8/10
suxel 2013 jan. 17. - 18:40:55 8/10
(1682/1702)
Igen, Jose Ront szánták a fõhõsnek, de aztán változott a felállás. Szerintem is jobban tették. Gondolom ha ezt tudják az elején, akkor nem lesz ilyen Rogelio karaktere.
Illiona 2013 jan. 17. - 18:31:14
(1681/1702)
Én csak néhány részt néztem meg a soriból, de az epzódleírásaitokat mindig elolvastam. Szerintem többet ki tudtatok hozni egy egy részbõl, mint ami benne volt. Köszönet és elismerés az aktivistáknak!!!!
9/10
Caramell 2013 jan. 17. - 17:33:50 9/10
(1680/1702)
Ezzel egyetértek ,Ulisesék nyûglõdése nem kellett volna és Paula is vagy 50 részig kilódott Gustavo miatt majd pedig azon kit válasszon kit szeret ,szerintem ezt túl húzták és felesleges volt.Ezeket kivehették volna.

Maripaz halála szerintem Salinas betegsége miatt következett be ,hogy ne üljön annyira a sztori.
Rognak pedig elég lett volna annyi bûn hogy eleve rossz volt a természete, rabságban tartotta Paulát a Vanesás megcsalásos dolog sem kellett volna ,mégis csak Paula rokona,ezeket eltúlozták ha ahogy írtad eleve Rogot szánták AP nek.
Bár anno mintha még a sorozat elején itt a fórumon lett volna szó arról hogy eredetileg Jose Ron Gusti lett volna a fõhõs,de nem jött be a nézõknek akik Rogeliot szerették volna AP mellett látni.
De akárhogy is túl sok bûnt aggattak rá, kicsit elragadtatták magukat az illetékesek.
Az ilyen hosszabb sorozatoknak úgy veszem észre a végüket összecsapják mindent elintéznek 2 rész alatt ami nekem sem tetszik ha eddig húzták akkor fejezzék be rendesen.
De azért láttam már sokkal rosszabb sorit ez azokhoz képest nagyon is jó volt...:)
7/10
napraforgó 2013 jan. 17. - 04:47:28 7/10
(1679/1702)
Nekem is hasonló a véleményem. A sorozat eleje nagyon jó, érdekes a történet, jók a karakterek, kiválóak a szereplõk. Aztán a sorozat közepe szétfolyik, ezer rész elmegy Macaria és Ulises nyûglõdésére, stb. A dolog nem haladt. Aztán a végét - szokás szerint - összecsapták, igyekeztek elvarrni minden szálat. Csak kicsit nevetséges, hogy 1-2 rész alatt megoldódik minden, amin 50-60 részen át nyûglõdtek eredmény nélkül. És ez a kötelezõ esküvõ - ásó, kapa, nagyharang - a végén! Valahogy nem logikus a kb. 10 résszel korábbi történések tükrében.

Meg aztán, ha elõre kitalálták, hogy hepiend lesz a végén, pláne Rogelioval, akkor nem kellett volna õt olyan romlottnak ábrázolni. Mert kicsit furcsa, hogy a velejéig romlott Rogelio és Vanesa megjavul a végére, de pl. Rosaura nem. És még csak meg se magyarázzák, hogy egyik-másik szereplõnek miért bocsátott meg az alkotógárda, a másik meg miért végezte olyan szomorúan.

Mindent összevetve nem volt ez rossz sorozat, de azért én a saját verziómban finomítottam volna a sztorin pár helyen.
9/10
Caramell 2013 jan. 16. - 23:04:10 9/10
(1678/1702)
Hiányozni fog a sorozat jó volt bár én jobban megbüntettem volna Brunót.
Örülök hogy Rosaura végül megbánta tettét,és megbûnhõdött.
Gustavot sajnáltam nem kellett volna így véget vetni az életének elég lett volna ha elutazik stb.
Vagy találhatott volna valaki mást magának de ez van:(
Ana Paula nem igazán gyászolta ,annak ellenére az elején mit össze nyávogott miatta.
Bár én Miguelt sem öltem volna meg Dani is egyedül maradt.
Az elejétõl éreztem mi lesz a vége,így is lett de nagyon tetszett talán egyszer még belenézek fõleg az eleje tetszett.A színészek is nagyon jók voltak ,nem igazán tudnék belekötni.
Hogy mit nézek helyette sajnos még nem tudom...
Üdv mindenkinek..:D
Norcy_ 2013 jan. 16. - 17:50:31
(1677/1702)
Gustavo életének legrosszabb döntése volt feleségül venni Cynthiát, ezzel nem segített AP-nak, aki egyedül is meg tudta védeni magát. Cinti viszont teljesen a megszállottjává vált Gusnak (az örökség mellett), képes volt még teherbe is esni, valószínûleg soha nem akart volna gyereket senkitõl, munkás Efraintól meg pláne nem.
Ha tudná, hogy Gust megölte Bruno, nyilván nagyon örülne (ha nem lehet vele, ne legyen mással se). Nem is csoda, hogy folyton magánzárkába zárják (Rosaura elmondása szerint).
J-Pyfrom 2013 jan. 16. - 17:12:17
(1676/1702)
Ha valaki szomorú volt Gustavo halála miatt, az Esteban. Az esküvõn elég sötét, nekem kissé dühösnek tûnõ arccal álldogált.
A haldoklásakor én is sajnáltam, hogy elment, de már hónapok óta nagyon untam, hogy folyton Ana Paula s*ggében volt, közben meg Cintivel édelgett hosszabb ideig. Így volt jó a befejezés. Máris hiányzik a sorozat. :D
andrealovasz 2013 jan. 16. - 14:26:13
(1675/1702)
Igen nekem is furcsa volt, hogy Gustavo meghalt és nem is volt róla szó, hogy volt-e temetés, még Mercedest sem láttuk gyászolni, az esküvõn mindenki boldog volt. Bár nem tudjuk, hogy Gustavo halála és az esküvõ között mennyi idõ telhetett el, de ahogy mutatták, mintha csak 1-2 nap telt volna el.

