8/10
suxel 2012 dec. 31. - 08:41:11 8/10
(1562/1702)
off

Tervezem en is, hogy belenezek az annaba, ugyanis nem sok nemet sorozatot lattam, de semmi problemam veluk. A lisa csak egy van-t nagyon szerettem, csaladi kategoriaban a charlie - majom a csaladban is szivesen megneztem, vagy akciosorozatok kozul a cobra 11et szeretem nagyon, bar csak akkor nezem ha ugy jon ki a lepes. Lattam ezt a ferfi a legjobb orvossagot a forumon, meghogy te is nezted, de a korhazas sorozatok elol gyorsan kereket oldok, nekem azok nem kellenek, sajnos nyomaszto erzeseket keltenek bennem.
Nem tudom mennyit vesznek meg annabol, mert 4 evada van tobb mint 900 resszel, de nekifutok. Volt korabban az m1en egy olyan, hogy sofie - a nem kivant jegyesseg annak akarok, majd egyszer utananezni, meg majd, hogy nincs e valahol a neten fenn a titokzatos nasztya orosz sorozat. Ezek erdekelnenek is, szivesen nyitok mas kulturak fele is, vagy a franciakat is szeretem (szerelmek saint tropezben, dolmen), kivetel a torokoket, na meg a gorog sori sem volt az en esetem. Sok esetben nagyon jo sorozatok, csak hozzam nem passzolnak.

Bocsika az offert a topiklakoktol!
7/10
offtopic
napraforgó 2012 dec. 31. - 04:03:00 7/10
(1561/1702)
Ricky Montanát nem ismerem, de Chema tényleg szórakoztató negatív figura volt. Bár Rozi nálam überel mindenkit...

Én most a jan. 2-tõl a TV2-n kezdõdõ Szerelmes Anna címû német rövidfilmsorozatot fogom nézni. Csak 25 perc egy rész. Szeretem a német és az olasz családsorozatokat is, valahogy közelebb állnak a mi mentalitásunkhoz, mint a latin-amerikaiak.
A latin-amerikai sorozatokkal az a bajom, hogy úgy gyártják, mint egy kapagyár a kapanyelet. Futószalagon, szinte értelem nélkül.
Szóval nem azért készül egy film, hogy értékes gondolatokat közöljön, osszon meg széles tömegekkel.
Szerintem a romantikus filmeket is lehet úgy csinálni, hogy ne legyenek unalmasak, fárasztóak, vagy épp idegesítõek.
Most viszont úgy gyártják ezeket, futószalagon... megélhetési filmezés... mûvészet kiiktatva....
8/10
suxel 2012 dec. 30. - 14:51:16 8/10
(1560/1702)
nem bantom en meg. :) :) meg is jegyeztem, hogy gran actriz nagy szineszno. Nem is lenne jo kihagyni a dvd valtozatbol, mert akkor nem erne ennyit a tortenet. Az ilyen negativ karaktereket szeretem, csak neha ugy erzem ujat mar nem tud nyujtani (kevesebb resznél nem ereznem ezt)
Volt meg 2 ilyen gonosz, akin hasonlo jol szorakoztam, de ok sokkalta gonoszabbak voltak: ricky montana es jose maria san roman (a bosszu álarca és második esély)
Norcy_ 2012 dec. 30. - 14:24:38
(1559/1702)
Sok helyen olvastam, hogy Jorge Salinas betegsége miatt kicsit átírták a dolgokat, lehet, hogy AP és Rogelio kapcsolata is másképp bontakozott volna ki. De az biztos, hogy Paula mindenhogyan Rogeliót választotta volna, mivel a nézõknek ez a páros tetszett jobban.
7/10
napraforgó 2012 dec. 30. - 13:58:39 7/10
(1558/1702)
Rozit ne bántsuk, õ annyira zseniálisan adja a haszonlesõ, kapzsi, képmutató nagynénit. Én ilyen szórakoztató figurát talán még nem is láttam telenovellában.
8/10
suxel 2012 dec. 30. - 13:40:40 8/10 Előzmény Norcy_
(1557/1702)
kivancsi lennek en is, hogy itt rosaurabol mit hagytak meg benne, mert lehet nekem kicsit egysiku 160 reszen keresztul, (viszont ne felejtsuk el gran actriz), de egy 3-4 lemezes valtozatban kellemes jelenseg meg ha nem ís pozitiv karakter.

