Téma: Megasztár

vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 08. - 12:57:04
(363/1363)
A "Vészhelyzet egyik epizódjában szerepelt a dal. Ezzel a dallal és hullámlovaglással a búcsúzott Green doki az élettõl.
3/10
Semprini 2012 ápr. 08. - 12:22:09 3/10
(362/1363)
"egy dolog számít, de az mindenek felett. A verseny folyamán ki az, aki sok szavazatot, és ezzel együtt sok bevételt tud hozni a tv számára. Az sokáig bent maradhat, még ha sokszor érdemtelenül is, a jó énekes meg - ha nincs akkora szavazótábora, - nyugodtan kieshet, nem kár érte. A szakmai szempontok szinte lényegtelenek."

Tökéletesen igazad van, én sem tudtam volna jobban megfogalmazni. Ezek sztem se filmslágerek voltak, nagy részüket most hallottam elõször. Az Óznak ez a feldolgozása SEM filmsláger, mi tõbb, a Cserháti szám sem az eredetileg, de Kerszetes Ildikó elõadásában az lett a Csak szex végefõcímdala, valamint Schell Judit a filmben is elénekli, tehát valamennyire mégis annak mondható. És az legalább tényleg sláger.

Berecki döntésére pedig egyszerûen nincs mentség. Kiejteni az egyik legjobb hangú (és egyik legdekorratívabb) versenyzõt egy tehetségtelen és láthatóan magától nagyon is elszállt nyikhaj miatt, ez mélységesen szakmaiatlan döntés.
olahmiki1959 2012 ápr. 08. - 12:13:34
(361/1363)
És ahhoz mit szóltatok, amikor úgy konferálták fel a mûsort, hogy ma este filmslágereket fogunk hallani?
Az összes nóta közül talán kettõ vagy három olyan volt, amit életemben egyáltalán hallottam, a nagy többségük unalmas, dallam nélküli, gyakorlatilag a színpadi látványra koncentráló produkció volt.
Kullai Tímea volt az egyik üdítõ kivétel, aki mert végre magyarul énekelni, eszköztelenül, látványos külsõségek nélkül, összességében nagyon jól adta elõ Cserháti Zsuzsa örökzöld számát, (ami persze nem filmzene, csak belerakták egy filmbe betétdalnak), "természetesen" ki is esett, pedig õ volt az este egyik legjobbja.
A másik, ami legalább megmaradt a nézõben, Farkas Jenser Balázs száma volt, aki az Óz, a csodák csodája c. 1939-ben készült film betétdalát, a "Somewhere Over the Rainbow" c. valóban örökzöld világslágert adta elõ, csak teljesen más dallammal, és akkordokkal, mint az eredeti.
Ez a változat Israel Kamakawiwo'ole hawai énekes elõadása által lett ismert és rendkívül népszerû világszerte, csak filmben nem szerepelt tudtommal soha.
De ezek csak apróságok, a lényeg teljesen máshol van.
Ahogy haladunk az idõben, egyre inkább kiderül, hogy a versenynek ez a formája teljesen komolytalan, és semmi köze a szakmai teljesítményhez. Abszolút mértékig ahogy mondani szokták, "pofára" megy a dolog, a külsõ megjelenés számít elsõsorban, másodszor pedig az, hogy fiú, vagy lány-e a versenyzõ.
Miután felmérések szerint a mobiltelefonokat csevegésre, sms küldésre szinte csak lányok használják, õk pedig "természetesen" leginkább fiúkra szavaznak a teljesítménytõl függetlenül, így a lány énekeseknek sokszor alig van esélyük a továbbjutásra, a végsõ gyõzelemre pedig még kevesebb.
Ezek a kereskedelmi televíziózás vadhajtásai. Egy karmesterverseny, vagy akár egy versmondóverseny esetében senkinek sem jutna eszébe, hogy a nézõk által küldött sms-ek döntsék el a végsõ gyõzelem sorsát.