Miguelt 1 hónapig gyászolták, azt hiszem ki volt írva, hogy "1 hónap múlva".

De egyébként észrevettem, hogy sajnos minden sorozat utolsó részét összecsapják, nem lesz olyan élvezhetõ, marad egy csomó kérdés bennem. Mindent belesûrítenek, minden titok kiderül, valaki biztos meghal, az esküvõ a fix pont általában egy sorozat végén. Amin 100 részen keresztül rágódnak, az most hirtelen megoldódik.

Érdekes, hogy Paula a sorozat nagy része alatt végig azon gondolkodott, hogy kit válasszon, az utolsó részben meg hirtelen közli Gustavoval a döntését. De elõtte egyáltalán nem úgy tûnt, mint aki határozottan tudja mit akar, az utolsó elõtti részben is még Daniela nyaggatta, hogy döntsön.

Vanessának szerintem is kijárt volna a börtön, lehet, hogy õ nem volt benne senkinek a megölésében, de Rogeliótól vettek el szerzõdéseket, a La Negra birtok tulajdonosa volt amikor elzárták a vizet Rogelio elõl, stb.

Bár én is úgy látom, hogy a forgatókönyvíró szerint ezek a csínyek Vanessa részérõl nem büntetendõk.

Ez a jó testvéri összeölelkezés a végére nekem sem tetszett, nem tûnt õszintének és igaznak. Szerintem is elég lett volna annyi, hogy odaadja a fele örökséget, aztán elmegy. De nekem még az is sok volt, hogy ott volt az esküvõn.

Tetszett, hogy Rosaura a végére megbánt mindent, milyen más lett, nyugodt, békés, visszahúzódó.

Cintinek épp elég büntetés a végére, hogy megégett a fél arca, nyaka, válla és a karjai és emellett még börtönben is van.

Brúnó is végre a helyére került.

Gustavot sajnáltam, nem kellett volna így végzõdnie, elmehetett volna messzire a kislánnyal. De így legalább Paula és Rogelio vették magukhoz a kislányt. Margarito úgyis akart mindig egy kistestvért, és Paula is mindig azt mondta, hogy majd örökbe fogadnak még egy gyereket.

Az aranyos volt, hogy a sorozat végére Mercedes és Chio is babát vártak.

Macaria és Ulisses engem sem nagyon érdekeltek. Maripaz halálát sajnáltam, de csak sorozat tölteléknek éreztem.

Összességében tetszett, persze volt benne pár nyelvi botlás amit nem értettem, most pont eszembe jutott egy: az egyik részben Rogelio az író asztalánál ül és mondja Ugonak, hogy hívja oda Paulát és az elsõ ajtónál találkoznak. De aztán a következõ jelenetnél megint az asztalnál ül, jön Paula és mondja neki Rogelio, hogy jön Vanessa és szeretné ha mindketten jelen lennének a megbeszélésen. Szóval a lényeg, hogy Rogelio nem is ment az elsõ ajtóhoz, akkor minek kellett ilyet mondania.

És még sorolhatnám, volt még pár dolog amit szerintem tök fölöslegesen írtak bele a szövegkönyvbe.

Én még biztos megfogom nézni párszor.

Jelenleg nem tudom mit fogok nézni a megkövültek helyett. Még nem tetszett meg egyik sem ami most a tévében megy, lehet a neten fogok keresgélni.
andrealovasz 2013 jan. 16. - 13:54:33
(1674/1702)
Köszi, hogy szóltál, mikor utoljára néztem még nem voltak pontos infók ezzel kapcsolatban.
juan-ZSU 2013 jan. 16. - 12:54:24
(1673/1702)
Én még nem láttam a végét.Jól indult de utána már csak néha néztem.A legvégét azért se tudtam nézni mert elpakolta a story5.
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 10:22:07 8/10
(1672/1702)
Ha gondolkodsz rajta, akkor ne gondolkozz sokáig, mert vasárnap este a határidõ. Le vannak írva a szempontok az oldalon a legfrissebb bejegyzésben.
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 08:59:07 8/10
(1671/1702)
Összességében egy jó sorozat volt, nem úgy kellett felállnom, hogy mekkora egy marhaság volt. Aki szereti a telenovellákat, azoknak javaslom, hogy egyszer nézze meg.
Vagy 10 hónapja lehetett a finálé Mexikóban, akkor is tetszett. Egy jó lezárásnak lehettünk tanúi, csak mint mondtam nekem kicsit sok volt ez a Paula és Vanessa egymás nyakába borul rész. Megoldhatták volna, hogy nem pereskedik odaadja a papírokat, földeket ami jár, mert megértette így van rendjén, de a testvérség nem igazán van az ínyére, bárhogy is próbálna úgy tenni. Megértett mindent, így nem gördít több akadályt eléjük, s továbbáll. Vagy épp ahogy Napraforgó írja, Rosaura módra neki is elfért volna egy kis rács.
Arra kíváncsi lettem volna Rosaura hány évet is kapott ténylegesen. Bruno a végleges helyére került, és a védelemért fizethet a testével. :D :D Cinti csoda, hogy nem bolondult meg már magától a látványtól, ahogy kinéz. Legalább Maria a végén beolvasott neki. Az jó volt. Gustavonak el kellett távoznia, oké, megértjük. Azért ha a boldog végrõl is szól az utolsó epizód egy kicsit megemlékezhettek volna Gustavoról. Mellékszereplõk õszintén szólva cseppet sem érdekelnek. Olyan kis színtelenek voltak, Macaria és Ulises hercehurcája meg nagyon erõltetett volt, és semmi értelme a válásnak, hiszen összeálltak megint a végén.
És ahogy mondtátok andrealovasz és napraforgó: a fekete öltözetet le lehetett volna cserélni, hogy ténylegesen új nap virradjon a birtok életében, ha már a rácsok is eltûntek. És még megszabadulhatott volna az ostortól is.
Színészek közül megdicsérném Ana Bertha Espint, Jorge Salinast és Susana Gonzalezt.

