meteorológus 2009 júl. 25. - 11:55:33
(383/443)
:)
1/10
idõjós1010 2009 júl. 25. - 11:12:11 1/10
(382/443)
Jó, én ehhez már nem szólnék hozzá, mert szinte semmire sem emlékszem a filmbõl.
mulao 2009 júl. 25. - 02:35:05 Előzmény idõjós1010
(381/443)
Én meg kötelességemnek érzem, hogy kijavítsalak, ha szabad.Szerintem tévedsz, az utánam szóló (és talán még én is ide tartozom), egyeltalán nem akarta védeni a filmet, úgy, hogy nem is tetszett neki, (nekem igen).Csupán, -jól tette-, kiemelte a film pozítívumait.És ezennel én is kérném, hogy akinek tetszett a film, csak az védje, akinek meg nem tetszett, az finoman fogalmazza meg, mert valójában semelyik film se jó vagy rossz, hanem valakinek tetszik, fõleg ha moziban látta (talán ezért mert olyan hangnemben beszélni aki moziban látta), van akiknek meg nem, ennyi.

És hamár írok megint, akkor megemlíteném, hogy Katinka sokat dob a filmen, én õt mindenféleképpen dícsérném, és én nem a tavas jelenetére célzok.:)Meg Gáspár Sanyit, Lázár Katit, talán mást nem.
biggmhz 2009 máj. 19. - 23:16:41
(380/443)
Szerintem ez egy közepes alkotás, hiszen hiába a nagy nevek majdnem elaludtam + volt vagy két poén amin mosolyogtam tán.. ez egy vígjátéknál azért nem túl jó pont.
Meg a témaválasztás hááát - tudom én nem lehet mindig
a paraszti élet szépségeit ecsetelni, de hogy most menjünk rá a "macskajaj-szegínység" témára ez azért túlzás mert a legtöbb szutyok magyar film ezt majmolja / majmolta az elmúlt években és eléggé elkoptatott már(a kommerszekre, nem a mûvészfilmekre gondolok-pl. Papírkutyák-gyönyörû jószág az is).
Egy szó mint száz: az elsõ rész sokat pörög még majd a lejátszóban - dikk el ne vedd az áááramot Sanyiiiii Sanyiiikaaaaa!! :D
1/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 16:34:47 1/10
(379/443)
és egyszerre nevet fel a tömeg
Ha kalózfilmet nézel, amit csak pár hete rögzített valaki az egyik moziban, egy kézi kamerával, akkor is hallod a tömeg kacaját :-) nem értem mi a különbség :-)
5/10
Jagdglück 2009 máj. 05. - 16:24:23 5/10
(378/443)
Kicsit nagy hévvel írsz:D Elõször is, elfelejtetted, hogy ez egy fórum. Ha szerinted kussoljon az, akinek nem tetszik a film, akkor te ne írkálj ide. Épp ez az, egy rendezõ is a kritikákból tud építkezni...mindenki tiszteli Koltai-t. Úgyhogy elég fura lenne, hogy egy olyan oldalon, ami konkrétan erre van kitalálva, hogy véleményt mondjunk, pont te mondod meg, h kinek mihez van joga. Láttad az Indul a bakterház c. filmet? Láttál már viszonyítási alapot? Nem biztos h hülye ám mindenki, akinek nem tetszik...
1/10
Hilaryfan17 2009 márc. 26. - 22:20:42 1/10 Előzmény idõjós1010
(377/443)
jaja!!!!
0/10
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 26. - 20:32:20 1/10
(376/443)
Ez a film egy borzalom.
Kötelességemnek éreztem megjegyezni, mert látom egyes felhasználók már kezdenek megbarátkozni a filmmel.
Senki ne kövesse el ezt a hibát többször :-)
Akinek tetszett dicsérje, de akinek nem jött be, ne kezdje el. :-)
10/10
Amál 2009 márc. 26. - 19:10:13 10/10 Előzmény Lótolvaj
(375/443)
Szia!
Szerintem nem is annyira unalmas a film, ahogy ezek itt elmondják, fõleg te. Na mindegy. Amúgy szerintem is egy kicsit olyan bakterházas fillingje van, de azért nekem bejön.
mulao 2009 márc. 23. - 16:14:28
(374/443)
Õszinténszólva szerintem jó film volt ez.Egyeltelán nem a legjobb magyar film,csak jó.Most ezen a mondatomon, nyílván mindenki meg fog döbbenni,mikor olvassa.Ezért elmondanám,hogy nekem miért tetszett!Én csak, azt nem értem,hogy az miért van,hogy mindig azok írnak,akiknek nem tetszett,mert van biztos olyan is akinek tetszett.Arról lehet szó,hogy félnek megmondani,mert rögtön lehúzzák õket,hogy milyen hülyék,hogy egy ilyen film tetszhet nekik.Énnekem már, van annyi eszem,hogy erre ne figyeljek oda.Azt se értem,hogy ha már,elvettek az életükbõl 90 percet,a megtekintésre,miért mégtöbbet,amíg írnak,vizáznak?

