Téma: Megasztár

2/10
dantonb 2012 ápr. 28. - 22:48:29 2/10
(643/1363)
Ráadásul abban, ha igazán sokoldalú és tehetséges hiteles is lehetne ,mert elég fiatalka.
Ezüstliliom 2012 ápr. 28. - 22:43:27
(642/1363)
Na, azt igazán szivesen meghallgatnám tõle.:)
3/10
Semprini 2012 ápr. 28. - 21:29:41 3/10
(641/1363)
Nem lehet ELÉGGÉ örülni annak hogy V É G R E kiejtették Bozontot, régóta érett már ez! Az pedig számomra különösen megbocsáthatatlan vétek volt, h Berecki kiejtette miatta Kullai Timit (hiába akarta a másik 3 zsûritag továbbjuttatni!)
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 28. - 21:26:31
(640/1363)
Nem vagyok szakértõ a témában, pusztán az ízlésemre próbálok hagyatkozni. Egyszerûen nem értem a zsûrit.
Korábban Bereczki kiejtette a sokkal tehetségesebb és jobb Kulai Tímeát Bozont helyett, aztán Bozont énekelt egy Frank Sinatra számot, ami szerintem eredetiben is elég gyér, majd jött az a bûnrossz Kispál feldolgozás és ettõl el volt ájulva a zsûri. Tegnap végre egy jó számot adott elõ és elég jól, erre lerántják és kiejtik.
2/10
dantonb 2012 ápr. 28. - 19:33:29 2/10
(639/1363)
Nos talán nem véletlen hogy ennyire egysíkú repertoárt adnak Giginek.lehet hogy a másmilyen nótákban nem lenne jó,nem állna meg a levegõ,hanem pl óriási csalódás lenne ,ahogy érzelmek nélkül ott lenne hangos, ahol nem szabad és fordítva.Mert nem hinném hogy ennyire buta lenne a rendezõ stáb,bár fene tudja,szóval ki kéne próbálni.
2/10
dantonb 2012 ápr. 28. - 19:22:35 2/10
(638/1363)
Vagy mondjuk egy olasz számot kb mint amit Gigliola Cinkvetti vitt világsikerre.:"Túl fiatal a szerelemre" stb.Mert azért vannak még jó számok az angol nyelvû dallamtalan visongáson kívül is.
Vilora 2012 ápr. 28. - 17:52:16
(637/1363)
Teljes mértékben egyet értek veled, annyi különbséggel, hogy Benji elsõ produkciója tegnap egész jóra sikeredett, végre nem volt bûnhamis és gyenge, mármint magához képest. Az American idiot elõadása mellett most ez tetszett a legjobban, a többi abszolút felejtõs. Bár már nem bánnám, ha végre kiesne, sajnos nyomába sem ér a többieknek.
Talán Attilánál alapvetõen tetszik ez a Bon Jovi-s, Steven Tyler-es hangszín, stílus, csak sajnos õ is néha fülsüketítõen hamis. De Benji után neki kellene kiesnie, és igen, a hármas sorrend: 1. Gigi, 2. Andi, 3. Balázs. Gyakorlatilag teljesen igazságos lenne, ha így történne.
olahmiki1959 2012 ápr. 28. - 17:42:33 Előzmény dantonb
(636/1363)
Igen, legközelebb egy olyan dalt adnék neki, amikor leülne egy székre, és egy olyan dalt adna elõ, tisztán és egyszerûen, amiben nincsenek magas hangok, nem kellene leénekelnie a csillagokat az égrõl, nem kellene a fekete énekesekre jellemzõ frazírokat, díszítéseket beleraknia, mert azt már hallottuk hogy tudja, csak énekelne, közepes hangerõvel, sõt, néha suttogva, mintha beszélne, bensõségesen, érzéssel.
Szerintem olyan meglepetés lenne, hogy mindenkinek leesne az álla, mert teljesen mást várnának tõle. Aztán amikor magukhoz térnének, és rájönnének, hogy mit is hallottak, szétverné a házat a közönség.