Hogy mit nézek ezek után? Hmmmm....Hmmmmm...most konkrétan újdonságba nem kezdek, van elég, ami félúton van még emellett. Azokat sem ártana befejeznem. De most maradok szerintem itt a Story5ön, ugyanis néztem eredetiben a Menekülés a szerelembe címû novellát az idén. A nyári epizódok június közepétõl egytõl egyig kimaradtak nálam, s csak az utolsó hétre érkeztem vissza. A nyári kimaradt epizódjaimnál járnak végre vetítésben, így szerintem nekiállok azoknak, bár voltak szöveges ismertetõim hétrõl hétre. Hálistennek a nyáltól csurgó, szerelemmel teli részeknek vége így nézhetõ stádiumba került magyarul is, ha meg túlcsordulást érzek max elkapcsolok.
sorozatkedvelõ 2013 jan. 16. - 08:26:43
(1670/1702)
Köszönöm mindenkinek,aki részletesen leírta a történéseket.
Remélem más fórumon majd találkozunk!Üdv.mindenkinek!
7/10
napraforgó 2013 jan. 16. - 06:52:17 7/10
(1669/1702)
"Aztán jön Margarito, fekete ingben, fekete nadrágban és fekete kalappal a fején, Rogeliónak öltözött õ is. – Egyébként nem értem, hogy miért hord Rogelio még mindig csak fekete ruhákat, azt hittem az csak azért volt, mert megkeseredett, de az esküvõjén már igazán felvehetett volna egy fehér inget. "
Egyetértek veled. Ahogy a rabságot jelképezõ rácsokat eltávolították, úgy Rogelio komor fekete öltözékét is lecserélhették volna talpig fehérre.
Egyébként is olyan hülyének találtam, hogy állandóan a fekete kalappal üldögélt az irodájában, még akkor is, ha egyáltalán nem ment ki sehová. Kicsit idétlen, nem? Én se ülök otthon a szobámban sapkában, vagy kalapban... Még ha mondjuk a kopaszságát akarta volna leplezni... de szerencsére nem volt kopasz, sûrû sötét haja volt.
Nyilván ez is valami jelkép akart lenni. Ahogy a király a koronáját, úgy hordta õ is a hatalmat jelképezõ kalapot a fején.
7/10
napraforgó 2013 jan. 16. - 06:45:11 7/10
(1668/1702)
Köszönjük a részletes tartalomismertetõt!
Szerencsére az utolsó részt mégis sikerült megnéznem. Úgy tûnik frankón eltaláltam, hogy a megjavult Vanesa önként és dalolva átadta a fele örökrészét Paulának. (én nem szoktam elõre kukucskálni, így nekem minden rész, így a vége is meglepetés...)
Mivel én az egész sorozat alatt kimerítõen (másokat kimerítõen...) végigkommenteltem, így az arról formált véleményem nem titok.

Ennek ellenére néhány fontosat azért most jeleznék:

Kicsit (nem is kicsit) furcsa, hogy Rogelio tettét, amit Miguel ellen elkövetett "tévedés"-nek, meg "hibá"-nak titulálják. Így lefokozni a "bûn"-t!!??!! Hát ez nekem magas. (A Btk. ismeri a "hamis vád" fogalmát, pár év szabadságvesztés kijár érte. Gondolom a mexikói törvények is ismernek hasonló bûncselekményi alakzatot, de itt föl se merült, hogy talán ezt is meg kellene torolni)

Aztán Vanesa egész viselkedését, ami végig jellemezte a sorozatot hirtelen keresztülhúzzák és kinevezik jó testvérré??? Az õ bûncselekedeteit elintézik azzal, hogy már mindent megbánt és megváltozott...
Hát nem ugyanez van Rosaurával? Szerintem õ is megbánt mindent, komoly lelkifurdalásai voltak és mindent bevallott, a végén próbált tevékenyen segíteni (na jó, volt egy kis ékszerlopás, hiába no, a szarka természetén nem tudott változtatni...)
Ahogy Rosaura, úgy Vanesa is vastagon bûntárs volt Bruno és Cynthia mellett, szerintem egy cella neki is kijárt volna.

A fõszereplõk közül egyedül Gustavo volt, aki nem követett el semmi disznóságot, és õt mégis kiiktatták a végén.

Aztán az is érdekes, hogy a sorozat során megölt szereplõket a családjuk, meg a barátok milyen rövid ideig gyászolták. Miguelt is épp csak eltemették, már mindenki élte az életét tovább (Rosaurát kivéve, akit a lelkifurdalás gyötört)
Gustavo temetése után is milyen hamar folytatódott az élet, sehol egy szomorú arc, még a nõvére se síránkozott utána..
andrealovasz 2013 jan. 15. - 23:59:19 Előzmény suxel
(1667/1702)
Igen nekem is fog hiányozni ez a fórum, még nem volt részem ilyenben, hogy egy sorozatot az elejétõl a végig fórumoztam volna. De jó érzés volt együtt izgulni veletek és megosztani veletek a sorozattal kapcsolatos véleményemet és jó volt olvasni más véleményét.

Suxel szerintem mi fogunk még találkozni, láttam, hogy írtál kommentet a Televisa Hírblogba,azt én is szoktam olvasgatni, most azon gondolkodom,hogy én is benevezek a kritika író versenybe a Megkövült szívekkel kapcsolatban.

Én azért várom, hogy kinek mi a véleménye az utolsó részrõl, meg amúgy a sorozatról.

És arra is kíváncsi lennék, hogy most ki milyen sorozat nézésébe fog belekezdeni.

Üdv mindenkinek!
andrealovasz 2013 jan. 15. - 23:52:29
(1666/1702)
III.

