Téma: Megasztár

adamnagysweetmovie 2012 ápr. 20. - 10:23:29 Előzmény mulao
(503/1363)
Nem Megasztárnak hívják?
mulao 2012 ápr. 19. - 23:07:54
(502/1363)
Olvass utána a mûsornak, semmi köze az olyan értelmetlen tehetségkutatókhoz, mint a Megasztár, X-Faktor vagy Csillag születik!
adamnagysweetmovie 2012 ápr. 19. - 22:10:45
(501/1363)
Közszolgálati csatornára is szeretnék egy Megasztárt. És egy Való Villát is.
Mo:)ost...!
Ezüstliliom 2012 ápr. 19. - 12:52:38 Előzmény jem
(500/1363)
Nagy különbség van énekesek és a dalok írói között. Aki jól énekel, még nem egyenlõ azzal, hogy tud jó dalokat is írni. Épp ezért mostmár nem énekeseket kellene keresni, hanem zeneszerzõket és fõleg szövegírókat, mert véleményem szerint ez utóbbiból van a legkevesebb. Jó dallamokat még csak-csak hallok az új számok között, de jó, tartalmas, értelmes szövegeket csak nagyon elvétve. A jó szövegíróink már úgy 60 körül járnak, aki még él egyáltalán. A fiatalabbak közül csak kettõt tudok felsorolni: Geszti Péter és Kiss Tibor.
mulao 2012 ápr. 19. - 11:16:15
(499/1363)
A Duna tehetségkutatója még jó ötletnek is tûnik nekem, ott valóban lehetnek tehetségek, mert néptáncolni nem mindenki tud, és annak hangja is van, aki népdalt tud énekelni. És ez végre kívül esik a popmûfajon. Plusz nem hinném, hogy egy olyan csatorna, mint a Duna egyszerû sztárcsinálásra használna egy ilyen mûsort. Régebben is volt valami, akkor gyerekek meséket mondtak és már a zsûri névsorán is látszott, hogy értenek is a véleményezéshez. A kérdés viszont az, hogy azért hosszabították meg a jelentkezési határidõt, mert olyan sokan jelentkeznek, vagy mert olyan kevesen. Nem lepõdnék meg, ha egy olyan mûsorba alig jelentkeznének, amibe valóban tehetségeket várnak és nem csak eladható arcokat.
1/10
pneklara 2012 ápr. 19. - 07:22:24 1/10
(498/1363)
Most a Duna is szervez egy Röpülj páva! vetélkedõt. Meghosszabbították a jelentkezési határidõt. Talán oda nem tolonganak annyian?
olahmiki1959 2012 ápr. 19. - 04:09:28
(497/1363)
Mi az, hogy ne haragudjak? Ne viccelj! A fórum pont arról szól, hogy dumcsizzunk, csevegjünk, minél több szempontot "dobjunk be" a közösbe, aztán talán kijön belõle valami.
Félõ, hogy nem is igazán az énekesek akarnak énekelni, õk is persze, de igazából a rájuk épülõ showbiznisz az, amelyik erõlteti ezt a dolgot. Minél több énekes, annál több sms-szavazat és az azokból befolyó jövedelem, aztán ezekkel az énekesekkel minél több fellépés, országos turné, amelyek mind-mind a tv-k bevételét növelik.
A jó dalok szerzése viszont egy teljesen más dolog. Az az egy dolog az, amit pénzzel nem lehet megváltani.
Nem ismerlek, de valószínûnek tartom, hogy hiába fizetnélek meg, nem tudnál egy slágert írni. Ahogy például akármennyit fizetnél nekem, én a testalkatomnál fogva akkor sem tudnék gyorsabban futni.
Közepes képességû énekeseket fel lehet mesterségesen építeni, ideig-óráig még futtatni is lehet õket, zeneszerzõket viszont nem lehet kreálni. Ott tényleg nem számít más, csak a tehetség.
Írjál máskor is. Érdekel a véleményed.
jem 2012 ápr. 19. - 00:25:21
(496/1363)
Szerintem nem olyan nagy gond, hogy ennyi énekest bocsát ki ez a sok tehetségkutató.
Vagy legalábbis nem a mi problémánk.
Tulajdonképpen ez majdnem minden munkára elmondható, hogy itthon túlságosan 'telített' a piac.
Ha az énekesek ennek tudatában is mindenáron énekelni akarnak, akkor hajrá.
Csak jöhetne olyan is, aki tényleg jó dalokat készít :)
Bocsi, hogy beleszóltam, csak elég sokan teszik fel ezt a kérdést, és már leszerettem volna írni a véleményemet.