Egy ilyen mozzanatra emlékszem a régebbi x faktorban, amikor Janicsák Veca minden kíséret nélkül elénekelte a Most múlik pontosan c. számot, akkor történt meg, hogy megállt a stúdióban a levegõ.
Kétségtelen, hogy Gigi nagyon tehetséges, teljesen egyértelmû, hogy messze kiemelkedik a mezõnybõl. Tegnap a kék ruhájában megint olyat énekelt, hogy azt mondtam utána, hogy most kéne odaadni neki az elsõ díjat, aztán mindenki szépen menjen haza, a stúdió ajtaját meg nyugodtan zárják be kettõre, és a kulcsot dobják bele a Dunába.
Innentõl kezdve az egész verseny csak formalitás. Olyan, mintha Mike Tysont 5 éves gyerekekkel raknák össze bunyózni.
Szakos Andrea elõtt le a kalappal, neki nagyon jót tesz az, hogy Gigivel van köztük egy kimondatlan rivalizálás, mert arra készteti, hogy lépést tartson vele. Meg is tesz mindent, a Lady Gaga számot gyakorlatilag hibátlanul énekelte el, jó volt a hangja, a külseje, a mozgása, minden.
Amikor a duettet énekelték, akkor jött elõ kettejük között az a különbség, amit máshol már próbáltam elemezgetni.
Mind a ketten baromi jól énekeltek, a verseny kihozta belõlük a maximumot. Viszont amíg Szakos Andin látszott, hogy iszonyatos szorgalommal, és hatalmas munkával tanulta be a produkciót, a díszítéseket, a magas hangok kitartását, a ritmusra való mozgást, addig Radics Gigi mindezt a kisujjából rázta ki.
Õ ösztönösen, zsigerbõl érzi a zenét, a ritmust, könnyedén szalad fel a hangja olyan magasságokba is, ahová már nem tudja követni senki, és minden hajlítást, díszítést játszi könnyedséggel, lezseren megcsinál.
Ha csak valami õrületes szavazási melléfogás nem történik, Radics Giginek kell megnyernie a versenyt, Szakos Andi elõtt. Hogy ki lesz a harmadik, õszintén szólva engem hidegen hagy. Balázsnak örülnék a legjobban, összességében a fiúk közül õ a legjobb.
Benji tegnap amilyen feminin módon elénekelte a Kiss c. számot, hiába próbálták eladni azzal a dumával, hogy milyen férfi lett, meg hogy ezt így is lehet, még mosolyogni sem nagyon volt kedvem rajta.
Talán Attila meg néha Steiner Kristófra emlékeztet, legalábbis a külsejét tekintve, a hangja meg olyan semmilyen. Neki is vannak magas hangjai, de talán (nomen est omen) ez az egyetlen pozitívum, amit vele kapcsolatban meg lehet említeni.
Szomorú, hogy ez a verseny ezeket a fiúkat tudta összeszedni a sok ezer jelentkezõ közül. Ugye ezt ti sem hiszitek el?...
2/10
Pepe87 2012 ápr. 28. - 17:02:15 2/10 Előzmény dantonb
(635/1363)
Elvérezne ha MAGYARUL kéne énekelnie egy lassú számot.
2/10
Pepe87 2012 ápr. 28. - 17:00:29 2/10
(634/1363)
Azért ne említsük Gigit és Magdit egy lapon. Mindkettõ jó a maga módján, de míg Magdi szinte minden mûfajban tud érvényesülni, addig ez Gigire nagyon nem igaz. Magdi minden zenei elõképzettség nélkül 19 évesen jelentkezett a Megasztárba, míg Gigit már 13 évesen próbálta a tisztelt apuka "beerõszakolni" bocsánat a kifejezésért, de ne próbálják elhitetni a néppel, hogy egy olyan szerény lány mint Gigi ducin és fogszabályzóval önmagától jelentkezne - valószínûleg szegény teli volt komplexussal. Az is tény, hogy a szülei mindent elkövetnek annak érdekében, hogy énekes legyen már 5 éves korától cipelik énektanárhoz, 8 évesen megkapta saját személyi edzõjét, 10 évesen már megvolt az elsõ videóklipje és folytathatnám a sort de minek?