Off: a teresaban en szerettem ezt a kihagyott szalat, szerintem fontos eleme volt. Amúgy ott maga a sorozat vege volt olyan dvd-szeru.
7/10
napraforgó 2012 dec. 30. - 13:36:49 7/10 Előzmény Norcy_
(1556/1702)
Itt Rosaura a legjobb mellékszereplõ, bár neki is voltak olyan jelenetei, amik csak azért voltak, hogy "na, ma is lássuk".
És a többi mellékszereplõ is. Consuelo bejön jelenteni, hogy megérkezett X, vagy Y. Vagy hoz egy kávét.
Aztán Ulises mennyit nyavajgott, hogy õt megcsalták. Nagy kaland, ezért nem kellett volna kb 20 részen át rinyálni. És mi volt ez a végén? megbocsátott, aztán meg mégse...nézõi kívánság, vagy mi? Nehogymár arra biztassuk az egyszerû asszonyokat, hogy a férjet bûntetlenül meg lehet csalni?
Esteban, meg Chio...hirtelen mindenki leköltözött Tuxtlából San Gabrielbe.... Csak Elena, Rozi barátnõje maradt Tuxtlában, az összes szereplõ jött....

Úgy alapvetõen nem volt rossz ez a sorozat, de azért lehetett volna tartani valami feszesebb tempót, meg egy határozottabb cselekményvezetést. Ez a sok csapongás erre, arra... Belefogtak sok dologba, és félbehagyták. Mi van a Boca del Cielói halászokkal? Meg a szállodával? És miért vett ott földet Rogelio? Meg a tavaknál? Valami célt lehetett volna adni ezeknek a cselekvéseknek, vagy ha nem, úgy ahogy van, ki kellett volna hagyni.
Aztán Rogelio anyagi nehéázségei... azok után, hogy csak egy milliót ajánlott Ana Pauálának a házasságért... Meg a nénjének egy házat vett, na azzal is mi lett? Meg a sok ékszer... Most meg gond néhány marha húsa, meg teje.... Jajj, mindjárt tönkremegyek... Adjuk már el Ulisses boltját, hogy kihúzzon a csávából... de aztán ezt is elfelejtették.

Szóval ezt valaki összerendezhette volna...
Lehet persze, hogy mire DVD-n kiadják, ezeket a túlkapásokat lenyesegetik.
Kár, hogy nem azt a variációt vesszük meg vetítésre.
Norcy_ 2012 dec. 30. - 12:55:41
(1555/1702)
Off:
A Teresánál állítólag a teljes Ruben-Esperanza-Genoveva szálat kivágták, még a bünözõ Fitot is, aki megzsarolta a fõhõsnõt. Kár, mert birom azt a rész, mikor Teresa megy be a börtönbe Rubent meglátogatni.
A végzet hatalmából a töltelék nyálas részeket simán kihagynám, az ilyen rövid sorozatoknál is nagyon megvágják vajon? A szórakoztató negatív szereplõk csak maradjanak bent (Lucrecia például). :))
8/10
suxel 2012 dec. 30. - 12:52:39 8/10
(1554/1702)
korabban irtal egy jo jellemzot, hogy a harmadaig nagyon jo volt, a talan feleig nezheto, majd a maradekot mar nem hagyjuk abba. Nem emlekszem pontosan a szovegre, de egyetertettem veled. Egyaltalan nem bantam meg, hogy belekezdtem, jo volt ez a maga modjan. Ezek a mellekszereplok tenyleg semilyenek voltak, mint sok helyen, estebanek nagyon uncsik voltak, kicsit eletet lehetett volna lehelni belejuk, nem nagy kaland olyan karaktereket megformalni. De miguelt szerettem. Es ana paula meg ha a hulyesegig is jo volt, nem sirt minden reszben. Ezt a fohosno karaktert azert kedveltem a 2 pofonjat, amit adott cintinek, na az rendesen megmaradt az emlekezetemben
8/10
suxel 2012 dec. 30. - 12:39:29 8/10
(1553/1702)
na a dvd valtozatot megneznem, mert vannak, amit jol sikerul megvagni. Bar hianyerzet maradhat, mert nem ert mindig meg mindent az ember. En az Amor realt lattam dvd-ben az nagyon jó volt es a mi pecado volt a masik, elvezheto volt az is, csak ott egy fobb negativ szereplonek nem engedtek teret, meg nem ismerhettuk meg a karakteret. Ez a hatranya. A mellekszereploket rendre eltuntetik, s sajnos neha fontosabbakat is, foleg ha 3 lemezes és nem 4.
Amúgy meg már régen véget ért az usa-ban igy ideje volt kiadni.
7/10
napraforgó 2012 dec. 30. - 12:13:05 7/10
(1552/1702)
Nálam így a vége felé inkább Gustavo felé billen a mérleg. Õ végig tisztességes volt. Néha kicsit hülye, meg hirtelenharagú, verekedõs, de nem csinált olyan disznóságokat, mint Rogelio.
Rogeliot meg inkább sajnálom a végére, nem elég, hogy lebénult (apropó, miért hagyták félbe, hogy érzi a talpán a szurkálást???), a húga is megkattant, gonosz lett, és õ maga sem a becsület mintaképe, még ha a végére esetleg mindent meg is bán. Mert azért ha a sors úgy hozza, õ képes bármikor, bárki ellen nemtelen eszközökhöz nyúlni, a szeretteit is beleértve....
Vanesa meg Bruno - na nekik el kellene nyerni a büntetésüket. Még egy ilyen irritáló nõt, mint ez a Vanesa, még nem láttam....
Ana Paula meg olyan jó, hogy az már fáj. A hülyeségig nem kell jónak lenni...
A végére Maria is idegesítõ lett azzal a sok nyavalygással, bánkódással, önfeláldozással. Idejében kellett volna elhelyeznie egy-két makarenkói pofont a lánya arcán, nem önfeláldozni magát néhány kedves szó hallatán.

