Téma: Megasztár

3/10
Semprini 2012 máj. 01. - 17:46:49 3/10
(703/1363)
"a negyedik évadra 7-es osztályzatot adtam, amely évad szerintem toronymagasan a leggyengébb volt, telis-tele hamis éneklõ elõadókkal és a végsõ gyõztes Király Viktort messze nem nevezném egy szinten a korábbi három évad gyõztesével. Na most ehhez képest errõl az évadról talán beszélni sem érdemes."
Messzemenõkig egyetértek, EDDIG a 4. liga volt a legrosszabb, most ezzel a hatodikkal sikerült MÉG azt is alulmúlni. A zsûrirõl írtakkal is egyetértek, korábban Mester szinte outsidernek tûnt, mára õ lett "A" hozzáértõ a csapatban, egyedül õ mond nagy-néha értelmes dolgokat. Berecki döntései elõtt teljes értetlenséggel állok, tényleg mintha egy másik mûsort hallgatna. Falusi volt talán a legnagyobb csalódás, szinte soha nem értek egyet azzal amiket összehord, Bochkor pedig tényleg nem tudom, mit keres ott, ki rakta oda, és hogy nem látták ELÕRE, hogy nem odavaló? Az, hogy a több ezer indulóból egy ilyen katasztrofális mezõny sikerült összeválogatniuk (elsõsorban a fiúkat értem ezalatt), a hozzá nem értés csimboraszója. Radics Gigi olyan szinten emelkedik ki ebbõl a kritikán aluli mezõnybõl, mintha legalábbis egy másik bolygóról érkezett volna.
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:41:43
(702/1363)
Errõl a dalról nekem is mindig Jennifer jut eszembe, nem az eredeti elõadó, és ez azért jelent valamit.:) Ezt énekelték a lányok a Frizbiben?
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 17:39:44 1/10
(701/1363)
Õk is annyit tudnak a magyarról, mint a tschikós-gulasch-Hortobadj turista csoportok.
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 17:36:18 1/10
(700/1363)
A 17:33-ast Neked szántam. Bocs!
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 17:33:55 1/10
(699/1363)
Egyet értenék Veled, de mi van, ha a zsûri nem szuverén, saját véleményét hangoztató/hangoztatható grémium? Mi van, ha súgnak nekik? Ennyi pénzért azt mondjátok, amit a fületekbe súgunk! Itt lelkesednetek kell, ezt ki kell ejtenetek. Megfigyelted, hogy az idei verseny tinitagozat? Õk mozgatják meg az sms-t nyomkodó fiatalságot.Fiúk maradtak bent fõleg -de milyenek?Én azt hiszem, a háttérben sokkal komolyabb manipulációk folynak itt, mint mi gondoljuk.
Már Tilla sem tud úgy lelkesedni egy-egy produkció után. Szerényen csak elhallgat: inkább semmit, mint hamisan lelkesedjen:)
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:30:05
(698/1363)
Dehogy láttam! Megnéztem az elsõ adást, azóta messzire kerülöm pont a primitívsége miatt.:/
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:28:57
(697/1363)
Á! Nem a népzenérõl beszélek. Azt hálistennek hamarabb megismeretették velem, mint ahogy divatba jött ez a magyarkodás. Én a huszárokról, õsmagyarokról, stb. beszélek.
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:26:58 Előzmény southwind
(696/1363)
Ez csak a Te korlátoltságodat mutatja.:)
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 17:23:50 1/10
(695/1363)
Csak csupán azért érzed így, mert hiteltelenek.
Átlátsz a szitán, kibújik a szög a zsákból, bort iszik, vizet prédikál...mondjam tovább?
A népdal, népzene élvezetéhez kell egy befogadó lelki állapot, egy nyitottság. Mi meg lassan szorosra gomboljuk magunkat. Van rá okunk.
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 17:19:27 1/10
(694/1363)
Nem tudom, láttad-e ennek a tapló Hajdú Pínek a Gigivel való beszélgtését: te szûz vagy még, csókolóztál már, netán most Gáspár Lacival megejthetnénk? Ilyen tahó pasit se sokat hord a hátán a föld! De saját mûsorában megteheti.
