Téma: Megasztár

5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 24. - 08:19:40 5/10
(63/1363)
minek kellett ennyire összecsapni ezt az egészet??
tompika74 2012 febr. 24. - 07:00:13
(62/1363)
Nagyot csalódtam az idei megasztárban.
Imádom a Bocskort a Bumerángban. Azt vártam, hogy kemény zsûritag lesz kemény beszólásokkal. De nem. Ha valaki rockdalt énekel, már elolvad tõle, lehet akár hamis is az ének.
A maradék zsûritagok - hiába zenész mindegyik - nem nagyon törõdnek a tiszta hangú énekesek sorsával. A Falusi Mariann még ki is jelentette a Frizbiben, hogy szerinte nem annyira fontos a tiszta hang, mint a kiállás. Én tudom, hogy a hamis hangokat lehet korrigálni a hangstúdióban, de nem az élõ adásban. Most hallgassuk heteken keresztül a sok hamisan nyivákoló, de baromira jól kinézõ és baromira magabiztos "énekeseket"?
A szépségversenyt pedig mostantól bármilyen rondaság megnyerheti, mert Photoshoppal és más egyéb számítógépes trükkökkel gyönyörûvé lehet varázsolni? És még közben nyaljunk is neki, hogy milyen szép és milyen szexi?
A válogatás ráadásul még csak nem is vicces. Hiányoznak az igazi õrültek.
Még a Csonka Andreas se hozta a régi formáját. Egy raggae számmal õ lehetett volna a 2. válogató királya.
mulao 2012 febr. 23. - 22:57:28 Előzmény olahmiki1959
(61/1363)
Szerintem nem bír el ennyi énekest ez a kis ország. Amúgy szerintem azért indítanak évek óta ennyi tehetségkutatót, mert ez olyan mûsor, amit néz a közönség és a sok szavazásból egy valag lóvé jön be. Nekem a legnagyobb bajom ezekkel a mûsorokkal, hogy egyszerûen unalmasak már. Ennél még A Nagy Duettet is jobban élveztem, hiába mondják sokan, hogy szr meg igénytelen volt. Az inkább volt szórakoztató show mûsor, mint szólt az éneklésrõl. Nem csináltak egyik amatõrbõl se énekest, mert én azóta se hallottam egyik amatõr tagot se énekelni, még a nyertes Trokán Nórát se.
olahmiki1959 2012 febr. 23. - 18:56:03
(60/1363)
Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó humorod van!
olahmiki1959 2012 febr. 23. - 18:40:10
(59/1363)
És arról mi a véleményetek, hogy ez a kis ország vajon elbír ennyi énekest? Még ha valódi tehetségek is vannak közöttük, mostanában már alig hogy véget ér az egyik verseny, máris indítják a következõt. Fõleg a két nagy csatorna rivalizál ebben. Amerikában, vagy Nyugat-Európában még érthetõ, hiszen hatalmas a felvevõ piac, de nálunk?... Valószínûnek tartom, hogy a kereskedelmi tévék külföldi tulajdonosai, miután látják, hogy ez a típusú mûsor "odakint" sikeres, fõleg anyagilag, úgy gondolják, hogy ugyanezt egy-az-egyben nálunk is meg lehet csinálni. Senki nem meri megmondani nekik, hogy Magyarországon teljesen mások a viszonyok. És arra sem jönnek rá, hogy hosszú távon saját maguk alatt vágják a fát, hiszen ilyen sokan egyszerûen nem férnek el a piacon. De õket szerintem abszolút nem érdekli az énekesek további sorsa, csak az a lényeg, hogy a nézõk nyomják az sms-eket.
Mellékesen jegyzem meg, az is kedves jelenség, amikor már élõ adás van, és a verseny ELEJÉN azt mondja a mûsorvezetõ, hogy "Kedves nézõink, máris kezdhetik a szavazást!".
Mire, vagy kire? Hiszen még egyetlen produkció sem hangzott el, most kezdõdik az este, akkor mire szavazzak?! Elõre, látatlanban lehet szavazni? Akkor mirõl szól az egész? A szakmai teljesítmény nem számít, csak szimpátia alapján dõl el, hogy ki jut tovább, és ki esik ki?
Sajnos, körülbelül sejtem a választ, csak megbarátkozni nehéz vele...
2/10
dantonb 2012 febr. 21. - 18:58:38 2/10
(58/1363)
A zsüri szinvonala meredeken zuhan szériánként egyre lefelé.pedig azt hittem a legutóbbit már nem lehet alulmúlni:)
olahmiki1959 2012 febr. 21. - 18:55:24
(57/1363)
Kicsit meghökkentem, amikor Gerendás Péter fiát úgy engedték be a legjobb 24 legjobb közé, hogy "nem baj, hogy nem tudsz énekelni, de kíváncsiak vagyunk rád". Mondhat ilyet egy énekverseny zsûrije?! Ha valaki érdekes, extravagáns, meghökkentõ egyéniség, beengedem az elsõ százba, hogy sikerélménye legyen, tanácsokkal látom el, hogy milyen dolgokra figyeljen, milyen számot hozzon legközelebb, mi áll jól neki és mi nem, de az "elit"-ben, a 24-ben semmi keresnivalója, mert komolytalanná válik az egész. Arra gondolni sem merek, hogy a zsûri esetleg megijedt Gerendás Pétertõl... Mert ennek a srácnak, ha nem a nagy hírû zenész volna az apja, a környéken nem lenne keresnivalója.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 21. - 09:30:24 5/10
