Téma: Megasztár

1/10
pneklara 2012 ápr. 27. - 21:45:23 1/10
(603/1363)
Picit hamis? Rettenetes hamis ez a Bozont! És nagyképû! És hagyják már azt a kamuszerelmet Adrival! Érdek, míg neki fontos.
loma06 2012 ápr. 27. - 21:44:04
(602/1363)
Bozont bevállalta a kedvenc számomat. :)
2/10
dantonb 2012 ápr. 27. - 21:40:39 2/10
(601/1363)
Annyira bugaci ez az egész .
offtopic
jem 2012 ápr. 27. - 21:32:00
(600/1363)
olahmiki: Rendben!
Eljáróban leszögezném, hogy szerintem ezek a tehetségkutatók a pop-show felé orientálódnak, tehát ha valaki jelentkezik, akkor olyan dolgokat várnának el tõlük, mint amit Jennifer Lopez, Shakira, meg egyéb ilyen pop énekesektõl "kitelik" Mivel õk azok, akik koncerteken nem csak énekelnek, hanem táncolnak, mozognak, jól néznek ki és show-t is csinálnak egyben. Szerintem a tehetségkutatók elõtt is ilyen kép áll, hogy amikor az énekesek elõadnak, akkor vmilyen ilyesmi formában tegyék.
És úgy gondolom, hogy ezzel nincs is olyan gond, hiszen a tehetségkutató tényleg egy show mûsor, és a zenélés pedig egy szakma.
Ha pedig szakma, akkor nekem nem elég az, ha valaki csak énekelni tud (ráadásul az a legkönnyebb, hiszen az eleve adott). Jobban szeretem az olyanokat, akik tényleg tesznek azért, hogy ez egy show legyen (legalábbis egy tehetségkutatóban!!)
Én pénzügy-és számvitel szakon vagyok, és nekem is kell tanulnom még gazdinfót, politológiát, szociológiát stb..., amik egyáltalán semmilyen rokonságban nem állnak a szakommal, de mégis tudnom kell õket.
Szerintem a tehetségkutatós szereplõk feladata is vmi ilyesmi lenne, hogy legyen valami más is az énekhangjuk mellett, és hogy minél több mindent kipróbáljanak, még ha nem is illik teljesen hozzájuk. (pl. múlt héten Giginél ez a rockkos téma, nem az õ stílusa, de mindent kihozott belõle, amit tudott, és ez jó!)
Múlt évi Csillag Születik Szabó Ádámja is ráérzett a show-ra, õ is mindig tudott minden adásban valami újat mutatni a harmónikájával.

Ezek alapján sztem nem feltétlenül jó, hogy a The Voice-ban a zsûri tagok nem láthatják a versenyzõket. Én nem szeretem a kicsit csúnyácska, a színpadon mozdulatlan énekeseket nézni egy ilyen show-ban :)
Persze ha valakinek tényleg olyan bitang jó hangja van, akkor eltudok tekinteni attól, ha mondjuk megjelenésében nem makulátlan :) És természetesen a show rész is csak a játék ideje alatt érvényes, a verseny után felõlem olyan stílusba zenélhetnek tovább, amilyenben akarnak, csak akkor hozzák annak a stílusnak ne csak a hangzását, hanem az összes többit is :)

Tudom, hogy a showbiznisz célja a pénzszerzés, szerintem ezzel a versenybe jelentkezõk is teljesen tisztában vannak, és elfogadják. Csak azt nem szeretem, ha ez már túl nyilvánvalóvá teszik! Itt a TV2-õn nagyon idegesítõ, hogy folyamatosan mutogatják a szavazás állását... (így az utolsó 10 percben, akik tényleg megérdemelnék hogy kiessenek, azokat feltornázzák a rajongóik, és olyanok kerülnek veszélybe, akik jók) de múlt héten legalább az utolsó fél órában vetítették ki elõször, ez is valami.

Egyébként nem hinném, hogy Andi kitudná ütni a nyeregbõl Gigi-t, akármennyire is szerepeltetik szegénysége miatt a TV-ben. Egyszerûen csak róla lehet beszélni. És múlt héten Balázsra is azt mondták, hogy gyõztes esélyes.