A Tuxtla-i börtönben Rosaura söpri a társalkodót, Paula bemegy hozzá. Elmondja Rosaurának, hogy a történtek ellenére mégis boldog lehet. Rosaura örül neki és kérdezi, hogy Rogelioval marad-e. Paula elmondja, hogy igen mert a szerelmük mindennél erõsebb és ezért megbocsátott neki és Rosaurának is megbocsát mert nem akar gyûlöletben és haragban élni. Rosaura megköszöni és elmondja, hogy mindennap imádkozik Pauláért. Elmeséli, hogy a börtönben rengeteget dolgozik, mert senkit sem érdekel a lába, vagy a beteg szíve. Az ottani nehéz élet ráébreszti arra, hogy meg kell fizetnie mindazért amit tett, de most, hogy Paula megbocsát végre megkönnyebbülhet a lelke. Paula azt mondja, hogy nem szabadulhat ki Rosaura egyhamar. Rosaura azt mondja, hogy õ már nem jut ki élve, különösen úgy, hogy Cinti folyton rátámad, aki több idõt tölt a magánzárkában, mint kint. Rosaura szerint egyszer még megölik, Cinti borzasztóan szenved és egész nap csak szitkozódik. De Rosaura azt mondja, hogy õ beletörõdött a sorsába, Paula megbocsátott neki és így õ békében halhat meg. Paula kéri, hogy ne mondjon ilyet, ha majd kiszabadul, akkor Rogelio és õ várni fogják. Rosaura erõsen kétli, hogy viszont fogják látni egymást. Rosaura azt mondja, hogy mindig azt mondta Paulának, hogy milyen buta, de ez nem igaz, mert õ nagyon intelligens nõ és nagyon jó és szereti õt. Ölelkeznek.
Másnap a birtokon Paula a régi szobájában alszik. Bejön Maria, odamegy az ágyhoz, megnézi Paulát, aztán kinyitja az erkély ajtót, a fényre felébred Paula, keres valamit, vagy valakit az ágy másik oldalán. Aztán hirtelen felriad, Maria nyugtatgatja. Paula azt mondja, hogy csak megijedt, mert nincs mellette Rogelio. Aztán Paula észreveszi, hogy már nincsenek meg a rácsok, és kérdi, hogy leszedték? Maria azt feleli, hogy igen leszedték, mert a szerelem szabad és ne feledje, hogy azért aludt abban a szobában, mert ma van a nagy nap és a võlegény nem láthatja meg mielõtt belép a kápolnába. Paula fél, aggódik, mert mikor azt hiszi, hogy már semmi baj nem lehet, történik valami. Maria nyugtatja, hogy nem kell félnie, nem történhet semmi baj. Kopogtatnak, Vanessa jön be mosolyogva, hogy segít készülõdni a menyasszonynak, de hozott magával egy mappát, amit át akar adni Paulának elõtte.
A börtönben Brúnó jön fel a lépcsõn rab ruhában a többi rab közé. Mindenki nézi, jön Tuerto is aki gúnyolódik vele, hogy biztos nem lehet neki könnyû, befolyásos ügyvédbõl szerencsétlen rab lett. Tuerto elmondja, hogy ott bent, szüksége lesz védelemre, de rá számíthat cserébe egy kis gyengédségért….
Maria gyanakvóan kérdezi, hogy mik akar átadni Paulának. Vanessa kéri Mariát, hogy ne legyen vele bizalmatlan, már bocsánatot kért és megváltozott. Vanessa elmondja Paulának, hogy úgy döntött messzire utazik és reméli, hogy megtalálja az útját. De elõtte át akarja adni az édesapjuk örökségének a felét, mert az édesapjuk is ezt akarná és így kell lennie. Paula megköszöni és összeölelkezek. Ekkor jön meg Daniela, õk is ölelkezni kezdenek, Vanessa meg Maria szintén ölelkeznek.
A feldíszített teraszon a kápolna elõtt Rogelio fogadja a gratulációkat, elõbb Ernesto és Mercedes, aztán Esteban és Chio, végül Ulisses és Macaria gratulál. Aztán jön Margarito, fekete ingben, fekete nadrágban és fekete kalappal a fején, Rogeliónak öltözött õ is. – Egyébként nem értem, hogy miért hord Rogelio még mindig csak fekete ruhákat, azt hittem az csak azért volt, mert megkeseredett, de az esküvõjén már igazán felvehetett volna egy fehér inget. - Rogelio inti Margarót, hogy ha bemegy a kápolnába, akkor vegye le a kalapot. Rogelio kéri, hogy Maria vezesse õt az oltárhoz, mint az édesanyja.
A kápolnában a vendégek már elfoglalták a helyüket, jön Rogelio, Maria és Margaro kísérik. Az oltárnál mindhárman kezet fognak azt atyával, aztán Margaro és Maria leülnek. Felcsendül a nászinduló, Paula lépked be csodaszép ruhában és csodaszép csokorral a kezében, mögötte Daniela és Vanessa a koszorúslányok. Paula elfoglalja a térdeplõn a helyét, és az atya elkezdi a szertartást. Paula és Rogelio végig mosolyognak egymásra, a násznép is mosolyog, Margaro is nagyon cukin vigyorog. Az atya felteszi a szokásos nagy kérdést, mindketten igennel felelnek, felhúzzák egymás ujjára a gyûrûket és az atya férjjé és feleséggé nyilvánítja õket és kéri Rogeliótól, hogy csókolja meg a menyasszonyt. Jön a csók és a násznép gratulál és tapsol.
Az ifjú pár boldogan lépked kifelé a kápolnából, köszönik a gratulációkat, a násznép virágszirmot szór az ifjú párra. Paula azt mondja Rogelionak, hogy nagyon boldog, Rogelio is nagyon boldog és megígéri Paulának, hogy minden nap azon lesz, hogy életben tartsa a szerelmüket. Paula azt mondja Rogelionak, hogy szereti, Rogelio azt válaszolja, hogy õ jobban. Paula beleül Rogelio ölébe és csókolóznak. A násznép tapsol körülöttük. Vége
andrealovasz 2013 jan. 15. - 23:08:33
(1665/1702)
II.

