Téma: Megérzés

erdoslacika 2007 okt. 25. - 20:47:31
(60/560)
Megkérdezném:
Ha a kislány megvágja magát, az apuka érte megy a korházba, majd az apuka meghal, akkor miért nincs megvágva akkor, amikor a halálát bejeleni a mama? Miért csak akkor látszanak már a vágások ismét, amikor a temetés napján hintázik... Az anyuka is itt döbben rá!!!! Kedden szétvágja a fejét, csütörtökön teljesen rendben van, majd szombaton rádöbbenünk, hogy hogy néz ki? Jó nagy Logikai baki. És az anyuci, akit elvittek a kórházba lekötözve hova is költözik a gyerekekkel a végén? Szerintem, az van, hogy a rendezõ jobban elvesztette a fonalat, mint mi magunk. Unalmas film, ami azzal kecsegtet, hogy a végén bizony jól megkomponáltan összeállnak a szállak. De nem. Csak összekevertük a napokat, amihez elfelejtettük a szereplõket igazítani... BLAMA!!
leahla 2007 szept. 16. - 19:47:13
(59/560)
Sziasztok! Lenne 1-2 kérdésem:
Az addig rendben van, h 1 hét eseményei, csak más sorrendben. De akkor, h lehetett ott mikor a férje meghalt? És ha már ott volt, h került haza úgy, h nem emlékezett a balesetre?
Egyébként ha jól emlékszem a lítiumot nem vette be, hanem kiöntötte az egészet a mosdóba!
De szerintem marhajó film :) mikor jöttünk ki a moziból mindenki lázasan fejtegette, hogy s mint történt; ki mit értett belõle :D
6/10
maximusss 2007 szept. 15. - 19:14:47 6/10
(58/560)
Spoiler!
De jó, hogy újra visszamásztam a fórumra, most már látom, hogy mekkora ökörséget írtam.
Sorry!
Részben vissza kell vonnom amit írtam. Valóban nem csütörtökön ébred borospohárral. Ha akkor ébredne akkor jó lenne amit írtam, így nem. Szombaton ébred borospohárral.

Ettõl függetlenül tartom azt, hogy ez egy jó film. Nem egy jó thriller, nem is annak szánták, viszont attól még jó film. Van mondandója! És ez nem sok filmrõl mondható el az utóbbi években...

Persze ha gondoljátok akkor kombináljatok ezzel a boros dologgal, vagy a drogokkal. Mer ugyebár nem kell mindent látnunk, el is képzelhetünk dolgokat. Vagy akár gondolhatunk arra is /bár én magam is totális baromságnak tartom, csak hát úgy játékból gondolkodjunk:/, hogy pl a sztory szombattal kezdõdik, eltemetik a férjét, elviszik a nõt a dokihoz, az beinyekciózza, elalszik, majd össze-vissza egy totál baromságot álmodik/vagy haluzik arról ami az elõzõ héten történt vele, és ezt nekünk is épp oly keverve tálalják, mint amennyire õ megkeveredik. Ez így pl ebben a formában logikus és támadhatatlan. Csak hát ökörség, és komolytalan ötlet a film komolyságához mérve. Úgyhogy mindenképp annál kell maradni, hogy mint thriller a film HIBÁS, mint romantikus film JÓ.
Megyek is és átjavítom a 7/10-emet 6/10-re. :)
k.andee112 2007 szept. 01. - 17:37:06
(57/560)
bocs, nem olvastam el mindenkiét, úgyhogy lehet hogy olyat írok, amit már valaki írt, de:
1. miért lenne bedrogozva? sehol sincs utalás arra hogy drogos lenne
2. amikor a virágokat vagy nem is, méhecskéket ragaszgatta az üvegre, miért nem volt a kislány arca sebes, meg máskor sem amikor még a pasas élt? hiszen még akkor is élt amikor a baleset történt. ez fura..

de a vége nagyon tetszett, amikor ott vissazemlékszik, és közben a pap szavai mennek. nagyon jó film volt. meg kell szerezzem DVD-n! :)
csaysee 2007 aug. 27. - 15:18:46
(56/560)
........

