Téma: Megasztár

olahmiki1959 2012 ápr. 24. - 16:49:21
(583/1363)
"Amit ma Bozont - önhibáján kívül - a Kicsit szomorkás c. dallal mûvelt, az merénylet minden jó ízlésû ember ellen. Szólni kellene az illetékeseknek, hogy ezt a gyalázatot, amit a Kispál és a Borznak köszönhetünk, ne terjesszék, ne engedjék színpadra, mert sokan azt hihetik, hogy ez az eredeti változat. Hibás dallam, a zenei részek rossz sorrendje, kihagyások, rossz akkordok, valami katasztrófa az egész. Minõsíthetetlen."
Elnézést kérek mindenkitõl, hogy voltam olyan bátor, és egy régebbi írásomból idemásoltam ezt a néhány mondatot. Én voltam az a valaki, aki harmóniákról, kíséretrõl írtam.
A véleményem nem változott errõl a feldolgozásról, sõt, meg kell mondjam, egyre rosszabbnak, és kártékonyabbnak tartom. Egyszerûen azért, mert a kommenteket olvasgatva, kiderül, hogy - ahogy fentebb is írtam, - nagyon sokan azt hiszik, hogy ez az eredeti változat, így ismerték meg, egy jópofa, aranyos, mókás dolognak tartják.
Amivel önmagában semmi baj nem lenne, de az eredeti nagyságrendekkel jobb, hangulatosabb, hogy mást ne mondjak, dzsesszzenészek repertoárján is szerepel, mert az akkordmenete, és a kíséretként alatta lüktetõ, hangulatos bossa nova ritmus nagyon alkalmassá teszi a rögtönzésre.
Amikor a 60-as évek elején ez a Brazíliából származó, és a világon pillanatok alatt rendkívüli népszerûségre szert tévõ zenei mûfaj,a bossa nova nálunk is kezdett ismert lenni, jó néhány nagyon kellemes hangulatú magyar zeneszám is megszületett ebben a stílusban.
Ezek egyik legjobbja a "Kicsit szomorkás"... c. dal, ami eredeti formájában a legjobb. Fel lehet dolgozni, de csak akkor, ha a feldolgozás hozzátesz valamit, új dimenzióba helyezi, még jobbá teszi.
Rontani rajta, élvezhetetlen, felháborodást keltõ, rossz szájízt okozó módon hozzányúlni teljesen felesleges.
És azt még terjeszteni is, szinte megbocsáthatatlan.
Ezüstliliom 2012 ápr. 24. - 14:13:07
(582/1363)
Ja! És ezt a feldolgozást hallgatva halvány fogalmad sem lesz az eredetiekrõl, hogy nosztalgiát érezhess utánuk.
Ezüstliliom 2012 ápr. 24. - 14:01:31
(581/1363)
Nem arról van szó, hogy nem tudok elfogadni egy feldolgozást sem. Vannak jók is, de ez nem az. Ha Neked ez tetszik, akkor talán az ízléseden kellene javítani. Nyávog, csúszkál, nyegléskedik, mindent megtesz az énekes, amitõl egy dal ízléstelen lehet. A kocsmában talán jó ez, de máshol nem. A harmóniákról, kíséretrõl én nem tudok nyilatkozni, de volt itt, aki arról is írt. Ha ezt hallottam volna elõször, és nem az eredetit, akkor is vacaknak tartanám.
offtopic
tompika74 2012 ápr. 24. - 06:31:39
(580/1363)
Természetes dolog, hogy aki az eredetit ismeri, annak a másolat kevésbé fog tetszeni, hiszen az csak egy másolat.
Nekem a Csinibaba volt az elsõ DVD-m. Rongyosra néztem. És nem a történet miatt, a dalok miatt. Ez a film megismertette a következõ generációval a régi nótákat, és megérte. Tisztára nosztalgiát érzek egy olyan kor iránt, amiben nem is éltem :) De lehet, hogy csak a zenéi iránt :)
Vannak nagyon jó feldolgozások. Pl. Tabáni István Fényév távolság rockosítva szuper jó! De biztosan ezzel sem ért mindenki egyet :)
tompika74 2012 ápr. 24. - 06:15:34 Előzmény mulao
(579/1363)
Szerintem nem azért nem tudta jobban elénekelni a Gigi a Tóth Gabi számát, mert túl fiatal, hanem mert más stílusú a hangja, a beszéde. Pl. egy operaénekes is el tud énekelni egy rockszámot, egy rocker is egy operaáriát (lehet, hogy nem bármelyik :) ) - de minek. Persze ez egy sarkított példa. A Gigi nagyon jól énekelte a dalt, de az eredeti elõadónak jobban állt a durva hangjához, a stílusához, a hadaró beszédéhez. De ettõl még mindig Gigi a legjobb :)
Ezüstliliom 2012 ápr. 24. - 01:24:01 Előzmény tompika74
(578/1363)
"Mi a jobb? Ha egy dal a hozzá tartozó generációval meghal, vagy ha újrakomponálva tovább él? Én a továbbélés mellett szavaznék."