Santa Catalinában Brúnó kérdezi Cintit, hogy biztos, hogy ezt akarja-e? Cinti biztos benne, a birtokkal kezdi, aztán jöhet Paula, mert neki meg kell halnia. Brúnó szerint fontosabb lenne elszökni a papírokkal és a pénzzel. Figyelmezteti Cintit, hogy a birtokot biztos, hogy õrzik. Cinti azt mondja, hogy neki az nem lesz probléma, mert õ ismer egy utat, ahol bejuthatnak a birtokra anélkül, hogy meglátnák. Brúnó azt mondja, hogy de akkor is vigyázniuk kell és várják, hogy besötétedjen.
Gustavo szerint Paula döntése igazságtalan, mert anno elválasztották õket, de most már tudják az igazat és Gustavo még mindig szereti Paulát. Paula szerint pontosan ezért fájdalmas neki, hogy ezt kell mondania Gustavonak, mert régen õ is tiszta szívébõl szerette Gustavot, azt hitte örökre együtt lesznek Gustavoval. Gustavo leinti, nem kell mondania semmit. Paula esküdözik, hogy soha nem akarta bántani Gustavot. Gustavo tudja ezt és azt mondja, hogy ha két férfi ugyanazt a nõt szereti, az egyiknek sajnos veszítenie kell. Paula azt mondja, hogy azt akarja, hogy Gustavo boldog legyen, Gustavo azt mondja, hogy Paulának most már nem kell aggódnia érte és biztosítja õt arról, hogy megérti Paulát, mert, ahogy Paula sem tud változtatni az érzésein, úgy Gustavo sem tud. Gustavo szerint az lesz a legjobb, ha elmegy messzire. Mindketten sírnak és néznek, egymásra szomorúan aztán átölelik egymást. Gustavo arra kéri Paulát, hogy legyen boldog.
Gustavo a birtokon Rogelioval beszélget. Gustavo azt mondja, azért jött, hogy elmondja, betartja a szavát. Rogelio csak néz, hogy érti ezt Gustavo. Gustavo kérdezi, hogy Rogelio nem beszélt-e Palulával, mert döntésre jutott, és ahogy megegyeztek Gustavo félreáll.
A konyhában Margarito és Maria beszélgetnek, jön, Paula odaoson Margarito mögé és befogja a szemét, és megkérdezi, hogy Margarito mit szeretne csinálni vele. Margarit felugrik a székbõl, nagyon örül Paulának és megöleli. Kérdezi Paulától, hogy hozzá jött-e? Paula azt mondja, nem tudja, lehet, hogy ma éjszaka ott alszik a birtokon. Maria és Margarito megörülnek, Margarito már szaladna az apjához, hogy elújságolja a nagy hírt, de Paula szeretné személyesen elmondani. Maria elküldi inkább, hogy vegye fel a pizsamáját. Margarito szófogadóan szalad pizsamát venni, de visszafordul, megöleli Paulát és közli vele, hogy nagyon szereti és reméli, hogy örökre ott marad velük. Maria kéri, hogy Paula magyarázza el, hogy mi folyik ott, mert semmit sem ért. Paula csak mosolyog rá.
Rogelio azt mondja Gustavonak, hogy tudja, hogy nehéz, õ még nem beszélt Paulával, de biztosítja Gustavot, ha Paula másképp döntött volna, akkor biztosan õ is félreállna. Gustavo elmondja, hogy Esteban áthelyezi õt a lehetõ legtávolabbi városba és viszi magával a kislányt is. Rogelio felajánlja a segítségét, ha a kislánynak szüksége lenne bármire. De Gustavo nem lesz rá szükség, nem lesz semmi baj, csak Mariáért aggódik, mert õ imádja az unokáját és biztos, hogy a kislánynak is fog hiányozni Maria. Nehéz lesz mindkettõjüknek, de hozzá kell szokniuk az új helyzethez. Rogelio megkérdezi, hogy Gustavo mit tesz, ha Maria vele akar menni, hogy az unokájával legyen. Gustavo azt feleli, hogy majd beszél Mariával és majd meglátja, mit felel. Gustavo azt mondja, hogy ha Margarito vagy Rogelio látni akarják a kislányt, akkor beszéljék meg Mariával, de õ soha többet nem megy már a birtokra.
Cinti és Brúnó a birtok elõtti ösvényen osonnak a birtok felé. Brúnó kannákat cipel, Cinti azt mondja, hogy menjenek egyenesen a bátyja irodájába, mert ott vannak a fontos papírok. Bemennek az irodába, elkezdik a fiókokat és a szekrényeket túrni papírok után, Brúnó kérdezi, hol a pénz. Cinti azt mondja, hogy van egy széf Rogelio hálójában, elvesz az íróasztalról egy könyvet, abból kivesz egy cédulát, azt mondja, hogy azon van a kombináció. Cinti kérdezi Brúnót, hogy megszerzi a pénzt ugye? Brúnó biztatja, hogy igen és megcsókolja. -Kicsit olyan érzésem van mintha Bonnie és Clyd-ot néznék, akik bankrablás elõtt fel vannak pörögve.- Brúnó kérdezi, hogy Cinit biztos-e a dolgában. Cinti azt mondja, hogy ha õ már nem élhet a birtokon, és Rogelio nem adja oda a részét akkor a Del Fuerte birtok nem lehet többé senkié. Szétlocsolják a kanna tartalmát az irodában, Brúnó összeszedi a papírokat aztán elmegy, és kívülrõl bezárja az ajtót, hogy Cinti ne tudjon kijönni az irodából, nincs szüksége egy ilyen bolondra. Cinti meggyújtja a gyufát, elbúcsúzik Rogeliotól, Margaritótól és Mariától.
