Téma: Megasztár

Seven7Crown 2012 máj. 09. - 18:22:55
(883/1363)
Kedves Miki!

"õ egy teljesen más kategória, mint a többiek."

Na ebben egyetértek Veled!
2/10
Pepe87 2012 máj. 09. - 18:06:45 2/10
(882/1363)
Tudom, hogy ez nem nagyon vág témába, de éppen Gigi "régebbi számait" hallgatva futottam bele, érdekes belenézni/hallgatni, ha egyszer már "õstehetségekrõl" beszéltek. 7 éves kislány, Rhema Marvann énekli az amerikai himnuszt.
http://www.youtube.com/watch?v=BZf8ejlupTw
olahmiki1959 2012 máj. 09. - 17:26:54
(881/1363)
Szia Seven! Ízlésekrõl talán nem érdemes vitatkozni, már elmondtam, hogy az, hogy neked ki tetszik, az magánügy, abba senki se szóljon bele. Viszont azt veszem észre, hogy minél többször írsz valamit, minél többször válaszolsz valakinek, annál több - most szeretettel fogok fogalmazni, - csacskaságot beszélsz.
Tulajdonképpen, akiket eddig emlegettél, mind jól énekelnek, valamilyen szinten. Gallusz Niki kifejezetten jó, Dana sem rossz, de fényévekkel van a jó énekesnõtõl, ha vele kapcsolatban egyáltalán énekesnõrõl beszélhetünk, õ inkább egy show elem a médiában.
Szinetár Dóra szintén jó, de azért amikor Bereczkyvel énekel, rögtön érezhetõ a különbség közöttük, Zoli javára.
Gigi pedig egy zseniális õstehetség.
És ez nem ízlés kérdése, hanem szakmai megítélés. Az, hogy vannak melléfogásai, például az ominózus Kovács Kati szám, amit valóban - a rossz felfogás miatt - nagyon rosszul énekelt, azt nem saját magának köszönheti, hanem a körülötte lévõk, segítõk, mentorok rossz munkájának az eredménye.
Az, amit írtál, hogy Gigi hajlításokra nem képes, ott meg pestiesen szólva dobtam egy hátast.
Gigi jelenleg a magyar könnyûzenei életben a hajlítások királynõje! Pontosan az a baj vele kapcsolatban, hogy sokszor túlzásba viszi, olyankor is alkalmazza, amikor annak ott semmi helye nincs. De pontosan születése okán, minden olyan zenei díszítést, ritmust, improvizációt, amit más esetleg vért izzadva, kínkeserves munkával betanul, õ a kisujjából kirázza.
Ott volt a Szakos Andival vívott énekpárbaj, mindketten nagyon jók voltak, Andi hibátlanul, magas színvonalon énekelt, Gigi pedig brillírozott, és világszínvonalú élményt nyújtott. Az egyik nagyon tehetséges, a másik pedig született zseni. Ha Gigi hibázik, azért nem õ a felelõs egyelõre, hanem az, aki egy 15 éves lány vállára túl sok terhet rak.
Én azt javasolnám mindnyájunknak, (nem fog megtörténni, tudom), hogy Gigit mindenféle összehasonlítgatásokból hagyjuk ki, mert õ egy teljesen más kategória, mint a többiek.
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 09. - 16:16:01
(880/1363)
Gigi még szolmizálni sem tud, megbukott ének-zenébõl.
Seven7Crown 2012 máj. 09. - 14:27:41
(879/1363)
És még valami!
Az lehet, hogy Sz.Dóra profinak számít, de ha az édesanyját is meghallgatjátok, "Hámori Ildikót", akkor rájöhettek, hogy kitõl örökölt!
Gigi énekel, de a hangjáról semmi különlegeset nem lehet elmondani.
Hajlításokra pl.nem képes, és olyan mûfajt akar erõltetni, ami K.Kati dalát is padlóra vitte.
Még a zsûri tagok is hüledeztek, mert nem tudták felfogni, hogy ez a csaj most igazából mit is mûvel!


Pl.egy ilyen számnál Gigi úgy leragadna, hogy kiskanállal kéne összeszedni:
http://www.youtube.com/watch?v=l225lsTF5AE
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 09. - 14:15:37
(878/1363)
bocsánat! feketébb
Seven7Crown 2012 máj. 09. - 14:07:39
(877/1363)
Hangilag valószínûleg nem jobb Szinetár Dóra Giginél.


http://www.youtube.com/watch?v=h7atZv8riEI&feature=related

Azért Gigi összetehetné a kezét, ha fele annyira jól énekelne, mint Sz.Dóra!
Seven7Crown 2012 máj. 09. - 13:58:58
(876/1363)
A "nem emelném piedesztára" is helyes.
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 09. - 13:28:09 Előzmény olahmiki1959
(875/1363)
http://www.youtube.com/watch?v=n7GAleYWKVc

erre hittem azt rádióban hallva, hogy paródia. Az a NÕHÕHÕHÕ nekem eltúlzottnak és öncélúnak hangzik. feketéb akar lenni a feketénél.