8/10
Towner 2012 ápr. 28. - 13:44:07 8/10
(633/1363)
A Mega-szériában a kedvenc adásom mindig a duett nap volt. Hazánk nagyobb és kisebb énekesei léptek fel duóban a kis Megákkal. Sajnos ez tegnap elmaradt. (válság van) Mesternek nincs igaza. A valóban ragyogó Gigi-Szakos páros mellet emlékszem jobban sikerült duettekre is. (Bereczki is duettezett még tavaly) A mostani mûsor nézettsége sajna csak fele!! a tavalyinak. Ebben a zsûrinek is nagy szerepe van. Gigi pedig többet érdemelne mert csak Rúzsa és talán Caramel volt ennyire tuti befutó zenei tehetségkutató mûsorban.
2/10
dantonb 2012 ápr. 28. - 10:20:44 2/10
(632/1363)
Azért kíváncsi lennék pl hogy Gigi hogy ad elõ egy lassú érzelmes dalt,és nem örökké a visongó anglomán repertoárt preferálnák esetében,amihez van hangja .
2/10
dantonb 2012 ápr. 28. - 10:17:34 2/10
(631/1363)
Az illetõ hölgy régóta legendásan buta mint a tök,a fülére akasztott hangszórókkal irányították legtöbbször.Kizárólag a testével futott be ,és ezt õ is tudja ezért próbálja görcsösen megállítani az évek múlását és nyomait rajta.
1/10
pneklara 2012 ápr. 28. - 06:54:43 1/10
(630/1363)
Akkor ezek szerint Bozont esett ki? Nem vártam meg az utolsó fél órát, ami csak a szavaztatás körül teszi a köröket. Azért érdekesek a részeredmények: volt, amikor Szakos Andrea volt a biztos kiesõ helyen, és Bozont nem is került le a veszélyzónába. Úgy elgondolkodtam, hogy lehetne-e valamit tenni ellene, ha a szavazók kegyeibõl kiesik egy olyan lány, aki Gigi méltó párja volt, bírta vele a sarat, s bent marad Bozont, aki hamisan ugyan, de egy nagyon népszerû dalt választott szólóban. Annyira a szavazók kegyeire van bízva a versenyzõ egzisztenciája, mert itt már nem mindegy, hogy bekerül-e a finisbe valaki, vagy egy sokkal gyengébb, de a tinilányok körében népszerû énekes lesz a top3 - ban.
Nem tudom, mást nem zavar-e ennek a mûsorközlõ nõnek az alpári stílusa? Mikor a gyerekeink kicsik voltak, olyan 2-3 évesek, s õszinték, nem tanulták még meg, hogy nem szabad mindent kimondani, akkor feszengtünk ennyire a félelemtõl, hogy nehogy olyat mondjanak, ami bár igaz, de nem szalonképes. Ennél az ajándékokat felsoroló nõnél vagyok így, feszengek, hogy amikor rögtönöz, improvizál, az mennyire alpári, mennyire suttyó lesz. Ez volt most a hangszertanulás témában is. Az a furulyázás hogy jött most ide? Mert ha a szó valódi értelmében gondolkodom, akkor a furulya, mint hangszer nagyon is adhat egy jó alapot, hisz nem véletlen, hogy kezdõ zeneiskolások is ezzel indítanak, és bár a hangokat készen kapják, ezt is lehet hamisan fújni, vagy tisztán.Tehát méltó hangszer.
Ha a mûvésznõ szótárában a furulyázáshoz kizárólagosan kapcsolódó értelemben használta a kifejezést, ráadásul egy fiúnak címezve, ráadásul ilyen sikamlós társaságban, akkor hogy veszi a bátorságot ehhez? Csak úgy, hogy agya kb. egy 2-3 éves gyermek szintjén megrekedt. Vagy annyira öntelt, hogy a kínos röhögést elismerésnek zsebeli be. Egyébként is, a markotányos nõkre jellemzõ hanghordozása, szélhámos gesztusai siralmassá teszik az egész mûsor hangulatát.Olyan volt tegnap is, mint aki tea helyett kisüstivel alapozott. És ez egy vezetõ arc?!
