Téma: Megasztár

olahmiki1959 2012 ápr. 21. - 19:27:27
(563/1363)
Azért ne essünk túlzásba. Én értem, hogy most baromi menõ a Megasztárt cikizni, sokak szerint biztosan én is idetartozom, bár azért mindig megpróbálok szakmai érveket felhozni, mivel némileg értek hozzá.
Szakos Andi számát a mûsor után visszahallgattam fejhallgatóval a netrõl, és bizony, azt kell mondanom, hogy nagyon jól énekelt. Tisztán, stílusosan, minden hang magassága kijött, szerintem ne bántsunk senkit, aki nem érdemli meg.
Az én fejembe inkább az ütött szöget, pláne most, hogy ezeket írom, hogy az este folyamán többen is azt mondták a zsûriben, hogy Szakos Andi lehet az új Megasztár.
És akkor jutott eszembe a Frizbi legutóbbi adása, amikor Szakos Andi és anyukája szívhez szóló hangon, idõnként könnyekre fakadva ecsetelték, hogy a család milyen rossz anyagi körülmények között él, nincs mit enniük, stb, stb.
Ez az egész megnyilvánulás, Szakos Andi nézõk általi megsajnáltatása, új Megasztárként való emlegetése, nem arra szolgál-e, hogy õvele akarja a tv megnyeretni a végén a versenyt?
Természetesen ezek csak kérdések, valószínûleg semmi alapjuk nincsen, hiszen jól tudjuk, nálunk mindig minden tehetségkutató mûsor abszolút tiszta eszközökkel, objektív módon, kizárólag a teljesítmény alapján folyik, olyan elõ sem fordulhat, hogy valaki gyengébb képességekkel bekerüljön egy ilyen mûsorba, csak azért, mert mondjuk valakinek az ismerõse, vagy mondjuk, egy ismert ember gyereke.
Ugye, ez nálunk teljességgel kizárt?...
werti20100 2012 ápr. 21. - 18:29:29
(562/1363)
Az hogy nem csak a sz@r ömlik a számból, nem egyenlõ a zenei izlésemmel, és nem mondtam hogy odavagyok értük, egyszerûen csak látom a pozitívumokat is.a nyilvánvaló negatív dolgokkal együtt,
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 18:26:28
(561/1363)
" "Benjinek olyan gyenge hangja van, hogy alig lehetett hallani szám közben."
Erre találták fel a hangosítást ugyebár..."

Azért annak is vannak határai.
3/10
Semprini 2012 ápr. 21. - 18:21:53 3/10 Előzmény olahmiki1959
(560/1363)
"Benjinek olyan gyenge hangja van, hogy alig lehetett hallani szám közben"
Erre találták fel a hangosítást ugyebár....
"imádkoztam, hogy essen már ki végre, de egyelõre a kis pisis sms-ezõ lányok még bent tartották a "cuki fiút". Remélem, hamarosan megtörténik az, amire már oly régóta várunk."
Én is nagyon remélem.
"Talán Attila jól énekelt, neki most sürgõsen egy beszédtanárt kellene fogadni, aki éjjel-nappal gyötörné, és azt gyakoroltatná vele, hogy nyissa ki a száját, mert a szövegének a nagy részét nem lehet érteni. "
JÓL énekelt??? Ezt a visítozást te éneklésnek nevezed? Ráadásul te is elismered, hogy érthetetlen a szövegmondása. Ezek szerint mégsincs annyira magasan nálad a mérce...
"Szakos Andi ma nagyon jó volt, egyedül a ruhája nem tetszett,"
Nem volt jó, sõt kifejezetten ez volt a leggyengébb produkciója, rossznak azért nem nevezném, de nagyon alulteljesített. A ruhája tényleg elõnytelen volt.
"Radics Gigi ma hozta a tõle megszokott magas színvonalat, jó volt, de semmi különöset nem csinált."
Hát igen, a csoda elmaradt, és figyelembe véve hogy EDDIG miket produkált, ez a produkció nagyon erõteljes visszalépésnek mondható. Legközelebb majd biztosan visszatér megint a saját bevált útjára.
"Lassan beáll a mezõny, és ha még néhány ember - Benji, Bozont, Talán Attila - kiesik, akkor elindulhat az igazi verseny."
Úgy legyen! Ezeknek az embereknek már rég nem kellene versenyben lenniük.