Nos:

-Én kedvelem Koltait,egyedi humora van,pedig nem is az én generációmból jött,jó színész is.(Merthogy nem vagyok 72 éves).:)

-Egy dologhoz, ért,ha a filmjeirõl van szó: a színész választáshoz.Jó a színész választás,szerintem unalmas agyon foglalkoztatottnak, csak Pindroch és Szabó nevezhetõ,akik számora most, kimondottan jók voltak,sõt nagyon jók,pedig nem kedvelem õket.

-A legtöbb színészt én kedvelem,s szerintem jól,sõt nagyon jól játszanak.A két fiatalt,meg kimondottan, jó ötlet volt ismeretlenûl berakni a filmbe,és õk is jók szerintem.Katinka nagyon jó és szerintem egész természetesen mozog a kamera elõtt.Szabó Kimmel meg jó a karakterében,én csak néha éreztem,hogy nem a legtermészetesebb,nyílván mert elsõfilmje.És Csuja Imit is kedvelem,nagyon jó karakterszínész,itt most azt éreztem,hogy nem érzi közelinek magához a cigányvajda szerepét.Érthetõ, végülis.
Szóval a színészek jók szerintem és jól vannak összeválogatva,és illik rájuk a szerepük.

Tulajdonképpen, nincs idegzetem,hogy félóráig ecseteljem a dolgokat,még összesûrítve:A kamera választás,zene,a poénok (sokat nevettem),meg az,hogy több szálon fut a történet,sok szereplõ van,meg az egész vicces hülyeségnek tûnik az jó benne.:)
A Bakerház-Macska-jajról annyit,hogy lehetne ezt- azt összeszedni,hasonlít,de hülyeség,ennek valahogy megvan az a teljesen magyar hangulata,ami nem rosszat jelent.Azt hiszem ennyi.
4/10
kispalissaci 2009 márc. 23. - 15:36:50 4/10 Előzmény Lótolvaj
(373/443)
Hehe mindenkitõl azt hallottam, hogy ez az Indul a Bakterház koppintása lenne. Úgy látszik kevés Kusturica rajongó látta akkor a filmet, mert szerény véleményem szerint inkább arról van szó, hogy ez az egybe a Kusturica-filmek hangulatát próbálja visszaadni (Macskajaj, Az élet egy csoda...) bár igaz ami igaz, elég gyenge és kissé szánalmas próbálkozással, uh lehet ez az oka hogy még a Kusturica-rajongók sem vélték felfedezni eme törekvést :)))
1/10
Kentaro 2009 márc. 21. - 18:09:22 1/10
(372/443)
sandros5000 nagyon jól leírta az én véleményemet is.
Csak annyit fûznék még hozzá, hogy ott bukott meg a hozzászólásod, hogy azt írtad ez a legjobb magyar film amit láttál. Ezzel elárultad magad, hogy még nagyon keveset láttál. De nem baj, lesz még idõd bepótolni.

Ui.: Én személy szerint azért jöttem fel hozzászólni a filmhez, mert nagyon mérges lettem hogy ilyenre dobálják ki a milliókat. Fele ennyibõl is sokkal jobbat lehetett volna összehozni.
Lótolvaj 2009 márc. 20. - 08:54:45
(371/443)
Elkezdtem nézni a filmet, gondoltam nevetek egy jót....Olyan unalmas és borzalmasan pocsék volt hogy az elsõ 10-15 perc után feladtam. Ráadásul ez valami Bakterház utánzat volt??? Szörnyû....
1/10
csavarlazito 2009 márc. 20. - 08:40:53 1/10
(370/443)
Rendkívül gyenge alkotás, rendkívül gyenge színészi alakításokkal. Valaki nyugdíjazhatná már Koltai Róbertet, évek óta nem csinált egy normális filmet.
offtopic
issti1 2009 márc. 18. - 18:17:54
(369/443)
Sajna a Jóbanrosszban-nak még egyetlen részét sem sikerült, de ezeksz. gondolom abban is ez a nagy "sztár" játszik, háát, egészségére!


