6/10
Hompi 2021 dec. 28. - 09:33:44 6/10
(37/157)
Én is megnéztem tegnap. Jó indulattal 10/6.... Sajnos a casting szörnyű ezek a Netflixet idéző Pride-ról szökött karakterek szörnyűek. Nem is értettem miért olyan fontos Neo és Trinity a Mátrix illetve a gépek számára. A gépek is miért harcoltak egymással ? Morpheus és Smith karaktere katasztrófa..... Nem éreztem a Mátrix hangulatot, egy sokkal sötétebb komorabb valamire vágytam.
10/10
Fencsy 2021 dec. 27. - 22:57:02 10/10
(36/157)
Mielőtt megnéztük volna a 4. részt barátommal, elolvastuk a kritikákat. Félve ültünk be a moziba, de pozítiv csalódás volt mindkettőnk számára.
Blazs 2021 dec. 27. - 18:05:25 Előzmény fanaf1@vipmail.hu
(35/157)
Amit számodra nem válaszolt meg a 3 , azt megválaszolta az animatrix és a mátrix online. Trinity mindig is egy kurva erős női karakter volt nem egy oldalborda. Happy end , vicceskedés, miért csináltak családi filmet a matrixból, ez a kérdés.
8/10
fanaf1@vipmail.hu 2021 dec. 27. - 16:13:13 8/10
(34/157)
Sokan mondják, hogy nem kellett volna a 4. rész, meg kellett volna hagyni a trilógiát. Nem értek egyet, mert nekem sok kérdésem maradt a 3. után, amikre most választ kaptam.

Plusz kedvelem a happy endet, ami Trinity kinyírásával nem valósulhatott meg, így viszont beteljesült a szerelem, és Trinity karaktere is kiemelkedett a sablonos támogató oldalborda szerepből.

Az igaz, hogy az első egy óra kvázi a felvezetésre ment el, fel kellett venni a fonalat, mi miért van most úgy, ahogy. Ennek ellenére a Mátrix már klasszikus alapfilmnek számít, a fanoknak pedig ennek megfelelően hozta is amit kellett - beleszőve kicsit az öniróniát, és megpengette a mai kor problémáit is. Carrie Ann Moss csodásan néz ki, Kenau sem rossz, de azért érződik, hogy ezúttal kiegyenlítették az "erőviszonyokat". Én örülök, hogy elkészült.
6/10
andraszoltan 2021 dec. 27. - 10:05:15 6/10
(33/157)
korrajznak nem olyan rossz ez.
Blazs 2021 dec. 27. - 09:29:02
(32/157)
Amikor az első kritikák és hozzászólások kijöttek, azt hittem azért ilyen negatív , mert az emberek nem látták az animatrixot, vagy nem tudták, hogy a sztori folytatódott a mátrix onlineban. Sajnos nem erről van szó, a film egyszerűen méltatlan az eredeti trilogiához. Az akció jelenetek, főleg a közelharc Marvel szintre süllyedt, egy ütés vagy rúgás után egyből vágás van, semmi sok mozdulatos rendesen megkoreografàlt harc. Neo kontroll alatt tartását jól megcsinálták és van is benne logika, de a karakterét egyszerűen kiherélték.
Nincsenek ikonikus monológok, van pár jó gondolat amit a tervező/elemző mond, de ezeket már ismerjük , hallottuk korábban.
Azt sem értem , miért csináltak a filmből egy vicceskedő családi valamit, értem , hogy bizonyos szinten önironia is, de a mátrix mindig is egy komoly drámai film volt mèly gondolatokkal. A fősodratú media nem azért húzza le, mert veszélyes gondolatok vannak a filmben, ha bele gondoltok nagyon hypolniuk kellene mivel a rendező transnemű, és talán ez a legnagyobb baj a filmmel, hogy megfelel a mai PC világnak.
9/10
Sanyik37 2021 dec. 26. - 17:54:47 9/10
(31/157)
Nem véletlen, hogy a "fősodratú" média firkászai lehúzzák a filmet! A fontos monológok üzenetei nagyon szúrhatja a szemüket!
Film: aki értette az első 3 filmet, annak tetszeni fog, aki csak a látványért nézné, az ne tegye!
10/10
fferlen73 2021 dec. 26. - 14:24:22 10/10
(30/157)
Én személy szerint nagyon kedveltem a Mátrix trilógiát, talán már egy kicsit többre is tartottam, mint film.

