Téma: Mátrix

Easy 2008 aug. 10. - 18:37:57 Előzmény krat
(67/827)
:)
Egyébként tényleg nem az akció film mibenléte miatt tartják nagyra ezt a filmet. Legalábbis én nem.
Elgondolkodtató, bár vannak a katarzisok filmek közt jobbak is, ha fogalmazhatok így. Viszont megjegyezném, hogy bizonyítottan mi csak a valóság egy kis részén érzékeljük, érzékszerveink "ósdisága" miatt többek közt.
Humpy 2008 aug. 10. - 15:44:35
(66/827)
Megnéztem, majdnem végig. Jó film - nem megeröltetõ intellektuális izgalmakra vágyóknak.
Értékelés: 'Funny load of super crap'. Ennél tömörebben nem megy. A következõ két vagy tizenkét részt azért kihagyom. Déjá vu.
10/10
serpos 2008 júl. 31. - 14:24:08 10/10
(65/827)
pörgõs film,az biztos,de a story se semmi...
krat 2008 jún. 27. - 15:26:22
(64/827)
sajnos nem:)
krat 2008 jún. 27. - 15:22:15
(63/827)
az nem érdekük vagyis nem hiszem hogy összeesküvés elmélet áll emegett:) csak a kínain olcsó. volt néhány közeli ismerõsöm aki "neo" lett:)
krat 2008 jún. 27. - 15:13:10
(62/827)
ez nem csak akciófilm. de legfõképpen nem az. sötét napszemüveg hosszú latex kabát meg néhány vesénrúgás és mindenkinek már csorog a nyála. gondolom a rendezõk is azért rakták bele hogy a sok paraszt beüljön aztán másnap vesznek a kínain egy fekete napszemüveget aztán mennek kötekedni. egyáltalán nem ez a lényege SZERINTEM a filmnek. de nem írom le hogy mi a lényege mert belemagyarázásnak tûnik de biztos nem csak az hogy repülgetnek az égben az emberkék meg elhasználnak egy világháborúra elegendõ lõszert. mindenki nek magának kell leszûrni a lényeget de úgy látom ez nem túlzottan valósul meg. a szépszemû rívssz ejjha!
Edit17 2008 márc. 19. - 10:33:16
(61/827)
Hugo Weaving magyar???
10/10
könnycseppek 2008 márc. 04. - 20:51:11 10/10
(60/827)
Jóóóóvannna... ha nem is Smith, de igen, tudom, hogy egy ügynök volt, viszont elõtte meg nagyi... így megy ez a mátrixban;-)
... de tudom ám, hogy tudod, hogy tudom:-)
Ezüstliliom 2008 márc. 04. - 13:46:37
(59/827)
Hû! Kemény büntetést róttál rám.:)
Ezüstliliom 2008 márc. 04. - 13:45:09
(58/827)
"...szóval szerintem nagyon jó film. Mondtam már?;-):-)"

Öööö... Nem is tudom... Mondtad?;))


A nagyi dobta? Nekem úgy tûnt, Smith volt.
10/10
könnycseppek 2008 márc. 04. - 00:39:53 10/10
(57/827)
Azért nem olyan sokszor;-) Többször látni a "szemét, a szép nagy szemét":-)
Persze verekedés nem annyira jön be nekem sem (bár abba is tesznek humort), de a kamera beállítások nagyon jók, az ötlet maga (ügynök mindenki lehet) és amit kihoznak belõle (nagyi rádobja a nagykést), a poénok (nem az, a másik bal)...
...szóval szerintem nagyon jó film. Mondtam már?;-):-)
peca1000 2008 márc. 04. - 00:03:43
(56/827)
Ez egy király film! Akinek meg nem tetszett, nézze addig, amikortól már tetszeni fog :)
A mai napig nem készült még egy ilyen jó film, egyszerûen nem lehet a legjobbnál is jobbat készíteni. Tessék tudomásul venni! :)
Ugye nem voltam elfogult? :)
Ezüstliliom 2008 márc. 03. - 23:36:19
(55/827)
Bocs a fanoktól, de számomra ez a megjátszós verekedés, a "jajdenagyonkeményekvagyunk" viselkedés minimum megmoslyogtató, de olykor nevetséges is. Hosszú, fekete kabát, napszemüveg...:) Csak Mr. Smith és a szépszemû miatt nézem, ha nézem, és milyen kár, hogy sokszor napszemüveget visel Reaves!;)
10/10
ztill 2008 márc. 03. - 23:31:30 10/10
(54/827)
"Az egyik álom. A másik a mátrix." - Ez baromság. Az álom a mátrix!

Kedvenc filmem.
10/10
luetin 2008 márc. 03. - 22:10:39 10/10
(53/827)
Egy biztos: a Mátrix 10.
A Reloaded-on és a Revolutions-ön még gondolkodom. ;)
porttomi 2008 márc. 03. - 21:41:58
(52/827)
Ha már mindenki pontoz:
M1: 8
M2: 8
M3: -5
friendsfan 2008 márc. 03. - 20:22:28
(51/827)
Évekig a kedvenc filmem volt, de még ma is a kedvencek közé tartozik. Még úgyis az egyik legeredetibb alkotás, hogy bizonyítottan sok mindent vettek át Wachowskiék másoktól. Nem tudom miért kellet ezt a zseniális scifit elrontani a folytatásokkal.

