10/10
dzsobszli 2010 máj. 29. - 20:49:25 10/10 Előzmény szubjektív
(42/82)
Még jó, h. ez valóban szubjektív vélemény :))))))
Persze nem kell, h. mindenkinek ugyanaz tetszen , ettõl szép a Világ ( már ha van még benne valami szépség egyáltalán ) :)))
Marcipáncica_ 2010 máj. 29. - 20:48:26
(41/82)
Anno a James Redfield könyv(ek) után szinte kötelezõnek éreztem hogy megnézzem a filmet is. Pont meg is leltem akkoriban dvd-n, egy percig nem volt kétséges hogy meg kell venni, hiszen a könyv nagy hatással volt rám, (ahogyan a többi része is).
Megnéztem, és megállapítottam hogy egy Z-kategóriás kalandfilm-szerûség lett belõle, és pont a lényeg, a könyv szellemisége ami valahol elmaradt útközben. Ezért nagyon-nagy csalódás, és ha ez nem lenne elég még erõsen felejtõs is. 10/3 - ez is csak Redfield miatt!
10/10
dzsobszli 2010 máj. 29. - 20:46:40 10/10
(40/82)
Azt én sem értem , hogy az ilyen filmeket, amit bárki megnézhet - sõt a mai elbutult, elidegenedett világban mindenkinek meg is kellene néznie - miért adják ilyen késõn .. :((( A sok elmebeteg, népbutító hülyeséget bezzeg nyomatják napközben , és kora este ... :((( Na mindegy , sztem csodás ez a film, aki teheti nézze meg , szombat este van , holnap lehet aludni :)))) Jó szórakozást ! :)))
10/10
dzsobszli 2010 máj. 29. - 20:43:00 10/10
(39/82)
Hello! Szerintem sem a legjobb szokás, de a filmet ezért meg nem nézni is legalább akkora butaság. Én ajánlom a filmet, mert szerintem fantasztikus :))) Ne hagyd ki ! :)
zizzancs 2010 máj. 29. - 20:25:54
(38/82)
egyet nem értek. A jó filmeket, meg amit az ember szívesen megnézne, miért éjszaka vetítik???? Komolyan. Eddig még sosem adták nézhetõ idõben. Miért????
A könyv nagyon jó...a többi részt is olvassa el az, akinek tetszett.
offtopic
jlovas 2010 máj. 29. - 19:27:54
(37/82)
Ja, ez szerintem is a legratyibb TV-s szokás. Kb. olyan, mintha a marhapörköltbe a pincér belecsempészne egy kis vanilia sodót, hogy kedvet kapj kozben a desszertre is. Elmebeteg ratyiság.
ibacs 2010 máj. 29. - 14:49:00
(36/82)
A könyv az tetszett, érdekes, mozgalmas volt.A filmre már nem emlékszem, gondolom felejtõs :)
makailaci25 2010 máj. 29. - 14:25:43
(35/82)
Szenzációs téma könyv formában, szívesen megnézném a filmet is. A baj csak az, hogy pont ezen a seggfej vezetésû csatornán adják, ahol mindig ott kell lennie a képernyõ sarkában valamilyen más mûsor propagálásának, csak hogy ne lehessen nyugodtan végignézni egy mûsort.
dunekatalon 2010 máj. 04. - 07:15:46 Előzmény mezsge
(34/82)
Tényleg jó a könyv! Ha jól emlékszem 5 kötetes. A film az elsõ kötet feldolgozása.
mezsge 2010 ápr. 08. - 15:21:29
(33/82)
nem tudom miért, de többen is írták, hogy aki nem olvasta a könyvet, annak biztos zagyvaság az egész.

hát én nem olvastam, és mégsem volt az. (bár már nagyon szeretném elolvasni)

nekem szép élmény volt a film, az aura ábrázolás valóban nagyon jól sikerült, illetve szép a hely, ahol forgattak :)
10/10
Monaevent 2010 ápr. 07. - 13:22:08 10/10
(32/82)
Hm...érdekes olvasni a hozzászólásokat.:)Mint akármelyik másik film esetében, ennél a filmnél is igaz, hogy vagy mond valakinek valamit vagy nem. Ez sem véletlen. Nem egyforma a befogadóképességünk, nem egyformán vagyunk nyitottak.
2/10
pozsizsuzsi 2010 jan. 31. - 19:26:03 2/10
(31/82)
Az ilyen filmeket kéne szigorúan korhatárhoz/érettséghez kötni, nehogy már valami dedós komolyan vegye az útmutatásokat.
Egyébként azt hiszem, itt már minden rosszat felsoroltak, nem is tépem tovább a számat.
1/10
szubjektív 2010 jan. 31. - 17:53:59 1/10
(30/82)
Ez a film valami siralmas. Zagyva, ostoba misztikus marhaság. Se füle se farka, de még azt sem lehet kibogozni, hogy mirõl szólna, ha lenne valami mondanivalója.
jeffero 2010 jan. 22. - 20:36:24
(29/82)
Örültem, hogy végre a tévébe kerül ez a remek film, mert 1-2 éve a TV2-n lemaradtam róla. Igaz, azóta megszereztem dvdn.

