9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 13. - 14:57:15 9/10
(25/85)
Bejött bizony, mondjuk én még csak egyszer láttam. Ha nem bírom a szemem nyitvatartani, majd belökök egy kazit, de köszi! :)
7/10
zee944 2008 ápr. 13. - 14:47:50 7/10 Előzmény pozsizsuzsi
(24/85)
Ennyire bejött neked? Elsõre mondjuk én is élveztem, de másodikra már sokkal rosszabb volt a véleményem. Ha kell a film, írj magánban, nekem megvan DVD-n.
9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 13. - 14:40:53 9/10
(23/85)
Nem hiszem el, hogy megint hajnali 3-kor kezdik! Vigyázat, hosszú film, de aki bírja a nemalvást feltétlen nézze meg!
9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 07. - 14:29:36 9/10
(22/85)
Most olvastam el utólag az ajánló által ajánlott kritikákat, nevezetesen a filmrõl írta a Playboyban valami hozzáértõ, meglepõ módon Playboy aláírással. Idézném:
"akkora marhaság, hogy a fal adja a másikat"

Helyes megvilágításban ez a megszólalás a meg-nem nevezett kritikust minõsíti, nem a filmet.
9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 07. - 13:26:22 9/10
(21/85)
A kategóriabesorolás nagyon megtévesztõ. Ez a film nem thriller, nem horror, misztikusnak is csak kis jóindulattal nevezhetõ. Agyaltam rajta hajnalban hogy mi is ez, (azonkívül hogy egy kivételesen jó film), és arra lyukadtam ki, hogy egy klasszikus görög drámát láttam, fõszerepben a dodonai jóslattal.

Nem is értem, Hannibál miért hiányolja ezen erõ képi megjelenítését. Nem derült ki, és soha nem is derülhet ki, milyen erõk munkálkodtak itt, milyen céllal, már ha voltak egyáltalán ilyen erõk és ha volt egyáltalán céljuk, és nem csupán egy tucat sorsverte - és talán ezért szuperszenzibilis ember többé-kevésbé egymással összefüggõ vizionálásait láttuk, amik beleringatják elszenvedõiket abba a reménybe hogy megérthetik az üzenetet és változtathatnak a sors menetén, befolyásolhatják a jövõt.

A jövendölések látszólagos tévútra vitték áldozataikat, de a végére kiderült, hogy saját elkerülõ manõvereik is csak a nagy célt szolgálták, mivel utólag minden kocka a helyére került, és pont ezekkel a kerülõutakkal teljesülhetett be a jóslat. A sakktáblán minden bábú megtette a maga lépését, akarva, akaratlan.
De minden résztvevõnek meg kellett vívnia a maga csatáját. Gyönyörû klasszikus kerek egésszé állt össze a mozaik.

Nem ijesztgetõs a film. Senki nem fog kiesni a pizsijébõl. A képi kivitelezés ehhez méltóan mértéktartó. Viszont akkora spirituális löketet ad, amin aztán "elmolyolgathatunk" egy ideig. Zszoltánnak igaza van, csak nem figyeltem a jeleket. Fel kellett volna venni, most aztán vadászhatok rá. Kivételes film.
9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 07. - 11:51:03 9/10 Előzmény rdaddy
(20/85)
2.45, a film 119 perces, amennyire meg tudom ítélni vágatlanul, meg a sok, (igaz rövid) reklámblokk.
9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 07. - 11:49:26 9/10 Előzmény legolas
(19/85)
A vetítési idõ alapján lehetett volna a címe: Megszólít a hajnal is. + a "molyolás" a filmen utólag, szóval már pirkadt.
9/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 07. - 11:46:43 9/10 Előzmény rdaddy
(18/85)
Bagoly 2: jelen, de én csak az elsõ tíz percrõl maradtam le, szerencsére.
georgia57 2008 ápr. 07. - 02:53:39 Előzmény rdaddy
(17/85)
bagoly jelen ,igazad volt : lekéstem
rdaddy 2008 ápr. 06. - 20:33:03
(16/85)
Éjszakai baglyoknak: a teletext szerint 2:45-kor kezdõdik, ami az elõzõ ill. következõ mûsorok idõpontjait tekintve valószínûbb, mint a 3:45.
Hannibal Lecter 2008 ápr. 06. - 11:22:56
(15/85)
Jó film, de hiányolom a molyember kriptozoológiai megjelenítését, így a jelentése álomszerû és elvont. Ha feltételezzük egy nem ismert lény létezését, azt kell bizonyosítani, hogy mi is az, mielõtt azt ábrázolnánk mit akar.Ahogy a filmben mondják, azt hiszem csotány ember kommunikációval kapcsolatban, nem biztos, hogy feltudjuk fogni mi a molyember, de nekem ûrt képez a tényleges megtestesülése, az amúgy jól felépített filmben és nem egy olcsó gagyi horrort szerettem volna látni, azt hiszem ezt más is érezni foglya, mert a film így túl elvont és megfoghatatlan. SPOILER!!!!!!!! Miért akarna valami egy olyan apróságot megelõzni mint a híd leszakadása?
9/10
legolas 2008 ápr. 06. - 10:19:41 9/10
(14/85)
Ez egy hihetetlenül jól sikerült film. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Én a címe alapján annyira nem tartottam érdekesnek, de miután elkezdtem nézni... nos, igen, lenyûgözött, megborzogatott és elgondolkoztatott is egyben.
Külön pluszt ad neki hogy este vetítik ;)
Bov 2007 máj. 03. - 11:28:23
(13/85)
"Ezt a drámát félelem és borzongás nélkül kell végignéznünk, akárhányan halnak is meg. Ha hagyjuk, hogy rettegés szállja meg szívünket, amikor Megszólít az éjszaka, akkor nem fogjuk megérteni a Molyember próféciáit..."

