7/10
arnold-ka 2008 dec. 06. - 20:47:10 7/10
(110/190)
Nem tudom miért bántjátok ezt a filmet,szerintem nem lett vészes,sõt én kellemeset csalódtam,ahhoz képest mit vártam tõle.
Az effektek,kidolgozás,szereplõk nagyon jók!
A játékhoz képest pedig annyit,hogy igen nehéz egy filmet játék alapján elkészíteni.
A történet néhol nehezen érthetõ,de itt nem ez a lényeg,elvégre a valóságban ha ilyen helyzetben lennétek(ami kizárt) értenétek 100%-osan a szituációt????!!!!!
Szerintem 7/10,nem a történet miatt,hanem a speckó effektek miatt,mert azok nagyon is tetszettek.

1x mindenféleképpen megnézni!
Grishnak 2008 dec. 05. - 00:41:25 Előzmény Stormeyes
(109/190)
Nekem is az jutott eszembe, h Michael Madsent el tudnám képzelni bad-ass rendõrként, bár nem tartom nagy szívésznek, vele jobban jártunk volna. Am. a játék-karira is valahogy hasonlít ( gondolom mert õ nem 1 se nem 2 akciófilmben játszott már)
Grishnak 2008 dec. 05. - 00:39:15
(108/190)
Hulladék!!! Uwe Boll se tudta volna jobban elrontani. Kakofón zene, lagymatag cselekvés, SPOILER Fekete angyalok!?
Hát mi folyik itt kérem szépen. Aki ismerte a játékot az szerintem zokogva ül a sötét szoba sarkában, vagy elmegy és felkutatja, hogy ki felelõs ezért a gyenge adaptációért és megöli.
barbarossa86 2008 nov. 30. - 18:00:47 Előzmény Kendy
(107/190)
Én is így vagyok vele kb. Moziban néztem meg és mondhatni, hogy tetszett, nem volt rossz. Én nagyjából ismertem a játékot és mondhatom, hogy nem "szégyen" rá nézve.
Andolini 2008 nov. 29. - 09:10:01
(106/190)
Nos... én nem tudnám diplomatikusan megfogalmazni, hogy milyen hatást tett rám a film, de találtam egy (igazából több), kritikát ami igen.

Ez pl a kedvencem -> http://www.pactolous.netkey.hu/index.php?menu=news&to=cikk&hr=181

Teljesen korrekt, még arra is kitér hogy Mr. Payne mennyi embert küldött az örök vadászmezõkre (elárulom elég keveset) :)
8/10
Kendy 2008 nov. 28. - 23:21:26 8/10
(105/190)
Nem volt annyira rossz film.
Nem ismertem a játékot sosem játszottam vele.
De amolyan bosszú-filmnek elment.
Még 1 kicsi misztika is volt benne.
1-szer mindenképpen meg lehet nézni.
Stormeyes 2008 nov. 25. - 22:09:13
(104/190)
Lehet megköveztek, de szerintem aki igazán hitelesen tudta volna hozni a fedett nyomozót, az Michael Madsen lett volna.
(jó , kicsit fiatalítva, kissé fogyasztva mielõtt a torkomnak ugranátok):-)

