Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

janderka 2020 júl. 31. - 23:38:50
(333/593)
Megint előjöt egy régi troll. Kedves Zoltán, ha még van ráhatásod az ügymenetre, légyszi intézkedj. Köszi
https://port.hu/forum/buek/69890 153. hsz.
polgar.zoltan 2020 máj. 15. - 15:48:00 Előzmény Blindmouse
(332/593)
Írtam lejjebb, körülbelül 3000 moderált komment van (0.1%). Ha a moderációval kapcsolatban kifogással élnél (akár mind a két moderált kommenttel), írj emailt a forum@port.hu-ra.
polgar.zoltan 2020 máj. 15. - 15:39:30 Előzmény Nótárius
(331/593)
Na, íme a tökéletes példája annak, hogy mennyire nehéz mindenkivel jót tenni :) De mi megpróbáljuk: a működés (majd ha lesz) olyan lesz, hogy csak annak lehet látni a kommentjeit, akinek publikus a profilja.
polgar.zoltan 2020 máj. 15. - 15:38:06 Előzmény Edmond Dantes
(330/593)
A legfőbb akadály a jogi volt, és a kérdést részemről lezártnak tekintem.
Blindmouse 2020 máj. 15. - 15:31:34 Előzmény polgar.zoltan
(329/593)
A 3 millióból mennyi van aminek a szövege az hogy "A hozzászólás moderálva lett."??
Nekem is marhasokat törölgettek, ész nélkül, pedig nem vagyok az az acsarkodós tipus, nagyon nem. Csak van saját véleményem, néha kicsit horzsol, de nem személyeskedően bántó.
Szóval az a helyzet hogy NEM lehet normálisan őszintén véleményt írni ha az nem valaminek az ajnározása. mert egyből mennek és törölgetnek, értem én hogy sok a hülye, de akkor több embert kell felvenni a melóra, nem pedig 140 megatonnás neutronbombával megyünk nyestet űzni.
Midnight67 2020 máj. 14. - 17:38:28
(328/593)
Egyetértek az előttem szólóval, én is épp ezt terveztem megfogalmazni.
Nótárius 2020 máj. 14. - 17:05:03 Előzmény polgar.zoltan
(327/593)
Kedves Zoltán!
Köszönettel nyugtázom, hogy a saját korábbi hozzászólásaink, néhány hete, egy kattintással, egyben olvashatóak, kizárólag (!) a magunk számára! Én a filmek és alkotók iránt érdeklődve, nem látom különösebben fontos célját, hogy mások régi kommentjei között nézelődjek; azonban a másokkal való kötekedő személyeskedésben kedvüket lelőknek igenis "terített asztal" és felesleges "munició" volna ez, a további piszkálódásukhoz!
Tehát, én tisztelettel azt szeretném kérni, hogy maradjon így ez a helyzet, a mások által minél korlátozottabban böngészhető saját kommentjeinkkel; legalábbis addig, amíg a mániás öncélúsággal személyeskedők, zaklatók, a kulturált kommunikációt szisztematikusan rombolók valamilyen módon, végérvényesen nem fékezhetőek meg!
Edmond Dantes 2020 máj. 14. - 15:03:59 Előzmény polgar.zoltan
(326/593)
Kedves Zoltan, koszonom. A privat levelezes megszuntetesehez, szamozas sorrendjeben: 1) GDPR ide vagy oda, tudtommal mas forumokon ma is leteznek port regi privatlevelezes-szeru megoldasok. Lehet, hogy szabalytalanul, de leteznek. 2) Lehet, hogy az uj rendszerben nem hasznaljak a "privit", de a regi rendszerben hasznaltak, hasznaltam. Alig hinnem, hogy csak "heti 2-3 levelvaltas volt". Ha viszont csak "heti 2-3 levelvaltas volt", akkor viszont nemigen volt kit zaklatni ezen a vonalon 3) Ehhez kapcsolodva: ahogyan mar, irtam, zaklatni igy is lehet. Es Murphy torvenyet ide alkalmazva: akit zaklatni akarnak vagy lehet, azt zaklatnak is... A normalis privat levelvaltas nem ugyanaz mint egy forumon beluli. Es ha anno olyan levelet kaptam olyasvalakitol, aki-ami zaklatott (nemigen fordult elo), akkor nem valaszoltam ra. A zaklatok azt szeretik, ha ugy zaklathatnak valakit, hogy azt masok is lassak, olvassak.