Sajnos, ki kell mondani, Berecki gyáván, és szakmai szempontokat figyelmen kívül hagyva döntött, amikor Kullai Tímeát, az egyik legjobb hangú, és rendkívül dekoratív énekes lányt kiejtette a versenybõl.
A hozzászólásokon végigtekintve, azt hiszem, mi itt a fórumon tulajdonképpen még mindig naivak és jóhiszemûek vagyunk. (Magamat is beleértve).
Azt hisszük ugyanis, hogy egy énekverseny esetében valamit is számít az éneklés tisztasága, a hang átütõ ereje és magabiztossága az alsó és felsõ tartományokban egyaránt, az énekes egyénisége, stílusérzéke, és millió egyéb szempont.
Ezzel szemben egy dolog számít, de az mindenek felett. A verseny folyamán ki az, aki sok szavazatot, és ezzel együtt sok bevételt tud hozni a tv számára. Az sokáig bent maradhat, még ha sokszor érdemtelenül is, a jó énekes meg - ha nincs akkora szavazótábora, - nyugodtan kieshet, nem kár érte. A szakmai szempontok szinte lényegtelenek.
Minden esetre, a mezõny egyre gyengébb, nagyon sok kifejezetten közepes tehetségû ember még mindig bent van, és néhány nagyon jó már kiesett. Itt tartunk.
1/10
pneklara 2012 ápr. 08. - 08:16:55 1/10
(360/1363)
De mi van, ha a zsûri összebeszélt? Nem akarták porig alázni Timit, B. meg elvitte a balhét. Így azért 3:1 aránnyal talán kevésbé fájdalmas a távozás. mint pl. 1:3- mal, bár a lényegen nem változtat.
Nagyon veszélyes magyar dalt énekelni, mert az eredeti magyar elõadó hangja, stílusa a fülünkben van, s önkéntelenül összehasonlítunk, s felfedezzük a hiányosságokat. Már többször tapasztaltam, hogy nem a dal jó, hanem az elõadó teszi azzá. S egy középszerû dal középszerû elõadóval lehangoló.
Ha ezekkel a Rihanna+Beyonce dalokkal állnak ki - tuti a siker. Gigi is mondta, hogy magyar dalt sokkal nehezebb elõadni. Persze, ott az is igény, hogy a "mondanivalót" értse az elõadó, s tudja megértetni a közönséggel is. Az angol szöveget sokszor az elõadó sem érti, a hallgatóságról ne is beszéljek.Mert én sem, 99%-ban.
Most az egyszer én is Timinek adtam volna esélyt, bár több nem igen van már benne, de az a ficsúr nem volt szimpatikus: nagyképû, s már is akkora sztárnak hiszi magát, a szája sarkában ott ül a világ megvetése, és lenézése. Reméljük õ lesz a következõ kiesõ. Meg van még egy pár fiú, akiért nem morzsolnék könnyet.
3/10
Semprini 2012 ápr. 08. - 01:57:31 3/10
(359/1363)
"a döntõkbe a párbajokon keresztül vezetett az út, ahol ha két jót összeraktak, akkor az egyik kiesett, ugyanígy ha két rosszat összeraktak, az egyik továbbjutott."
Na ez volt a másik agyatlanság, ezzel bebiztosították,hogy ez a Megasztár-széria bármelyik korábbinál rosszabb, nívótlanabb, gyengébb legyen. És még a már eleve igen gyenge mezõnyt is még tovább kontraszelektálják az ilyen hihetetlen szakmaiatlan döntésekkel, mint tegnap Bereckié. Mert akárhogy véded, akkor is az õ szava döntött tegnap, õ ejtette ki Timit, (és nem a szavazók), ezen nincs mit szépíteni, ha másképp dönt, akkor bent marad.