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 17:16:38 1/10
(693/1363)
Érdekes élményben volt most részem. Nem nagyon vagyok én járatos a könnyûzenében, de most meghallgattam az One night only nótát több elõadóval. Óriási jelentõsége van az énekes személyiségének. Sejtettem, mirõl is szól a nóta,az elsõ 3 szó megfejtése nem okozott gondot:))Gigi és Yvett elõadásában csak az az érzésem volt, hogy technikailag jól nyomják:) Meghallgattam Jennifer Hudsontól - úgy elgondoltam, hogy ezzel a testi adottsággal, energiával hóna alá csapja a palit, s az nem menekül a továbbiakban sem. És akkor jött Szirota Dzsenifer - s vele jött a karomon a borzongás. Neki elhittem és megértettem az érzelmeit, érzéseit, a vágyat, az elválás biztos tudásának birtokában is. Nagyszerût teljesített ez a kis nõ. Ilyen, amikor a dal és az elõadó hitelesen találkozik. Szerintem Dzseni érezte át a dal lényegét.
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:16:32 Előzmény pneklara
(692/1363)
Most megint nem leszek népszerû, de azt kell mondjam, hogy ahogy a cigányság a rossz példákkal elérte, hogy elõítéleteink legyenek velük szemben, amit nem gyõzünk levetkõzni, úgy sajnos a jobb oldal és vele az õ naaagy magyarságtudatuk, magyarkodásuk is elérte nálam, hogy rossz érzésem van, ha látok valami hagyományõrzõ dolgot. Ez nagyon szomorú, de be kell vallanom.:(((
SandroVM 2012 máj. 01. - 17:15:22
(691/1363)
Most néztem meg hogy a negyedik évadra 7-es osztályzatot adtam, amely évad szerintem toronymagasan a leggyengébb volt, telis-tele hamis éneklõ elõadókkal és a végsõ gyõztes Király Viktort messze nem nevezném egy szinten a korábbi három évad gyõztesével. Na most ehhez képest errõl az évadról talán beszélni sem érdemes. A negyedik évadban egy csomó jó elemet megszüntettek illetve rosszabbra cseréltek, aztán jött egy újító ötödik szezon, ami szerintem a második legjobb volt (a buta végeredmény ellenére is), de úgy látszik "egy sima, egy fordított" rendszerben mozgunk, de most nagyon lefelé mutat minden. Az X-Faktorból elloptak egy csomó olyan elemet, ami nem csak hogy lopás, ami alapvetõen vicc kategóriát képez, hanem egyúttal minõség-romlás is. Az hogy az utolsó hármat mutogatják ÁLLANDÓAN - tönkre teszi a versenyt, komolytalan lesz az egész, hiszen az utoljára megmutatott három énekesbõl a végére egyik sem áll majd a végén, hiszen a szavazótábor belehúz. Szintén rontja a színvonalat a hülyeségeket beszélõ zsûri. Korábban Mester Tamás tevékenykedését nem értettem a zsûriban, mára már viszont õ a number one, ebben a közegben. Bochkor hülyeségeket beszél, állandóan olyan világslágereket ( ! ) kritizál, amelyek nem érdemelnék meg azt, annak ellenére hogy rádiózik, úgy tûnik, mintha fogalma sem lenne a zenérõl. Még ha egyszer-egyszer saját ízlése szerint kritizálna egy számot, az rendbe van, de õ ebbõl rendszert csinál, ami számomra felháborító. Falusi Mariann, akinek fantasztikus hangja van (ha nem a Pa-Dö-Döben énekel, hanem egy értelmesebb stílusban) teljesen érthetetlen, hogy miért megy el sokszor a tény mellett, hogy az éppen szereplõ énekes nagyon hamis volt. Bereczki Zoltánról meg inkább ne is beszéljünk... Aki továbbjuttat egy olyan énekest (Bozontot) aki kb 6 tiszta hangon énekel, egy olyan ellenféllel szemben (Kullai Tímea) aki 