Mátrix: olyan 9.5, bár nem nagyon szeretek pontozni.
A Reloaded 5, a Revolutions 4 kb. Sajnos ott már nem a történetre, a világ bemutatására, hanem az akcióra, látványra és akcióra, akcióra, akcióra mentek rá, egy jó adag látvánnyal megspékelve. Ez olyan helytálló arány. :)))
Tenebra Mors 2008 márc. 03. - 16:59:21
(50/827)
Igen, azt alább jól megragadták, hogy erõsen hatott a filmre pl. a Ghost in the Shell. Én nem olyan rég láttam azt az anime-t, s rengeteg volt az olyan, mikor felhördültem: "ez Matrix áthallás!!!" XD. Pedig nem, mert sokkal elõbbi e remekmû (mármint a GitS), s Tezuka mester valóban dicséretes dolgot alkotott.
Ezen kívül szerintem még kellõen hatott rá a Terminator is, valamint, a Wachowski-fivéreket ismerve, az összes japán rajzfilm és/vagy anime (nem rég okosítottak ki, hogy a japán rajzfilm és a japán animációs film nem ugyanaz teljesen XD - ám legyen).

Mégis, ezek tudatában is, nekem nagyon bejött! Nagy hatással volt rám anno, mikor kb. 14-15 évesen láttam, s még ma is tart ez. Egyszerûen olyan jól van megcsinálva, hogy hiába tud az ember korábbi mûvekrõl (akár könyv, akár mozgókép legyen is az), egyszerûen lenyûgözi. Engem mindenképp. S itt nem is pusztán arra gondolok, hogy "bullet time", meg "there is no spoon", mert ezeket ma már szintem inden akciófilmben láthatjuk, ha kell, ha nem. Hanem arra a döbbenetre, a felismerésre, hogy valójából egy illúzió az egész élet, és a valóság elfedett... Ettõl elaléltam annak idején XD. S én el tudok vonatkoztatni tõle, hogy nem eredeti a történet, és már hallottunk, olvastunk ilyenrõl - lehet, sokkal jobban is (pl. én már Babits Mihály: Gólyakalifa c. mûvét is hasonszõrûnek ismertem meg, mikor olvastam). Egyszerûen Wachowski-ék rohadt jól megcsinálták az egészet, a cselekmény szerintem abszolút rendben van, ha a fabula nem is eredeti.
Ebben a részben még Keanu Reeves pedig még nagyon jól is alakít. A 2-3 részben lett kicsit mûf***-jellege szegénynek, túlságosan is messianisztikussá tették karakterét (s félreértés ne essék: istenhívõ ember vagyok, és abszolút hiszek Jézusban is, tehát a messianizmus számomra nem valami gagyiság, de véleményem szerint Jézust is túl mûnek festik le - ahogy Neo-t is... Azért mindketten mégiscsak emberek is voltak).

Illetve az is kár, hogy a film végére, és a 2-3 részre az akciórészek kezdtek el dominálni, s az elsõ felében feldobott labdát nem sikerült tovább vinni.

Ennek ellenére abszolút Matrix-fan vagyok, s nekem a 2-3 is bejön, pedig azok aztán kaptak rendesen fujjogásból eleget XD. Való igaz, hogy az elsõ rész Matrix-feelingjébõl nem sok jött át, de vannak benne jó pillanatok - ha az akciórészek túl vonatottak is lesznek. A 3. rész zioni csatája pedig már kicsit a "szánalmas"-kategória környékén táncolt nálam, SPOILER: a Smith-szel való csata pedig át is lépte a bûvös határt - szánalmas volt XD. Bár látványos, kétségtelenül SPOILER.

Viszont az egész mitológia jól kidolgozott, atmoszférikus, s én szívesen merülök el benne akár havonta is. (Szigorúan egymás után sorban, egy napon, lenyomom mind a három részt. )

Bár TV-ben, magyar szinkronnal rühellem, de egyszerûen nem tudom kihagyni XD. Lelkiismeret-furdalásom lenne.

Ja, amúgy:
Matrix - 10/10
Matrix - Realoaded - 8/10
Matrix - Revolutions - 7.5/10
10/10
könnycseppek 2008 márc. 03. - 16:58:40 10/10
(49/827)
Egyszerûen imádom EZT a filmet!
A folytatást már nem annyira, de ez az elsõ rész látványos, sõt nagyon látványos az újszerû trükkjeivel, a lassításokal (általában szeretem a filmekben), a klasszikus jó-és-gonosz harcával, a nem teljesen újszerû, de érdekes jövõképével, egy kis romantikával, egy kis Keanu-val (bár tény, hogy nem ez a legjobb alakítása).

Nem láttam az(oka)t a filme(ke)t, amelyikbõl átvett (ha átvett), de még ha igaz is, szerintem nem is von le semmit az értékébõl.
7/10
Attila 72 2008 márc. 03. - 16:40:57 7/10
(48/827)
Szerintem is remek film. Nem csak a technikai megoldások miatt, de jól is van fölépítve. Egy dolg biztos. Itt is mint minden sikersztorinál a folytatások kicsit halványabbak.