Spoiler

Lehet h azert csak szombaton kapta meg az uveget m Csutortokon kezdett es utana jott hetfo akkor meg enm volt ott aztn jott szombat es akoor megkapta.......

V nem tom nah kezdek ossze zavarodni............
csaysee 2007 aug. 27. - 14:36:26
(55/560)
....
Spoiler

Nem vegzodhetett happyendel m mar megvolt a jov h mitortent csak a multbol nehany nap hianyzott mivel ossze vissza elte at a napokat, vasarnap a templomban a pap azt meselte h amiket latta azok megtortentek m a hurrikan bekovetkezett es a gyerekek sirja is megvolt....

Jim nem megerzesbol triplazta meg a biztositast hanem m Linda mondta h mi lesz vele ha tortenik valami es a biztositos srac is azt mondta h csak roluk beszelt akkor...

Azt sem megerzesbol tudta meg h Jim megakarta csalni hanem m a temetesen, szombaton Clarie azt mondta h tegnap beszeltek v is penteken, o leirogatta kedden a lapra es penteken reggel nezeggete h mi tortent es eszebe jutott h Clarie mit mondott ezert elment hozza, Clarie kerdezte h kimondta el es o azt mondta h epp most te....

A temetkezesi vallalkozo elott a ferfi mondta h elkoltozott es ujeletet kezdett innen jott neki is az otlet h koltozzon el....

Na most mar csak a csaj arcaban nem vok annyira biztos h mi is tortent....
csaysee 2007 aug. 27. - 14:26:10
(54/560)
Nekem nagyon tetszett ez a film m nem egy atlagos triller, amit egyszer megnezel aztan kesz annyi nem is gondolsz tobbet ra, ez a film tobb annal ez sokkal jobb...

Spoiler

Lehet van abban valami amit maximusss mondott h csutortokon drogos volt es azert nem latta a lany arcan a sebeket, m a rendort is oan furan kabultan hallotta amit mondott, az is lehet h fuves cigit sziv es kulonben is nem tudjuk szerda este mi tortent....

Kedd este dobja be a litiumot a kagyloba, de akkor aztan elrohan a ruhakert es megtortenik a baleset a lannyal, szerdan felugrik es lerohan elmegy Jim utan, csutortokon a lanyok koltik fel h siessen m elkesnek ezert nem nezi meg a kagylot, kesobb jon a hir es azert nem latja meg, es matricat is ragasztott,bort vett, este a kanapen alszik el, es penteken is a kanapen ebred aztan elmegy gyorsan clariehez, este megreszegesik es nem latja megint a dobozkat, szombaton megtalalja....

Hoppa hosszu lett...
pogi 2007 aug. 18. - 23:18:22 Előzmény maximusss
(53/560)
ne haragudj, de nincs igazad... sztem...
SPOILER
szóval azért, mert a nõ nem csütörtökön ébred borral a párnája mellett. hanem szombaton, aznap, mikor megtalálja a gyógyszereket, aznap, mikor a temetés van. vagyis csütörtökön, amikor ugyebár már a kislány arcának sebesnek kéne lennie, nincs bedrogozva a nõ... ez egy egyszerû hiba, sztem elég nagy és elég zavaró, de valszeg tényleg azért csinálták így - ahogy vki írta is már itt -, hogy drámaibb legyen, mikor meglátja a hintában a kislányt, megh legyen oka ennek az egész õrültekházábavitettek-dolognak.
egyébként sztem érdekes film, én élveztem, de azért nem profi. csak szórakoztató, és azért az is elég néha.
leahla 2007 aug. 17. - 22:47:47 Előzmény maximusss
(52/560)
Hû! Mikor láttam a bemutatót és elolvastam mirõl szól azt hittem vmi hasonló idõbeli ugrálás lesz mint a Ház a tónálban volt (ami tetszett). De most ezt olvasva változott a véleményem errõl, sõt most még inkább meg akarom nézni. :)
kessy6 2007 júl. 30. - 23:37:29 Előzmény maximusss
(51/560)
Vegre valaki!!!!!!!!!
Koszonom,koszonom,koszonom!
6/10
maximusss 2007 júl. 30. - 12:20:57 6/10
(50/560)
Hopp ez kicsit hosszú lett.
SPOILER ON
Sõt maga a megérzés cím sem annyira rossz, mint páran azt írták. Ugyanis valóban van megérzés, kettõ is: Lindáé: a megcsalás (elõször megérzi, csak késõbb tudja, hogy valóban mi történt) és a férj megérzése (megérzi, hogy szerdán meg fog halni, ezért triplázza meg a biztosítását)

