murci 2009 márc. 07. - 23:40:04
(14/34)
nagyon jó film...

egyet kelett volna feltüntetni itt: hogy ne vacsorálj közben, mert... szóval ennyi kihantolás mellé nem ajánaltos... :P
De erre gondolhattam volna!

Még tart - filmnézés közben írom ezt - de máris min. 9/10 -es film.
10/10
mikka 2009 febr. 25. - 23:56:31 10/10
(13/34)
Nem tudom miért, de nem tudok erre a filmre nem max pontot adni.. Lehet, hogy moralizáló, lehet, hogy valakinek unalmas, rám baromi nagy hatással volt, rengeteg képe, jelenete máig elõttem van. Korábban is tiszteltem Tommy Lee Jones-t, de ezután a mûve után különösen - roppant szimpatikus és tiszteletreméltó a szememben az a szellemiség, amit ez a film közvetít. Gyönyörû vezekléstörténet, remek például szolgál a mai világnak arra, mennyire távol állnak a mai törvények, értékek az igazságosságtól, becsületességtõl, meg más hasonló patetikusnak bélyegzett dolgoktól.
Karolka 2008 dec. 09. - 18:34:26
(12/34)
Nem sok hozzászólás van. Pedig én emlékszem, h az aluljárókba reklámozták ezerrel. Én csak most jutottam hozzá, de kihagyhattam volna. Into the Wild feelinge volt, de abba legalább jó monológok voltak! A zene se ragadott igazán magával, csak a kislány zongorajátéka! :D Tommy amúgy jól játszott, arra sincs panasz! 10/6
8/10
efes 2008 okt. 28. - 17:31:07 8/10
(11/34)
A kissé blõd utolsó mondattól (-Vigyázz magadra!) eltekintve masszív munka Tommy Lee Jones poszt-westernje. Mint színész, itt nem játszik látványosat, szemére rótta itt valaki, de miért kellene itt "az orrával figurázni, a szemével karikázni", porban henteregni, hörögni, nézni nagyokat? Szerepe itt annyi, hogy eljusson A-ból B-be. Eljut, azért közben elég szépen elkarattyol a helyi erõkkel mehikóiul, szép az a jelenet a hegyekben a tévével, kávéval meg a furgonnal. Nagyon jó viszont a Barta a barátok köztbõl-arcú Barry Pepper, kaphatott volna valami elismerést, ahogy nézem, nem kapott. TLJ rendezõként jól teljesít, egyáltalán nem látszik, hogy ebbéli tapasztalata meglehetõsen hektikus. Szép, komótosan elmeséli a sztorit, minden különösebb baki nélkül, még csak nem is húzza túl sokáig. Ez a két óra benne is van a sztoriban, persze én szeretem nézni, ahogy szép vadregényes tájakon lovagolnak a szereplõk, baromi jó, éles fényekben. Tetszett a mexikói migrációt illetõ "szociografikus" felhangja is a filmnek, nem megszokott, bár nem is példa nélküli (pl. Bábel).
Redfield 2008 szept. 21. - 19:36:08 Előzmény zee944
(10/34)
Nem találtam rossz filmnek ezt egyáltalán. Nem egy kalandfilmre számítottam, vagy legalábbis nem egy szórakoztatóra.
3/10
zee944 2008 szept. 20. - 19:30:16 3/10
(9/34)
Bakker, de akkor mi a lófüttyért adsz neki 9 pontot? Már máskor is láttam, hogy képes vagy 10 pontot adni arra is, amin kifejezetten unatkoztál. Teljesen értelmetlen osztályoznod a filmeket, ha még csak köszönõviszonyban sincs a pontozásod az élményeddel.
Redfield 2008 szept. 20. - 18:12:16 Előzmény zee944
(8/34)
Komoly film, jól folydogáltak az események. A vágás is jó volt, a rendezés is... De akkor se mondanám azt, hogy kifejezetten odavagyok érte. És sok dologban egyet értek veled. Fõleg abban, hogy nem éppen nevezhetõ csavarosnak.
9/10
9/10
beo71 2008 júl. 21. - 13:54:03 9/10
(7/34)
Nagyszerû film,felejthetetlen pillanatokkal.9/10.A vak öreg a sivatagban a halált kéri,de nem a határõrõktõl(az USA).Soha nem volt még ennyire egyértelmû az amerikaiak elutasítása,ha mindenki így (is) tekintene az Usa-ra és összefognánk talán kivághatnánk a Föld rákos daganatát.Ekkor jöttem rá,mit is keres Luc Besson neve a stáblistán és miért kell francia pénz egy amerikai western-drámához.Már ezért az egy pillanatért megérte megnézni a filmet és van még ilyen momentum elég,ahhoz,hogy remekmûnek titulálhassák az emberek.Az amerikai filmesektõl tanulhatnának a politikusaik,akkor talán nem lenne egy rakás szerencsétlenség az országuk és a mi Földünk.Sean Pennt elnöknek.
10/10
Aziza 2008 jún. 22. - 14:25:31 10/10
(6/34)