Macariát, meg Ulisest én is el tudtam volna felejteni, de így akár Consuelot, vagy Maripazt is. Õk olyan töltelékszereplõk, csak dísznek voltak.

Igen, úgy alapjában az a baj, hogy az alkotók "felvizeznek" egy-egy sikeres történetet, amitõl az az élvezhetõség határára jut....
9/10
Caramell 2012 dec. 30. - 11:48:56 9/10
(1551/1702)
Nekem tetszett ez a sorozat bár nekem jobb lett volna ha Paula csak tényleg a legvégén döbbent volna rá hogy szereti Rogot.
pl: Paula végig Gust szerette volna vagy úgy hinné õt akarja ,harcol érte stb.Rog lassan elengedte volna a nõt beletörõdik,késõbb AP mikor már a templomban állt volna Gussal akkor döbben rá hogy Rogot szereti aztán nem megy hozzá Gushoz stb .De ez csak az én fantáziám,én megvariáltam volna,a Paula terheses, elvetélõs dolgot nem tettem volna bele,azzal elhúzták a sorit meg hogy AP egy fél évig nem tudott dönteni.
Egyébként jó volt..az elejét újra nézem az nagyon tetszett.
Norcy_ 2012 dec. 30. - 11:09:30
(1550/1702)
Már megjelent DVD-n is a La que no podía amar, kiváncsi lennék, hogy mennyire vágták meg ezt a sorozatot. Én fõként a Macaria-Ulises részeket hagynám ki belõle.
8/10
suxel 2012 dec. 30. - 10:32:22 8/10
(1549/1702)
folyobaeses:2. resz vege 3. resz eleje.
Nekem az elozo novella sokkal jobban tetszett (minden elfogultság nélkül, hogy ki a fohos, mert nem az alapjan ertekelek meg veletlenul se), de ez sem volt egy rossz darab. Viszont nem kottyant meg ha zsinorban maradtak ki napok is. Mint mindig elmondom, nem kellett volna 160akarhány resz, hisz a kilencvenes évekbeli verzió is csak 97 részes volt. Ugyanigy vagyok egy masik sorozattal (Bünös vágyak, a 93 reszt felvizeltek 162-re). Nalam ezek a szo szerint húzások nagy bûnök, akkor is ha új szál is keveredik a történetbe, be lehetne azokat eszközölni az eredeti résztartam alatt is. Ismetleskent egyikbe sem kezdem, akármennyire tetszen egy sorozat 2x sosem futok neki, ujat keresek helyettuk. A kulonbseg az, hogy az egyik intenzíven el emlékeimben, s nehanapjan egy adott jelenetet online elokapok, mig a masiknal nem.
Itt most Efrain megolese ota unatkoztam (a pentekit meg csak olvastam reszletesen toled), - van meg egy novella, amit követek (szalamandra) ott is 7 reszen keresztul szaladgaltak a bortonbe, mint itt Mariahoz de mozgalmasabb esemenyek sorozata kapcsolodott hozza (tegyuk hozza, hogy az meg csak most lepett a 60n at mig ez már a 140t tapossa), de ha a 180 reszes A szerelem nevebent nezem ott szerintem sikeresen vettek a hosszabbitasokat es ott tok jo lett a masodik fele (nemreg beleneztem megint es Vic Ruffo bömbölese nagyon sok volt masodikra, ez negativum, de mint tudjuk o a könnyek koronazatlan kiralynoje)
7/10
napraforgó 2012 dec. 30. - 04:40:56 7/10
(1548/1702)
Nekem is van egy-két luk a történetben, pl. nem tudom, hogy Ana Paula hogyan ismerkedett meg Gustavoval (folyóbaesés), mert azt épp nem láttam. Talán pótolom.
Ez a sorozat - mindennek ellenére - jobb volt a végzet hatalmánál, ahol Sandra E. végigrinyálta a történetet, D. Zepata meg túl "metroszexuális" volt a szerepéhez képest (szegény sorú srác, aki felemelkedik)
Én is szeretem, ha egy férfi jólápolt, de ez majdnem kimerül abban, hogy tiszta, a haja, meg a körme, na és a ruhája, cipõje is. Nem kell, hogy a bõre, meg a haja mindenféle kencétõl csillogjon.
Szegény Sandra E.-t meg csak ilyen rinyálós szerepben láttam, Marina, végzet hatalma, hát nem kérek belõle.
v_zsuzsi 2012 dec. 29. - 17:58:47
(1547/1702)
Szerintem vicces volt, ahogy Bruno pakolgatta az iratokat, közben megérkeztek a vizsgálat miatt. A szingapúri fickó pedig azt hitte költöznek. :D :D Azt hittem, hogy Bruno van olyan dörzsölt, hogy máshol tartja a papírokat, gondosan elrejtve. Vanessa elõzõ irodája azért jobban tetszett (mielõtt a birtokra költözött volna).

