Téma: Megérzés

10/10
Szandó 2008 okt. 07. - 20:47:55 10/10
(220/560)
nekem tetszett ez a film,van benne igazság,mert énis éreztem már olyat mintha megtörtént volna már velem az az átélt vmi.na de nem ez a lényeg.sztem is jó hogy így lett vége,elõször nem így gondoltam mert jó lett volna h élnek tovább boldogan amíg...
de így jobb,és amikor még nem volt látható hogy terhes a végén már elõre tudtam amikor a pap a jövõrõl beszélt meg keressük a jót az életben szöveget mondta.
végérvényesen nekem tetszett.
9/10
offtopic
idiota 2008 okt. 07. - 07:46:53 9/10
(219/560)
Na hát ez az!!! Szó szerint így van!!! És ezt nem mi találtuk ki, hanem a filmben mondták, de ezt miért nem mondta eddig senki? Ez a lényege, sztem a filmnek. Az idõugrálós baromság már csak rendezõi trükk, hogy gondolkodni is kelljen ne csak "nézni mint a moziban". Mindenki a kislány arcát figyelte? :(
cirmoska.nz 2008 okt. 07. - 06:58:00
(218/560)
Amúgy tetszett a film, már csak azért is mert megérzések igenis vannak!!! nekem is voltak és azt hiszem lesznek is. Sokszor ilyesztõek tudnak lenni mikor meg is történnek.
cirmoska.nz 2008 okt. 07. - 06:49:14 Előzmény idiota
(217/560)
Hát szerintem jó hogy meghalt a csávó. A hideg kirázott tõle ahogy viselkedett a csajjal! Az a szõke liba meg akivel megcsalta volna (igazából már lélekben rég meg is tette)pedig bün ronda volt. 100-ast sem adtam volna érte nem hogy lefeküdni vele.
Szóval szerintem Sandra túl fogja élni ezt a veszteséget :)))

Ami meg igaz, hogy szerintem ha már valaki megcsalja a párját, akkor annak a kapcsolatnak befellegzett valahol. És müködésképtelen. Késõbb is megtenné, újra meg újra. Szóval jó hogy nem lett másként a vége. A csávó vissza zuhant volna oda ahol volt a film kezdetén, ha nem hal meg elõbb vagy utóbb szerintem. Sajnos....
Future08 2008 okt. 06. - 19:29:28
(216/560)
Szerintem jó film vó't!Csak furcsáltam hogy szomorú lett a vége,de ez nem rontotta el a kedvem.
8/10
sarah_lus 2008 okt. 05. - 21:08:06 8/10
(215/560)
hu,a végén majdnem bõgtem...de csak majdnem,mert társaságom volt.mikor bevágtak jeleneteket a férjével,azt nem bírtam.
könnycseppek 2008 okt. 05. - 19:00:54
(214/560)
Húúú, nekem nagyon bejött ez a film!
Még nem olvastam vissza az összes hozzászólást, így nem tudom, mirõl volt szó és mirõl nem, de szerintem ez a film nagyon jól megfogta ezt az egész idõparadoxonos dolgot úgy, hogy közben nagyon is emberi problémákat feszegetett.

*SPOILER*
Elõször nem is értettem, mi is történik valójában (nekem is eszembe jutott, hogy a férj csak megrendezi az egészet, de aztán ez azért kicsit bonyolult és nehézkes lett volna), de a közepetáján már lehetett követni, hogy mikor melyik nap van éppen. Nekem nagyon tetszett maga az ötlet, hogy a feleség folyamatosnak érzi az idõ múlását, miközben a napok "összekeveredtek" és a megoldás, ahogy Õ maga is rájön erre és próbálja értelmezni a dolgokat és keresi a miértekre a választ.

Az nagyon kemény volt, hogy eljutott oda, hogy vajon az gyilkosság-e, ha nem akadályozza meg a férje halálát... És mint késõbb kiderült, nem is volt igaz az ok, ami miatt így cselekedett volna.
Az már a sors (ill. az írók;-)) iróniája, hogy végülis éppen miatta történik a baleset, hiszen, ha nem mondja a férjnek, hogy forduljon vissza........
Az utolsó képkocka nekem nagyon váratlan volt, és talán éppen ezért elég 'nagyot is ütött':-)

A nagylány sebes arca szerintem is logikai baki (mármint, hogy hol és mikor jelenik meg így), bár õszintén szólva erre nem figyeltem fel.