Gustavo kéri Rogeliot, hogy tegye boldoggá Paulát és vigyázzon rá mert õ élete nagy szerelme. Rogelio a szavát adja, és szerinte, ha nem ugyanazt a nõt szeretnék, akkor õk ketten jó barátok lennének. Kezet fognak és szomorúan néznek egymásra.
Cinti eldobja a gyufát, felcsapnak a lángok, elkezd kacagni. Összeszedi a papírokat és kimenne az irodából de a lángok elállják az útját.
Rogelio elmondja, hogy nyitott egy számlát a kislánynak, mert azt hitte, hogy Cinti elveszíti az összes pénzét, amikor Brúnóval szövetkezett. Gustavo azt mondja, hogy a kislánynak mellette mindene meglesz. Rogelio ebben nem kételkedik, de ami Cintié volt az most a lányáé és Rogelio szeretné ha Gustávónál lennének a papírok. Elindulnak, hogy Rogelio átadja a papírokat Gustavonak.
Az irodában Cinti sikoltozik, odaszalad a másik ajtóhoz, de nincs nyitva, Brúnó bezárta. Cinti nem tud kimenekülni az égõ irodából.
Brúnó Rogelio szobájában pakolja kifelé a szekrényt és a széfet. Ekkor érkezik Rogelio és Gustavo. Rogelio ellöki Brúnót a széftõl, és kérdõre vonja, hogy mit mûvel. Brúnó elõrántja a pisztolyát és rájuk szegezi. Gustavo azt kiabálja Brúnónak, hogy õ csak egy gyáva gyilkos, õ ölte meg Miguelt. Rogelio azt mondja, hogy õt is meg akarta ölni, Brúnó miatt soha nem állhat fel a székbõl. Brúnó azt mondja, hogy Rogelio megérdemelte, és mindent, amit ellene tett, mert elvette a földjét. Rogelio azt mondja, hogy az apja így fizette ki a tartozását, de Brúnó a nagyravágyásával mindent elveszíthet. Brúnó azt feleli, hogy aki mindent elveszít az Rogelio. Ekkor bejön Paula, Gustavo és Rogelio kiabálnak neki, hogy menjen ki. Brúnó behívja Paulát, menjen csak, örül, hogy Paula csalódott Rogelioban, mert így nem kell meggyászolnia Rogeliot és Rogelio felé tartja a pisztolyt. Paula sikoltozik, hogy ne tegye, Gustavo nekimegy Brúnónak, el akarja venni tõle a pisztolyt. Dulakodnak, Paula sikoltozik, Rogelio Ugot és Marcialt hívja, közben igyekszik Paulát a háta mögött tartani. Aztán hirtelen eldördül egy lövés.
Cinti az égõ irodában jajveszékel, hogy meg fog égni, nagyon fél, segítsen valaki. Ekkor az irodától nem messze felbukkan Margarito aki meglátja az iroda ajtaja alatt kidõlõ füstöt és hallja amint Cinti segítséget kér és elszalad segítségért.
Gustavo vérzik és a földre esik, Brúnó továbbra is Rogeliora és Paulára szegezi a fegyvert. Paula odasiet Gustavohoz, közben Rogelionak sikerül elvennie a pisztolyt Brúnótól. Paula Gustavo sebét fogja, nézi és kéri, hogy tartson ki, rendbe fog jönni, nem lesz semmi baj. Gustavo kéri Paulát, hogy vigyázzon a lányára, nevelje fel, mintha a sajátja lenne. Gustavo azt mondja, hogy meg fog halni, de talán jobb is így, mert õ nem felejtené el Paulát. Megígérteti Paulával, hogy boldog lesz és ne hagyja, hogy elválasszák Rogeliotól, ahogy õket elválasztották. Gustavo azt mondja, hogy nagyon szereti Paulát és örökké szeretni fogja és ezzel meghal. Paula sír felette. Margarito szalad a konyhába, ott van Maria, Consuelo és Ugo. Margarito elmondja, hogy felgyulladt az apukája irodája és Cinti néni is bent van. Ugo siet tüzet oltani, Maria parancsára.
Paula Gustavo teste felett görnyed, Gustavot szólongatja, hogy térjen magához. Beszalad két munkás, lefogják Brúnót. Paula Gustavo felett sír és Brúnót hibáztatja Gustavo haláláért.
Ugo poroltóval siet tüzet oltani, Maria a nyomában, könyörög Ugonak, hogy mentse meg a lányát.
Brúnó kiabál a munkásokra, hogy azok eresszék el, Rogelio odagurul hozzá és Brúnóra szegezi a pisztolyt és utasítja Brúnót, hogy térdeljen le. Paula kiabál Rogelionak, hogy ne csináljon semmit. Brúnót letérdeltetik a munkások, közben befut Margarito, Paula és Rogelio kiabálnak neki, hogy ne menjen be, Rogelio kérdezi mi a baj, mi történt. Margarit elmondja, hogy kigyulladt a dolgozószobája, minden lángokban áll, menjenek gyorsan. Brúnó mondja, hogy ez egy újabb meglepetés Rogelionak, erre Rogelio a pisztoly markolatával megüti Brúnót. Oda adja a pisztolyt az egyik munkásnak és utasítja, hogy ha megmozdul akkor öljék meg. Aztán Rogelio és Paula elmennek megnézni mi van a dolgozó szobával.
Ugónak sikerül betörnie az ajtót, Maria jajveszékel, hogy hozza ki onnan Ugo a lányát, Consuelo csitítja õt. Ugo bemegy, meglátja Cintit a földön, felemeli és kihozza a lángok közül. Ekkor ér oda Rogelio és Paula. Maria kérdezgeti, hogy életben van-e a lánya. Mindenki csak néz komoran, a munkások oltják a tüzet.

