arkcsiga 2008 okt. 02. - 09:42:54
(29/89)
Légyszí írja meg vki mi lett az elsõ utas megtalálása után, mert onnan nem láttam.
Szerintem az idõutazásról és a többirõl kár kijelenteni, hogy mi lehetséges és mi nem.. Égettek meg embert, mert azt állította, hogy a Fölg gömb alakú.. Régen azt hitték repülni sem lehet, stb...
1/10
ewr 2008 okt. 01. - 21:04:48 1/10 Előzmény port_ltd
(28/89)
Nem volt hiba: a novellában a kliensnek mindig meg kellett keresnie a lõszert a vadászzsákmányban.
Bradubry-tõl legalább tellet egy poénra is. (Elnökválasztás)
A rendezõtõl és a forgatókönyvírótól viszont csak annyira, hogy: "legyenek gonosz õslények, meg kell egy néger, aki feláldozza magát"
7szünyü 2008 okt. 01. - 21:03:57
(27/89)
Khm... Idõutazás - elméletileg és ebben az univerzumban - nem lehetséges.
(Helyesbítek: csak az általunk is használt irányban járható.)
Valóban kitaláltak sokféle "elméletet", csak nem a témában jártas fizikusok. Szigorúan elméleti szinten felvethetõ persze, hogy ha egy megfelelõ szögben és sebességgel repülünk el egy forgó szingularitás (forgó fekete lyuk) mellett, akkor a matematikai számítások azt mutatják, hogy a téridõ egy másik pontjára kerülhetünk. A probléma onnan ered, hogy annyira meg kell közelíteni a fekete lyukat, hogy a gravitációs árapály nemhogy atomjaira, de elemi részecskéire szakít _minden_ anyagot.
A mégelméletibb elmélet szerint: _ha_ az idõ kvantumos és _ha_ létezik az "alagút"-effektushoz hasonló kvantumhatás az idõ esetében is, akkor _talán_ megoldható az idõbeli utazás. Csak még senki sem tudja, hogy hogyan.
Az idõparadoxon viszont - jelenlegi tudásunk szerint - akkor sem feloldható.
pozsizsuzsi 2008 okt. 01. - 17:04:46
(26/89)
Erre adott választ az, hogy evolúciós fejlettségek szerinti hullámokban következik be a változás. (?). És az is, hogy a "jelenbe" érkeznek vissza, még a generátorok is mûködnek, mint annak a fajnak a "szüleményei", akiket még nem ért el a hullám, ergo: a ketyeréik is megvannak.
Mondjuk, az utolsó kocka a gyíkcsajjal a terminál elõtt ennek egy kicsit ellentmond, de sag schon.
A novellát nem olvastam, a film nem fogott meg.
Millagro 2008 okt. 01. - 16:54:03
(25/89)
Nem volt olyan rossz, mint számítottam. Azt alapból nem értem, miért kell minden dinoszaurusznak földrengést generálnia a filmekben?!
Idõparadoxonokkal itt sem tudtak mit kezdeni, konkrétan arra gondolok, hogy nem történhet semmi olyan változtatás, ami miatt az idõgépet nem építik meg. (Spoiler: Az Idõgép címû film pont errõl szól.)
Azt, hogy ki marad életben, a legelején lehetett tudni, kérdéses csak az volt, hogy milyen sorrendben halnak meg a többiek. Az új lények, meg páviánok voltak csak gyíkosítva, ahogy a denevérek is.
Future08 2008 okt. 01. - 16:15:17
(24/89)
Nekem tetszett a film.Bár volt benne egy-két ostobaság,de ez nem rontott a filmen annyit.A legmeghökkentõbb rész számomra hogy az a fõszereplõ nõ a film végén egy hal szerû lénnyé változik.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 01. - 11:07:07
(23/89)
Jéhh, nekem is egy játék ugrott be, egy õsrégi, talán Another world nevû, ahol a kalamajkát egy meghibásodott részecske-gyorsító okozta, vagy mi...
AvatáR Gil Maerth 2008 okt. 01. - 10:17:31
(22/89)
mely filmekbõl áll össze a kép? :)
Különvélemény + Jurassic Park + Idõvonal= Mennydörgõ robaj

De én még a Carnivores cimû game-re is nosztalgiáztam közbe- ahol az a feladat hogy dinokat kell hidegre tenni idõutazás során.

de befigyel itt RPG jelleg is:
"A" tud valamit, de csak akkor mondja el, ha elmennek B-hez, B kéri C kincsét, amely D-nél van :DDDDDDDDDDDDDD

A szereplõk fogyása a Mag cimû filmre hasonlít.
Mintha végére a fõszereplõ lánya szõrén szálán eltûnt volna!

és víz alatt is mennek csakhogy láthassunk összeroppanó metrót és kiméra szerû viziszörnyet
Ki vagyunk szolgálva. :)

furcsállottam hogy az egymást követõ idõhullámok alatt az idõgép meg a modern cuccok megmaradtak.

Az idõutazásról az alábbi tételeket illik tudni:

HA EGY ÉLÕ EMBER ÕSE (LEGYEN AZ APJA VAGY ANYJA) ÉS EGY ÉLETTELEN TÁRGY FELTALÁLÓJA ELPUSZTUL, AKKOR MAGA AZ ÉLÕ EMBER ÉS AZ ÉLETTELEN TÁRGY NEM LÉTEZIK !