Meghatározó film, mindenkinek látnia kell. Sok rendezõvel és magát színésznek gondoló személlyel is meg kéne nézetni, mert ahogy az elõttem hozzászóló is írta, nincs benne semmi mesterkéltség, túljátszás, minden úgy jó, ahogy van. Azzal is egyetértek, hogy méltatlanul kevés szó esik Barry Pepper alakításáról, pedig minimum egyenértékû Tommy Lee Jones-éval. És a többi karakter is nagyon jó, nem lóg ki senki. Néhány jelenet pedig annyira erõs, annyira eltalált (pl. a határõrség találkozása a vak öreggel; az a gyors kielégülést(?) hozó, hátulról letámadós akció a konyhában; a mexikói bevándorlócsapat két menekülõ tagjának 'levadászása'; amikor Pete egy gereblyével akarja megfésülni Melquiades-t; vagy a kukoricafejtés), hogy akár egy egész filmet el tudnának egyenként is vinni a hátukon.
9/10
Z 2008 jún. 22. - 00:46:44 9/10
(5/34)
Nem lattam meg filmet, amiben ne fedeztem volna fel hibat. Valami oknal fogva a forgatokonyvirok es a rendezok ugy gondoljak, hogy el kell szakadniuk a valosagtol es ugy kell szoni a cselekmenyt, hogy minel komplexszebben kapcsolodjanak ossze azok a bizonyos szalak. Ebben a filmben talan nem volt olyan sok mesterseges szovodmeny.
Tetszik a film! Jo ez a csendes elmelkedes az elet es annak mondanivaloja folott.
Szeretem Tommy Lee Jones-t, de ebben a filmben szerintem is Barry Pepper szereplese a meghatarozo. En neki adtam volna azt a dijat.
3/10
zee944 2008 máj. 29. - 23:21:19 3/10
(4/34)
1 semleges, 1 nemteccik, 1 teccik után írtál még 1 tecciket :)
hipnotic 2008 febr. 25. - 08:35:03
(3/34)
Hátkéremszépen... Megnéztem. Ez a film egy csalódás volt nekem, és csalódás lesz sokaknak.
Elsõsorban olyanoknak, akik nem bírják a tökörészést, szeretik kapszulában, egybe lenyelni a világot, aztán feldolgozás nélkül, lehetõleg egy órán belül megszabadulni tõle. Az biztos, hogy ez a film nem a jöttemláttammegzabáltam gyerekek emésztõrendszerének készült.
Le kell ülni hozzá, élére vasalt fehér ingben, és komótosan, megfontoltan, néma hálával tartozva az Úrnak - el kell fogyasztani a teljes menüt.
Nincs hozzá vérbosszú-öntet, és nem kérheted dupla tárral sem. Viszont nem korog tõle a hasad egy óra múlva.
Arra aztán meg még én sem számítottam, hogy a történet kiszámítható lesz, nincs benne meglepetés. Ez ám a meglepetés! A levest a fõétel salátával, azt meg a desszert követi, pont abban a sorrendben, ahogy nagyapáink is ették, anno.
Csalódás lesz azoknak is, akik Peckinpah-os vérfürdõket, vagy Leone-s szadizmust remélnek. Westwern? Felejtsd el! Tommy Lee Jones nem pufogtat feleslegesen, a helyi sheriff pedig négykeréken terpeszkedik. Nincs benne tömegverekedés, lengõajtó és egyéb csavaros dolgok, sõt, profitorientált hatásvadászok sem.
Elveszett kincs viszont igen.
Ez maga a film.
Tommy Lee jones a bölcsek nyugalmával valami -vérprofi rendezõket megszégyenítõ- remekmûvet alkotott. Ez a "Délidõ"-tempójú film csordultig van lélekkel töltve!
És ezt nem lehet minden hálivúdi szegrõl leakasztani. Kevés az olyan film, ami home-nézéssel is "ottmarad".
Óriási csalódás volt, ami másnap is megmaradt! A szó legkellemesebb értelmében. Azt mindig éreztem, hogy Tommy többre hivatott, mint gyermeteg akció, és katasztrófális katasztrófafilmjei. De, hogy minden manír nélkül, olyan közérthetõen-egyszerûen tudjon fogalmazni, mint ahogy tette most, azt sosem gondoltam volna.
Bonyolult dolgokat a legkönnyebb csinálni, mint ahogy, az egyszerû dolgokat felismerni-láttatni-éreztetni az maga a mûvészet...
3/10
zee944 2008 jan. 20. - 12:05:07 3/10
(2/34)
Azt hittem, tökönszúron magam ezen a filmen. Annyira unalmas és kiszámítható, hogy az már fáj. A demagóg befejezésen és hangulaton nevethetnékem támadt, kínomban. Hiteltelen az egész. Tommy Lee Jones "játéka" tipikusan az az alakítás, amire azt mondasz, amit akarsz, és nem tudnak megcáfolni: összesen 10 másodpercet leszámítva ugyanazzal az arckifejezéssel lovagolja végig a filmet. Végülis, a karakterhez megy.
UCC Paradise 2008 jan. 19. - 23:16:42
(1/34)
Ahogy a vak öreg fogalmaz a filmben: "Nem értek belõle semmit... de szeretem a spanyol nyelv csengését."

Vontatott, de mégis megvan a hangulata.