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 18:06:59 Előzmény werti20100
(559/1363)
Abból, hogy Benji tetszik, egybõl gondoltam, hogy SP-vel sincs bajod.:) Milyen zenéket hallgatsz még? Csak hogy lássuk, van-e összehasonlítási alapod.
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 18:03:09
(558/1363)
Igen, Andié mellett.
Akosh 2012 ápr. 21. - 17:47:53
(557/1363)
Nekem sem tetszett, de tagnap csinos volt.
Akosh 2012 ápr. 21. - 17:46:47 Előzmény olahmiki1959
(556/1363)
Felvételrõl néztem az adást, ezért utólag tudok reagálni az adásra. Teljesen egyet értek amit leírtál. Talán két apró gondolat.
Mosolyra fakadtam, amikor tinisztárként emlegették Benjit. Õ tinisztár? Na ne!!! Hát igaz nem az én korosztályom, de bûn hamisan énekel, ráadásul a hangja is gyatra. Egyszerûen nem is értem mit keresett õ egyáltalán a 12, nemhogy a 6 között.
Bozont az elején kedvencem volt, de a tegnapi mûsor ismét erõsíti bennem, hogy neki bár jó színpadi megjelenése van, de hangilag nem egy ász. Sõt tovább megyek az elõadása borzalmas volt, ezért nem is csodálkoztam, hogy ott állt az utolsók között. (halkan megjegyzem inkább Vámosi Jánossal hallgatom ezt a számot!)
Összességében ez a döntõ nagyon gyatra volt, Gigi, Balázs és Szakos Andi egy-egy szép pillanata tette középszerûvé az elõadást.
olahmiki1959 2012 ápr. 21. - 16:44:12
(555/1363)
Ahogy a múlt heti adásban Radics Gigi fehér kartonruhája volt borzasztó.
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 16:23:10 Előzmény elizabeth
(554/1363)
Igen, egyetértek.
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 16:22:07 Előzmény olahmiki1959
(553/1363)
Andi mostani "öltöztetõje" egy divattervezõnõ volt.:) Szerintem a múlt heti adásban látva a ruháját megsajnálta.:D Bár egyetértek veled, hogy ez a ruha sem volt sokkal jobb.
werti20100 2012 ápr. 21. - 11:20:40
(552/1363)
nekem nincs bajom SP-vel, sõt az új dalait kifejezetten szeretem, de hogy volt pofája ezt mûvelni a szinpadon, vállalhatatlanul hamis volt...
elizabeth 2012 ápr. 21. - 10:49:09
(551/1363)
Soha nem volt olyan jó a megasztár mint amikor NOVÁK volt a zenei szerkesztõ. Akkor minden adás egy élmény volt a dalok tekintetében.Kár hogy a TV2 nem õt kérte fel.Vérzett a szívem ha rá gondoltam milyen isteni magyar dalok vannak és milyen volt a választás!!!!
bippo 2012 ápr. 21. - 08:33:48
(550/1363)
"Értetlenül álltam pl. Mester Tomi azon véleményét hallva, hogy az éneklésnél az egyéniség néha fontosabb, mint a tiszta hangok. Ez akkora baromság, hogy ma már Falusi Mariann sem bírta tovább hallgatni, és kikelt ellene."
Ezen a jeleneten azért csodálkoztam rohadtul, mert akárhány (magyar) tehetségkutató, mindig azt mondogatták, hogy nem baj, ha kicsit hamis, mert a produkció így is szuper volt, egyéniség vagy, blabla.
Most meg kikel maga ellen??
(Persze ennek én is örültem, mert én is úgy vagyok vele, hogy elõször legyen 'nem hamis', aztán lehet dolgozni a produkció részén)
2/10
Pepe87 2012 ápr. 21. - 07:45:40 2/10
(549/1363)
Sok pisis tini rajong érte, valószínûleg Benjike lesz majd a legnagyobb vetélytársa szerencsétlennek, mintha Berecki még mondott is volna valamit konkrétan ezzel kapcsolatban. :P
2/10
Pepe87 2012 ápr. 21. - 07:39:28 2/10
(548/1363)
Egyetértek, sõt az õ produkciója volt az egyedüli, ami még tetszett is, viszont divattervezõ ide, divattervezõ oda szörnyû volt a ruhája. Ami Gigit illeti számomra csalódás volt, elsõ alkalom, hogy rossz volt õt hallani, neki a rock abszolúte nem áll jól, és ez nem tudom azért van mert szimplán nem fekszik neki a mûfaj vagy csak érzelmileg nem elég kiforrott hozzá.