Na, már múlt hét pénteken írtam egy kb. ilyen (vagy még hosszabb) üzenetet, és az utolsó simításokat végeztem rajta, mikor voltam olyan ügyes, és egy kattintással kitörlõdött minden.. :D Aztán mára gyûjt össze elegendõ lelki erõm ahhoz, hogy írjak egy új üzenetet :)
Kihagytam egy csomó mindent, amit még le szerettem volna írni, de majd ha legközelebb is postolok, akkor talán beletudom azokat a kimaradt gondolataimat is fûzni, persze csak ha érdekel :)
olahmiki1959 2012 ápr. 27. - 16:46:46 Előzmény greghouse
(599/1363)
Én Stan Getz-et az Erkel színházban láttam, ha jól emlékszem, valamikor a 80-as évek elején, akkor nem bossa novákat játszott, hanem main stream dzsesszt, nagyon magas színvonalon.
Õ az egyik olyan szaxofonos, akit a második hang után fel lehet ismerni, olyan csodálatosan telt, selymes, és valahol legbelül mély fájdalommal teli hangszínnel játszott, nem is nagyon van másik olyan szaxofonos, aki hasonló tónusban fújna, mert egyébként nagyon nehéz így játszani, érzékeny száj, légzéstechnika, és sok más egyéb kell hozzá.
Annak örülök, hogy itt a porton egyáltalán van olyan, mint te, aki hallotta õt játszani, vagy egyáltalán tudja, hogy kicsoda Stan Getz.
A bossa nova és Stan Getz egymásra hatása kétségtelen tény. Az vitathatatlan, hogy a 60-as évek bossa nova korszakával Getz még azok körében is ismert lett, akik egyébként nem kedvelik a dzsesszt, és viszont, ez a zenei mûfaj is ekkor lett világszerte hihetetlenül népszerû, többek között õáltala, és Astrud Gilberto énekesnõ által, akit egyébként késõbb feleségül is vett. (Ez egyébként még nekem is új információ volt, a netrõl tudtam meg.)
A Megasztárt meg azért meg se említsd, mert a magasröptû gondolatok után, meg a bossa nova hangulata után még az élettõl is elmegy az embernek a kedve, amikor ezekre a versenyzõkre, meg a zsûrire, meg erre az egész szedett-vedett bagázsra gondol. Sajnos.
1/10
greghouse 2012 ápr. 27. - 09:50:39 1/10 Előzmény olahmiki1959
(598/1363)
Csak annyit - nem is teljesen a mûsorhoz kapcsolódik - hogy én láttam élõben játszani Stan Getz-et (Isten nyugosztalja) Pittsburghben. A világ egyik legjobbja volt, nem csak zenei körökben, de talán a Columbia egyetem jazz tanszék vezetõje sem véletlen lett.
...De a Megasztárt meg Stan Getz-et egy napon/lapon említeni....szegény.
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 26. - 23:44:53 Előzmény olahmiki1959
(597/1363)
Kedves Oláh Miki!
Távol álljon tõlem, hogy meg akarjalak bántani! Csak viccnek szántam, évõdésnek. Bocs, ha nem úgy sült el!

Ó! A barátnõm és én zabáljuk az ilyen zenéket!:))) Csak eddig nem tudtam, hogy ez a bossa nova. Egy évfolyamtársunk anno ráakasztotta a "lekvárzsibbasztó" jelzõt ezekre. Szerintem találó.:) Szóval köszönöm, nagyon tetszettek! Tudsz magyar példákat is mondani még? Amit a múltkor belinkeltem (Elkésett karnevál), az is az?

És ezek?