Szal nem azt mondom, hogy elájultam a filmtõl (imdb 7/10), csak azért írtam kisregényt, hogy néhány kételyt eloszlassak, ugyanis a negatív véleményekrõl lesül, hogy nem értették a lényeget, valmint az, hogy "hetediket" vártak és hetet kaptak :).
SPOILER OFF

Aki még nem látta az ne úgy nézze mint egy tipikus thrillert, mert nem is annak szánták. A filmnek bármennyire meglepõ: üzenete van, amit a vasárnap foglal magába.
6/10
maximusss 2007 júl. 30. - 12:19:18 6/10
(49/560)
SPOILER az egész
Nos. Amikor elõször megnéztem a filmet akkor nekem se jött be, mert sok hibát láttam benne, de némelyik olyan nagy hiba volt, hogy el kezdtem gondolkozni és arra jutottam, hogy azért ekkora hibákat azért egy forgkönyv író sem vét, ezek túl feltünõek voltak, ezért megnéztem mégegyszer figyelmesebben és jegyzeteltem is :). Meg különben is idõutazós/idõben ugrálós filmeket "nem lehet hibátlanra megcsinálni és ugyanakkor hibát sem lehet véteni bennük", csak nézõpont kérdése ebbe ne menjünk bele aki érti az érti aki nem az nem...

Nos a film alapvetõen két síkon mozog. Egy fizikai és egy "szellemi". A fizikai síkon a napok ilyen sorrendben jönnek: vasárnap, hétfõ, kedd stb. A másik sík ahogy megéli: csüt, hét, szom, kedd, pén, vas, szer. Remélem eddig érthetõ. Gyakorlatilag a két sík már az elsõ percben ketté válik ugyanis ha nem így lenne akkor amikor csütörtökön felébred már emlékeznie kéne arra, hogy a férje meghalt, a kislánya össze van szabdalva, valamint, hogy járt dr. Rothnál. Ezek fizikailag megtörténtek de nem emlékszik. Szal ez az alaptézis.

Az összeszabdalt arc: Nos mivel kedden történt a baleset akkor ugyebár már csütörtökön látnunk/látnia kéne a sebeket, viszont õ nem látja. Hogy miért nem? Itt ügyesen behúzzák a népet a csõbe /meg az egész filmen át ugyanis nem azt látjuk amit látnunk kéne, hanem amit Linda lát/, mert elvileg Lindának látnia kéne a sebet és meg kéne lepõdnie, mivel KEDD-et még nem élte át. De nem lepõdik meg, mert nem tûnik fel neki. Hogy miért?: Totál be van drogozva! Amikor csütörtökön felébred egy üveg bor van mellette, amit valszínüleg nem azért ivott meg /meg szedett rá pár lithiumot/, mert bulizott miután végignézte férje halálát, hanem mert totál ki volt bukva. Egy jelenetnél /mielõtt a zsarutól megtudná, hogy halott/ bele is néz a tükörbe és totál drogosra van sminkelve. Ezt kegyetlenül kihangsújozták!!! Elõször miért is nem esett le? Na mind1. Ezért tûnik fel neki elõször csupán szombaton. (szerdán nem látjuk a kiscsajt, csak a hugát) Szóval ez nem hiba, csak egy kis kavarás... Sztem inkébb hiba az, hogy a kiscsaj nem halt bele abba, hogy átesett az üvegajtón, na mind1...
Nem akarok 1000 soros mondókát írni, még egy csomó ilyen "hiba" nem hiba a filmben. Egyre nem ad a film logikus magyarázatot: hogy miért csak szombaton találja meg a Lithiumos dobozt. Bár erre meg lehet gyártani magyarázatot...

