ber 2007 márc. 17. - 16:06:46
(1/41)
sziasztok!Nekem is nagyon tetszett a sorozat. Véleményem szerint ezerszer jobb, mint a most futó sorozatok. Van benne romantika, ármány, árulás, hûség, ráadásul egy kis történelem is, hiszen a mexikói (az a bizonyos filmben is sokat emlegetett) 1910-es mexikói forradalom idején (is) játszódik. Amin nagyon megdöbbentem az az volt, hogy többen nem élnek már a szereplõk közül, igaz azóta már eltelt 17 év. A Soledadot játszó Isabel Corona már több mint 10 éve meghalt 82 évet évesen. De az igazán megdöbbentõ az Jimena és a "szélhámos" halála. A Jimena-t játszó Mariana Levy 2 éve halt meg 40 évesen, maga után hagyva egy jelenleg 11 éves kislányt, egy 5 éves kislányt, egy 3 éves kislányt és egy 3 éves kisfiút. Mexikóvárosban járt az utcán és egy fegyveres rablás eredményeként szívrohamot kapott... Mexikóvárosban sosem volt jó a közbiztonság... A "szélhámos" nevére már nem emlékszem, de az õt alakító színészt Eduardo Palomo-nak hívták. Õ 4 éve halt meg, 41 évesen. Maga után hagyott egy jelenleg 9 éves kislányt és egy 7 éves kisfiút. Õ is szívrohamot kapott, amikor egy Los Angeles-i étteremben ebédelt. Azt nem tudom, hogy ennek volt e valamilyen közvetlen kiváltó oka. Egyébként bajusz nélkül sokkal jobban nézett ki, de nyilván ez kellett a gazember szerepéhez. Egy másik sorozatban, amelynek a címe Ramona, õ játssza a férfi fõszerepet. Ebben a sorozatban hosszú hajú indián férfiként láthatjuk viszont. Ezt 2000-ben forgatták. A történet az 1800-as évek 2. felében játszódik, amikor már vége van az amerikai-mexikói háborúnak. Ajánlom figyelmetekbe, szerintem ez is nagyon jó sorozat! A többi színész még tevékenykedik, éppen forgatják a sokadik szappanoperáikat. Az igaz, hogy azért egy közismert Shakespeare színésznek sokkal több színészi képességgel kell rendelkeznie, mint ezeknek a "szereplõk"-nek, de azért mégis egy biztos megélhetést jelent nekik ez a szakma, hiszen Közép- és Dél-Amerikában futószalagon gyártják ezeket a sorozatokat. Ezért jó az, ha az ember néha rábukkan egy-egy értékesebb darabra ebben a nagy halmazban. (Ld.: Megveszem ezt a nõt, Ramona...) A zenéket nem tudom, honnan lehet letölteni, de azok is jók voltak. További jó kutatást kivánok mindenkinek a nagy szappanopera-kupacban. Ber