Másnap Paula és Rogelio jönnek be a szalonba, mindketten fekete ruhát viselnek. Paula sajnálja ami Cintivel történt, Rogelio szerint Cinti idézett elõ mindent, õ és Brúnó. Rogelio azt mondja Paulának, hogy nagyon sajnálja, hogy Gustavo meghalt és hallotta, hogy Paulára bízta a lányát. Paula azt mondja, hogy szeretne gondoskodni a kislányról, de Rogelioval együtt. Rogelio megköszöni, és azt is megköszöni, hogy Paula szereti, hogy ekkora szíve van és hogy sikerült neki megbocsátania a tévedését. Paula azt mondja, hogy megbocsátott, ahogy Miguel is mielõtt meghalt, ezek voltak az utolsó szavai. Rogelio elmondja, hogy Gustavo megkérte, hogy vigyázzon élete szerelmére. Paula azt mondja, hogy nem csak Rogelio hibázott, õ is sok hibát elkövetett. Rogelio szerint a szerelmük erõsebb, bármi is történt Rogelio nem tud Paula nélkül élni. Paula bevallja, hogy õ sem tud Rogelio nélkül élni és szereti Rogeliot, azt mondja, hogy eddig még sosem érzett ilyet és nem akar Rogelio nélkül élni. Rogelio azt mondja, hogy kezdjenek mindent elölrõl és felejtsék el az összes fájdalmat és kezdjék úja hazugságok és titkok nélkül annak tudatában, hogy szeretik egymást. Csókolóznak.
Cinti a klinikán le van szíjazva, be van kötözve mindkét karja, a fél arca és az egyik válla és nyakrésze. Azt kiabálja, hogy nem igazságos, inkább halott lenne, mint hogy így szenvedjen, mert a halál megnyugvást hoz, míg az élet csak folyamatos szenvedés. Maria nyugtatgatja. Cinti visítozik, hogy börtönbe fog kerülni. Maria azt mondja, hogy Cinti magának kereste a bajt. Cinti jajveszékel, hogy nem akar így élni, ki kell jutnia. Maria azt mondja, hogy csak Cinti a felelõs mindenért, de Cinti szerint Maria hibája, nem kellett volna õt megszülnie, vagy el kellett volna szöknie. Maria azt mondja elég a szemrehányásokból, nem tett semmi rosszat és bár fáj neki ami Cintivel történt, be kell látnia, hogy megérdemelte és reméli, hogy egy napon Isten észhez téríti majd, hogy ráébredjen a valóságra. Maria kimegy, Cinti kiabál utána, hogy gyûlöli az apját, azért amit Mariával tett, és Mariát is gyûlöli.
A szalonban Paula és Rogelio csókolóznak, mikor bejön Margarito és meglátja õket. Kérdi, hogy kibékültek? Paula válaszol, hogy igen és mostantól kezdve végre valahára elkezdhetik valóra váltani az álmaikat. Margarito örül, felveti, hogy akkor készítsenek egy listát, hogy mit csinálhatnának hármasban. Paula helyesli ez jó ötlet, de mostantól 4-en lesznek. Rogelio magyarázza Margaritonak, hogy a kis Marie mostantól ott fog élni velük, nem csak az unokatestvére lesz, úgy tekintsen rá mint a húgára, szeresse õt és vigyázzon rá. Margarito örül, és azt mondja, hogy õ máris szereti és vigyáz rá. Ekkor bejön Consuelo, hogy Rogeliot keresi valaki, Rogelio kérdi ki az, erre bejön Vanessa, hogy õ az. Paula el akar menni, hogy nyugodtan beszélhessenek, de Vanessa kéri, hogy maradjon. Margarito elmegy a nagyijához. Vanessa bocsánatot kér Paulától és Rogeliotól, amiért szövetkezett Cintivel és Brúnóval, hogy Paulát elszakítsa Rogeliotól. Paula azt mondja, hogy Vanessa nem olyan, mint Brúnó és Cinti, és mivel Vanessa megbánta, amit tett, Paula szerint az élet adhat neki még egy esélyt. Vanessa bocsánatot kér Rogeliotól, Paulától pedig még egy esélyt kér arra, hogy Paula testvére lehessen. Paula és Vanessa összeölelkeznek.
Cinti a klinikán kimegy a mosdóba, a mosdóban lévõ tükörben fedezi fel, hogy be van kötözve a keze, a nyaka, a válla, a fél arca. Letépi az egyik kezérõl a kötést, meglátja az összeégett kezét és elszörnyed. Letépi az összes kötést, mikor a tükörben meglátja, hogy mi lett belõle, ijedtében sikoltozni kezd. Betöri kezével a tükröt, hogy ne lássa a tükörképét. Azt nyöszörgi, hogy meg akar halni,nem akar így élni.
andrealovasz 2013 jan. 15. - 21:11:42
(1664/1702)
Megkövült szívek 162. rész kedd