Ha így él tovább, akkor inkább haljon meg. Ez méltatlan az eredetihez.

"Vannak nagyon jó dalaink, amik megérdemlik az örökkévalóságot."

Az lehet, de momentán a Kicsit szomorkás... nem tartozik ezek közé.
mulao 2012 ápr. 23. - 18:02:50
(577/1363)
Nekem mondjuk Adri kiesése nem nagyon fáj, bár nagyon szeretem a karakteres hangját a stúdióváltozatos dalaiban, de itt élõben azért elég sokszor hamis volt. Gigit szerintem is mindenkivel szemben bent tartanának. Bozont szerintem egy érdekes egyéniség, feldobja ezt a gyenge mezõnyt a Megasztárban.
3/10
Semprini 2012 ápr. 23. - 17:55:27 3/10
(576/1363)
A legsötétebb rémálmomban se jöjjön elõ, de kb arra számítok, h ahogy a zsûri szemrebbenés nélkül bent tartotta Bozontot Kullai Tímeával és Nagy Adrival szemben is, egy esetleges Bozont-Szakos verzió esetében Andit ejtenék ki. Nem értem, mire föl nyomják annyira Bozontot, szerintem a legirritálóbb versenyzõ. De Benjit és Talánt is csak tölteléknek tekintem, rég ki kellett volna már esniük. Viszont Gigit alighanem bárkivel szemben benttartanák, így aztán sztem biztosan õ lesz az egyik döntõs. Ne legyen igazam, de erõsen valószínû egy Gigi-Benji vagy Gigi-Bozont döntõ is (a következõ kiesõ sztem Talán Attila lesz)...
mulao 2012 ápr. 23. - 17:43:17
(575/1363)
Igen, elég félõ, hogy nem õk ketten maradnak a végére. A Nagy Duettben az SP-Iszak páros letaszította a Falusi-Árpa duót, tehát ma már bármi megtörténhet. De azért eddig Gigi és Andi szavazatai elég jók voltak, és közel a vége. Hát meglátjuk.
3/10
Semprini 2012 ápr. 23. - 17:38:58 3/10
(574/1363)
Én nem Andinak drukkolok, egyszerûen azért mert Gigit sokkal jobbnak tartom (a legutóbbi dalát tekintsük a rossz választás miatti kisiklásnak). De a végsõ döntõben persze szívesen látnám kettejüket, hiszen a fiúmezõnyt lazán kenterbe verik, tehát nagyon nagy nonszensz lenne ha nem õk maradnának a végére. De mivel se a zsûri se a nézõk NEM teljesítmény alapján döntenek (sajnos), kétségeim vannak efelõl....
mulao 2012 ápr. 23. - 17:33:58
(573/1363)
Egy korábbi hozzászólásodban mintha azt írtad volna, hogy egyszerûen nem lehet, hogy Szakos Andi nyerjen, mert Gigi sokkal jobb hangú. És csak ezután írtad, hogy milyen igaz, hogy Gigi még fiatal, eceterá. Ebbõl nekem igenis az jött le, hogy csak én drukkolok egy Gigi-Andi utolsó kettõnek, de abból Andi nyerésének. Bocsánat, ha mégis én értettem félre a szavaidat.
3/10
Semprini 2012 ápr. 23. - 16:04:35 3/10
(572/1363)
Bocsi, én nem ugattalak le, szó szerint idézem amit akkor írtam válaszként a felvetésedre: "Igen, tényleg korai lenne Gigibõl 15 évesen "Mega"sztárt faragni, talán nem is sikerülne, viszont annyival kiemelkedik ebbõl a mezõnybõl, hogy minden más végeredmény eléggé nonszensznek tûnik jelen állás szerint. " Az "IGEN" és a "TÉNYLEG KORAI LENNE" közül melyik volt a leugatás szerinted? :-)
mulao 2012 ápr. 23. - 16:00:31
(571/1363)
Vicces, pár napja még mindenki leugatott, mert megjegyzést mertem tenni arra, hogy Gigi fiatal lenne nyertesnek, most meg mindenki elismeri, hogy ezt a Tóth Gabi- dalt nem tudta hitelesen elõadni. Na, mindegy. Én már inkább soha semmirõl nem fejtem ki a véleményem. Amúgy SP tényleg nagyon gyenge volt, A nagy Duettben nem tûnt ennyire hamisnak.
3/10
Semprini 2012 ápr. 23. - 15:12:31 3/10
(570/1363)
"Nagyon bírtam az SP-t és Iszak Esztit a Nagy duettben. "
Hát pedig ott is õk voltak a leggyengébbek (na jó, holtversenyben Hajdú Péterékkel...) SP-nek egyszerûen nincs hangja, kár is beszélni róla. NEM énekes, hanem csinált celeb.