Ha véleményem szerint a játék drámai vonulatához idomulnak a készítõk, akkor Frank Milleresre kellett volna venni a figurát, ha pedig a játék akció oldalához, akkor meg Mátrixra hajazna a film.
Közepes film, amit talán két órában jobban ki lehetett volna dolgozni, én jól szórakoztam amíg néztem.
10/10
atis840 2008 nov. 25. - 04:12:19 10/10 Előzmény Commander82
(103/190)
Mért volt gyenge? Szerintem elég nagy hatással lõtt szanaszéjjel mindenkit a filmben, egész jó történet is volt mellette, max annyi hogy volt amit túl spiráztak benne... Mért volt lassú? sztem nagyon is pörögtek az események, ha ennél gyorsabb lett volna a film, akkor már lassan simcity feelingje lett volna, az meg nekem nem jött be annyira..Sztem legyen folytatás, mivel jót szórakoztam!
10/10
Trevor-3 2008 nov. 22. - 13:29:12 10/10
(102/190)
Szerintem sem rossz film!
Én úgy ültem le megnézni hogy elõtte nem játszottam a játékkal, és nem is voltak elvárásaim sem. Talán ezért van az, hogy egy jó kis akciófilmet láttam. Sztem Mark Wahlberg is jó volt fõszereplõnek.
Amúgy meg tudom érteni azokat is akik nagy játékfüggõk vcoltak és úgy nézték meg mert azoknak persze hogy nem azt adta vissza a film amit gondoltak. És a Gyûrûk urával voltam így, miután kiolvastam mind a 3 kötetet megnéztem a filmet...háááát...az már nem az igazi volt.
7/10
Pera007 2008 nov. 19. - 19:56:53 7/10
(101/190)
Olvasva az értékeléseket, tudtam ez a mozi nem az lesz amit vártam, Aztán megnéztem és vegyes érzelmekkel áltam fel a széktõl. A film noir hangulat csak a látványban van meg, a folyamatos hó esés a szürkés képi világ, szerintem hûen tükrözi mind a játék mind az ilyen filmek képi világát. De a krimi mint a film "alkotó" eleme szinte csak azért van, hogy legyen ürügy ezt a képi világot megalkotni. A párbeszédek rövideg, és néha értelmetlenek. Azonban Mark Whalberg szerintem jól domborít, kár hogy csak õ... A másik nagy negatívuma az akció hiánya. Vagy ami van benne az is csak mellékesen. Így a film, mivel a krimi rész is "hiányzik" egyszerûen unalmas. De én így is adok 10/7. Ugyan is van benne valami ami megfogot. Nem tudom mi de lehet hogy a Valkyr angyalai megszáltak...:)
Commander82 2008 nov. 17. - 01:09:36
(100/190)
Most néztem meg ezt a filmet.
Hát a játékot nagyon bírtam nagyon jó volt a zene a hangulat a sztori.Igaz hogy ez egy hentelös játék amit nem lehet megcsinálni rendesen filmben (szerintem) de ennél jóval többet vártam.
Barátnõmnek mesélem hogy milyen jó volt a játék erre tessék a film egy nagyon gyenge lassú vontatott akció film.
Nagyon kár érte.
Remélem nem lesz 2dik része.
1/10
Z 2008 nov. 17. - 00:55:35 1/10
(99/190)
Ha lenne olyan, hogy zero, akkor ennyit adnek ennek a filmnek.
Az ertekrendem alapjan ez egy mondanivalo nelkuli, osszecsapott es elcsepelt trukkokkel operalo film, jelentektelen szineszi alakitassal.
Nem tudok egyeterteni azzal, hogy a mostansag keszulo filmeket a terrorizmus jegyeben akarjak eladni. Elegem van ebbol a hazugsagmaszlagbol es ezert kulonosen sajnalom, hogy erre a filmre penzt aldoztam.
Annal is inkabb, mert a film nem jar a kepzeletbeli tortenet vegere. Csak az eroszakkal operal es azt sugallja, hogy eroszakkal lehet megoldani a dolgokat a vilagban. Lelonek nehany embert, azonban az igazi felelosok (gyogyszergyar, kormany) tovabbhajtanak.
pikkmadar 2008 nov. 15. - 23:29:08 Előzmény Madame de Tourvel
(98/190)
ez a film egyszerûen szánalmas. a gyatra és a még gyatrább közé sorolnám.
a párbeszédek rövidek, és következetlenek, a cselekmény ugyan úgy következetlen. nem érthetõ, hogy pl egy néger csávó a végén miért akar robbantani? miért hal meg a földöntúli kánya a robbanásban, Max pedig nem? az elején megölt kurtizán barátnõje hogy kerül oda a végére, és öli meg a Max-et lelõni próbáló másik embert?
az egész film egy katasztrófa. lehet, hogy még rosszabb, mint az a film, amit a minap néztem, és német náci zombik akartak rémísztgeni benne.

egyszerûen borrzalom.
Madame de Tourvel 2008 nov. 15. - 14:15:04
(97/190)
Már nagyon vártam a filmet, tegnap sikerült megnéznem...
A leírtakat elõzõleg elolvasva már nem túl lelkesen ültem be rá.
Az én egyik nagy-nagy szomorúságom, hogy a játék gyönyörû zenéjét kihagyták a filmbõl. Számomra pedig Max Payne és az a csodálatos szívbemarkoló, drámai cselló elválaszthatatlan. Vártam, talán majd a stáblista alatt... de semmi :(

http://www.youtube.com/watch?v=wGvwmZmFi0w
http://www.youtube.com/watch?v=gRuReVCFOY0&feature=related

A másik nagy csalódásom a történet átdolgozása volt. A játékot játszva sokkal dominánsabb szerep jut a drámai, lélaktani vonulatnak. A világban helyét nem találó, végtelenül kiüresedett, a múlt darabkáiba kapaszkodó, igazságot reménytelenül hajszoló zsaru Max Payne. Hiányoztak a zavaros víziói összetört életérõl, az elvesztett családjáról, a menekülés saját sorsa elõl... Azok a fekete démon hallucinációk pedig teljesen feleslegesek voltak. Szerintem nem passzol a Max Payne hangulathoz.

