Téma: Megasztár 5.

5/10
Semprini 2010 máj. 02. - 13:03:44 5/10
(139/8719)
Még a hang, az a legkevesebb, nem mindenkinek van igazán hangja még a befutott sztárok közt sem. (Ahogy valaki már elõttem nagyon jól megfogalmazta, nagyon sok összetevõje van a sztárságnak, nem feltétlenül a legjobb hangú emberekbõl lesznek a sztárok, és bizony a közönség ízlése is hagy néha kívánnivalókat. Az elõzõ Megasztárból pl. rendre kiszórták a legjobb hangúakat.)
Viszont én azt találom nagyon meglepõnek, hogy teljesen zéró angoltudással, mi több, az angol nyelv fonetikájának minimális ismeret nélkül MERNEK angolul énekelni, ez számomra felfoghatatlan.
pozsizsuzsi 2010 máj. 02. - 12:54:07
(138/8719)
Én a nyagypapit bírtam, aki közölte, hogy a harmadik sort õ biza nem énekli már el, már teljesítette az unokájának tett ígéretét, hazaköszönt, oszt jónapot. :D
emikeeh 2010 máj. 02. - 12:48:21
(137/8719)
mondjuk ez igaz :S
nagyon magabiztosak,már-már el vannak maguktól szállva,miközben hangjuk totál nincs....
5/10
Semprini 2010 máj. 02. - 12:28:01 5/10
(136/8719)
"Erre is lehetne ez a mûsor, hogy segítsen a félénkebb embereknek kinyílni."
Még jobban?! Nekem pont az az érzésem, hogy a tehetség és az önbizalom igen sokszor fordított arányban van egymással, minél kevesebb van az egyikbõl, annál több a másikból... elképesztõ milyen hangtalan emberek mennek oda azt hívén magukról, hogy 'megasztárok' lesznek - vagy legalábbis lehetnek...
emikeeh 2010 máj. 02. - 12:05:32
(135/8719)
voltak érdekes arcok...
a "Big it csunáj" alias big in japan c.számot éneklõ pali mindent visz,de a rockercsaj se volt semmi.am sztem be volt rugva...a 14 éves kissrácon is fél óráig röhögtem xD Hihetetlen mennyi hülye van Magyarországon...és ezek mind azt hiszik,h van hangjuk :o
hErO 2010 máj. 02. - 11:45:30
(134/8719)
Szép énekhangot elérni jóval nehezebb mint sztárrá válni. Erre is lehetne ez a mûsor, hogy segítsen a félénkebb embereknek kinyílni.
mango 2010 máj. 02. - 11:06:27
(133/8719)
Tökéletesen egyetértek Veled. Hiába csak a jó hang, az nem elég. Elõadómûvésznek kell lenni, amihez hozzátartozik a megfelelõ külsõ, és józan paraszti ész. Tabáni sehol nincs, de részemrõl Tóth Verát sem bírom elnézni színpadon... A varrónõnek legyenek fürge, ügyes ujjai; a favágónak erõs karja; egy elõadómûvész meg legyen rátermett, talpraesett, magabiztos, intelligens, és még sorolhatnám. És nem elég hangsúlyozni: a külsõ nagyon-nagyon fontos ebben a szakmában.
mango 2010 máj. 02. - 11:02:20
(132/8719)
Jah, sztem is a válogatók a legjobbak :) Am én sem értem a szöszke võlegénye miért nem jutott tovább? Semmivel sem volt rosszabb v. jobb, mint az ara. Meg nem értettem Eszenyi mondatát, mikor elénekelte a Padlásból a részletet, hogy neki ennyi elég. Egy Pataki Attila hang után sztem elég jól fordult át musical-be. Talán ha Õ is erõlteti, mint az asszonyka, Õ is tovább jut. Azért nem irigyeltem õket, hogy telhetett az estéjük: az egyik sír, a másik nevet...
Petrapetrus 2010 máj. 02. - 10:54:36
(131/8719)
Amúgy a Megákban a válogatók a legjobbak. Ezeket általában mindig nézem, a mûsort már nem. Az már unalmas, mert akik bekerülnek, azok valamilyen szinten tudnak énekelni. Abban semmi poén nincs. X-)


Valaki említette, hogy ismerõs neki a Szilárd. Nekem is... Talán a Társulatban szerepelt..? A hangja tök átlagos, meg a menyasszonykájának is, aki 3 évvel vénebb nála. :-))) Csak már tényleg az van, hogy Magyarország futószalagon gyártja a sztárénekeseket, úgyhogy ma már az átlagos is a nagyon tehetséges táborba tartozik a kínálatból. Mondjuk ebbõl kiindulva viszont nem értem, hogy az 51 éves néni (az átkozódós srác anyukája) miért nem jutott tovább ez alapján..? Meg az ELTE-s csaj..? Õk is voltak olyan jók, mint a szöszi, akit tovább nyomtak... Pfff.
Petrapetrus 2010 máj. 02. - 10:35:36
(130/8719)
Azért az "öreg" korosztály is tartogathat meglepetéseket! Ott van ülföldi példaként Susan Boyle... Nem nyugdíjas, de közelebb van hozzá, mint a 20-hoz. :-P