Macskafogó, Lusta Dick szólója: http://www.youtube.com/watch?v=k0dCueS3-Fs
Sade - Smooth Operator: http://www.youtube.com/watch?v=cA9gUspn6gc
olahmiki1959 2012 ápr. 26. - 04:47:52
(596/1363)
Csak gratulálni tudok az ízlésedhez! Ez az egyik, ha nem a legemblematikusabb száma a bossa nova irodalomnak, ami világszerte olyan népszerûvé tette ezt a zenei mûfajt a 60-as években, ezekkel a csodálatos mûvészekkel, a tenorszaxofonos Stan Getz-cel, akit minden idõk legjobb fehérbõrû szaxofonosának választottak amerikai szaklapok, Astrud Gilbertoval, aki hihetetlen érzékenységgel énekelte ezeket a számokat, és a férfi énekes-gitáros Joao Gilbertoval, aki az egyik megteremtõje volt ennek a zenei stílusnak.
Amíg hallgattam ezt a számot, önkéntelenül is elmosolyodtam, ugyanis az jutott az eszembe, hogyha mondjuk Astrud Gilberto a Megasztárba jelentkezne ezzel a szolíd, nem túl erõs, végtelenül finom és érzékeny hangjával és éneklési stílusával, körülbelül az elsõ válogatóig jutna el, ahol kissé fanyalogva, sajnálkozó arccal néznének egymásra a zsûritagok, és tanácsolnák el örökre a pályától ezt a csodálatos énekesnõt.
A végén még valamiféle klubot fogunk itt alakítani, ha az ízlésünk ennyire találkozik, és másokat is megnyerünk majd a zenének. Legalább valami haszna is lesz a fórumozásnak.
pozsizsuzsi 2012 ápr. 26. - 00:16:35
(595/1363)
Akkor itt van tõlem is egy a kedvencek közül.