Ha szinházba megyek, inkább Cserhalmit, Haumannt,v. Gállfyt,v. valamely ifjabb tehetséget választom.
De mondj egy szindarabot, amiben G. Károly szinmûvész szinvonalasat alakit, s utánanézek!
Egyáltalán játszik szinházban? ..egy ekkora sztár??! ;o)
1/10
Johnsson 2009 márc. 18. - 11:47:15 1/10
(368/443)
A stílus maga az ember.
offtopic
sandros5000 2009 márc. 17. - 22:54:56
(367/443)
Az összes pontod egy oltári nagy butaság, egy moziban vagy tv-ben tök mindegy mert nem a látványra épít hanem a humorra, ami egyébként nincs neki. A nevetés ragadós mondásoddal csak az éretlenségedet bizonyítod.
Másodszor: nézõként igenis jogod van véleményt formálni az általad látottakról, mert egy ez azt jelenti hogy felfogod amit látsz és tudsz véleményt formálni a müveltségedhez mérten változatos formában. Mert ugye te vagy célközönség, neked szánták a filmet mint nézõnek. A sok éretlen tininek, nap mint nap véleményt formálsz te is csak még nem fogod fel, pl ha frizurát, ruhát kritizálsz gondolom lány létedre ezt nap mint nap megteszed, pedig valószínûleg nem vagy sem fodrász, sem varrónõ mégis tudsz véleményt formálni, máris beláthatod hogy milyen nagy butaságot mondtál.
Harmadszor: mindenki a saját maga által választott szakmájában kell hogy olyan sikeres legyen, amilyen szeretne lenni. S azért mert õ azt gondolja hogy jó benne, még nem mindenki fogja azt mondani hogy jó a szakmájában, mert ugye mi emberek különbõzõnek vagyunk. pl maradva fodrászos példánál, én egész életemben nem láttam olyan fodrászt aki mindenkinek bejött volna, de igaz ez a nagyon nyilvánosságot kapó szakmákra is pl színészet, énekes stb...
Negyedszer: Egy idõ után sokszor látott dolgok unalmasak, mert ugye a legtöbb színész is, ahogy az átlag emberek munkában néha alibiznek, vagyis nem teszik igazán magukat. Meg el veszik a lehetõséget a fiatalok elõl, majd ha állást keresel szembesülsz vele.
Ötödszer: igen vannak a világban okos, felnõtt és más ízlésû emberek is, akik leveszik ha egy film össze van lopkodva és nem nyújt maradandó élményt.
Hatodszor: neked ez a kedvenc filmed, semmi probléma, de ahogy olvasod olyan sok ember nem lehet mert a legtöbbennek nem tetszik.
Hetedszer: mert erre találták ki a forumokat, történelem, általában a vitás ügyeket forumokon tárgyalták meg, ahol véleményt cseréltek, ez a célja. Tanulni. Nagyarcok, magyarok...igen összeesküdtünk, otthon jót nevettünk, itt meg lehordjuk a filmet, Gyurcsányi és a nagyrabecsült parlementi trugymó is benne van. Tényleg átláttál rajtunk mint Gyõzike a számtan példán.
Nyolcadszor: Látod lehet úgyis riposztot írni hogy nem használunk obszcént szavakat, az eleve az alulmûvéltséget vagy az olvasottság hiányát jelzi.

Nálam amúgy is van egy szabály, 20 éven aluliak véleményére egyáltalán nem adok, csak kivételes esetben, s az elõzmények ismeretében joggal.
1/10
Kentaro 2009 márc. 16. - 15:43:33 1/10
(366/443)
Minden szavaddal egyetértek, csak azt tenném még hozzá, hogy Badár Sándor is messze az õ szintje alatt játszott, ami nekem nagy csalódás.
És persze Katinka tényleg egy istennõ, csak miatta néztem végig.

(Egyébként nem tudom észre vette-e már valaki, hogy a legtöbb új magyar film már ott elvérzik, hogy nem tudják normálisan megcsinálni a filmek hangját.
És ha ezt se tudják, akkor a többin ne is csodálkozzunk!)
1/10
Johnsson 2009 márc. 16. - 15:17:46 1/10
(365/443)
Ez a film egyszerûen borzalmas.
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, hisz' kedvelem Koltai játékát, viszont a filmjeire igaz, hogy "a kevesebb több lett volna". Néhány filmje nagyon gyengén sikeredett...mint ahogy ez is.
Azt is borzasztónak találom, hogy mostanában mintha valami haveri társaságban történne a magyar filmek szerepleosztása...majd minden filmben ugyanazok az arcok bukkannak fel.
A Bakterházzal ellentétben ebben a film(nek nevezett valami)-ben zûrzavaros a történet, rengeteg kidolgozatlan karakter, ripacskodás, poénnak szánt csetlés-botlás található.
Nagyon erõs a szándék, hogy "átmentsenek" más filmekben (esetleg) jól bevált fordulatokat, szereplõket stb.
Az pedig, hogy viszonylag sokan nézték meg moziban abból fakadhat, hogy az emberek többsége reménykedik, hogy hátha mégis sikerül újra (...lásd Sose halunk meg)egy jó Koltai filmet látniuk.
Na, szerintem ez nem az.
bruati 2009 márc. 16. - 12:40:20
(364/443)
ez a film hatalmas, szinte Bakterház szintû!!! nagyon jó. hát és a Katinka egy istennõ!!!