Téma: Megváltás

6/10
Thousand Lakes 2011 jan. 29. - 13:24:54 6/10 Előzmény ariskerase
(20/40)
Nem igazán.
9/10
ariskerase 2011 jan. 29. - 03:09:21 9/10
(19/40)
Érdekes film.
borovnica 2011 jan. 22. - 16:41:10
(18/40)
Szerintem ez egy igen jó film. Legalábbis nekem nagyon tetszett. Igaz, nekem úgy tûnt, hogy kicsit sokára állt össze a kép az oda-vissza ugrálásban, de egyszer csak elkezdett minden a helyére kerülni. Afféle "lassú" film, de véletlenül sem unalmas, mert végig átjárja egyfajta feszültség, ami a képernyõ elé szegez és belém ivódott az a megmagyarázhatatlan érzés, amit csak a (számomra) jó filmek képesek elérni.
Charlize Theron nagy kedvencem, és szerintem nagyon jól játszott, akárcsak Kim Basinger, akinek elég volt megjelennie a vásznon, hogy már a csak a tekintetével játszva is betöltse azt.
Nem egy laza vasárnap esti "ugyan nézzünk már meg valamit"-típusú film, rá kell hangolódni, s akinek ez sikerül, igazi élményt kaphat.
gyuribacsi 2011 jan. 17. - 07:30:25 Előzmény vodniktuner
(17/40)
Az, hogy az (egyébként kritikákban, alkotómûvészek, színészek munkáját leíró szövegekben gyakran használt) "eszköztelenül" szó jelentését nem ismered, téged minõsít.
Az, hogy mûveltséged hiányát ostoba nacionalizmussal próbálod elfedni, szintén téged minõsít.
Ja, és mielõtt megkérdeznéd: igen, én magyar vagyok.
6/10
yetilány 2011 jan. 09. - 20:11:23 6/10
(16/40)
Inarritu filmjei számomra tökéletesek, de sajnos ez a film elég messze áll tõlük. Igaz, mély gondolatokkal teleírt kõkemény dráma, de valahogy mégse az. Van benne valami erõltetett, lagábbis végig ezt éreztem, és nem tudtam egy szereplõvel sem érvényesülni. Olyan érzésem volt végig, mintha ez a film csak ment volna, de nem volt különösebb mondanivalója. Mit is akartak ezzel kifejezni? Mire akartak rámutatni? Mi volt a végsõ következtetés? Nem sikerült rájönnöm, ráadásul sokszor olyan unalmas mélypontokra került a film, hogy ha nem néztem volna végig, nem lett volna hiányérzetem. Vontatottnak, hiányosan felépítettnek, és olyan filmnek éreztem, ami azt sugallta, hogy hú, milyen kemény az élet, de nekem ez nem jött át.
Ezen kivül sok volt a idõbeli és történetbeli szál. A történet nem volt kerek egész, talán emiatt a sok felesleges száltól és váltogatástól. Mikor eltelt a film fele, még mindig nem lehetett tudni, ki kihez tartozik, ki kinek a kije.
Olyan mintha kiragadtak volna az életbõl egy részletet, de azt nem dolgozták ki, és át rendesen, csak úgy leadták feldolgozatlanul. A szereplõk döntései pedig inkább voltak ostobák és idegesítõek, mint olyan tettek, amik tényleg önhibájukon kívül történtek. Gondolok itt fõleg a fõhõsnõ tettére, amire végülis az egész film épül.
Összességében nem tetszett, leszámítva talán az az elgondolást, amivel rámutattak arra, hogy a sokgyermekes, látszólag boldog életet élõ családanya miért tartott titkos szeretõt...
vodniktuner 2010 dec. 23. - 20:22:06 Előzmény radovan71
(15/40)
Mit jelent az, hogy eszköztelenül játszik?
Te magyar vagy?
radovan71 2010 szept. 07. - 15:04:53
(14/40)
A pozitiv ajánlók miatt megnéztem.A már ismert kaleidoszkópszerû történetvezetést használja a rendezõ,ami miatt az elején nem értünk sok mindent de aztán minden világos lesz,és a filmet igazi élménnyé teszi.
Nem kevés része van ebben Kim Basingernek,aki szinte eszköztelenül játszik,fenomenális.
Csak ajánlani tudom.
10/10
Florenz 2010 szept. 07. - 09:59:40 10/10
(13/40)
Hatalmas élmény volt! Csak az abszolút érzelemmentes embereket hagyhatja hidegen ez a film! Mindenki mást lebilincsel, felkavar, elgondolkodtat...
8/10
Commodus 2010 aug. 12. - 19:42:43 8/10 Előzmény slamacsaba
(12/40)
Ha a Griffin tetszett kapásból ajánlom a Bakancslistát!Persze ha még nem látta, a téma hasonló, és remek színészek Nicholson, Morgan Freeman.Holnap írom a listát, remélem semmi nem jön közbe.