Azzal viszont maradéktalanul egyetértek, hogy Gighez nagyon nem illett Tóth Gabi száma, és pont azért amit leírtál. Persze még így is vitán felül a legjobb volt, a többiek meg se közelítik. Ha Tóth Gabi most versenyezne, ugyanez lenne a véleményem, nem egy kategória Gigivel.
A Kispál és a Borz-féle Kicsit szomorkás nekem se igazán tetszik, bár a Csinibaba c. filmet (és a benne lévõ többi dalfeldolgozást) nagyon szeretem és nem tartom kártékonynak.
tompika74 2012 ápr. 23. - 12:50:04
(569/1363)
Nagyon bírtam az SP-t és Iszak Esztit a Nagy duettben. Itt SP tényleg irtóra hamis volt. Valami baj lehetett a fülhallgatójával, amin visszahallja magát, mert kivette az egyik fülébõl. Azaz õ maga is hallotta, hogy nem stimmel, és csak félreviszi a füles. De továbbra is hamis maradt. Lehet, hogy a másik fülébõl is ki kellett volna szedni a fülhallgatót.
Gigi nem volt rossz, de a mostani száma sokkal jobban passzol a hiperaktív Tóth Gabihoz. Ennek a számnak kell egy nagy adag õrület. A Gigi szépen kiénekelt hangjai túl finomnak hatottak.
Kispál és a borz? Kicsit szomorkás a hangulatom máma? Mi a jobb? Ha egy dal a hozzá tartozó generációval meghal, vagy ha újrakomponálva tovább él? Én a továbbélés mellett szavaznék. Vannak nagyon jó dalaink, amik megérdemlik az örökkévalóságot.
Akosh 2012 ápr. 22. - 20:27:12
(568/1363)
Ma meghallgattam Tóth Gabi Elég volt címû számát. Gigihez képest Gabi egy gyengécske énekes, sokkal jobban énekelte mint az eredeti felvétel. A szám viszont jó, dicséret a szerzõknek.
offtopic
werti20100 2012 ápr. 22. - 10:01:18 Előzmény Ezüstliliom
(567/1363)
Nem sértõdtem meg.
Egyébként ha magyarokról van szó akkor leginkább Ákost, Hõsöket, és Carbonfools-t hallgatok.
(a Carbont most kezdtem el megkedvelni, nagyon jó zenét csinálnak, ja és nem Fehér Balázs miatt:))

egyébként nincs bajom Fluor Tomival, meg SP-vel sem mint már mondtam, tisztelem amit eddig elértek. Egyébként az elõzõ hsz-ben csak SP-t méltattam hogy mennyire vállalhatatlanul hamis volt
1/10
idõjós1010 2012 ápr. 21. - 20:34:08 1/10
(566/1363)
HOPP ez rossz helyre ment :-D
1/10
idõjós1010 2012 ápr. 21. - 20:33:02 1/10
(565/1363)
A Máté elég ötletes volt, ellenben nem igazán vicces, de lehet csak az elõadásmód vérszegény.
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 20:07:53
(564/1363)
Oké, lehet megsértõdni, bár ha szereted õket, nem hiszem, hogy bármi sértõt írtam volna. De jobban elfogadnám a véleményedet, ha tudnám, ismersz más - esetleg szerintem értékesebb - zenéket, elõadókat is.