A filmben különösen tetszettek a vizuális megoldások, effektek, a színek, városképek, perspektívák és a "bullet time". Ilyen technikai felszereltséggel, alkotó gárdával sokkal többet ki lehette volna hozni a játékból. Így egy szimpla akciófilm különös vizuális hangulatba ágyazva, amúgy pedig egy szívbemarkoló akciódráma lehetett volna... :(
IronicK 2008 nov. 11. - 20:28:27 Előzmény Posse8
(96/190)
Posse8: Kérlek, nézdd meg ezt az oldalt:
http://www.imdb.com/title/tt0291337/fullcredits#cast
Szóval hol vannak a filmbõl az olyan karakterek, mint pl Vlad, Woden vagy Gognitti?
leopard26 2008 nov. 10. - 12:33:00
(95/190)
azt észrevette valaki hogy az orosz kurva akit kinyírnak ugyanaz,aki (valamiért) szintén a kurvát játszotta a Hitmanben?De mondjuk ez a film is olyan hogy csak azért tudják eladni,mert sok veréb beül rá,várván hogy "Hûha,Max Payne"aztán keserves kínnal jönnek ki a moziból mikor megjelenik az elsõ denevér vagy mi a rosseb!Kíváncsi leszek amúgy mondjuk a Far Cry vagy méginkább a Crysis filmre hogy azokat hogy a rákos fenébe fogják elferdíteni.Ilyen erõvel készíthetnének egy wolfeinsteint németek nélkül
3/10
kornel88 2008 nov. 09. - 12:04:05 3/10
(94/190)
A játék ( 1. és 2. rész a kedvenc PC-s játékaim közé tartozik), így nagy izgalommal vártam, mert az utolsó 5 film amit moziba láttam nagyon-nagy csalódás volt, így két évig nem is mentem el egy filmre sem, de két év után alig vártam, hogy megnézhessem a moziban a Max Payne filmet.

Kár volt a lelkesedésért. Úgy néz ki újabb két évig mozi közelébe se teszem újra a lábamat.

Sok rossz filmet láttam életemben, de egyikben sem éreztem azt, hogy inkább elalszok a kényelmes székben, mert lehet jobban megérné, hanem vártam hátha történik valami, de ennél a filmnél egy kis szunya esett volna jobban.
Amikor már nagyon untam, hogy semmi sem történik ránéztem az órámra és láttam, hogy eltelt egy óra és nemsoká vége a filmnek és semmi érdekes nem történt.
Utolsó 20 perc úgy, ahogy elment, de a film végén nem éreztem azt a katarzist aminek kellett volna érzõdnie.

Teljesen átlagos ( vagyis átlagon aluli) film, inkább egy RTL Klub szombat esti mûsorába képzelem el, mint egy mozimûsornak.

Aki a jó kis " Bullettime"-os dupla 44mm-essel való akciódús, hentelõs, lövöldözõs filmet várja, ahogy én is, el kell, hogy szomorítsam, nem lesz nagyon része benne.
A történettel nem lenne gond, de nagyon elhúzták és unalmassá tették, semmi krimi, kevés akció.

Számomra: 3/10

Kornél
4/10
AxL 2008 nov. 08. - 11:55:29 4/10
(93/190)
hatalmas csalódás volt ez a film :(
10/4
10/10
Posse8 2008 nov. 07. - 13:26:44 10/10
(92/190)
Elõször is..A játék a kedvenceim közé tartozik. A film a játék elsõ részét dolgozza fel, így aki nem játszott az elsõ résszel az ne fikázza h nincs a filmben néhány karakter aki a játék 2. részében benne volt...errõl ennyit
Olvastam itt néhány "okos" hozzászólást.. Mel Gibson??Micky Rourke?? ez most komoly????? Meg Lupino... szó se volt arról h legyõzhetetlenek lennének a Valkyr fogyasztói, csak agresszívebbek lettek, és a felvételbõl amin Lupino még a seregnél van kiderül h egyszerûen csak magabiztos,agresszív lesz, és csak õ hiszi azt magáról h legyõzhetetlen.
Mark Wahlberg az egyik kedvenc színészem, és örülök neki h õ játszotta Max Payne-t.
Egyetlen negatívumot tudnék mondani, az pedig az h Jim Bravura szerepét Ludacris játszotta.
Nehéz egy 16-18 órás játékélményt kináló játékból másfél órába belesûríteni a lényeget, de sikerült, úgyhogy a film 10/10
leopard26 2008 nov. 06. - 01:52:40 Előzmény Judybaba
(91/190)
Tudja tököm.Azért,mert minden egyes filmjében ugyanazt a képet vágja,szerintem azért tûrhetõ színész