Legközelebb szereljenek fel rá egy tükröt, hogy láthassa magát, mert így állandóan a kamerának játszik, abba tetszeleg. Úgy érzem, már Tilla is kínosan reagál ezekre az alpári rögtönzésekre. És szerintem a versenyzõk is hülyének nézik.
olahmiki1959 2012 ápr. 28. - 05:43:46
(629/1363)
Ha véletlenül a Girl from Ipanema címû számra célozgattok, mármint, hogy énekelni próbálgatjátok, akkor azt kell mondanom, hogy az egyik legnehezebb zeneszámot kóstolgatjátok. Az eleje még csak-csak, de a közepe, a félhangos felfelé modulálások miatt még hivatásos énekeseknek sem könnyû.
Antonio Carlos Jobim, Brazíliában és világszerte az egyik legmegbecsültebb szerzõje a bossa nova mûfajának, pont arról volt híres, hogy hihetetlenül cirkalmas, ide-oda kanyargó dallamokat írt, és nagyon bonyolult harmónia menetekkel kísérte ezeket a dallamokat. Egy-egy ilyen zeneszámot jól, stílusosan, magabiztosan eljátszani még profi zenészeknek is komoly feladat.
Ha a Girl from Ipanemát akarjátok énekelgetni otthon, legszívesebben azt ajánlanám, hogy fogjatok meg egy gitárt, és kísérjétek magatokat, csak a dolognak az a hátulütõje, hogy nagyon sok, meglehetõsen bonyolult akkordot kell tudni lefogni hozzá a hangszeren, azt nem lehet megúszni. A tábortûz mellett énekelgetés, és az ahhoz való gitártudás ide nem elég.
Küldök számokat. Ezeket biztos ismeritek, nagyon dallamosak, és könnyebbek, mint az Ipanémai lány, ahogy magyarul mondani szokták. Ezeket is lehet dúdolgatni.
Ezüstliliom. (Olyan ez a név, mintha egy mesebeli királykisasszony neve lenne.)
Mindegyik szám, amit régebben említettél, bossa nova, vagy legalábbis a latin zene nyomait hordozza, a Macskafogó nagyon tetszett, nem is emlékeztem rá, pedig a filmet láttam, Sade számát meg akárhányszor hallom, mindig beleborzongok, annyira tetszik, ahogy az elején megszólal az a lustán ringatózó ritmus azzal a baromi jó szaxofonnal, eszméletlen jó.
Az Elkésett karnevál is felfogható bossa nova-nak, ezekben a mai számokban sokszor keverednek a bossa nova és a samba ritmusai, amelyek hasonlóak, és mind brazil eredetûek, jellemzõjük egyfajta lebegõ, lusta, az embert szinte a tenyerére emelõ, körülölelõ ritmus, amely magába szív, és elnyel, és amelyben azt veszed észre, hogy megszûnik körülötted a külvilág, és szeretnéd, ha ez az állapot minél tovább így maradna.
Ezek a zenék ismerõsek lehetnek neked, de ilyen feldolgozásban szerintem érdemes meghallgatni õket.
Az elsõ az egyik nagy kedvencem, Dalida egyik száma, és különlegesen passzol hozzá Alain Delon rendkívül behízelgõ hangja. Tessék.
http://www.youtube.com/watch?v=PUPhOC5X7cc&feature=related
A következõ a nyolcvanas évekbõl a Matt Bianco egyik száma, egy ritmusosabb szám, a Fly by night, ami szintén az egyik kedvencem, ez inkább egyfajta modern samba.
http://www.youtube.com/watch?v=3Y4nonYW6vk
És megint vissza a gyökerekhez, az egyik igazi klasszikus bossa novához, kommentár nem is kell hozzá. Talán csak annyi, hogy a férfi énekes, Joao Gilberto megmosolyogtatóan szelíd éneklése mellett, a szaxofon fájdalommal és nosztalgiával teli hangjára érdemes odafigyelni. Egy élmény.
http://www.youtube.com/watch?v=z0nsVtsoKSw&feature=related
Jó zenehallgatást és a világ gonoszságaitól való elvonulást kívánok. Még visszajövök!
olahmiki1959 2012 ápr. 28. - 04:56:13
(628/1363)
Sziasztok! Gondoltam, többeknek is írok egyszerre, annyi felmerülõ kérdés született, hogy nem akartam mindenkinek külön reagálni valamit a hozzászólásaira.