Körülbelül ahhoz tudnám ezt a modorosságot hasonlítani, mint némelyik magyar önjelölt gitárvirtuóz azt hiszi, annál jobb, minél több hangot lefog minél rövidebb idõ alatt. Aztán összehasonlítom a gitárjátékát mr. Slowhand-del (Clapton) és iszonyú nevetségesnek tûnik a virtuózkodása.
Seven7Crown 2012 máj. 09. - 13:01:23
(874/1363)
Ha nekem valkinek a hangja, vagy elõadása elfogadható, akkor az az ízlésvilágomat, és véleményemet is tükrözi egyben.
Így, ha azt állítom, hogy R.Gigi számomra egy nagy 0-a, mert K.Kati dalát iszonytosan adta elõ, akkor az megint az én véleményem, és egyben tükrözi az ízlésemet is, mert pl. Reni nem akadt meg egy olyan számnál sem, ahol nem csak a süket vertyogás számít.
Seven7Crown 2012 máj. 09. - 12:10:03
(873/1363)
A piedesztára emelés is jó.
Ezüstliliom 2012 máj. 09. - 00:51:54 Előzmény Seven7Crown
(872/1363)
Bizony Tolvai Renáta pont nem jó példa - szerintem -, mert az õ hangja fényévekre van Gigiétõl. Reni a színpadi megjelenésben, show-ban verte a többieket, nem pedig a hangjával. Az eddigi verseny alatt Gigi talán két dalt nem tudott tökéletesen elénekelni, ebbõl a kettõbõl hoztad példának az egyiket. Na bumm! Senki sem tökéletes.:)
Ezüstliliom 2012 máj. 09. - 00:47:21
(871/1363)
PiedesztáLra.
Ezüstliliom 2012 máj. 09. - 00:40:38 Előzmény Seven7Crown
(870/1363)
"Viszont, akkor nekem se tegye szóvá senki, ha én meg azt állítom, hogy Dana.I. tehetségesebb elõadó, mint ebben a szériában bárki."

Bocs, de Te megint kevered a szezont a fazonnal. Egy dolog az, hogy ki tetszik Neked, egy másik pedig, hogy valaki tehetségesebb-e egy másiknál. Az elõbbi tényleg ízlés dolga, de az utóbbi bizony mérhetõ centire, decibelre, stb.-re.
Ezüstliliom 2012 máj. 09. - 00:37:40 Előzmény Semprini
(869/1363)
Hangilag valószínûleg nem jobb Szinetár Dóra Giginél, de elõadásmódban, érzelmi érettségben már 14-16 éves korában is kenterbe verte Gigit.
Ezüstliliom 2012 máj. 09. - 00:34:28 Előzmény vénasszonyok_nyara
(868/1363)
Ezt mégis melyik mondatából szûrted le?
Akosh 2012 máj. 08. - 22:11:44 Előzmény Semprini
(867/1363)
Nekem is ez a véleményem. Ilyen fiatalon Gigi olyan színvonalon énekel, amit csak kevesen tudnak nyújtani. Nyilván van mit fejlõdnie, de 10 év múlva már sokkal érettebb lesz. Sok magyar énekesnõ ha fele ennyire tudna mint õ, örülhetnénk neki.
Seven7Crown 2012 máj. 08. - 21:42:33 Előzmény Semprini
(866/1363)
Ha Gigi 5 éves korától kezdve énektanárhoz jár, akkor én inkább nem emelném piedesztára.
Az a stílus, amit erõltet, lehet, hogy jól áll egy Beyoncé-nak, de ha egy magyar dallal is felsül, akkor csak abban bízhat, hogy ebben a szériában Õ a legjobb.
2/10
Pepe87 2012 máj. 08. - 16:46:26 2/10
(865/1363)
"Gigi pedig 16 évesen egy õstehetség. Ha azt akarnánk bizonygatni, hogy vannak nála jobbak, akkor MINDENKÉPPEN a SAJÁT korosztályában kell keresgélni, de ott nem nagyon fogunk túl sok hasonlóra bukkanni."
Azért azt se feledjük el, hogy Gigi 5 éves korától kezdve énektanárhoz jár.
3/10
Semprini 2012 máj. 08. - 14:57:16 3/10
(864/1363)
"az a hangszín, amivel Gigi rendelkezik, nem egy nagy show"
Pusztán a hangszín lehet hogy nem, de 16 éves lévén még az is sokat fog változni, érni, gazdagodni. De ahogy bánik vele, azzal simán leiskolázza a mai popszakma elõadóinak 70-80%-át. És akkor még nem is mondtam túl sokat. A rossz dalválasztásokat pedig ne varrjuk teljesen az õ nyakába, hiszen azért vannak ott a szakemberek, hogy terelgessék, ellássák szakmai tanácsokkal, és ha valamit nem jól csinál, idõben figyelmeztessék. Berecki bizony legutóbb pocsék munkát végzett, azért lett olyan kritikán aluli a duett-est, amilyen. (Szakos Andi ezúttal üdítõ kivétel volt, pedig nem kedvelem különösebben.)