Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

szookedorina 2018 márc. 14. - 08:28:26 Előzmény napraforgó
(33/593)
Erre kitűnően ráéreztél, ezért nagyon jól összefoglaltad!
napraforgó 2018 márc. 14. - 03:31:06
(32/593)
Korábban lehetőség volt arra, hogy aki akart, regisztrálhasson a fórumra.
Biztos megvan most is ez a lehetőség, habár én nem tudom, hogy hol. Sajnos nem vagyok elég fejlett internetből. Nekem és a hasonló idősebb korúaknak sokat segítene egy jól látható gomb, mely szerint: itt regisztrálhatsz...
(Mondjuk, gondolok olyan lehetőségre, hogy egy moderátor kirúg a fórumról... Habár én mindig nagyon vigyázok a számra... meg a kezemre, nem mondok, ill. nem írok csúnyákat, no de ki tudja?) Vissza tudnék térni a kertek alatt? Nem, mert nem látom a regisztációs lehetőséget sehol.
A Porton korábban végrehajtott "fejlesztés" sokakat megfosztott a korábban használt nick-neveiktől, mindenféle új felhasználóneveken és nagy körülményesen tudtak csak visszatérni a fórumra.
A megújuláskor nekem is regisztrálnom kellett az Indavideóra (amúgy fogalmam sincs, mi az, és nem is érdekel), a facebookra, amit ugyan megtettem, de ez sem érdekel, mert baromira nem érdekel, hogy ki mit ebédelt aznap és hol járt tegnap.
De mindegy, megtettem, mert a fórum eléréséhez muszáj volt. Így valahogy sikerült megtartanom a 10 éve használt felhasználónevemet. De tudok olyanokról, akiknek meg nem, pedig nálam sokkal fiatalabbak és így nyilván fejlettebbek a technika világában.
Kérdésem, hogy miért kell nekem regiszrálnom a google-ba, az indavideóra, a facebookra ahhoz, hogy megírjam egy török, vagy mexikói sorozatról a véleményem??? És mire jó ez a sok ide-oda regisztráció? Főleg nekem mire jó? Lehet, hogy én vagyok buta (vagy csak öreg), de eddig még semmi értelmét nem láttam.
Kedves Polgár Zoltán, kérem válaszoljon a kérdéseimre.
micike_MSc 2018 márc. 14. - 00:36:44 Előzmény micike_MSc
(31/593)
Annyi pozitívum azért van, hogy a hozzászólás írása egyszerűbb, ha közben látni a korábbi bejegyzést, amire esetleg éppen reagálok (bár ez máshogy is megoldható volt), illetve mindenképpen gyorsabb lett.
Az idézőjel úgy tűnik, csak a korábbi bejegyzéseket érinti... (pl. "eladja&quot, "tûzoltó-fiú&quot)
Jó éjszakát, szép napot!
micike_MSc 2018 márc. 13. - 23:52:39
(30/593)
Szép estét Mindenkinek!

Bár ezt a Silla topikban már leírtam, de itt talán célszerűbb:
Tegnap én is sokkot kaptam, amikor megláttam az új Port-ot...
Igaz, csak a telefonomon próbáltam meg kibogarászni, mi-hol-merre van, viszont hiába váltottam át asztali nézetre, attól sem lett jobb...
Aztán ma megnéztem számítógépen, így azért követhetőbb, bár a jobb oldali sáv teljesen felesleges egy átlagos fórumozónak (telefonon ráadásul felülre kerül, így sokat kell legörgetni, ha a fórumot keresem).

Mondanám, hogy kezdem megszokni, kezdek kiigazodni rajta, bár vannak hiányzó infók (pl. megtekintések), funkciók (off-topic, saját korábbi hozzászólások, illetve az azokhoz érkezett kommentek egyszerű elérése - ahogy ezt már mások is írták)...
... de erre most azt látom a Sillában, hogy a hajnalban feltett egyik link, ami a szokásos hétfői koreai boxoffice-ről szól(t), el van tüntetve, ki van moderálva... (?!)