Jaja.. jobban nem tudtam volna megfogalmazni ;)
gladiátor1 2007 ápr. 30. - 21:54:27
(12/85)
Mivel én szeretem Richard Gere-t, megnéztem és fel is vettem a filmet. Életreszóló volt mint a Fekete Víz csak sokkal eredetibb és lélekborzongatóbb. És ha az ember belegondol, mit kezdenénk mi egy ilyen helyzetben... anélkül, hogy beleõrüljünk.
10/10
zszoltan 2007 ápr. 30. - 15:48:21 10/10
(11/85)
Ritkán járok erre... :)
Én a hsz-mmal nem annyira megfejteni, mint inkább ajánlani akartam a filmet. Mert hát ezek alapján, amit itt a Port-on olvastam, én nemigen néztem volna meg. (Amikor elõször láttam, akkor is csak véletlenül kezdtem el nézni.) Én a hozzám hasonlóknak akartam egy kis kedvet csinálni a véleményem 'színes' elmondásával. Szerintem e fórumnak ez a fõ feladata. (Meg persze jó lenne egy külön topic, ahol nyugodtan - akár spoileresen is - megbeszélhetnénk a homályos részeket, aki erre igényt tart.)
10/10
zszoltan 2007 márc. 26. - 19:07:00 10/10
(10/85)
"én sokat gondolkodtam miután megnéztem... most nem kezdek el itt okoskodni."
Pedig én örültem volna neki. Amikor a filmet kerestem az adatbázisban, elhatároztam, hogy ha még nincs fóruma nyitva, akkor én megteszem. Mert ez a film nem veszhet el az 'egyszer megnézhetõ' alkotások tömegében. Egyszer meg kell nézni, és utána vadászni rá. (Vagy tanuljatok más ember kárán, és elsõ alkalommal vegyétek videóra.)

Azt hiszem, sokakat megzavart a - minõsíthetetlen - címfordítás. Sokan adtak hangot véleményüknek, hogy ez egy 'jó kis borzongatós' film volt. A kivitelezését én sem értékelem átlagon felülinek. Meg ha én végig bírtam nézni, akkor azért annyira rémisztõ sem lehetett.

De senki nem beszélt arról a küzdelemrõl, amit John Klein vív a saját hitetlensége ellen, és hogy végre kijusson a misztériumok sûrû erdejébõl, aminek kellõs közepébe pottyantotta egy ismeretlen hatalom.
Nem szabad engednünk, hogy a rettentõ, sötét szárnyak eltakarják szemünk elõl az igazságot, mert "Õ már tudta. Õ már angyalokat rajzolt". És e jel nyomán elindul az újságíró élete legnehezebb útjára, hogy megkeresse a Választ, megtalálja megkeseredett sorstársát, és kiderítse saját feladatát.
Útközben John is rájön: "Szerintem nem is arra kíváncsi, mit akarnak Õk. Hanem hogy magától mit akarhatnak?" És amikor végre - oly sok félreértelmezés után - megtalálja küldetése célját, elkezdõdik a versenyfutás. Vajon õt is megállíthatja az emberi korlátoltság, ami annak idején Leek-et kudarcra és családja elvesztésére ítélte? Vagy Klein-nek sikerül megakadályoznia a tragédiát, ami egy világviszonylatban kicsi, de pótolhatatlan veszteséggel fenyeget?