Összességében a film azt sugallja (számomra legalábbis), hogy a dolgok menetén nem lehet változtatni, viszont a valódi okokat és érzelmeket megismerve talán másképp viszonyulhatunk a történésekhez.
10/10
sariviki 2008 okt. 05. - 18:43:19 10/10
(213/560)
Szerintem ez a film úgy jó ahogy van!
Nekem minden esetre nagy élményt okozott, de lehet, hogy csak azért, mert nem popcornnal a kezembe néztem.
Igen is indokolt a korhatár, no nem a jelenetek miatt, hanem mert kell hozzá némi érettség, hogy megértsük a film lényegét. Szerintem inkább mûvészfilm jellege van, mindt sem thriller.
Mindenki mást lát a filmben, hiszen a saját életünkre vetítjük rá.
9/10
idiota 2008 okt. 05. - 18:10:30 9/10
(212/560)
Elfogadhatjuk axióma ezt is, hisz nem az a lényege a filmnek, hogy mindenre legyen logikus magyarázat. Kiváncsi lennék azért hogy a rengeteg különbözõ magyarázat közül meylik egyezik az alkotók verziójával, vagy õket se érdekelte, csak legyen már végre kész és vetithessék a moziba?
9/10
BladesOrsi 2008 okt. 05. - 17:38:38 9/10
(211/560)
szerintem nem unalmas és nem baromság!
9/10
BladesOrsi 2008 okt. 05. - 17:36:10 9/10 Előzmény idiota
(210/560)
szerintme azért 7 oszlop, mert egy hét hét napból áll, és az a logikus ha hetekre bontja fel az idõt,nem?
3/10
VIZIPÓK 2008 okt. 05. - 17:04:05 3/10
(209/560)
Eddig S Bullock neve számomra garancia volt egy jó kis filmre, hát mostantól nem az. Igaz,ha egy film egy éven belül tévébe kerül az nem véletlen. Ennyire rossz filmet csinálni már mûvészet, minimum málna díjas
4/10
Semprini 2008 okt. 05. - 15:38:29 4/10
(208/560)
Megérzés helyett nyugodtan lehetne Utánérzés is a film címe, annyi hasonlót láttunk már, leginkább persze a Végsõ állomás 1-2-3-ra gondolok, csak annak bármelyik epizódjából két perc többet ért, mint ez a film en bloc. Nyögvenyelõs film, nem vártam tõle túl sokat, se azt is sikerült alulmúlnia. Bullock kisasszony kétféleképpen tud nézni, itt most a nem mosolygósra volt szükség, a férjének meg választhattak volna egy rokonszenvesebb képû színészt is, ettõl persze még lehetne jó is a film, de sajnos nem az.
monnci 2008 okt. 05. - 14:26:46
(207/560)
Mondjuk az igaz, hogy levetíthették volna este hétkor is. Semmi olyan nincs benne, amit gyerek ne láthatna.
(sztem) ettõl nem lehet rosszat álmodni...:P
MagicaDeSpell 2008 okt. 05. - 00:33:30
(206/560)
Bocsi, lemaradt, hogy SPOILER!
MagicaDeSpell 2008 okt. 05. - 00:33:00
(205/560)
Nekem az nem tiszta, hogy ha felrobbant a kocsi, és ki is égett, akkor hogy tudott a pasi feje késõbb (elõbb) a koporsóból kigurulni!?
sylva23 2008 okt. 04. - 23:18:37
(204/560)
Nekem is nagyon tetszett ez film, érdekes kis történet volt.
9/10
febkaa 2008 okt. 04. - 23:17:10 9/10
(203/560)
Még több ilyet péntek estére... jó választás volt!!!
9/10
idiota 2008 okt. 04. - 21:44:37 9/10
(202/560)
Végig olvastam az összes hozzászólást! Én mindenkép a pozitív oldalhoz szeretnék tartozni. Az egyik legjobb a filmben, hogy nem rágja a szádba a storyt, ezért is lehet sok féle képpen értelmezni. Remek film volt, Sandra is csúcs benne. Egyedül érdemes megnézni és figyelmesen követni az eseményeket, szerintem.
***Spoiler***
Azért nekem még egy-két dolog nyitott maradt. Például a csaj amikor elkezdi megérteni, hogy õ nem úgy éli meg az eseményeket mint más akkor honnan tudja, hogy pont 7 oszlopot kell csináljon? Miért nem 6 nap? Vagy 12? Az pedig, hogy valakinek válságban van a kapcsolata, eredményezhet megmagyarázhatatlan pszihikai jelenségeket, mint mondjuk az hogy elõre látsz dolgokat és nem pont abban a sorrendben éled meg mint más (elhihetitek). Amit még senki se vetett fel az a jelenet amikor a dilidoki és rendõr azon tûnõdnek, hogy egyáltalán baleset volt-e... Mert a csaj mondta, hogy ha hagyja meghalni akkor az olyan mintha megölné és azzal ha megcsalja azzal is egy hatalmas családi katasztrófát okozott volna a férje. Tényleg meg akarta menteni? (mert aki egyszer rászánja magát, hogy megcsalja a társát...)
monnci 2008 okt. 04. - 19:57:51
(201/560)
***SPOILER***
én mondjuk számítottam arra, hogy nem tudja megmenteni a férjét... Túl 1értelmû volt az a rész...:)