Megjegyzés: márpedig egy idõhullám olyan, hogy a 65 millió éve fejlõdõ evoluciót nem mindenki éli túl :(

Második tétel:
HA LÁTOD ÖNMAGADAT KÍVÛLRÕL, MEGÖRÜLSZ, VAGY PARADOXONT HOZOL LÉTRE.

harmadik tétel:
Egy pillangó eltaposása ekkora katasztrófát okoz?
:) :(
arkcsiga 2008 okt. 01. - 09:30:40
(21/89)
Sziasztok!

Szégynelem, de nem bírtam ébren maradni, és elaludtam. Viszont a film tetszett, de onnantól leírná vki mi történt, hogy:
Voltak az egyik "turistánál", ott kiderült, hogy nem õ volt az ludas, hanem a másik fizetõs vendég. ÉS egy illegálisan:) beindított autóval elindulnak megkeresni a pasit.

Köszi..
9/10
Dark Hero 2008 okt. 01. - 02:29:35 9/10
(20/89)
Nekem bejött a film ahogy vártam. Ugyan a novellát nem olvastam, de a film tényleg jó lett. Látványilag sem gagyi. Tetszettek a futurisztikus járgányok, a város, fõleg miután benõtte dzsungel. És Jemina Rooper(Hex) is jó volt benne. Lehet, hogy nem lett olyan monumentális mint a Jurassic Park trilogia, de azért jó kis film.
AttiM 2008 okt. 01. - 00:27:49
(19/89)
Egyet értek veled!
Nekem is tetszett a film: izgalmasnak is találtam, nem láttam gagyinak az alkotást (maximum az autókon), és valóban ügyesen kiszínezték a történetet.
És hát persze nekem is meghatározó volt Bradbury novellái...
10/10
port_ltd 2008 okt. 01. - 00:19:40 10/10
(18/89)
Nem osztom az elõttem szólok lehúzó véleményét. Bár biztos elfogult vagyok, ugyanis ez a novella gyermekkorom egyik meghatározó olvasmánya volt. A Galaktika elég régi számában volt szerencsém olvasni.
Mivel eredetileg egy rövidke novella, nyilván egy filmhez fel kellett bõviteni a történetet. Javitottak kisebb hibát is. (a töltények az eredetiben nem elolvadósak voltak.) Örülök hogy megfilmesítették. Ahogy valaki lentebb irta, idõutazás fanoknak kötelezõ darab. A pillangó egyfajta stilizált utalás a "pillangó-effektus"-ra is, szerintem. Nekem tetszett. A kitalált õslények is, ha nem si voltak szofisztikáltak grafikailag, de mint evolúciós ötlet nem voltak rossz. (ilyen vonal nem volt a novellában. )
atleta 2008 szept. 30. - 23:33:45 Előzmény joe2000
(17/89)
Hat ez ubergagyi volt, es nem elsosorban a latvany, hanem a bugyuta tortenet. Eleve a pillangora taposas mar tok elcsepelt, de ez az okorseg, hogy 'hullamokban' jon a valtozas? Mar miert jonne ugy? Mert 2005-ben jatszodik a tortenet? Ha egyszer a lepkere taposasnak olyan hatasa volt amilyen (es ha elfogadjuk, hogy lehetseges az idoutazas), akkor a film jeleneben elo szereplok egyszeruen nem tudhatnak arrol, hogy mi lett volna ha nem lep a lepkere az a luzer. (Aztan arrol mar ne is beszeljunk, hogy ez az idoben utazo valtozas hullam a jelenben miert terben utazik a horizontrol a kamera fele.)
Bigpapa 2008 szept. 30. - 22:17:37
(16/89)
Én nem tudok rá úgy nézni, hogy Spielberg-i grafikát képzelek oda. Ha ezt a filmet nagy pénzbõl csinálják, még a moziban is megnéztem volna. De szerintem itt Ben Kingsley gázsijára ment el a költségvetés 90%-a. A többit megoldották Photoshoppal :))))))))))))
3/10
Talleyrand 2008 szept. 30. - 22:14:05 3/10
(15/89)
Ez még a jurassic parknak is a gagyírozott változata...
7/10
imperatissimus 2008 szept. 30. - 22:10:16 7/10
(14/89)
na jó, kicsit hiányzik a p*nci-vonal, de kosarazás és pár sör után jó kis mozi.
7/10
imperatissimus 2008 szept. 30. - 21:51:48 7/10
(13/89)
így ez elsõ félóra után olyan kardozós-szörnyes filmnek tûnik, kevés pénzbõl de a kardozós-szörnyes filmek kedvelõjeként hozzáképzelem a nagypénzes trükköket.
Bigpapa 2008 szept. 30. - 21:46:26
(12/89)
Az ötlet tetszik, de a számítógépes grafika, az valami ultra gyagyi :)))))))))))) Ahogy sétáltak az utcán és mentek el mellettük az autók.....komolyan a Playstation 1-en szebb grafika volt :))))))))))))
Meg az Õskor is....nem volt egy épkézláb grafikai csapat?...
1/10
inky 2008 szept. 30. - 20:14:33 1/10 Előzmény izisz01
(11/89)
ratyi
joe2000 2008 szept. 30. - 14:47:35
(10/89)
én kb. 1-1,5 éve láttam ezt a filmet de ugyan azt szûrtem le mint az elõzzem szóló <(-_-)>.
Azért látványos film, és "idõutazó" fanoknak kötelezõ! :)