Az, hogy minden felhasznalo kommentje -ismet!- latszodjon, tenyleg hasznos es fontos lenne, de mint irja, mar dolgozik vagy dolgoznak a megoldason. Koszonettel, ED
Edmond Dantes 2020 máj. 14. - 14:50:59
(325/593)
Google-os kereses nem hatekony. Portos privattal jelen formajaban nem kiserletezek.
King Diamond 2020 máj. 13. - 22:15:02 Előzmény polgar.zoltan
(324/593)
Kedves Zoltán!
Nekem az lenne a kérdésem/javaslatom, amit már Ön is felvetett korábban, hogy meg lehetne-e oldani a "Hozzászólás moderálva lett" kommentek törlését, mert (ahogy már mások is írták előttem is) szerintem is zavaró, hogy rengeteg topikban egyre több az ilyen "hozzászólás".
A régi adatlappal kapcsolatban számomra az volt nagyon jó, hogy rákattintottam az adott felhasználó nevére, és kihozta szépen sorban a hozzászólásait, a legfrissebbtől kezdve. Igaz, ez vissza lett hozva a PORTám résznél, de csak a saját hozzászólásaimhoz kapcsolódóan, a többi felhasználó hozzászólásait nem tudom megtekinteni, böngészni közöttük. Régen szerettem, hogy volt erre lehetőség és funkció. Valamint a bemutatkozás írása is a profilon.
Előre is köszönöm a választ és a segítséget!
polgar.zoltan 2020 máj. 13. - 21:12:48 Előzmény Blindmouse
(323/593)
Ebbe ne menjünk bele, a moderálás milyensége nem az én asztalom, de már csak az a tény, hogy több, mint 3 millió komment van a porton arra enged következtetni, hogy igenis lehet véleményt nyilvánítani a porton. Azt is bőven lehet látni, hogy nem kell sokat kutatni a személyeskedésért (nézz 2-3 kommentel lejjebb). Hidd el, ha két ember teljesen normálisan - személyeskedés nélkül - vitázik egy filmről, az nem lesz törölve.
Blindmouse 2020 máj. 13. - 20:58:28 Előzmény polgar.zoltan
(322/593)
A baj ottvan hogy semmilyen módon nem lehet vitázni filmekről, mert házmester tipusú moderatúra mindent takarít ami nem egy film ajnározása, a személyes véleménynyilvánítás jogát kétlábbal taposva. Aminek egyszercsak lehetnek jogi következményei, ha olyanokat is törölgetnek ész és logika nélkül ami nem durván sértő támadó vagy direktben személyeskedő üzenet.
offtopic
Midnight67 2020 máj. 13. - 16:46:02 Előzmény filoszemitabéluska
(321/593)
Nem is Rád gondoltam, hanem a random felbukkanó olyan "páciensekre", akik a véleményüket elfogadhatatlan stílusban közlik, ezzel összeugrasztva a népet. Sok ilyet látok, persze, nem csak itt, a virtuális világban ez igen gyakori..