Ezt a drámát félelem és borzongás nélkül kell végignéznünk, akárhányan halnak is meg. Ha hagyjuk, hogy rettegés szállja meg szívünket, amikor Megszólít az éjszaka, akkor nem fogjuk megérteni a Molyember próféciáit...

Forma:2 + Tartalom:5
11/10
vilhelmina 2007 febr. 08. - 23:16:22
(9/85)
Csak szeretnék gratulálni annak a szerkesztõnek (szerzõnek), aki a tévémûsoroknál a film ismertetõjét írta! Nagyon találó és "szellemes" a Lynch-hangulat!
kevinspéci 2007 febr. 07. - 14:39:23
(8/85)
Valld be, csak bemásoltad ide e néhány rövidke mondatot! :)
macani 2007 febr. 07. - 09:40:47
(7/85)
A Molyember (Mothman) legendája hosszú és változatos. Ahogy John A. Keel is leírta a filmet ihletõ könyvében (film magyar címe: Megszólít az éjszaka), a magyarázatok az idegenek látogatásától egy kétszáz éves átok manifesztációjáig terjednek.
Az 1900-as évek elején kezdõdött az egész, amikor a Point Pleasant melletti területet a McClintic Wildlife Rezervátumhoz csatolták, mely többek között a madarak védett helye is volt. 1966 nyarán az Ohio folyó mentén tûntek fel az elsõ jelenések. Egy asszony arról számolt be, hogy látott valamit, ami leginkább egy majdnem két méter hosszú, hatalmas lepkére emlékeztetett, míg egy csapat sírásó állította, hogy egy "barna emberi lényt" láttak a fák fölött repülni. Novemberben egy salemi férfi elmondta, hogy két vörös tárgy suhant a mezõ fölött, mire a kutyája utánuk vetette magát - és soha többé nem látták. Másnap reggel két házaspár vett észre egy alakot, melyet az egyik férfi úgy írt le, hogy valamivel nagyobb volt, mint egy átlagos ember, talán 2 méter magas, hatalmas szárnyakkal a hátán. A felesége hozzátette, hogy nagy vörös szemei voltak, mint egy autó reflektora.Reggel több hasonló bejelentés érkezett, mind ugyanarról a "madárról" szólt, melyet a környéken repülni láttak. Másnap George Johnson serif sajtótájékoztatót tartott, és az összes szemtanúval interjút készítettek a riporterek. 1
966. november 16-án Mary Hyre, a Point Pleasant Register szerkesztõje és mások eljuttatták a történetet az Associated Press hírügynökséghez. Egy ottani segédszerkesztõ nevezte el a lényt Mothman-nek. Az elkövetkezõ hónapok során egyre több látomásról számoltak be a környéken. Egyesek csak látták a teremtményt, mások hallották is, akadtak olyanok, akik érezték a jelenlétét egy mindent elsöprõ félelem formájában.Az egész hisztéria az 1967. december 15-i események körül érte el csúcspontját, amikor a Silver Bridge katasztrófája történt. A látomások ezután abbamaradtak. Az események közti összefüggésrõl született spekulálók azóta is igen különbözõek. A furcsa lény okozta volna a 46 életet, követelõ szerencsétlenséget, vagy épp ellenkezõleg, felbukkanásával pont a közelgõ eseményre figyelmeztetett?
A hivatalosan Ohio River Bridge névre keresztelt, 534 méter hosszú Ezüsthidat 1928 májusában adták át. Hamar rajta maradt a Silver, azaz ezüst elnevezés, melyet új típusú alumínium borításáról kapott. 1967. december 15-én, nem sokkal délután öt óra elõtt az ohiói oldalon egy jelzõlámpa nem mûködött rendesen, és átengedte a forgalmat a túloldalra, de másik irányban nem. Több mint hatvan ember torlódott össze a kocsikban a jéghideg víz fölött. Akik túlélték a következõ néhány percet, úgy emlékeztek vissza, hogy a híd elkezdett furcsa hangokat kiadni, mintha egy ajtó nyikorogna nagyon hangosan és a rázkódás egyre hevesebbé vált. Azt tudták, hogy a híd mindig rázkódik - de nem ennyire. Majd váratlanul a függesztõ láncban az egyik acélösszekötõ eldõlt, és nem volt megállás. A szemtanúk elmondták, hogy a híd erõsen
macani 2007 febr. 07. - 09:29:02
(6/85)
a legtöbb ilyen film után, azzal nyugtatom magam, hogy ez csak kitaláció, de ez valós események alapján készült, ezért is hátborzongató.