Elõször is itt van az énekesi tehetség kérdése. A hang tisztasága, a színpadi mozgás, a stílusérzék, a külsõ megjelenés, stb.
Én elég sokszor ki szoktam próbálni egy egyszerû "trükköt" ahhoz, hogy megállapítsam, igazából, zeneileg tetszik-e nekem egy énekes produkciója, vagy sem. Ezt bátran merem ajánlani mindenkinek, nagyon tanulságos, és hatékony.
Ha egy klipet néztek, vagy akár itt a Megasztárban a fellépõket, nagyon látványos a színpadi kép, vannak táncosok, koreográfia, díszletek, füstköd, innen-onnan feltörõ tûzijátékok, egyszóval, "minden be van dobva", hogy minél hatásosabb legyen az elõadás.
A nóta közepén, - nem könnyû megcsinálni, mert az ember önkéntelenül is a látvány hatása alá kerül, - tessék a fejeteket elfordítani fél percre, és csak "füllel" hallgatni az éneklést, nem nézni a képernyõt.
Abban a pillanatban kiderül, hogy némelyik énekes hangja szinte eltûnik a zenei kíséretben, gyenge, hamis, nem érzed benne a dinamikus átütõ erõt, színtelen, nincs egyéni hangszíne, stb.
Tudom, hogy nem kéne ilyen összehasonlításokat tennem, de az igazán nagy énekeseknek olyan a hangszínük, az elõadásmódjuk, hogy az elsõ néhány hang után már lehet tudni, hogy ki énekel.
Frank Sinatra, Tom Jones, Elvis Prestley, Barbra Streisand,vagy Freddy Mercury, Tina Turner, George Michael olyan egyéniségek, hogy még akkor is megismered a hangjukat, ha egyébként egy addig ismeretlen számot énekelnek.
A mostani gárdából egyedül Radics Giginek van igazán egyéni hangja és stílusa, a többiekbõl 12 egy tucat, Szakos Andi pedig nagyon jól énekel ugyan, de másoktól jól megkülönböztethetõ egyéni hangja még neki sincs.
Bozont ma alulmúlta önmagát, jogosan esett ki.
Ezüstliliom 2012 ápr. 28. - 01:42:07
(627/1363)
Ha nem egy konkrét hozzászólásra szeretnél válaszolni, ott van az oldal tetején a "hozzászólás" gomb.:)

Persze, sokféle "sztár" létezik, de én nem mindegyiket tekintem igazán énekesnek. Valóban nem az a fontos, hogy hány oktávot tud kiénekelni, de nálam minimum követelmény, hogy tudjon tisztán énekelni. És ha még el is tud varázsolni az érzékeny, egyedi, mûvészi elõadásmódjával, ha át tud nekem adni valamit a dallal, akkor azt mondom, hogy ez igen! Ha csak színpadi megjelenése van, csak jópofa, csak polgárpukkasztó, az engem nem érdekel. Persze tudom, hogy sokan vevõk erre is, de mégsem örülnék, ha továbbra is ilyen fellépõket "termelnénk ki".
Ezüstliliom 2012 ápr. 28. - 01:32:45
(626/1363)
Ezeknek a mûsoroknak a tehetségkutatásról KELLENE szólniuk. Akkor pedig nem aszerint KELLENE folyjon a válogatás, hogy a tölteléktárgyakhoz mennyire értenek most, hanem hogy az alapszakmához (éneklés) mennyi tehetségük van. Aztán persze lehet õket képezni a többiben is, és tényleg jó, ha ahhoz is értenek, de ahogy Oláh Miki írta, a kulcs a tehetség. Akinek az énekléshez nincs tehetsége, az hiába tehetséges a táncban, színpadi megjelenésben, számomra nem lesz jobb annál, aki jól énekel. És ha képezik is a többi dologban, ahhoz lehet, hogy van affinitása, lehet, hogy nincs, ahogy a reál tárgyakban tehetséges osztálytársadnak sem biztos, hogy van elég kézügyessége a rajzoláshoz. De amíg ahhoz a felvételihez ez is elengedhetetlen, addig az énekléshez nem feltétlenül szükséges tudni táncolni, stb. Ott van pl. Adele, akirõl már szó volt itt régebben is: tökéletesen elszórakoztat a dalaival táncolás nélkül is, de mondhatnék magyart is, rengeteg ilyen van: Koncz Zsuzsa, Zorán, Ákos, stb.