http://www.youtube.com/watch?v=Ealy0P7bicQ
olahmiki1959 2012 ápr. 25. - 22:56:43
(594/1363)
Természetesen, hogy ne legyen minden tökéletes, sikerült ugyanazt a számot kétszer belinkelnem, egy meg kimaradt. Megpróbálom még egyszer ezt a mûveletet. Kicsit pipa vagyok, de mindegy, majd idõvel belejövök. Remélem.
http://www.youtube.com/watch?v=QZ-4UaIq0mU&feature=related
Ez is nagyon szép szám, szerintem. Késõbb küldök még, van mindenféle, gyorsabb, melankolikusabb, inkább énekes, vagy inkább hangszeres felvétel. Óvatosan kell mazsolázgatni ezekbõl, mert rengeteg van belõlük, és szeretném neked csak a legjobbakat megmutatni.
olahmiki1959 2012 ápr. 25. - 21:36:50 Előzmény Ezüstliliom
(593/1363)
Köszi a segítséget, és azt hogy rámpirítottál, amit nem érdemeltem meg, de nem baj, én már beletörõdtem a sorsomba, már régen rájöttem, hogy mindig azok bántanak a legjobban, akiket szeretek, de nem csinálok belõle problémát, néhány napnál tovább biztosan nem fogok szótlanul, magamba roskadva ülni, és kisírt szemekkel úgy érezni, hogy az egész világ összeesküdött ellenem. Az öngyilkosságnak pedig még a gondolatát is visszautasítom! Na!
http://www.youtube.com/watch?v=a3WjQkPnsoQ&feature=related
Kíváncsi vagyok, hogy mûködik-e a dolog, ez az elsõ zene, amit meg szeretnék mutatni.
A bossa nova egy rendkívül érzékeny zenei mûfaj, általában nagyon messze áll a magyar ember ízlésétõl, a hangulata, a kicsit mindig lebegõ ritmusa, nem a racionalitást, hanem egyféle álomvilágot, elvágyódást megjelenítõ zenei világa sokaknak "nem jön be".
Pontosan ezért, - komolyan, - a fél délutánomat szántam rá arra, hogy megfelelõ zenéket válogassak ki neked, mert hajszálon múlik, hogy valaki megszereti-e ezt a zenei mûfajt, vagy továbbra is idegenkedni fog tõle.
http://www.youtube.com/watch?v=3iIM5hTvGOA&feature=related
Ez egy vidámabb szám, sikerült ide linkelnem, minden azon múlik, hogy mûködni fog-e. Nagyon remélem.
http://www.youtube.com/watch?v=3iIM5hTvGOA&feature=related
Ez ismét egy nagyon szép lassú dal. Most még egy utolsó, a csodálatos Astrud Gilbertoval.
http://www.youtube.com/watch?v=sT2BloTgw7k
Azt hiszem, egyelõre elég lesz ennyi, azt tudom neked ajánlani, hogy amikor ezeket meghallgatod, ne csinálj semmit, csak hagyd, hogy hassanak rád, engedd el magad, és élvezd ezeket a csodálatos dallamokat, lágy, behízelgõ ritmusokat, és aztán írd meg nekem, hogy mi a véleményed.
Nagyon kíváncsi vagyok, mert tényleg azt szeretném, ha élményt nyújtanának a számodra.
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 25. - 21:11:44 Előzmény olahmiki1959
(592/1363)
Szólj, ha nem volt érthetõ, amit írtam!:)
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 25. - 20:23:19 Előzmény HarisnyásPippy
(591/1363)
Ha elsõnek énekelne utána a potenciális reklámfogyasztók száma minimálisra csökkenne, mert Bozontra annyira azért nem kíváncsiak az épeszû emberek.
HarisnyásPippy 2012 ápr. 25. - 19:53:30
(590/1363)
Reméllem pénteken végre elsõnek fog énekelni Gigi. Mindig utolsó vagy utolsó elõtti.
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 25. - 11:21:32
(589/1363)
Több mint ötszáz hozzászólással járatlan vagy a neten?:)
Szivesen segítek: a böngészõd címsorából másold egyszerûen a hozzászólásodba a zene elérhetõségét, és a program magától felismeri és pirossá (linkké) teszi majd.
olahmiki1959 2012 ápr. 24. - 22:15:14 Előzmény Ezüstliliom
(588/1363)
Kedves dolog volt, hogy Semprini helyettem is válaszolt neked, de egyébként teljesen jó dolgokat írt. Inkább abban segíts nekem, kérlek, - most árulom el ismét, hogy mennyire járatlan vagyok még a neten, - hogy hogyan lehet úgy belinkelni ide dolgokat, mint ez a piros színû sor, amire ha rákattintasz, rögtön kiad bármit, amit kell.
Mert ha én is tudnék ilyeneket létrehozni, egy pillanat alatt jobbnál jobb zenéket, bossa novákat, meg mást is tudnék neked küldeni, nagyon kellemes, jellegzetes, könnyen fogyasztható és nagyon hamar megszerethetõ számokat.
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 24. - 19:47:29
(587/1363)
Köszi.:) Igen, tényleg jellegzetes a ritmusuk, stílusuk. Jól gondolom, hogy Gerendás is szivesen írt bossa novákat? Mintha Friderikának is írt volna ilyen dalt, és nagyon szeretem. (Elkésett karnevál: http://www.youtube.com/watch?v=aifVkhoLl3A ) Vagy ez tényleg szamba, ahogy a szövegében van? Ej, nem megy ez nekem!:(
3/10
Semprini 2012 ápr. 24. - 19:19:28 3/10
(586/1363)
Az elsõ híres bossa nova-slágernek a The Girl From Ipanema-t tartják. Magyar számok közül talán a legismertebb a Nagy utazás amit Presser Gábor a Sose halunk meg c film betétdalaként énekelt. Vagy Szécsi Pál Szereted-e még c számának verse-része (a refrén szvingben van)
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 24. - 18:39:54
(585/1363)
Ha megkérlek, mondanál még pár bossa nova ritmusú dalt? Sajnos én képtelen vagyok az ilyesmit észrevenni. Sokszor azt sem tudom, melyik társastáncot kellene egy zenére táncolni, és a néptáncokkal is így vagyok.:(
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 24. - 17:32:08
(584/1363)
Vannak érthetetlen dolgok a magyar könnyûzenei kultúrában. Hatalmas csinnadrattával ünnepelték a "Kispál és a patkány" 25. évfordulóját. Országos esemény volt. Úgy, ahogy van egy rettenet az egész képzõdmény. Lovasi nyekereg a azon a mutáló kappanhangján és a közönség örül, mert elhitették vele, hogy, amit hall az olyan jópofa. Pedig csak visszataszító.