(56/1363)
Nem láttam a 2. válogatót...ebbe már voltak jók? mert az elsõbe egy se volt...
djlacee 2012 febr. 20. - 22:27:04
(55/1363)
A DAL -ban a versenyzõk kb. kétharmada ex-megasztáros, még a Compact Disco énekese, és Heincz Gábor is
mushi 2012 febr. 19. - 15:49:24
(54/1363)
A nyertesek közül is sokan még mindig a hazai zenei élet meghatározó pontjai, pl Rúzsa Magdi vagy Tóth Gabi, aztán ott van Caramel, aki folyamatosan koncertezik és énekel mindenhol, na meg Bocskor Bíborka, aki a Magashegyi Undergroundban csinált magának igazán nagy karriert, pedig a versenyben nagyon nem kapott "szerepet".
olahmiki1959 2012 febr. 18. - 20:14:23
(53/1363)
Sziasztok! Felemás érzéseim vannak a mûsorral kapcsolatban. Egyrészt szórakoztató a sok tehetségtelen jelentkezõ teljes önismeret hiányából fakadó szerencsétlenkedése, másrészt viszont bántó, amikor igazán jó hangú, tisztán éneklõ embereket nem enged tovább a zsûri, mert esetleg nem felel meg az õ ízlésüknek a külseje, vagy az elõadásmódja.
A zsûri dolga szerintem az lenne, hogy észrevegye a jó "alapanyagot", (hangszín, hangterjedelem, tisztaság) és az esetleges elõadási, stílusbeli, öltözködési hibákat segítsen kijavítani, viszont a túlzásokat, modorosságokat következetesen nyesegesse le a versenyzõkrõl. Ezt a szándékot egyelõre nem vettem észre a zsûri munkájában. Amikor arra hivatkozva engednek tovább hamisan éneklõ embert, hogy megkapó a személyisége, akkor megkérdõjelezõdik az egész mûsor komolysága.
Bochkor Gábor jó arc, kedvelem, állítólag azért került be a zsûribe, mert hosszú évek óta zenés rádiókban mûsorvezetõ. Én kb. 30 éve nézek komolyabban filmeket, akkor ezzel a logikával nyugodtan jelentkezhetek filmfesztiválok zsûrijébe?!...
Elnézve a lassan kialakuló 24-es mezõnyt, az emberben jogosan merül fel, hogy a több tízezer jelentkezõ közül vajon tényleg ezek voltak a legjobbak? És vajon hány igazi tehetség kallódott el végleg?
Ezek azok a kérdések, amelyekre soha nem fogunk választ kapni...
mushi 2012 febr. 18. - 15:14:55
(52/1363)
Tegnap megnéztem, pontosabban belenéztem, mert érdekelnek az ilyen zenés mûsorok, de inkább elmentem a közepe felé hajat mosni. Hogy mekkora színészkedés, vagyis inkább ripacskodás megy a zsûri részérõl!! Mester is, de fõleg Bereczki, hát hihetetlen... Meg mikor bement az a gyerek, akinek a kedvence õ volt, inkább azt mondta, reméli nem mindenkinek õ a példaképe, aki ilyen szarul énekel, vagy ilyesmi, na azon kiakadtam. Ne higgye, hogy olyan fantasztikus az, amit csinál.. Fõleg, hogy a kerek egész is egy az egyben koppintás külföldrõl, boccs...
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 18. - 12:57:18 Előzmény Bobby1
(51/1363)
Nagyfokú udvariatlanság részedrõl, hogy kihagytad egyik legjelentõsebb kortárs mûvészünket Lapite Oladuyo-t azaz fekete Pákót. Õ csokifalloszokat és kocsogokat fog osztani.
sanca99 2012 febr. 18. - 12:15:01 Előzmény zsoltix
(50/1363)
Ha még netán valamelyiknek jó hangja is volna, az tuti, hogy a dalválasztással elszúrja a bot fülû. Nagyon gyenge a mûsor.
arcansas 2012 febr. 17. - 22:45:56
(49/1363)
Úgy hozzászólnék a témához....Sajna nincs természetcsatornám a sz*ros T szolgáltató levette már mindet áremelés mellett,úgyhogy megmaradt 20 értelmetlen csatorna.Ezért megnéztem ma a megasztárt.

http://www.youtube.com/watch?v=6eExtZOq-iI
Darth Plagueis 2012 febr. 17. - 22:27:01
(48/1363)
Kép a képben rendszer reklámmal... 8-(
kis_emese 2012 febr. 17. - 22:26:37
(47/1363)
Ezekkel a mûsorokkal az a fõ gond, hogy a benne lévõ hazugságok, kreált sorsok, a totál hiteltelen, erõltetett háttér sztorik (eladtam a telefonom, hogy vonatjegyet tudjak venni) miatt lassan már a Tényekben elhangzó "Jó estét kívánunk!" mondatot sem hiszem el.

Szép Új világ...
topikos8 2012 febr. 17. - 22:23:31
(46/1363)
Falusi Mariann: "Nemhiába, pont úgy néz ki, mint Amy Winehouse!"

Tehát úgy néz ki, mint egy halott, ez nem túl dicsérõ...
zsoltix 2012 febr. 17. - 22:12:35
(45/1363)
Rájöttem, honnan olyan ismerõs ez a Bereczki.
Sziluett2 2012 febr. 17. - 21:41:57
(44/1363)
Õ a Superheroban énekel nem?