Ne haragudj :)
mulao 2012 ápr. 18. - 17:19:44
(495/1363)
Én is egyszer már kifejtettem, hogy minek ennyi éneklõs mûsor, azt hiszem ez még anno A Nagy duettnél volt, bár az kifejezetten tetszett, mert egyedül még duett éneklõs mûsor nem volt még énekelgetõs, illetve egyik amatõrnek sem jelent meg cd-je, vagy hallottam azóta a tv-ben énekelni. így abban nem éreztem azt, hogy újabb énekeseket akarnának csinálni. Az origo írt errõl a The voice-ról, itt a link: http://www.origo.hu/teve/20120418-a-mostani-lehet-az-utolso-megasztar-uj-tehetsegkutatoval-jon-a.html
olahmiki1959 2012 ápr. 18. - 17:07:45
(494/1363)
Mulao belinkelte az új tehetségkutató mûsor, a Voice elõzetesét, amely minden valószínûség szerint a TV2 új licence mûsorának készül, amellyel az RTL X faktor mûsorának lennének a konkurenciája.
Én ha a TV2 helyében lennék, direkt teljesen más jellegû mûsorokkal próbálnék versenyhelyzetet teremteni a többi tévékkel szemben, semmiképpen nem futnék utánuk.
Táncosokat, zsonglõröket, humoristákat, vagy akár tehetséges szakácsokat, cukrászokat engednék össze, semmiképpen sem énekeseket.
Úgy tudom, például a Színmûvészeti Fõiskolára csak néhány évente van felvétel, a rendezõi szakra meg pláne, mert ebben a kis országban egyszerûen nem elég nagy a felvevõ piac új színészek és rendezõk számára.
Az én kérdésem csak annyi: összetett kézzel könyörgöm nektek, valaki válaszoljon rá, aki tud, Magyarországon kell ennyi énekes? Nem akarom elhinni, hogy nem veszik észre, hogy saját maguknak, az általuk felfedezett tehetségeknek csinálnak konkurenciát, ha kéthavonta új versenyt indítanak énekesek számára.
Megasztár, Csillag születik, X Faktor, The voice... Valami õrület, ami itt folyik. És semmi jele annak, hogy a józan ész kerekedne felül a két kereskedelmi csatorna kíméletlen versenyében.
mulao 2012 ápr. 18. - 16:28:00
(493/1363)
Ha rajtam múlna, akkor már rég leálltak volna, csak azért írtam, mert egy korábbi hozzászólásomban már boncolgattam, hogy úgy gondolom kipróbálják a "The voice"-t, és lám beigazolódott a gyanúm.
3/10
Semprini 2012 ápr. 18. - 15:55:09 3/10
(492/1363)
Sztem meg itt lenne az ideje inkább LEÁLLNI ezekkel a tehetség kutatókkal egy idõre... :-P
mulao 2012 ápr. 18. - 12:53:31 Előzmény mulao
(491/1363)
Gyanítottam, hogy a Tv2-nek lassan az új tehetségkutatóval kell próbálkoznia: http://www.origo.hu/teve/20120418-a-mostani-lehet-az-utolso-megasztar-uj-tehetsegkutatoval-jon-a.html
Ezüstliliom 2012 ápr. 17. - 14:07:59
(490/1363)
"De hát ilyenek vagyunk mi emberek, hajlamosak vagyunk mulatni mások nyomorúságán. Tegye mindenki a kezét a szívére, nem fogta e el a nevetés némelyik "produkció" láttán, amiket a selejtezõbõl bevágtak. Tény, hogy ezeket az embereket nem korbáccsal kényszerítették arra, hogy közröhej tárgyaivá váljanak."

Hát nem tudom, ki hogy van vele, de én nem tudok rajtuk nevetni. Általában le is veszem a hangot, és várom, hogy vége legyen.:/ Persze vannak, akik nevetnek rajta. Azok például szeretik Kiss Ádám humorát is. Sosem felejtem el, mikor azon gúnyolódott, milyen mellû nõk monokiniznak a strandokon. Borzasztó nagy beképzeltségében csak azt nem vette észre, hogy a nõk nem azért járnak strandra és esetleg monokiniznek is, hogy õt szórakoztassák. Én maradok Kovács András Péternél, aki sosem mások kárára nevetteti az embert. Úgy érzem, a másokon gúnyolódók kétszer (vagy még többször) áltak sorba, mikor az önbizalmat osztogatták.
1/10
pneklara 2012 ápr. 17. - 10:53:34 1/10
(489/1363)
Ha nem is jóízû nevetést, de sajnálatot, szégyenkezést,megdöbbenést kiváltanak az emberbõl. S hogy évrõl-évre tízezrével vágynak az emberek sikerre,elismerésre,pénzre,hírnévre - s hiszik, hogy ezért nem is kell megdolgozni,megküzdeni, csak jelentkezni.S milyen közösségük lehet, akik biztatják, támogatják õket?! És ez már nem is nevetséges, hanem siralmas.
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 17. - 10:27:02
(488/1363)
"Én sem szeretem a megmondóembereket a zsûrikben. Azok is csak a nézõk silányabbjának igényeit hivatottak kielégíteni, akik szeretnének beszólogatni másoknak, de gyávák hozzá, és ilyenkor élvezkednek. Sok ember ilyenkor azzal mentegetõzik, hogy õ nem szemét, csak õszinte. Hát bizony sokféleképpen lehet õszintének lenni. Az intel(l)igensebb ember képes erre úgy is, hogy nem bánt meg vele másokat."