16 hangon énekel, de olykor hamisan, az egész egyszerûen hülye. A számok nyilvánvalóan reprezentatívak, de ezek tények. Ráadásul leszarni a zsûritársai véleményét (akik egyöntetûen a lányt juttatták volna tovább) óriási parasztság is. Ezen gondolkodjanak el a nagy Bereczki-fanok... Végezetül elmondom, hogy a versenyzõk helyezése is undorító, nem a tényleges erõviszonyokat tükrözi, illetve tükrözi majd. Ennek pedig az az oka, hogy mára már a Megasztár márka sokat vesztett az értékébõl a harmadik évad után és a célcsoport is megváltozott, a nézõk átlagéletkora igencsak lecsúszott. A legfiatalabb nézõk pedig nem tudnak reálisan szavazni, nekik az számít, hogy ha valaki, cuki, aranyos, jól néz ki, olyan számokat választ, amely az õ stílusát képviseli, de eszükbe se jut a hangtartomány, a technika vagy egész egyszerûen az, hogy azokat kellene segíteni, akiknek tényleges helye van a médiában, jobb esetben a világpiacon. Persze ebben az évadban igen kevesen vannak, akiknek megengedném, hogy lemezt csináljanak... Összességében nagy csalódás ez az évad, ez a bulvár-Megasztár, de "kénytelen" vagyok nézni, mivel Megasztár-fan vagyok, felveszek minden részt, mivel ez A Megasztár, A Hungarian Idol, hazánk legrangosabb énekversenye. Ez egy márka, én meg ez esetben márkahû vagyok. Szerintem nem érdemes következõ évaddal próbálkozni az elkövetkezendõ 10 évben, de ha mégis akkor azt egy másik, nagyobb szakértelmû stábbal kell megvalósítani, mert az is tarthatatlan, hogy egyetlen részben (a párbajon) generált drámával, az egész adás színvonaltalanabb lesz, ha a legjobb énekesek tömkelegét kiejtjük az idióta párosítás miatt, illetve halmozottan rossz zsûri-döntések következtében.
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:08:31 Előzmény vénasszonyok_nyara
(690/1363)
"Kiderült, hogy a népszokásokkal ellentétben nem, hogy szülni szándékozna a jövõ hónapban, hanem még egy igazi kislány, aki nem a fiúkkal, hanem fontosabb dolgokkal foglalkozik, ami a korához illik."
Hm... Mégis mi lenne fontosabb dolog az õ korában, mint a fiúk?:)
Ezüstliliom 2012 máj. 01. - 17:00:36 Előzmény jem
(689/1363)
Én gondolkodom szélsõségesen??? Nem tudom, Te mit olvastál ki a hozzászólásomból, de nem írtam olyat, hogy aki mozog a színpadon, az polgárpukkasztó. Csak azt írtam, hogy tiszta éneklés nélkül nekem nem élmény a táncoló énekes, vagy tiszta éneklés nélkül a majomkodó, mint a Lovasi. (Na, ezért majd kapok.:D )
Hm... hol olvastad, hogy showmûsorba jelentkeztek? Én úgy tudom, tehetségkutatóra.
Tarány Tamás tekintetében egyetértünk.:)
Nem azt mondtam, hogy ne tanuljanak mást is, csupán hogy énektehetség nélkül hiába. Azokon, akik csak közepesen énekelnek, az sem segít, ha megtanulnak mozogni.
3/10
Semprini 2012 máj. 01. - 16:31:15 3/10
(688/1363)
Azt se felejtsük el, hogy Giginek a saját maga által felállított igen magas mércét is tartania kell, és a verseny is tart még, míg Yvett rég túl van az egész hajcihõn, meghívták a mûsorba, eljött, és lazán énekelt. Gigin most szerintem sokkal nagyobb súly van, ki lett kiáltva - persze nagyonis méltán- a mezõny legjobbjának, tehát még saját magával is versenyez. Mindezeket figyelembe véve is azt mondom, hogy bár Yvett is nagyon jó volt, végig érezhetõ a különbség Gigi javára hangban és énektudásban.