Ha ír a hozzászólásomra reagálva írjon, mert akkor észreveszem a lapomon, így meg csak a filmtopicra kattintva látom.

Üdv:)
9/10
seemur 2010 aug. 12. - 13:19:12 9/10
(11/40)
Ajánlóm:) The Air I Breathe, The Life Before Her Eyes, Things We Lost In The Fire, Sunshine Cleaning, Synecdoche New York, The Secret In Their Eyes, Evening, Crash, Departures, Io Non Ho Paura, The Kite Runner, Abril Despedacado, Once, Sur Mes Lévres, The Last King Of Scotland, Moonlight Mile, The Visitor, Mar Adentro, El aura, Murder In The First, October Sky, Spider, The Lucky Ones ...
slamacsaba 2010 aug. 11. - 20:12:53
(10/40)
Kedves Commodus,elõre is köszönöm a listát,már alig várom.
A Piafot láttam,a Minden végzet nehéz pedig az egyik "mindig jöhet" filmem.Griffin és Phoebix most ment,nagyon szép.
Majd én is írok jókat,ha lesz több idõm.Üdv.
10/10
Gaba-baba 2010 aug. 11. - 19:41:50 10/10
(9/40)
Sziasztok Kedves "MEGVÁLTÁS"-t kedvelõ hozzászólók!
Engem is ugyanígy letaglózott ez a film, mint titeket,napok óta a hatása alatt vagyok!Vasárnap volt a premier,azóta aszerdát várom,hogy az HBO-n újra megnézzem.Én is ezt a kategóriát értékelem igazán,kevés olyan film van ami 10/10-es nálam.Remélem nem veszed tolakodásnak,ha ajánlok hasonló drámai vagy szinvonalban magas filmeket.Életrajzi alkotások közül nálam a "Piaf" és a "Frida" viszi a pálmát.Dráma kategóriában a "Gran Torino"-t,az "Egy befejezetlen élet"-et és a "Remény rabjait" ajánlom! Vigjátékokban nem vagyok otthon,de azért egy igazi nagy kedvencem mégis van:"Minden végzet nehéz"
Remélem,hogy van köztük olyan alkotás amit nem láttál még,és elnyeri a tetszésed.Nagyon örülnék,ha nekem is ajánlanának értékes néznivalót,mert néha nagyon mellé tudok nyúlni egy egy rossz ajánlattal!Minden jót
8/10
Commodus 2010 aug. 11. - 18:31:35 8/10
(8/40)
Mihelyst idõm engedi, és összeszedem a gondolataimat, privátba küldök egy listát, de persze, lehet, hogy jónéhány átfedés lesz, olyan alkotásokkal, amit már ön is látott, sajnos elég szegényes a felhozatal... :)))
slamacsaba 2010 aug. 11. - 10:30:18
(7/40)
Kedves Commodus.
Megkérhetnélek,hogy az általad katarzist okozó filmek közül írj le nekem
jópár címet?Lehet igényes vígjáték is.Az a helyzet,hogy 6 éve beteg vagyok,magyar tanár létemre elzárva mindentõl,ami számomra fontos volt.
A NET-en találtam egy helyet,ahol ingyen filmeket lehet nézni,de elegem van a kísérletezésbõl.Annyi szemét van,még sokszor az is az,amirõl azt gondolom,hogy jó lesz megnézni.Tetszett a hozzászólásod,abszolút egyetértek,azért címezem Neked ezt a pár sort.Nagyon köszönöm.
8/10
Commodus 2010 aug. 10. - 19:29:50 8/10
(6/40)
A mai napon már úgy kiosztottak egy másik film kapcsán, hogy külön öröm, hogy végre valaki egyetért velem:)
Mellesleg nem az a baj, hogy készülnek, olyan filmek, mint az Alkonyat, hanem az, a hisztéria, ami kialakul körülöttük!

Kell néha egyszerû szorakoztató filmeket is nézni, magam sem vagyok ellensége egy-egy igényesebb vígjátéknak vagy akár, ne adja isten akciófilmnek, csak hát értékrend vagy, ilyenek ...

Na az nincs!

És ráadásul ha egy film mellé kiírják, hogy társadalmi vagy dráma, már lapoznak is...Pedig, annak idején az irodalom óráimon azt tanultam a gimiben, hogy a mûvészet lényege a társadalmi valóság megjelenitése, és persze a katarzis, amely görög szó eredeti jelentésében megtisztulást, megszabadulást jelent.

Hát ebben a filmben Sylvia pont ezt éli át, és ha az ember úgy nézi, hogy együtt lélegzik a fõhõssel, akkor a nézõ is átélheti a katarzist!