olahmiki1959 2012 ápr. 21. - 05:12:54
(547/1363)
Benjinek olyan gyenge hangja van, hogy alig lehetett hallani szám közben, imádkoztam, hogy essen már ki végre, de egyelõre a kis pisis sms-ezõ lányok még bent tartották a "cuki fiút". Remélem, hamarosan megtörténik az, amire már oly régóta várunk.
Annak idején többet láttam bele Adriba, de sajnos adásról-adásra kiderült, hogy nem fejlõdik semmit. Sõt, a legnagyobb hibája, a hamisság, az töretlenül megmaradt. Értetlenül álltam pl. Mester Tomi azon véleményét hallva, hogy az éneklésnél az egyéniség néha fontosabb, mint a tiszta hangok. Ez akkora baromság, hogy ma már Falusi Mariann sem bírta tovább hallgatni, és kikelt ellene.
Adri ma megint nagyon gyenge volt, végig "alá intonált", és a száma is nagyon rosszul lett kiválasztva. Sajnos, azt kell mondjam, teljesen jogosan esett ki.
Talán Attila jól énekelt, neki most sürgõsen egy beszédtanárt kellene fogadni, aki éjjel-nappal gyötörné, és azt gyakoroltatná vele, hogy nyissa ki a száját, mert a szövegének a nagy részét nem lehet érteni. Nem tudom, hogy Bochkor ezt hogy nem vette észre?...
Amit ma Bozont - önhibáján kívül - a Kicsit szomorkás c. dallal mûvelt, az merénylet minden jó ízlésû ember ellen. Szólni kellene az illetékeseknek, hogy ezt a gyalázatot, amit a Kispál és a Borznak köszönhetünk, ne terjesszék, ne engedjék színpadra, mert sokan azt hihetik, hogy ez az eredeti változat. Hibás dallam, a zenei részek rossz sorrendje, kihagyások, rossz akkordok, valami katasztrófa az egész. Minõsíthetetlen.
Szakos Andi ma nagyon jó volt, egyedül a ruhája nem tetszett, borzasztó elõnytelen volt, a kissé szétterpesztett lába meg vidéki kultúrházakban fellépõ lecsúszott énekesnõkre emlékeztetett. Az öltöztetõnek egy jó nagy koki a feje búbjára.
Farkas-Jenser Balázs jól énekelte Ákos számát, bár az sokkal intellektuálisabb, és mélyebb mondanivalót hordoz, mint egy átlagos rockos szám. A gitárszólója pedig kifejezetten jó volt.
Radics Gigi ma hozta a tõle megszokott magas színvonalat, jó volt, de semmi különöset nem csinált. Amikor Gáspár Lacival együtt énekelt mindenki, akkor jött ki Gigi igazi tehetsége. Amíg a többiek örültek, hogy együtt énekelhetnek egy ilyen sztárral, mint Laci, addig Gigi kiemelkedve a többiek közül, játszott a dallammal, megvariálta, egyértelmûen látszott, hogy õ érzi a zenét a legjobban. Óriási tehetség.
Lassan beáll a mezõny, és ha még néhány ember - Benji, Bozont, Talán Attila - kiesik, akkor elindulhat az igazi verseny. Addig csak állandó reklámokról, terméknevekrõl, szavazás-erõltetésrõl szólnak az adások.
Meg Tilla üvöltésérõl, és Claudia - idõnként erõltetett - szellemeskedésérõl. A zsûrirõl most nem beszélek, bár amikor Bochkor Gábor - Benji ürügyén - a színpadra hívta Várkonyi Andreát, akkor elmosolyodtam.
Ennyire kell a média, gyerekek?...
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 01:21:55
(546/1363)
Nekem tetszett Balázs éneklése ma. Nem mondom, hogy rajongtam érte, de azért jó volt.
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 01:18:43
(545/1363)
Veszteséged nem számottevõ.:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 01:17:52
(544/1363)
Igen, én is legtöbbször Vámositól hallottam. Én már az a korosztály vagyok.:) Darvassal, gondolom, anyukám emlékezhet rá.