Egyébként meg egyáltalán nem az idõben ugrálás a film lényege. Ezt nem úgy kell nézni, mint egy tipikus thrillert. Hogy valóban mi a film lényege? Azt a VASÁRNAP árulja el.

SB meg valóban alakított már ennél nagyobbat is, és bár valóban ezzel azalakítással nem váltja meg a világot azért annyira nem rossz, mint ahogy itt páran ezt leírták. A mellékszereplõk viszont óriásiak. A férje az anyja a barátnõje és a nagyobbik lány szerintem nagyon nagyot alakítanak. Sõt a sztoribõl ugye az õ karakterük árulja el a legtöbb. Az ahogy Lindára néznek...

Sõt maga a megé
Anettocska 2007 júl. 24. - 13:23:05
(48/560)
Szerintem akármit is mondtok, nagyon jó volt a film. Igenis kellett az elejére ez a döcögõsebb rész, mert így jobban bele tudta magát élni az ember. És nem tudom miért mondjátok, hogy rossz a vége. Ha happy end lett volna, akkor meg az a baj. Mindig az kell, ami nincs. A színészek teljesen jól játszottak, lehet, hogy vannak benne bakik, dehát trillerrõl van szó, nem egy krimirõl. Kit érdekel, ha pár dolog nem stimmel. Izgalmas volt nagyon, nem kell mindig midnenbe belekötni, és mindent leszólni. Mi sem hiszem, hogy jobban játszottunk volna!! :)) A vége pedig k...va jó volt, én telesen ledöbbenve jöttem ki a moziból.
Lilkate 2007 júl. 22. - 23:42:54
(47/560)
Szerintem nem rossz a film, bár a barátom velem ellentétben ugy jött ki a mozibol, h ekkora hülyeséget rég látott. Egyszer nézhetõs, többször teljesen felesleges.