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 16:23:50 1/10
(687/1363)
Mondjuk szakember elõtt áll a két énekes, és a szakember "kunsztokat":), technikai megoldásokat kér - akkor talán megállapítható, hogy ki fogékonyabb, ki ügyesebb.
Én a tekinteteket nézem éneklés közben, és valahogy Gigié nem érzelmeket fejezett ki - énekelt.
Még nem volt idõm az ismételt hallgatásra, de elõttem van Yvett érzelemteli arca.
3/10
Semprini 2012 máj. 01. - 14:51:09 3/10 Előzmény pneklara
(686/1363)
"Hogy melyikük a jobb, azt nem tudom centire, dekára, gyorsaságra megmérni. Mûvészet esetén, egyetlen szám alapján az a mérce, hogy ki volt meggyõzõbb."
Ez sem feltétlenül igaz. Két énekes egyetlen szám (duett) alapján történõ összehasonlításánál sokat nyom a latba, hogy melyikük a szimpatikusabb, kinek a hangszíne tetszik jobban, melyikük bánik jobban a hangjával - és ha ez ember angol nyelvû dal esetén nem érti a szöveget (erre ugyebár utaltál is korábban) akkor ezek a szempontok MIND fontosabbak mint az hogy a dal tartalmát mennyire tudja közvetíteni, hiszen nem értjük, így az sem zavaró annyira, ha a szöveg annyira "nem jön át".
ezzel együtt igaz, hogy a mûvészetbnen nem lehet semmit centire, kilóra mérni. Tehát NINCS egyetlen, objektív igazság, mert kinek ez, kinek az az énekes tetszik jobban. De hogy MITÕL tetszik jobban ez vagy az, annak rengeteg összetevõje van.
1/10
pneklara 2012 máj. 01. - 07:30:29 1/10
(685/1363)
Akkor annyi engedményt teszek, hogy nekem Yvett jobban tetszett. Meggyõzõbb, könnyedebb volt - de ez lehet annak köszönhetõ,hogy több az élettapasztalata, s ez "átjön" az elõadásán.
Hogy melyikük a jobb, azt nem tudom centire, dekára, gyorsaságra megmérni. Mûvészet esetén, egyetlen szám alapján az a mérce, hogy ki volt meggyõzõbb.
De meghallgatom megint, s most Gigire fogok koncentrálni, mert elsõ hallgatásnál csak Yvettre tudtam figyelni - már amikor õt mutatták:)
3/10
Semprini 2012 máj. 01. - 00:17:21 3/10
(684/1363)
"ha egy népszerû amerikai tehetségkutatóból kikerült énekesek nem lettek világsztárok, akkor nem hiszem, hogy majd pont Giginek fog sikerülni."
Az hogy kibõl lesz világsztár (a szó igazi értelmében), sokféle különbözõ dolog együttállásától függ, és ezek közül csak az egyik (és sokszor bizony nem is az elsõdleges), hogy milyen hangja van az illetõnek. Számtalan példát lehetne sorolni arra, hogy valakibõl világsztár lett, pedig maga a hangja teljesen átlagos (vagy még az SEM). Rendeget múlik a kisugárzáson, azon, hogy mennyire "trendi" és felkapott az a mûfaj amit mûvel, hogy tud-e idõvel megújulni vagy elavulttá válik, rengeteg múlik a menedzselésen, a reklámon, hogy jó idõben tudjon jó helyen lenni, hogy ki rendezi a klipjét és azt hol és hányszor adják le, hogy mennyire bírja a gyûrõdést, turnékat, mennyit hajlandó ezért feláldozni a magánéletébõl, stb.

Úgyhogy kijelenthetjük ugyan Gigire, hogy nem valószínû hogy világsztár lesz belõle de ez ugyanolyan értelmetlen, mint azt mondani, hogy ha Amerikába születik akkor BIZTOSAN az lett volna. Ha Gigibõl nem lesz világsztár az sem azért lesz mert a hangja nem elég jó hozzá (hiszen hirtelen nem is tudnék mondani még egy példát rá, h valaki így énekeljen ennyi idõsen.)