Amikor először láttam a Mátrix 4 előzeteseit, egyből az volt a gondolatom, hogy óriási csalódás lesz a film. Még a film megnézése előtt nagyon sok oldalt megnéztem, ahol emberek véleményeit olvasni az új részről, így ezt a fórumot is meglátogattam és elolvastam az összes hozzászólást. Egy kicsit vonakodva ugyan, de úgy voltam vele, hogy aki szereti az első 3 részt, az nem hagyhatja ki ezt sem, szóval meggyőztem magam és a negatív kritikák ellenére ma megnéztem moziban a filmet.

Számomra nagyon túlzó ez a negatív kritika amit a film a médiákon keresztül kap. Egyáltalán nem tartottam annyira rossznak a filmet, és a színészgárdával sem volt semmi gond. Néhány új ötlet nagyon is ott volt és betalált, néhol igen, egy kicsit kidolgozatlannak tűnt a dolog. De én mindent összevetve egy jó filmnek tartottam ezt.

Totálisan logikus, hogy semmi sem örök és minden változik, általában fejlődik. Ha a régi sémát folytatták volna, akkor mi értelme lenne az új verziójú mátrixok gondolatának, amit már az első trilógiában is többször kifejtettek, főként az építész. Szóval nekem tetszett ez a fajta megközelítés és az újítások a filmben.

Trinity nagyon dögös érett nő lett! :-)
rekszem 2021 dec. 26. - 12:01:17 Előzmény orsbolla@gmail.com
(29/157)
Olyan mozifilmet nem lehetne csinálni esetleg, ami önmagában kerek egész és nem a nézőnek kell azon gondolkodnia, hogy ez így szimplán baromság volt-e, vagy majd X év múlva talán egy vagy több másik filmben kivilágosodnak a dolgok?
2/10
Jozsef Jano 2021 dec. 26. - 09:04:32 2/10
(28/157)
hát jó indulattal is csak 2 megsem közeliti a 1.2.3. részeket minnek kellet ez azt hittem lesz értelme de zagyvaság az egész és az effektek talán egy pincében dobták össze ,,,,peddig én nem vagyok válogatos filmek terén mindent megnézek és nagyon ritkán irok ide de inkább hagyjátok ki ezt a részt
4/10
User Friendly 2021 dec. 26. - 02:26:40 4/10
(27/157)
Nemrég néztem újra (sokadszor) az elsőt, ami még így ~ 20 év után is nagyon rendben van minden szempontból.
Ez nem tudom minek kellett...
Semmi újat nem ad, viszont a régi karaktereket (Morpheus, Smith ügynök) teljesen kiheréli. Az első harmada, amikor a film folyamatosan önmagára reflektál még relatíve érdekes is , de aztán ez a szabadítsuk ki ̶̶W̶i̶l̶l̶y̶t̶ Trinityt akciózás borzalmasan fantáziátlan, sok, ráadásul szerintem abszolút nem illik a Mátrix szellemiségébe.
Mi a fenétől olyan fontos Trinity, hogy mindenki az életét kockáztatja érte, amikor azt sem lehet tudni, hogy egyáltalán ki akar-e jönni a mátrixból? Neo szereti, ok, ezt tudjuk, ketten együtt erősek, ok, látjuk, de a Mátrixtól azért az ilyen 'szerelem ereje' közhelyeknél kicsit többet, komolyabbat, fajsúlyosabbat vár az ember.





DrumWednesday 2021 dec. 25. - 21:46:50
(26/157)
Nagyon tetszett! Leborulok...
Végre az eredeti (és egyetlen igazi) Mátrix méltó folytatása!

