Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

napraforgó 2018 márc. 13. - 13:56:19
(13/593)
Én ahhoz a generációhoz tartozom, amelyik nem a számítógépismeretekkel nőtt fel. Okostelefonom sincs, csak egy egészen butácska.
A fórumot legkönnyebben úgy érem el, ha megnézem a TV műsort, és megnyitom azt az adott műsort, ami érdekel. Ott megtalálom a hozzászólásokat.
De a szalagsorra is ki van téve a TV-műsor és a Fórum, így nem ell keresgéljek, csak rákattintok.
A bonyolult műveleteket, meg a piktogrammokat nem kedvelem, nem szeretek találgatni, vajon mi mit jelent.
Amúgy a nyilvános profilt sem tudom, hogy hol találom....
Kislolek 2018 márc. 13. - 13:50:44
(12/593)
Ismét én! Igen az offtopic-ot igen gyakran használtuk!
Mindent ami nem szorosan a topik nevéhez fűződött, abban írtunk!
És ezt szigorúan betartottuk!
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 13:32:08 Előzmény napraforgó
(11/593)
Pontosan hogy próbálja meg elérni a fórumot? A fenti menüsorban ott van, és egyből a topik listára kerül, épp, mint az előző verzióban.
A nyilvános profilon keresztül lehet privát üzenetet is küldeni egymásnak, az a funkció nem tűnt el.
Az offtopic-ot eddig Ön jelezte először, amennyiben szélesebb körben jelzik a felhasználók, hogy szeretnék, elgondolkodunk a lehetőségeken.
napraforgó 2018 márc. 13. - 13:24:14 Előzmény polgar.zoltan
(10/593)
Köszönöm válaszát.
Sajnos nem tudom, hogy mit jelent a phpbb fórum, én azt tapasztaltam, hogy a fórum, a topikok igen könnyen elérhetőek voltak.

Még egy kérdés. Eddig lehetett a hsz-ekben OFF topicban is írni a topik címéhez nem tartozó témában,most nem. Sőt, az Off topic gombra kattintva ezeket a hsz-eket el is lehetett tüntetni.
Tervezik-e visszaállítani a megszokott és jól bevált funkciókat?
A privát üzenetekről már kérdeztek mások is, az is jó lenne, mert nem tartozik a széles nyilvánosságra, amit esetleg csak egy embernek szánok.
Kislolek 2018 márc. 13. - 13:23:45
(9/593)
Szia Polgár Zoltán! Jó hogy nyitottál hozzászólási lehetőséget!
Teljesen laikus felhasználó vagyok, bocsi.
A fórum résszel kapcs írok. Jó volt úgy ahogy volt,de haladjunk a korral, rendben van.)))

A jobb oldalt, és a bal oldali fórumot nem lehetne külön választani?

Aki fórumozik, és esetleg hosszabb beszélgetésbe fog, annak akkor már nem kell látnia mást.
Ez az ablak a sorok szaporodtával nem növekszik, csak ha a sarkot külön lehúzom.
Nem látni egyben a egész hsz-ást, amit illik visszaolvasni, a hibák javítása miatt.
Nincs privát üzenet küldési lehetőség, van viszont törlés, ami nagyon jó.
Esetleg szerkesztés jó lenne, mert ha nem akarom az egészet törölni, akkor azt használnánk.
Esetleg több kép egyszerre történő felrakása megoldható? Az nagyszerű lenne.
Még sok kérdés felmerül, de nem akarok okoskodni.
Ha régebbi hsz-ást vagy képet keresek, arra mi a megoldás?
Sok sikert a további fejlesztéshez!
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 13:12:19 Előzmény napraforgó
(8/593)
A forum.port.hu egy 11 éves rendszer volt, a fórum motor fejlesztését már jópár éve abbahagyták (phpbb fórum volt). Az új variáns annyival már biztosan többet tud, hogy 5 percen belül lehet törölni a hozzászólást :) A fejlesztés célja az volt, hogy a fórumot a nagyobb publikum is könnyebben elérje, azaz hosszútávon több fórumozó, élettel telibb fórum legyen.