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 01:42:24
(358/1363)
A szabályokat én is rossznak tartom, kezdve azzal, hogy a döntõkbe a párbajokon keresztül vezetett az út, ahol ha két jót összeraktak, akkor az egyik kiesett, ugyanígy ha két rosszat összeraktak, az egyik továbbjutott. Ezt az egy zsûritag dönt a továbbjutórólt is utálom, de ez van.:(
Bozont szerintem nagy fazon, bár szerintem sem jobb Timinél. Gondolom, Zoli is hagyta magát befolyásolni az "eladhatósággal".:/ De akkor is tartom, hogy a fõbûnös a sok agyatlan tini p...csa, aki eszetlenül szavazott. Zoli mondta is, hogy "nem értem. Nem egy mûsort néztünk???".
3/10
Semprini 2012 ápr. 08. - 01:34:09 3/10
(357/1363)
Nem értek egyet azzal,h nem dönthetett jól, A másik 3 zsûritag egybehangzóan Timit akarta továbbjuttatni, már csak ezért is iszonyú etikátlanság, hogy csak azért is ellene szavazott, arról nem beszélve, hogy nem tudom,hogy lehetett kitalálni ekkora idióta baromságot, hogy egy zsûritag szava döntsön hárommal szemben! A fiúk közül (talán Jensert kivéve) egyformáén gyenge mind, kettesével kéne õket kiejteni, hogy elõbb elfogyjanak, erre kiejtik az egyik legjobbat aki ráadásul tegnap különösen jó volt és végre magyarul énekelt!
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 01:28:49
(356/1363)
Egyrészt Berecki, nem Bereczky. Másrészt most írtam, mi errõl a véleményem.
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 01:27:35 Előzmény vénasszonyok_nyara
(355/1363)
Lehet szidni Bereczki Zolit, de felesleges. Nem dönthetett jól. A nézõk a hibásak, akik ezt a két embert hagyták magára, és Benjikét meg Attilát továbbjuttatták. Szerintem Attila is elég gyenge, nem értek egyet Veled, hogy neki tovább kellett jutnia. Benji esete pedig egy az egyben olyan, mint Fekete Dávidé: fiatal szépfiú, a tinik rajonganak érte, ha tud énekelni, ha nem.:/
3/10
Semprini 2012 ápr. 08. - 01:21:39 3/10
(354/1363)
Dicséred itt a Bereczkyt agyba fõbe, az nem tûnt fel esetleg, hogy rajta múlt Kullai Timea kiesése? Õ egymaga ejtette ki, miközben a másik 3(!) zsûritag tovább akarta engedni. Erre õ a tehetségtelen Bozontot mentette meg. Ha ez nem felháborító, akkor nem tudom, hogy mi az....
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 01:13:38
(353/1363)
Igen, ez nekem is gyanus volt.
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 01:12:21
(352/1363)
Én is nagyon drukkoltam Timinek, és megdöbbentett, hogy õ esett ki. Szégyelje magát az a sok kis tini p...csa, aki Benjire meg Attilára szavazott! Hol vannak õk Timihez képest???
Ráadásul alig énekelnek magyar dalt. Végre valaki énekelt egyet, erre gyorsan ki is ejtik.:( Ezek után nem nagyon fogják a többiek vállalni, hogy az õ sorsára jussanak eg magyar dallal. Nyugatmajmoló szavazóbanda!

Viszont örültem annak, ahogy Zoli segített az énekeseknek. Több versenyzõ is nagyot fejlõdött a segítségével.:) Leginkább Gigi lepett meg pozitív értelemben. Tetszett, ahogy mozog a színpadon. Azt, hogy jól énekel, már eddig is tudtuk, ez most egy plusz pont volt.:)
mushi 2012 ápr. 08. - 00:55:26
(351/1363)
most néztem elõször ezt a szériát, de asszem többször nem is fogom.. a kiesett lány volt magasan a legjobb mindenki közül. a kis félkínaiként kinézõ "rocker" fiú mit keres ott a 100% hamis hangjával? ugyanez elmondható a szõkérõl is.