I.

Rosaura a rendõrségen azt mondja, hogy már elmagyarázta, hogy miért tette, amit tett és szerinte Brúnót és Cintit kéne csak letartóztatni. Rosaura azt mondja, hogy segíteni akar ezért mindent elmond. Rogelio szerint, ha igaz amit Rosaura mond, akkor jobb, ha vele megy a birtokra. Gustavo szerint Paula maradhat a panzióban, majd õ vigyáz rá. Paula azt mondja, hogy megy a panzióba, Marcial és Simon majd vigyáznak rá. Paula épp menni készül, amikor Rosaura megragadja a karját és kéri Paulát, hogy ne hagyja õt ott, ne hagyja, hogy bezárják. Paula helyesel, igen pontosan ezért kell ott maradnia. A felügyelõ is helyesel. Rosaura rángatja Paula karját és könyörög a bocsánatáért. Paula azt mondja, hogy itt a következménye annak amit Rosaura tett. Rosaura azt kiabálja, hogy már megbánta, de Paula szerint az már nem számít, mert nem hozhatja helyre azt, amit tett, semmi nem támaszthatja fel Miguelt. Paula kitépi magát Rosaura karjaiból és elmegy. Rogelio is menni akarna de Rosaura elébe lép és Rogelionak is siránkozik, hogy az könyörüljön, meg rajta és ne hagyja õt ott. Rosaura azt mondja, hogy ha Rogelio kiviszi onnan, akkor elmondja, hogy mit tett Brúnó, amiért Rogelio nem járhat. Rogelio megragadja a karjánál fogva Rosaurát és követeli, hogy mondja el mirõl beszélt. Rosaura elmondja, hogy az operáció után Brúnó nagy adag gyógyszert adott be Rogelionak ez az oka annak, hogy ne tud járni. Ernesto is megragadja Rosaurát és kérdezi tõle, hogy igazat mond-e. Rogelio azt kérdezi, hogy történhetett ez, Rosaura elmagyarázza neki, hogy Brúnó meg akarta ölni Rogeliot, hogy Paula örököljön mindent és késõbb Brúnó elvehesse tõle. Rogelio szitkozódik egyet, a felügyelõ elvezetteti a cellájába Rosurát, aki végig kiabál, hogy eresszék el. Ernesto leguggol Rogelio elé és megfogja a lábát, Maria pedig a vállát fogja, és együtt érzõen hallgatnak.
Brúnó Santa Catalinai házában bújt el Cinti és Brúnó, aki szerint nem lenne jó ötlet, ha sokáig ott maradnának, mert Santa Catalina közel van San Gabriel-hez és néhány ember ismeri õket. Cinti azt akarja, hogy visszamenjenek, mert tönkre akar tenni mindenkit. Brúnó szerint nem mehetnek vissza, mert õt sikkasztással vádolják. Cinti kérdezi, hogy ezek szerint meg van a vizsgálat eredménye, mégis lopott Brúnó a bátyjától? Brúnó szerint Rogelio megérdemelte, Cinti is helyesli. Cinti el akar menni a birtokra néhány fontos papírért, de Brúnó szerint nem jó ötlet, szerinte messzire kellene menniük, de az a baj, hogy alig van pénzük. Cinti azt mondja, hogy nem megy sehova, amíg bosszút nem áll rajtuk és a birtokon nagyon sok pénz van és azt is tudja, hogy hol.
Esteban, Chio, Daniela és Paula sétálnak és beszélgetnek. Paula azt mondja, hogy a nénikéje megfizet, azért amit tett. Chio azt ajánlja, hogy beszéljenek kellemesebb dolgokról, az üzlet remekül megy, a tervek, amiket Miguel hagyott nagyon hasznosak. Találniuk kell valakit, aki elutazik a fõvárosba és képviseli õket, mivel Macaria Ulisessel akar maradni. Daniela vállalja, mert nem akar ott maradni, ahol minden Miguel-re emlékezteti, el kell mennie onnan, hogy begyógyuljanak a sebei. Paula megérti és támogatja õt mindenben. Daniela reméli, hogy Paula és õ mindig barátnõk maradnak. Paula megígéri, hogy mindig azok lesznek és köszöni Danielának, hogy mindig mellette állt és hogy boldoggá tette a bátyját.
Mercedes és Gustavo beszélgetnek Mercedesék lakásán. Mercedes azt kérdezi, hogy Gustavo mit gondol, Paula visszamegy-e hozzá? Gustavo bizakodik, reméli, hogy igen. Mercedes örül, és megy, megnézi, hogy a kislány elaludt-e már. Gustavo épp menne kifelé az ajtón, amikor szembe jön Paula, természetesen Marcial a sarkában van és odakint vár. Paula azt mondja, hogy döntésre jutott, Gustavo bizakodva mosolyog.
Maria bemegy Rosaurához, azt mondja, hogy Paula miatt ment be hozzá. Rosaura kérdezi, hogy Paula üzent-e neki valamit. Maria azt mondja, hogy Paula nem üzent semmit, és arra kéri õt, hogy használja ki az idõt és gondolkodjon, mert túl nagyravágyó volt. Rosaura azt kiabálja, hogy senki sem érti meg õt. Maria azt feleli erre, hogy azért van ez így, mert senki sem tudja józanésszel megérteni azt ahogy Rosaura viselkedett. Maria azt mondja, hogy ha Rosaura legalább törõdött volna egy kicsit az unokahúgával és az unokaöccsével, akkor…. de Rosaura közbevág, hogy õ a maga módján szereti õket. Maria azt mondja erre, hogy akkor az õ érdeküket nézte volna, nem a sajátját. Maria reméli, hogy Rosaura lelke megkönnyebbül attól, hogy bevallotta az igazat. Rosaura kéri Mariát, hogy próbálja megérteni õt, mert õ mindig nagyon szegény volt és csak azt akarta, hogy Paulának és Miguelnek mindenük meglegyen, ami neki nem volt, hogy nagyon boldogok lehessenek. Maria azt mondja erre, hogy Paula és Miguel boldogok lehettek volna pénz nélkül is, ha szeretet kapnak. Rosaura szerint ezt mondta a nõvére is, Maria szerint Rosaurának hallgatnia kellett volna rá, csakhogy Rosaurát a nagyravágyása teljesen elvakította. Rosaura azt mondja sírva, hogy már mindent nagyon megbánt és könyörög, hogy vigyék ki. Maria otthagyja.
Gustavo a kezébe veszi Paula kezeit és úgy kérdezi, hogyan döntött. Paula megköszöni Gustavonak a sok szeretetet, amit tõle kapott, de nem hagyja, hogy hiú reményeket tápláljon, mert mindennek ellenére õ Rogeliot szereti és ez mindig így lesz. Gustavo bólogat, kiveszi a kezét Paula kezébõl és elfordul, próbálja feldolgozni Paula döntését.
8/10
suxel 2013 jan. 15. - 19:59:17 8/10
(1663/1702)
Szép volt, jó volt, itt a vége, fuss el véle.

UI: az összeborulás nem hiányzott nekem a végérõl Vanessa meg Paula között, de már nem tudtak mihez kezdeni vele, megbüntetni, amint látom nem akarták, de úgy meg nem lehet vége, hogy pereskedünk.

Remélem a fórumozókkal késõbb másutt is találkozok. Jó volt veletek kommentálgatni az eseményeket.
Azt hiszem ennek a helyére meg keresnem kellene valami másikat.