A személyeskedések kezelésére hamarosan bevezetésre kerül a tiltás funkció, amivel teljesen el lehet tűntetni egy nem kívánatos személyt.
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 13:09:12 Előzmény napraforgó
(7/593)
A nyilvános profil nem szűnt meg, de korábban alapból mindenkinek kikapcsoltuk a láthatóságát (most bekapcsoltuk mindenkinek, mert sok felhasználó panaszkodott). A profilt publikussá / priváttá a felhasználói menüben, a port.hu profilom menüpont alatt lehet. (https://port.hu/felhasznalo/profil)
A nyilvános profilon keresztül lehet privát üzenetet is küldeni egymásnak. A lakcím biztosan nem lesz látható (ez az adat kivezetésre kerül), az életkor, és a nem megjelenhet, de egy új rendelet miatt lehet, hogy idővel ezeket is el kell tűntetnünk.
napraforgó 2018 márc. 13. - 13:02:10 Előzmény polgar.zoltan
(6/593)
Örülök, hogy jelentkezett, így nem érezzük úgy, hogy nem számít a véleményünk.
Alapvetően nincs kifogásom a Port, vagy a fórumok megújítása ellen, főleg, ha az új változat többet tud, többet nyújt, mint a korábbi.
De sajnos azt kell látnunk, hogy az új variáns még annyit se tud, mint az előző. Miért kellett jól működő funkciókat megszüntetni?

Ugyanakkor időnként elözönlötték a topikokat a trollok, az egyre újabb felhasználónevekkel támadó személyeskedő, mocskolódó egyének. És bizony nem mindig kerültek elég gyorsan eltávolításra.
Ebben lesz-e haladás?
napraforgó 2018 márc. 13. - 12:54:53 Előzmény _goldie_
(5/593)
Ez engem is érdekelne. Eddig a baloldalon megjelentek azok a hozzászólások, amelyek az enyémekre születtek válaszul, ez most nincs.
-----
Polgár Zoltánnnak:

Továbbá én meg szoktam nézni a hozzászólók profilját is, főleg, ha újak, vagy akkor ha nagyon okosakat, vagy épp nagyon butákat írnak. Ha látom az életkort, nemet, lakóhelyük irányítószámát, már van valami elképzelésem. Persze itt mindenkinek a becsületére volt bízva, hogy valós adatokat adjon meg, aki erre nem hajlandó, azzal társalogni sem érdemes.

Szerettem tudni azt is, hogy adott hozzászóló hány fórumot indított korábban, és összesen hány hozzászólása volt a regisztrálása óta. Vagyis mennyire aktív, milyen témakörök érdeklik, stb.

Ezekre eddig volt lehetőség, most nincs. Miért?
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 12:31:30 Előzmény _goldie_
(4/593)
Gondolkodunk rajta erősen, elképzelhető, hogy a Portám -> hozzászólások pontját fogjuk átalakítani úgy, hogy ne csak a topikok látszódjanak, hanem a hozzászólások is, és akkor oda már be tud kerülni az összes válasz is.
_goldie_ 2018 márc. 13. - 12:22:00 Előzmény polgar.zoltan
(3/593)
a korábbi saját hozzászólások -ha már felvetődött- és az ezekre érkezett válaszok megtekintéséről érdeklődöm :)
polgar.zoltan 2018 márc. 13. - 12:15:23
(2/593)
Sziasztok!

Polgár Zoltán vagyok, a PORT.hu vezető fejlesztője. Ebben a topikban fogadunk minden a fórummal kapcsolatos építő jellegű kritikát, észrevételt, kérdést.
Kérlek, kerüljétek a személyeskedést, ennek a topiknak az a célja, hogy nektek, felhasználóknak jobb élményt tudjunk nyújtani az új fórummal kapcsolatban.
_goldie_ 2018 márc. 13. - 12:04:07
(1/593)
tessék urak és hölgyek! tegyék fel kérdéseiket! :))