Wickhamnek azért számomra lófeje volt...), a zene fülbemászó, a ruhák meg fergetegesek. Szivetmelengetõ film egy kedvetlen szerda estén...
btanarur 2007 szept. 02. - 14:03:53
(12/40)
Mindent összevetve jó kis limonádé volt. Erõs indiai stíluselemekkel és természetesen happy enddel a végén. A zenéje is kifejezetten jó. Azoknak ajánlom a filmet megnézésre, akik szeretik a cukormázzal leöntött romantikus filmeket. Semmi erõszak, semmi krimi, semmi horror, semmi szex.
Amida 2007 jún. 10. - 15:48:49
(11/40)
Csuporka, drága, nem tudom - remélem, te igen -, hogy miért vagy ilyen ingerült. Miért kell leostobázni a másikat?
Amúgy meg te hogy szoktál beszélgetni? Na és pláne hogy szoktál vitatkozni? Véleményt cserélni? Addig nem nyugszol, nyilván, míg a másik ki nem jelenti, hogy Igen, neked van igazad!
Én figyelmesen olvasok általában, sõt még a sorok között is tudok olvasni.
Szóval, kedves Csuporka, ezen a ponton abba kellene hagynunk ezt a dolgot, mert ez már álvita, régen semmi köze az eredeti témához. Rendben?
És ha ez kell, kijelentem: Mindenben neked van igazad!
(Csak abban nem, hogy a klub szót egy b-vel kell írni.)
csuporka82 2007 jún. 10. - 11:27:00
(10/40)
Figyelj, szerintem olvasd el figyelmesebben, amit írtam és azután válaszolj....
Amikor azt írtam, hogy olvasd vissza magad, arra gondoltam, hogy ez egy amerikai átirat....Te magad írtad le, hogy nem indiai film, hanem ameirkai átirat.
A fan dolgot meg arra értettem, hogy te kezdted el nekem írni, hogy ne nézzem, ha nem tetszik. Erre volt reagálás, hogy ez egy forum, nem egy fun clubb, ahol feltétlen rajongani kell a filmért.
Én a te véleményed is elfogadom, szeresd, nézd, csinálj amit akarsz, csak ostobán ne reagálj.
Kedves Amida....
Amida 2007 jún. 10. - 10:38:12
(9/40)
Bizony, bizony, el kell fogadni mindenféle véleményt. Köztük az enyémet is, ugye.
Visszaolvastam, de sehol nem találtam arra való utalást, hogy én Mátkaság és legényélet-fan lennék.
Csak gondoltam, mivel ez egy fórum, hozzászólok. Sajnálom, hogy neked nem tetszett. Sem ez, sem a film.
Kedves Csuporka.
csuporka82 2007 jún. 10. - 09:57:37
(8/40)
Amida.

Épp te mondtad, hogy nem indiai a film, hanem az amerikaiak a saját átiratukat csinálták meg. Csak olvasd vissza saját magad... Az indiai filmek ellen sincs kifogásom, igaz elég keveset láttam. És Anna Karenina, meg a Hamlet sem lenne jobb...
Mivel ez egy forum és nem egy "Mátkaság és legényélet" fan clubb, ezért el kell fogadnod a negatív vélemlényt is...
Amida 2007 jún. 10. - 09:10:22
(7/40)
Csuporka, az indiai filmek már csak ilyenek, idõnként - többnyire - énekelnek és táncolnak bennük. Akik szeretik az indiai filmeket, ezért is szeretik, akik utálják, fõleg ezért utálják.
Hogy miért éppen ezt a regényt filmesítették meg? Mért, talán a Hamlet vagy az Anna Karenina jobb lenne?
Ne légy ilyen szigorú, ha nem tetszik, ne nézd.
csuporka82 2007 jún. 10. - 07:36:04
(6/40)
De igen, amerikai-angol vígjátékként volt beharangozva. Ennek ellenére az egyik legrémesebb fim, amit valaha láttam. Már ott kiakadtam, mikor elmentek vásárolni a menyasszonnyal és az utcán elkezdett mindenki énekelni és táncolni. Tudom, hogy ez csak egy film, de akkor is. Nem a büszkeség és balítélet-bõl kellett volna ilyet csinálni....
Amida 2007 jún. 10. - 07:30:29
(5/40)
Nem vette észre senki, hogy ez nem indiai film?
Tehát az amerikaiak saját maguk átiratát csinálták meg.
Az átiratok gyártása amúgy nem csak Bollywood sajátossága!
Ja, tényleg rémes a szinkron, hát még milyen rémes muszálynak írni a muszájt :))))
melinda77 2007 jún. 09. - 20:07:26
(4/40)
(a rémes szinkron alatt azt értem, hogy a hindi film csak hindiül jó.)
melinda77 2007 jún. 09. - 20:03:39
(3/40)
az bizony, sok ilyen átirat van, videoklip koppintások is (pl George Michael - Too Funky), ez teljesen normális arra felé, mert akkora a mennyiségi elvárás, hogy muszály "nyúlni". most már minden éves filmszemlén van a díjazott filmek között egyértelmû "feldolgozás." :)

ja, és rémes a szinkron. argh.
csuporka82 2007 jún. 09. - 17:33:22
(2/40)
Szerintem az. De majd este kiderül :))
CDK 2007 jún. 09. - 16:42:18
(1/40)
Ez valami Bollywood-i átirat? :P