Aki nem néz, ilyen filmeket, pont ettõl fosztja meg magát, de hát õk tudják! :)
9/10
NADALFAN 2010 aug. 10. - 19:05:20 9/10 Előzmény Commodus
(5/40)
hát igen ez nekem is szívfájdalmam hogy az olyan szenny filmekhez annyian hozzá szólnak.na de itt tartunk ennyire igénytelenek vagyunk.vitatkoztam én ott eleget de falra hányt borsó.és az a baj hogy nem csak a tiniknél hanem 20-30 feletti korosztályból is annyian rajonganak az alkonyatok filmekért -persze a legtöbb az "agyatlan" tini csaj. közben az ilyen szuper fim teljesen hidegen hagyja a többbséget.....
8/10
Commodus 2010 aug. 09. - 13:36:45 8/10
(4/40)
Ez egész egyszerûen egy remek kis film!
Értelemmel, érzelmekkel, finom eleganciával megrajzolt élõ, eleven alakokkal, rejtett feszültséggel teli korrekt alkotás.

Charlize Theron hozza a kötelezõt, az elsõ pillanatban, mikor feltünik, odaszegezi a tekintetünket a vászonra, és már nem is engedi el.
Remek, ahogy a szürkeség, az érzelmektõl való félelem, az életigenlés hiánya tükrözödik a tekintetében és minden mozdulatában.Az idõ elõrehaladtával egyre jobb és jobb színésznõ válik belõle.A ritka ellenpélda, hogy a hollywoodi gépezetbe is csúszhat hiba, és néha csiszolatlan gyémántot is találnak az általuk kreált vattacukor halmazban.

Nos Kim Basinger pedig, olyan kezd lenni, mint a jó bor, az évek elõrehaladtával egyre zamatosabb, teltebb, aromákban gazdagabbá válik.Levetközte az évek során rátapadt sztreotip szöke bombázó szerepek idején, felvett sallangokat.
Egyszerû, eszköztelen, hétköznapi, és néha megindító.

Az egész film lényege ebben rejlik, olyan történet, ami bármikor megtörténhet, de mégis valószinütlen, hogy megtörténjen...

A büntudat, amit Sylvia cipel, az állandó menekülés ellenére vele marad, és rágja a lelkét.Nem engedi szabadulni, hiába erölködik és keres tartalmatlan, érzelmek nélküli, sivár szexuális, és szerelem nélküli- szerelmi kapcsolatokat, még ha ez, így leírva önellentmondásnak is tünik.

Gina pedig, bár a film egy pontjáig nem értjük mit keres a szeretõi viszonyban, három gyermeke és látszólag normális dolgos, átlagos férje mellett, teljesen hihetõ, hogy kapcsolatot létesít egy férfival, aki úgy képes elfogadni õt, ahogy van, és a szerelme, annyira teljes, aminél többet szerintem nõ nem kívánhat.

Az, ilyen, kamaszkorú szereplõket is felvonultató filmeket általában ez a szál szokta elrontani, de itt a fiatalok is felnöttek a feladathoz.Nem tengtek túl, pontosan voltak vezetve, igazodtak a cselekményhez, és jól oldották meg a rájuk rótt szerepet.

8/10

Ennyi dicséret után, csupán azért 8, mert a több idõ és térbeli síkon játszódó cselekményszövés egy kicsit lerágott csont, túl sokszor alkalmazzák, elcsépelik, és pont ebben a filmben, ahol pedig tökéletesen helye van, már kevés meglepetést tud okozni.

A megoldás a "MEGVÁLTÁS", pedig egy kicsit hollywoodisra sikeredett, de mindenképpen a jobb produkciók közé tartozik.
Mellesleg jellemzõ, eddig ehhez a filmhez négyen szóltak hozzá!

Az Alkonyat címû vámpír-fantasy eposzhoz pedig 111413-an 7428 oldalon!(nem kétségbe vonva, hogy biztos jó film, és Pattintson Robi pedig egy jóképû srác, bár férfiként ez némiképp hidegen hagy)

Most ez csak nekem furcsa vagy tényleg az ...?
Parker 2010 aug. 08. - 23:21:19
(3/40)
Én is megnéztem és tetszett.
Fejben sokkal bonyolultabb kapcsolatot képzeltem el, ahogy haladt elõre (és vissza) a történet.
9/10
NADALFAN 2010 aug. 08. - 21:43:56 9/10 Előzmény seemur
(2/40)
nagyon jó film és ami még kiemelendõ persze a történeten kivûl ,nagyon szépen van fényképezve -akár a bábel.a törénet meg ahogy halad elõre ugy világosodik meg bennünk a múlt és jelen összefonódása.aki szereti a jó és igényes filmeket annak ezt is kötelezõ megnézni!
9/10
seemur 2010 márc. 18. - 11:08:01 9/10
(1/40)
Nekem tetszett ez is, akkor nem szólok:)