Spoiler: A kislány arcával a macera csak baki lehet. Bár ha ez nem lenne tényleg sok fontos jelenetet ki kellett volna hagyni. Szerintem is kicsit felületesen csinálták meg, sok momentumot kellett volna még részletezni, fél orával hosszabb lehetett volna a film. A vége szerintem tökéletesen gagyira sikerült:) Ez a telefon leejtõs, és ezért kamiont nem észrevevõs rész abszolut eröltetett. Meg az is h 5x probálja ujrainditani a kocsit, ahelyett h kiszállna. Unalmas klisé.
Ennyi.
10/10
Marcellus 2007 júl. 09. - 21:54:45 10/10
(46/560)
Ja, és nincs mit fikázni szerintem a "Megérzés" címen (eredetileg "Premonition", jelentése "Elõérzet"). Gondolom, azért nem "Elõérzet" lett a magyar változat címe, mert néhány éve volt egy azonos címmel játszott thriller - aminek eredetije szintén "Premonition" volt. Linda igenis megérzi, azaz pontosabban tudja, mi fog történni bizonyos napokon, néha azonban épp ellenkezõleg: nem tud valamit, amit a többiek már igen.
10/10
Marcellus 2007 júl. 09. - 21:51:04 10/10
(45/560)
Najó, szerintem ez a film korántsem annyira bonyolult, hogy veszekedni - vagy valami ahhoz hasonlót csinálni - kelljen miatta.
Valójában tényleg csak arról van szó, hogy Linda a hét napjait más sorrendben éli meg, mint a többi ember. (Valóban ne felejtsük el, hogy náluk a vasárnappal kezdõdik a hét.) Szóval semmi mágiáról vagy ilyesmirõl nincs szó (SPOILER: ezért is olyan a vége, amilyen - ha nem úgy alakulnak az események, ahogy alakulnak, akkor másnap miért kopogtatna a seriff a halálhírrel?), mindössze a napok keveredésérõl van szó, amely a film végén már teljesen átlátható. Így aztán be kell vallanunk, hogy az elején a kislány ép arca valóban csak baki lehet, de ez nekem egyáltalán nem rontotta el a filmet, és nagyon tetszett. Mellesleg, még ha a filmkészítõk észrevették is a hibát, ha újraforgatják az elsõ napot, mi lett volna olyan drámai abban, amikor Linda meglátja a sebes arcát a kislánynak a hintában? Így lehetséges, hogy értelmét vesztette volna az is, hogy miért hurcolták el a szanatóriumba. Mert amikor a kislányok azt mondták, hogy nincsenek semmiféle hegek Bridgitte arcán, Linda azt hitte, hogy csak õ látta (holott õ mondta korábban - azaz az õ szemszögébõl késõbb -, hogy tegyenek úgy, mintha mi sem történt volna az üvegajtóval), aztán, amikor az anyja megkérdezte, mi történt, nem tudta megmondani, mert még nem élte át, és a többiek gyanakodtak, hogy megõrült, és bántotta a saját lányát! Tehát ezért nem lehetett sztem az elején sebes Bridgitte arca.
Fú, de sokat írtam.
Katakov 2007 júl. 06. - 14:56:04 Előzmény kessy6
(44/560)
kessy6 nem szeretnélek megbántani, de filmkritikákat szoktam írni, szóval nincs semmi gond a felfogóképességemmel, és nem szükséges még egyszer megnéznem a filmet. Inkább téged nem értelek: "következõ héten"???? Hisz 1 hét eseményei történnek összekeverve, milyen következõ hétrõl beszélsz? És továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy ez egyáltalán nem megérzés, egy ideig nem érti a fõhõsnõ hogy mi történik vele, de rövid idõ alatt rájön, hogy összekeverve jönnek a napok, szóval õ nem "megérzett" dolgokat (pl. megérzem hogy valami baj fog történni...) hanem egyszerûen felváltva ébred fela hét napjain.
kessy6 2007 jún. 30. - 14:40:03
(43/560)
A Megerzes,hogy bar osszekevert sorrendben,de megerzi,hogy mi fog tortenni a kovetkezo heten......nezd meg meg egyszer,ha nem erted.......
Bov 2007 jún. 27. - 20:18:10
(42/560)
nekem nem annyira jött be.. egyszernézhetõs, lehet sejteni, h mi lesz.. (spoiler... ) pl amikor a végén a pasinak lefullad a kocsi, és nem veszi észre, hogy jön vmi... + ilyenek..
Sandra nem rossz.. deh valahogy nem fogott meg a film :(
Katakov 2007 jún. 26. - 14:52:31 Előzmény Denken
(41/560)
Már hogy ne kéne logikus magyarázatot keresni! Hisz nem keresel logikát mondjuk ha egy kalandfilmben lézerkarddal harcolnak, vagy az egyik szereplõ egy polipfejû ember, de egy thrillernél igenis valami logikát keresel. Természetesen meghatározott keretek között (mint ahogy már írtam a Deja Vu szerintem sokkal jobban volt megcsinálva, és valahogy jobban be tudta fogadni a nézõ agya). De ez az idõben ugrálás.......ennek se füle se farka. Mi ebben a megérzés? Egyszerûen a hét napjain felváltva ébred fel!