8/10
Towner 2012 ápr. 07. - 17:47:53 8/10
(350/1363)
"Hm, a vége jó kérdés,mondanám ,hogy technikai bakiról beszélünk,elcsúszott a kép és a hang, pontosabban a kép lemaradt, azonban ilyen esetekben a kép megakad, vagy meg sem akad,egyszerûen csúszik a hanghoz képest, itt azonban lassításról van szó."
Egy technikus a stábból elmagyarázhatná. (én nem tudom) Élõ felvétel alatt is lehetséges a lassítás. (az élõ néhány másodperces csúszást takar, a neten ha nézitek a lihegõt, ott a beszûrõdõ zenébõl levehetitek a késést.)
-csengõzoli-- 2012 ápr. 07. - 16:25:10
(349/1363)
Megnéztem és azon túl,hogy szegény ezt nagyon rosszul énekelte, valóban érdekes kérdés,hogy mi történt a végén.
Egyébként ahogy írtad ez amolyan fél playback szerû volt, bár nem teljesen az,mert úgy tudom fél playbacknél az énekes hangja is ott van halkan, itt pedig csak a vokált lehetett hallani.
Persze ez is nagy segítség nekik,hogy mikor kell ki és belépni stb.
Hm, a vége jó kérdés,mondanám ,hogy technikai bakiról beszélünk,elcsúszott a kép és a hang, pontosabban a kép lemaradt, azonban ilyen esetekben a kép megakad, vagy meg sem akad,egyszerûen csúszik a hanghoz képest, itt azonban lassításról van szó.
Hm,hm... Nem tudom ez mi lehet.
Akit érdekel: http://tv2.hu/megasztar/videok/megasztar6/video/nagy-adri-shape-of-my-heart-sugababes-sting-509660
Nem kell végigszenvedni, 2perc 54mp-nél van az ominózus jelenet.
8/10
Towner 2012 ápr. 07. - 16:13:11 8/10
(348/1363)
Nem kínos. Ez technika, (ismétlem) amit minden adásban elsütnek többször is. (miért csak ez lett kiszurva?)
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 07. - 15:59:12
(347/1363)
Lehet, hogy Adrienn hasbeszélõ.
olahmiki1959 2012 ápr. 07. - 15:53:23
(346/1363)
Ez a fél playback a legvalószínûbb, talán ad valamilyen biztonságot az énekesnek, viszont akkor hol marad az élõben való éneklés egy-az egyben izgalma és felelõssége?
Minden esetre, ez most nagyon jól látszott, a kép és a hang egyszerûen nem volt együtt. Hivatásos zenészként meg tudom állapítani, még hangszerszólók esetében is, hogy mikor játszik élõben valaki, és mikor imitálja a játékot.
Adri élõben énekelt, de az utolsó néhány pillanatban történt valami, a kép és a hang elcsúszásával, amire egyelõre nincs magyarázat.
Még a mûhold közvetítés lehetne esetleg a bûnös, mert ott idõnként elõfordul, hogy a kép és a hang nincs együtt, mert állítólag más-más utakon jut el a fogyasztóig, de ez nem az volt.
Ha érdekelne valakit ez a dolog, egy oknyomozó riporter, vagy tv stáb utána járhatna, hogy mi történt, de lehet, hogy észre sem vették.
Vagy nagyon is észrevették, és drukkolnak, hogy ne legyen balhé a dologból.
Mindkét eset elég kínos.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 07. - 15:52:45 5/10
(345/1363)
hát erre nem tudok mit mondani csak annyit, hogy nem érdekel :DDDDDD
8/10
Towner 2012 ápr. 07. - 15:34:45 8/10
(344/1363)
Ez technikai dolog jó néhányszor eljátszották már. (az X-Faktorban is, táncmozdulatok közben gyakrabban fogod látni) Német élõ közvetítéseken is volt már hozzá szerencsém, hogy mi a pontos neve nem tudom ennek az azonnali lassításnak.