Ez is, mint az első, "istentudjahányszor-nézős" lesz!
Minden tetszett: a sztori, a kivitelezés, a képi visszautalások-visszahatások, a finom, vagy épp direkt humor... Egyben van. Megérte kivárni!
10/10
promy 2021 dec. 25. - 20:54:26 10/10
(25/157)
zseniális, 10/10
1/10
Trevor Belmont 2021 dec. 25. - 20:15:51 1/10 Előzmény Trevor Belmont
(24/157)
Meg amikor az első háborút vívták és az orákulum létrejött... Ő ismert mindenkit,mindenki sorsát előre látta.
1/10
Trevor Belmont 2021 dec. 25. - 20:14:13 1/10
(23/157)
Ez az első három sárba tiprása. Akkor kellett volna abbahagyni, amikor nyertek. A gépek és emberek közt békével zárult. Előzményt kellett volna, amikor a háború kezdetét vette.
5/10
kareshu@citromail.hu 2021 dec. 25. - 20:10:58 5/10
(22/157)
Vannak filmek, amiket nem kellett volna megcsinálni, na... Nem ragozom fél oldalon át, miért felejtős ez is. Egyetlen érzés kívánkozik ki belőlem, amit muszáj volt hangosabban elnyöszörögnöm: Mik ezek a mai borzalmas castingok? Színesre pingált-szarvakba font hajú superleánkák huszárkodnak mindenütt - teljesen hiteltelenül. A fiú szereplők is olyan jellegtelenek - ebben a filmben is -, hogy elképzelhetetlen bármiféle beleélés a mozinézőben. Mintha egy szilveszteri "Barátok közt"-öt adtak volna le. Hát nagyon sablonos dolgok készülnek manapság... De legalább nem kell többé DVD-ket venni kiírni a házi gyűjteményünkbe.
shoc 2021 dec. 25. - 17:27:58
(21/157)
Olyan volt, mint egy paródia. Volt pár bunyó jelenet, ami döbbenet gagyi volt.
Annyira, hogy egy idő után azt hittem, hogy kiderül közben hogy a gagyisàg valamilyen kreativ koncepció...

Nagyon béna lett a casting... rossz a színészvezetés.

Ami tetszett... egy dolog.
Az első részben volt egy jelenet, miben volt egy ablaktisztitas alapzaj.... mikor Neo-t lecseszi a főnöke....az erre való utalás nagyon kreatív húzás volt.

Amúgy félelmetes mennyi gagyi film jelenik meg mostanában.

Ma megneztem a Mátrix első részét. Atomjo volt 22 év után is.
10/10
orsbolla@gmail.com 2021 dec. 25. - 01:13:49 10/10
(20/157)
Nem tudom mik ezek a siránkozások. Teljesen korrekt volt. Nyitva hagyták és nem volt teljes, emiatt hiányérzetem van, de azért csinálták így, mert jönnének még részek. Ez annak függvényében fog megtörténni, h hogy fog ehhez az epizódhoz viszonyulni a nézőközönség. Az akciók megújultak, jó volt a látvány, a CG is rendben volt. Arra lennék kíváncsi, mi volt Smith motivációja a kávézós jelenetnél. Ez később derülne ki. Tököm a sok önjelölt kritikusba, meg ebbe a "bealudtam, unalmas, stb" szir-szar dumákba, "kritikákba". Kellő mennyiségű akció, akárcsak az első részben, tök jó új ötletek és gondolatok, remek színészi játék. Neo már nem rúg olyan magasakra, mint korábban, de könyörgöm, a pali mindjárt 60 éves. Nekem tetszettek a fightok meg a motoros rész is. Örülök, h nem újra akarták csinálni az második rész autópályás parádéját. Egész mást hoztak be. Plusz még az előző gondolathoz - ha befut a film, később bármit Neo alá CG-znek. Ajánlatom: Nézzétek meg, tetszeni fog.
2/10
kormosp 2021 dec. 24. - 23:46:18 2/10
(19/157)
Azon járt közben az agyam, hogy ez most egy nosztalgikus paródia vagy komoly alkotásnak szánták. Csak szürkehályoggal a józan ítélőképességen szabad megnézni. Komolyan felnevettem 1-2 jeleneten, de nem azért mert humoros volt, hanem mert szánalmasan béna.
10/10
LevyX 2021 dec. 24. - 22:49:19 10/10
(18/157)
Rendben volt ez a 4.rész! Hasonlít az első alkotáshoz, de mégis más! Jó ötletek, párbeszédek, kiváló képi világ! Nézzétek!