Ismétlés: én lehet, hogy elkezdem egy kicsit nézni nosztalgiából, az eleje nagyon tetszett, illetve vannak olyan részek, amiket nem láttam, így majd azokat pótolom. A végzet hatalma is lesz, azt meg valahol a közepénél meguntam, pedig jól indult...
violet82 2012 dec. 29. - 17:45:33 Előzmény napraforgó
(1546/1702)
Köszi, hogy szóltál! :)
7/10
napraforgó 2012 dec. 29. - 11:35:28 7/10
(1545/1702)
Hétfõtöl a szívek 19.00-kor kövülnek meg!
8/10
suxel 2012 dec. 29. - 02:33:56 8/10
(1544/1702)
Új telenovella nem érkezik a helyere, hanem a varatlan utazas lesz helyette.
Viszont aki meg szeretne nezni megint annak szerencseje van, mert jan 20tol 17:05 kor megismetlik. Ennyire elvetemült meg nem vagyok, hogy megint nekiessek.
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 20:25:53 7/10
(1543/1702)
III.
Cynthia az ágyban fekszik és félrebeszél - jajj, Gustavo, ne hagyj el! maria borogatja a fejét. Hol vagyok? kérdi Cint. De miért bilincseltek az ágyhoz? Gustavo tájékoztatja, hogy õrizetbe vették. Cinti tombolni kezd, elzavarja Mariát.

Bruno pakol, nem akar Cynthia helyett/mellett bûnhõdni. Emberek jönnek, vizsgálat folyik ellene, nem nyúlhat semmihez!
Hiányzik pár hónap könyvelése! Válogatják az iratokat.

Rog örömmel látja, hogy Maria kiszabadult. Maria sírdogál a lánya miatt. Aggódik a kisunokája miatt. Gus azt mondja, hogy mindent elkövet, hogy a gyerek vele maradhasson.

Paula megint imádkozik a gyerekéért. Rogelio nagy csokor vörös rózsát hoz neki. reméli, hogy elfelejti a bajokat.
Vanesa bosszúsan látja, hogy a rendõrök felforgatták az irodájukat. Bruno bosszúsan pakolgat. Mindjárt itt lesz szenyor Vong! És a kínai meg is érkezik. A rendetlenséget látva megkérdi: költöznek?

Paula elkéri Rog mobilját és felhívja Danyt. Megtudja, hogy Miguel megérkezett Tuxtlába.

Mercedes bocsánatot kér Paulától, mert valaha Tuxtlában csúnyán viselkedett vele. Paula azt mondja, hogy a körülmények alakultak így, Merci nem tehet róla. De Merci bevallja, hogy õ választotta el annak idején Gustavotól, mert elhallgatta, hogy a fivére ott van a kórházban, amikor Paula kereste.