jem 2012 ápr. 28. - 01:08:24
(625/1363)
Az eredeti, legelsõ üzenetemben Ezüstliliomnak is külön címeztem egy kis szöveget, most is úgy szerettem volna, csak akkor soha nem fejezem be a levelem, meg nagyjából ugyanazt ismételtem volna, mit amit neked is leírtam :) Na mindegy, nem igazán szoktam fórumozni, aztán így egy kicsit furi, mert egyszerre neked is szeretnék üzenni, meg más konkrét emberkéknek, és még azoknak is, akik csak úgy olvassák... na mindegy!

Hát az a sztárság így elég tág fogalom, én pont ezért szûkítettem le csak a tehetségkutatók körére :) Azért SP is sztár, akár tetszik akár nem, és múlt héten mégis õ volt a leggyengébb, még én is kihallottam a botfülemmel, hogy mennyire hamis. De sok világsztárnak sincs akkora hangja, pont nemrég néztem JLo fellépést, aki Pitbull-al adott elõ közös produkciót, és hát elég bénuska volt mind a kettõ. De ez csak egy példa volt a sok közül.
Azt hiszem a Frizbiben mondták Mester Tamásék, hogy az éneklés nem olyan, mint egy futó verseny, hogy az nyer, aki a minél nagyobb oktávot kitudja énekelni. Ebben egyetértek, mert elég sok világsztárnál vannak jobb hangú énekesek is, õl még sincsenek sehol.
Hû, ez egy kicsit bonyolult téma, meg késõ is van, azért remélem, hogy volt valami értelmes is a mondataimban :D
jem 2012 ápr. 28. - 00:41:44
(624/1363)
Oké, abban igazat adok, hogy aki tehetséges, annak is tanulnia kell az éneklést, persze, de azért könnyebben megtanulja mint bármi mást (legalábbis a tapasztalataim ezt mutatják, hogyha valaki vmiben nagyon jó, azt hamar elsajátítja, de más szakma belieknek sokkal több mindent kell tudniuk, nem csak azt, amiben jók. De úgy érzem, hogy a legtöbb énekes csak éneklésben jó, a többit meg elhanyagolja) Pl. volt egy osztálytársam, aki tényleg, tök kocka, kiemelkedõen értett a reáltantárgyakhoz, a BME-re akart felvételizni, de ahhoz hogy felvegyék, rajzolnia is tudni kellett, amihez meg egyáltalán nem értett!

Amiket írtam, általánosításokat, azt mind csak a tehetségkutatókon meg a pop mûfajon belül értettem (amit fentebb írtam, az is ezekre vonatkozik!! Ez fontos!). Ezért hoztam példának az iskolás tanulmányokat, mert amíg szerintem valaki tehetségkutatóban szerepel, addig jó ha tud és tanul is olyan dolgokat, amiket lehet, hogy késõbb egyáltalán nem fog felhasználni. Vegyük úgy, hogy azok az õk "tölteléktantárgyai".
(Amúgy amit mi veszünk gazdinfóból, az lehet, hogy nem olyan, mint amit egy gazdinfó szak tanul gazdinfóból. Számítógéphez egyáltalán nem ülünk, csak elmélet az egész, és olyan témák vannak, mint pl. rendszerelmélet, információelmélet, FOM, HAM, IFO, szoftver életciklus stb... Egyik tanárunkat megkérdeztük, hogy õ hogy ment át ebbõl - mert amúgy a számonkérés meg aránytalanul nehéz - és õ magára a tantárgyra alig emlékezett. Szóval nem hinném, hogy a jövõben olyan sok hasznát vennénk ezeknek az óráknak)