Érdeklődnék: mi alapján történik a moderálás?
S ami úgy általában zavar: "néhány troll" zavaró tevékenysége miért von maga után "kollektív büntetést" - mert most valahogy úgy tűnik, ezek a változások nem a normális fórumozókat kímélik, hanem éppen őket sújtják...
[+ egy kérdés: az idézőjel miért ismeretlen karakter? - bár talán már nem az]
Edmond Dantes 2018 márc. 13. - 21:28:53 Előzmény csabaga
(29/593)
Lemorzsolódás minden fórumon van, kivétel: bérkommentelők. A mostani "fejlesztés" nem tesz jót a fórumhűségnek. Amit szerintem meg kellene és meg lehet oldani: azonos gépről ne jelentkezhessen be valaki naponta más nickkel.
bori4 2018 márc. 13. - 21:14:14
(28/593)
Jól látom? A privát üzenetküldés úgy működik, hogy kiadja az e-mailemet a port!!!!!???????? Ezt nem hiszem, hogy bárki szeretné....... :(((
hanguktaekwondoo 2018 márc. 13. - 20:01:06
(27/593)
Kellemetlen a külhám, a beltartalom pedig mérföldekkel gyengébb, mint tegnapelőttig.
nekem ezt nincs kedvem használni, túl van bonyolítva. A személyes jelleg eltűnt, amiért a legtöbb gyakori vendég idejárt megszűnt. Mintha mindenkit paraván mögé raktak volna ebben a fene nagy fejlesztésben.
Amolyan falanszterjellegű lett az egész :-) És még annyira sem látja -a fórumozó :-)- mint eddig.
Én eddig még pozitív visszajelzést nem olvastam, de azt is látom, hogy jónéhányan idomulni fognak az új formához. Mert KELL nekik a fórum. nyilván, erre játszanak azok is, akik ütik az ügyben a tamtamot.
A vezető fejlesztővel semmi bajom, ő a neki kiadott munkát végzi.
Viszont eszméletlen kapzsiság szaglik a levegőben :-))) nemcsak pénzügyi
:-)
napraforgó 2018 márc. 13. - 18:55:41 Előzmény bori4
(26/593)
Igazad van. Mert hiába irkálok én privát üzeneteket, ha a címzettek nem látják, hogy üzenetük érkezett.

És nem igazán lenne szerencsés a jelzést a portámba betenni, mert én az emberkefejet tán csak félévente nyitom meg.
_goldie_ 2018 márc. 13. - 18:27:44 Előzmény polgar.zoltan
(25/593)
rákattintok a nevemre és látom az adatlapomat :)
(haha nem lesz óriásházibuli -nem nyilvános az e-mailcím) :D köszönöm
élettel telibb fórumot és jó munkát kívánok :)
_goldie_ 2018 márc. 13. - 18:17:37 Előzmény k11zoltan
(24/593)
ezzel csupán egy baj van: nincsenek modik.... h mióta nincsenek nem tudom de az biztos h 2017 március óta trollunk van -ha vannak is modik- egyáltalán nincsenek a helyzet magaslatán
korábban 3 moderátor volt és felváltva dolgoztak
Amúgy jó volt a régi. ehhez csatlakozom én is..
k11zoltan 2018 márc. 13. - 18:01:26
(23/593)
Mondjuk a régivel csak 1 rossz dolog volt.
Az életunt kötekedők, akik csak a másik fikázásáért jártak fel.

Elég lett volna annyi fejlesztés, hogy mindenki profilján lenne egy "jelentés" gomb.
Ha 3-4 másik felhasználó rákattint arra, akkor az illető profilja felfüggesztésre kerül, többszöri felfüggesztés után pedig törlődik. (miután mondjuk egy moderátor átnézte a tevékenységet)

Amúgy jó volt a régi.
csabaga 2018 márc. 13. - 17:24:15
(22/593)
Az ismert okok miatt az utóbbi években eltávozott fórumozók visszacsábítására van ötletetek?
Kislolek 2018 márc. 13. - 17:21:05
(21/593)
A feltett linkek korábban rákattra indultak..
Most csak bemásolással.
Esetleg ezen megoldható lenne a módosítás?
Gondolok itt a YT videókra, stb..
És jól láthatóan ki voltak emelve!
bori4 2018 márc. 13. - 17:19:04
(20/593)
Hol látom, hogy privát üzenetet kaptam esetleg??
Kislolek 2018 márc. 13. - 17:03:13 Előzmény polgar.zoltan
(19/593)
Ezt is nagyon szépem köszönöm, magam, és a barátnőim nevében.-))))
Bionika 2018 márc. 13. - 16:17:17
(18/593)
(Az x-et úgy értettem, hogy bizonyos felhasználó, nem "x felhasználó" nevű felhasználó, ha esetleg félreértenének)
Bionika 2018 márc. 13. - 16:15:05
(17/593)
Nem lenne baj, hogy megújult, de az "x felhasználó hozzászólásai" fórumot hiányolom innen. Meg lehet oldani?
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 14:13:37 Előzmény Kislolek
(16/593)
Szia!

A több fájl feltöltése nekünk is eszünkbe jutott, de jelenleg nagyon nagy átalakítás kellene ehhez, felírjuk, és visszatérünk rá, de nem igérhetek határidőt :)
Az ablak most már egyűtt nő a kommenttel, azaz egyben lehet látni a keletkező hozzászólást.
A hozzászólások keresésre nincs lehetőség, és jelenleg nincs is a terveink között a bevezetése.
napraforgó 2018 márc. 13. - 14:06:40
(15/593)
Áááá! Sikerült.
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 13:59:07 Előzmény napraforgó
(14/593)
<--- itt kattintson a nevemre, vagy az Önére, vagy bárkiére :)