Egyébként érdekes ez a "mondanivaló" kérdés, velem is előfordul, hogy annak alapján értékelek egy filmet, mondván, elfogadhatatlan számomra, de később általában felülbíráltam önmagam, mert ennek alapján a filmtörténet alkotásainak igen nagy része kieshetne a rostán. Igazad van, véleménye bárkinek lehet, csak az nem mindegy, ezt hogyan fogalmazzuk meg, mert ugye, a szó elszáll, az írás megmarad..:)
filoszemitabéluska 2020 máj. 13. - 16:16:50 Előzmény Midnight67
(320/593)
Azt hiszem, nem szoktam parlagi stílusban senkinek nekiugrani, nem használok obszcén kifejezéseket, mégis törlik a beírásaim nagy részét. Való igaz, sokan visszaélnek a virtuális tér nyújtotta következménynélküliséggel és megengednek maguknak olyan sértéseket, amiket a való életben nem mernének valakinek az arcába vágni. Persze meg van ennek a legalább olyan ostoba reakciója, amikor valaki ezt nem bírja elviselni és személyesen akar találkozni az illetővel (az adatlapja meg tele van a saját harci értékének, közelharcban való jártasságának részletezésével) Aki nem bírja elviselni, hogy a virtuális énje meg lett sértve, az szerintem ne legyen jelen egy fórumon se, mert tönkre mennek az idegei. Ha meg egyszer tényleg kikényszerít egy személyes találkozást, akkor az is megtörténhet, hogy egy ketrecharcossal, vagy egy népes családdal találja magát szembe.
Ami azt illeti, hogy minek van helye a fórumon, nem értünk egyet. Egy film nem csak képek és hangok egyvelege, hanem mondanivalója, üzenete is van és, ha a néző a saját egyéni meggyőződése alapján ezt hazugnak, hamisnak érzi, akkor erről is leírhatja a véleményét.
jellegzetes példa erre a "Brazil"c. magyar film, amit nézve arra asszociáltam, hogy a vérjuhok felfalják a farkasokat
polgar.zoltan 2020 máj. 13. - 14:42:59
(319/593)
A sortörést beraktam, úgytűnik kimaradt :) A többihez nem tudok mit mondani, nem tűnik akkora problémának, hogy nincs gif, vagy érdeklődési körök (amire őszintén nem is emlékszem, nem is tudom, mi volt az)..
offtopic
Midnight67 2020 máj. 13. - 14:01:23
(318/593)
Az más fórumon is úgy van, hogy ha privát üzenetet kapok, a küldő csak akkor tudja meg az email-címem, ha válaszolok is rá. Zoltán jól írta.
offtopic
Midnight67 2020 máj. 13. - 13:56:06 Előzmény filoszemitabéluska
(317/593)
A pontosítás kedvéért írom ehhez a korábbi hsz-hez, hogy nem arra céloztam, "bizonyos témákat" nem szabad értékelni, hanem arra, hogy "vicces" látni, milyen elszánt harciassággal képesek a kommentelők egymásnak ugrani, finoman szólva nem épp visszafogott stílusban... Az ilyen "pofozkodásokra" értettem, nem pedig az adott alkotások témájára, hogy jogos a moderálás, aminek ugye az az eredménye, hogy oldalakon keresztül "a hozzászólás moderálva" látható, miközben én szimplán a FILM-ről (megvalósítás, rendezői munka, stb.) alkotott véleményekre lennék kíváncsi, nem pedig annak mondanivalóját érintő egyéni meggyőződésekre. Annak ugyanis - szerintem - nem ezen a fórumon van helye.
polgar.zoltan 2020 máj. 13. - 13:40:39
(316/593)
Milyen extrát tudott a régi adatlap, amit ez nem? :) (+ kommentek listája, arról tudok)
Midnight67 2020 máj. 13. - 13:18:13 Előzmény polgar.zoltan
(315/593)
Kedves Zoltán! Köszönjük a fáradozást!
polgar.zoltan 2020 máj. 13. - 13:11:50 Előzmény filoszemitabéluska
(314/593)
Ezt a topikot sem én moderálom, de abban biztos vagyok, hogy nem itt van annak a helye, hogy különböző filmekről faji, etnikai, nemi, vagy bármilyen alapon értekezzünk.