Különbséget kell azonban tenni rostán túljutott, némi tehetséggel rendelkezõ és komolyan vehetõ résztvevõk és a nyilvánvalóan elmebetegek között. Aki hétrõl hétre apait-anyait beleadva készül a produkcióra, az valóban megérdemelné, hogy félreérthetetlenül, de nem megalázóan közöljék vele a szakmai véleményt.

Az is igaz, hogy az emberi méltóság sárba rántása a szerencsétlen elmebetegek mutogatása nyilvános mûsorban.
De hát ilyenek vagyunk mi emberek, hajlamosak vagyunk mulatni mások nyomorúságán. Tegye mindenki a kezét a szívére, nem fogta e el a nevetés némelyik "produkció" láttán, amiket a selejtezõbõl bevágtak. Tény, hogy ezeket az embereket nem korbáccsal kényszerítették arra, hogy közröhej tárgyaivá váljanak.
Ezüstliliom 2012 ápr. 17. - 00:56:32 Előzmény pneklara
(487/1363)
Igen, Presser számomra is hiteles zsûritag volt, de itt nem is ez a lényeg szerintem. Nem õk döntenek a fontos dolgokról, hanem a mûsor készítõi, pl. az általan utált producernõ, aki már párszor lejáratta magát a szememben. Nem kapnak a zsûritagok szabad kezet, így vagy úgy, de biztos vagyok benne, hogy nyomást gyakorolnak rájuk.
Én sem szeretem a megmondóembereket a zsûrikben. Azok is csak a nézõk silányabbjának igényeit hivatottak kielégíteni, akik szeretnének beszólogatni másoknak, de gyávák hozzá, és ilyenkor élvezkednek. Sok ember ilyenkor azzal mentegetõzik, hogy õ nem szemét, csak õszinte. Hát bizony sokféleképpen lehet õszintének lenni. Az inteligensebb ember képes erre úgy is, hogy nem bánt meg vele másokat.
olahmiki1959 2012 ápr. 16. - 22:28:32
(486/1363)
Köszönöm, hogy vetted a fáradságot, és elolvastad az írásomat, ez kifejezetten jólesett. Ha most valami küldetéstudattól áthatott hülye lennék, azt mondanám hogy nem dolgoztam hiába, és a gondolataim termékeny talajra hullottak. De ez nagyon fennkölten hangzana, meg nem is az én stílusom.
Annyi igaz, hogy - érintettségem okán - az átlagnál talán egy mákszemnyivel többet értek a zenéhez, és mindig próbálok objektíven közelíteni a zenei produkciók megítéléséhez, tehát például nem cikizek le senkit alapból, csak azért, mert az olyan "menõ".
Amit viszont nem nagyon tudok elviselni, - és ez valószínûleg emberi hiba, - az a látható tehetségtelenség. És még ennél is jobban haragszom akkor, amikor nyilvánvalóvá válik, hogy egy tehetségtelen embert csak azért nyomnak elõre, mert valakinek az ismerõse, vagy mert a tv-nek a nézettség, és az ebbõl fakadó bevétel szempontjából szüksége van rá.
Üdvözöllek.
Akosh 2012 ápr. 16. - 21:47:50 Előzmény olahmiki1959
(485/1363)
Olvastam a hozzászólásodat, s alapjában én is így gondolom. A két bunkó hozzászólást Bocsi és Mester részérõl a táncfesztivált illetõen nem minõsíteném, mert ezekrõl az emberekrõl mutat negatív kritikát. Cserháti Zsuzsát különösebben nem szerettem, de szerintem Szakos Andi büszke lehet hogy próbált a nyomdokaiba lépni ennek a csodálatos énekõsnek. Az meg külön pozitívum nálam ha magyarul énekelnek.
Az utolsó háromnak maradó versenyzõt illetõen is egyezik a véleményünk. Balázs bármennyire szimpi de a két lányt nem tudja sarokba szorítani, ezért nálam a képzeletbeli dobogón 3. Balázs, 2. Andi, 1. Gigi helyezést érnék el.
Akitõl viszont kiráz a hideg, az Benji. Ha énekel, a tévét is elnémítom.
1/10
pneklara 2012 ápr. 16. - 18:09:32 1/10
(484/1363)
Ha átgondolom Pressernek és Pélynek volt hitele nálam, és Fenyõnek.
S bár többek a szakmában nagy névvel jegyzettek, de zsûritagként nem lehetett a megnyilvánulásaikat komolyan venni.
És a többi celebsztár-keresõben sem. Most mindenki Puzsért élteti, pedig az nem nagy kunszt, hogy lealáz valakit, de szakmai hitelességgel meggyõzni, hogy mi a nem jó, s miért - ahhoz felkészültség kell..
Az Euorovízió zsûrije is olyan volt, amilyen. Nincs kompetens szakember, vagy nem vállalják, hogy azt mondják, amit a szájukba csócsálnak?