Téma: Melankólia

9/10
Redfield 2011 okt. 28. - 15:53:16 9/10
(13/113)
Meg még én újranézem ezt szerintem, de van egy olyan érzésem, hogy inkább még jobb véleménnyel leszek róla másodszorra, és a Dogville utáni legjobb filmjének fogom tartani...
9/10
Redfield 2011 okt. 28. - 10:02:54 9/10
(12/113)
Trier fura egy pali, de minden filmjével az idealista hõs bukását mutatja be, és ennek ellenére is mindig tud valami újat mutatni, ha nem is minden tekintetben értékeset a nézõ számára. Csinál nagyon hülye dolgokat, mint pl hogy kinyitja a száját emberek és kamerák elõtt, vagy hogy imádja a színésznõi kiszolgáltatottságát a rendezõi keze alatt, vagy hogy a filmjei nagyon személyesek, de ez mindenképp jobb, mint az Antikrisztus, ez már nagyon csendben zajlik le, és nem érzi azt a nézõ, hogy botránkoztatni akar. A meztelenkedés meg mindig visszatér valamilyen szinten, az õ részérõl még tolerálható, mert szólnak is valamirõl a filmjei. :)
adamnagysweetmovie 2011 okt. 28. - 09:40:50
(11/113)
Az Antikrisztust én is egy blöffnek éreztem (a pszichologizálás sem menti), de ennél a filmnél a Revizor és a Filmtett pozitív kritikája azért elgondolkodtató lehet. Talán most érdemes túltenni magunkat Trier ego- és excentrikus manírjain(?)
9/10
Redfield 2011 okt. 28. - 08:38:21 9/10
(10/113)
Hihetetlen mértékû feszültséget szabadít fel a nézõbõl. Ez a film tényleg a két lánytestvérrõl szól, és két érzelmi perspektíváról, amik összeütköznek, és végül találkoznak.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER




Végül azonban azzal a röhejesen abszurd "varázsbarlanggal" Justine képes lesz megérteni az addigra már teljesen szétesett nõvére indíttatásait és hozzáállását, hiszen õ maga is törõdik annyira valakivel (a gyerekkel) hogy egy illúzióba ringassa, és Trier itt válaszolja meg gyönyörûen a film legfontosabb kérdését, azt, hogy: minden hiábavalóság, kilátástalanság és reményvesztettség után - van e még mit elpusztítani? Van. Mert az emberek KÉPESEK megérteni egymást, és ennél többet nem is remélhetünk az életben.

9/10

Egyébként mekkora lol lett volna már, ha John megrendezi a saját halálát, majd felkel, és eliszkol egy ACME ûrhajóval...
6/10
efes 2011 okt. 27. - 10:20:12 6/10 Előzmény picipc
(9/113)
Nagyjából én is veled értek egyet, kivéve, hogy nekem még a te pluszaid is mínuszok. Dogville, Hullámtörés, az igen, ez nem.
Gingallo 2011 okt. 26. - 12:19:20 Előzmény picipc
(8/113)
egyetértek
ba0805 2011 okt. 26. - 10:32:38
(7/113)
nekem viszont jobban tetszett mint az Antikrisztus az egysíkúan, iszonyat depis volt (és a csonkítást abba már visszataszítónak találtam), azt a vonalat követte, ez viszont az esküvõ által rakott bele egyfajta kettõsséget, ellentmondásosságot, érdekes volt.
Charlotte Gainsbourg játéka ismét nagyon tetszett.
10/10
savernake 2011 okt. 20. - 11:30:38 10/10
(6/113)
Ez a film tökéletesen beteges vagy betegesen tökéletes. Remekmû. Rövid idõn belül már a második film, ami a depressziós állapotot nagyon precízen és empatikusan ábrázolja (Jodie Foster: A hódkóros).
picipc 2011 okt. 18. - 23:42:19
(5/113)
A Melankóliában Trier megpróbál két történetet eggyé gyúrni, de nem megy neki. A végeredmény egészében és a jelenetek szintjén is szétesett. Trier rögeszméinek burjánzását látjuk kevesebb tartalommal és több látvánnyal.

A film Trier példaképének az Áldozathozatal c. alkotására emlékeztet, de attól a szinttõl távol esik. A kivitelezés megaprodukcióhoz illõ, de az ok nélkül rángatott kézi kamera és apró hibák - lásd az elõzõ hozzászólót - rontják az összképet. Mondja már meg valaki neki, hogy a állványról fényképezzen, mert ez nem Dogma-film!

A véleményem 10/6. A szétesettség és a dramaturgia hiányai mínusz, az igényes prológus és a lassított jelenetek plusz. Hogy jobban megértsem újra meg kellene néznem, de még az Antikrisztus is kiforrottabb film ennél. Ezért amikor újra Triert akarok nézni, elõveszem a Dogville-t. Immár sokadjára...
roobgreen 2011 okt. 08. - 23:53:55 Előzmény Charles Foster Kane
(4/113)
Átment rajtam tegnap este a Melancholia,és...belelapitott a fotelbe.Nehéz volt kiszallni mikor a betûk elkezdtek felgördülni,nehéz volt belesüppedve átélni-érezni is ezt a 2 orat.
Mivel lenyûgözve állok nem is vitatom a film érdemeit.De szemet szúrt valami.
Tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy tudomanyos film, a csillagaszati körités csak ürügy volt egy olyan alaphelyzet megteremtéséhez amiben a szereplõk megélhették amit kellett nekik.
A magamnál okosabbaktól várok felvilágositást.
A kastély teraszárol kitekintve ,hogyan lehetett látható, ugyanaznap nappalján és éjszkáján is ,az ég ugyanazon pontján Melancholia?
A kisbolygó felbukkanasa az egész naprendszert megzakkantotta és megállt a föld a saját tengere körül forogni?
A Claire által, az interneten talált ilusztráción, Melancholiát az 5ik napon elkapja a Föld gravitációja, majd egy fél fordulat után elhajitja magától az eltávolodik pár százezer kilóméterre,majd érthetetlen módon visszatér.
Milyen erõ készteti.
Az utolsó kockák...
Ha nappal van , és Melancholia merõlegesen csapódik be mi világitja meg a teljes felületét,hiszen a nap mögötte helyezkedik el?
Bocs a Trier rajongóktól,tehát magamtól is a szörszállhasogatásért,tényleg csak kiváncsi vagyok,h. ezek baklövések vagy van magyarázat...
Charles Foster Kane 2011 szept. 06. - 19:59:23 Előzmény Háccsinzon
(3/113)
Igy van, hiteltelen. Ez olyan, mint egy eletrajzi film, Chuck Norris bukasarol.
Háccsinzon 2011 ápr. 08. - 23:52:25
(2/113)
De hogy lenne világvége, ha ott van dzsek bójler?
10/10
morzsa 2011 ápr. 08. - 18:03:57 10/10
(1/113)
az elõzetest immáron megtekintve újabb remekmûvet lehet várni izgatott toporgással (nem mintha annak elõtte kétségem lett volna a minõséget illetõen..) gyönyörû összhang látszik kibontakozni a képi világ és a zenei aláfestés között, ami önmagában elég lenne egy kiváló filmhez, de Trier még hozzáadta Gainsbourgot, Skarsgaardot, Ramplinget és Jack Bauert:), ami így részemrõl a megtestesült tökély. alig gyõzöm kivárni.