Viszont a hiányosság, ami a dvd változatnál is zavart, a tévés változatban is ugyanúgy volt. Vagyis hogy az idegen nyelvû beszédekhez nem volt külön magyar felirat. A dvdn ugyan be lehetett kapcsolni az egyetlen teljes magyar hangsávot, de igazán csinálhattak volna kiegészítõ magyar feliratot is. A tévés változatnál ezeknél a részeknél ez kellemetlen, hisz aki nem tud angolul, az les, hogy most mit dumálhatnak idegenül. Fura, hogy ennyire nem figyelmesek a tévénél...
buba66 2008 aug. 30. - 21:09:53
(28/82)
Hm, és olyan jó is, mint az Egypercesek? :))) Akkor csak díjazni tudom a szûkítõ próbálkozást :)))
1/10
Heathcliff 2008 máj. 25. - 02:46:05 1/10
(27/82)
Pont olyan volt, mint amire számítottam. Szánalmas. Hála Istennek :))
ELog 2008 máj. 23. - 23:23:05
(26/82)
Hát, egy topikba egy kicsit hosszú lenne egy komplett világnézet részleteibe nemmi. Szerintem kiátkoznának érte, mert nem igazán ide tartozik. :) De sokakkal levelezek hasonló kérdésekrõl is. Röviden és tömören, megfelelõ értelmezés mellett kiegészítheti a képet. Ha érdekel a téma, privátban esetleg beszélhetünk róla. :)
3/10
moksa 2008 máj. 23. - 21:24:48 3/10
(25/82)
És mi az?
ELog 2008 máj. 23. - 19:48:35
(24/82)
Ja, még csak annyit, hogy nekem van az utolsó kérdésemre válaszom, csak azért fogalmaztam meg, hogy látsszon, milyen igény merülhet fel (szerintem jogosan) egy "elmélettel" szemben, ami helyet követel magának a világnézetünkben.
ELog 2008 máj. 23. - 19:45:45
(23/82)
Bocsi, de ez most kinek szól? Mert többes számban kezded, aztán egyes számban folytatod. Így, ha megengeded, magamra veszek belõle annyit, amennyit csak lehetséges. :) Itt többen is arról beszéltünk, hogy "tudunk" valamirõl, valamit. De a magam részérõl a látványos, semmitmondó dolgokat nem állhatom. Az én életem jobbára másról se szól, mint struktúrák, azok kölcsönhatásainak, mûködési mechaniznusainak tanulmányozásáról a megértés szándékával. Ebbe aztán minden beletartozik, hobbyként még avilágegyetem, vagy annak emberi rszének megismerése is. Spirituális képesség? Én az érzék, érzékenység, intelligencia szavak együttesével helyettesíteném. De az érzékenység, akár spirituálisnak nevezzük, akár másnak, nem jelentheti a vak elfogadást. Nem sokat ér számomra az olyan tapasztalás, ami csupán szép, de nincs meg a nélkülözhetetlen helye, funkciója a "nagy egészben". Tehát messze nem arról van szó, hogy amit nem ismerünk, az nem is létezik ([i:964c24b61a]tipikus mûszaki logika - bocs a mûszakiaktól - ezt éppen egy mérnök mondta, ha nem is pont így, én csak megismétlem[/i:964c24b61a]), inkább arról, hogy ne hülyítsenek látványos dolgokkal, és fõleg ne várják azt, hogy csak mert lenyûgözõ, meggyõzõnek is tartsam, hanem beszéljenek a lényegrõl, elhelyezhetõen a dolgok mûködési rendjében. Hogy ne csak általánosságban beszéljek, a Biblia ezt teszi. Tud ez a látványos "izé" alternatívát állítani vele szemben, vagy csak kiegészíteni azt? Mert ha nem, akkor elég gyenge a megvalósítás, és ezt átlátni nem spirituális érzékenység kérdése. :)