Plusz az X-Faktorban is fel fog tûnni majd egy idõsebb bácsi, akit meg hangban Paul Potts-hoz hasonlítanak (ha rosszul írtam a nevét, akkor bocsánat). Szóval a tehetség nem feltétlenül korfüggõ. :-)
10/10
nemceleb 2010 máj. 02. - 10:27:01 10/10
(129/8719)
"nem a hangjuk volt az elsõdleges"
Ha valaki tehetséges, de bamba, azzal nem lehet mit kezdeni...

A megasztár mûsor mindig az énekhangot és a rátermettséget nézte együtt. Olyanokat keresnek, akik megállják a helyüket a megasztár után is. Rúzsa Magdi azontúl, hogy szépen énekel, talpraesett is és ezért lett belõle valaki.

A csillagszületik Tabánia szépen énekel, de egy kissé tutyimutyi, ezért is kell neki a média, az RTLklub ami életben tartja. De 1 év múlva már felejtõs lesz, ellentétben Rúzsa Magdival.
offtopic
t'nak 2010 máj. 02. - 09:09:04
(128/8719)
Pedig ahogy a tüdõbõl kiáramló levegõ megrezegteti a hangszálakat, majd ezen még a szájüreg különbözõ állása is módosít - az pontosan olyan, mnt egy belsõ hangszer. Az ember a saját testét is képes hangszerként használni: énekhanggal, füttyel, tapssal, csettintgetéssel stb. a saját testével is tud zenét elõállítani.
hErO 2010 máj. 01. - 21:54:26
(127/8719)
Ami a tehetségkutatás eredményességét illeti, Rúzsa Magdinál érte el a csúcspontot, és onnan zuhanórepülésbe kezdett. Most ott tartunk, hogy a bénákat visszahívják, csak hogy röhögjünk rajta még egyet.
5/10
Semprini 2010 máj. 01. - 21:50:12 5/10
(126/8719)
"Friderikusz... keményen, egyenesen megmondja, hogy ez ide nem kell - és közben nem alázza még porig a szerencsétlent, vagy legalábbis próbálja elkerülni."
Azért nem mindig próbálja meg elkerülni. Pl a mai adásban mondott olyat, hogy "Nem zavarja, hogy semmi hangja sincs?" - Hát ha ez nem porig alázás akkor nem tudom, mi számít annak. És ez csak példa volt a sok közül, az elõzõ szériában is õ volt a "megmondóember",ahogy a Csillag születik-ben Fáy. Azért szerzõdtették pont õket, ez a dolguk.
norton15 2010 máj. 01. - 21:39:47
(125/8719)
A legutóbbiban tényleg így volt, de a felhozatal sem volt olyan, amitõl hanyatt vágtam volna magam. A hármas azonban tényleg bazi erõs volt, és az ott szereplõkrõl sem sokat hallani, mert dolgoznak hálistennek. Az a Queen-est nagyon király volt, bár lenne még egy ahhoz hasonló...
hErO 2010 máj. 01. - 21:34:52
(124/8719)
Hát nem tudom, szerintem az igazi tehetségek nagy ívben elkerülik az ilyen megaszar szintû tehetségkutató showkat. Múltkor is azok jutottak tovább, akik érdekesek voltak valamilyen téren, de nem a hangjuk volt az elsõdleges szempont az biztos.
norton15 2010 máj. 01. - 21:32:19
(123/8719)
Rúzsa Magdiról így is lehet hallani, csak nem a bulvárszemétbõl. Dolgozik, mint egy normális énekes.

Elsõ benyomásra nem lehet mindent megállapítani. Az az 51 éves nõ is egész jól énekelt, pedig kb azt hittem, hogy nulla lesz.
norton15 2010 máj. 01. - 21:30:38
(122/8719)
Mé', itt is van még néhány felfedezetlen. Aztán meg nem is baj, ha már a külföldiek ide jönnek felfedeztetni magukat.:)
norton15 2010 máj. 01. - 21:29:47
(121/8719)
Friderikusz szerintem jó, bár ez azért is lehet, mert bírom a stílusát. Keményen, egyenesen megmondja, hogy ez ide nem kell - és közben nem alázza még porig a szerencsétlent, vagy legalábbis próbálja elkerülni.

Ezt a mûsort a régi zsûrivel kellett volna megcsinálni, ez egyértelmû.
hErO 2010 máj. 01. - 21:29:06
(120/8719)
A nyugdíjasok is unják már nézni, ezért a változatosság kedvéért próbálnak szerepelni benne.:)