Téma: Menta Terasz

Maluko 2011 dec. 21. - 10:59:02
(5/5)
Ez egy éttermi "nagyonnemajánló". Nem vagyok egy kukacoskodó vendég, de én ilyet még nem tapasztaltam! Céges karácsonyi vacsoránk volt, a végén viszont már kínunkban röhögtünk... Úgy kezdõdött, hogy rossz asztalhoz ültettek minket, korán érkezõket, kollégámat és engem. Némi figyelmetlenség miatt más cég asztalához ültettek. A pincérek ekkor még nagyon kedvesek és figyelmesek voltak, gyorsan megkaptuk az italunkat, ez tartott egészen addig, amíg ki nem derült, hogy egy szinttel lejjebb van a mi asztalunk, nem ott fogunk vacsorázni. A fogyasztásunkat kifizettették az emeleten (ezt sem értettem pontosan) és a lépcsõ tetejérõl lefelé mutatva közölte a pincér, hogy kopogjunk be oda az irodába, ott fogják megmondani, hogy hol az asztalunk. Talán túlzott igény lett volna, hogy az éppen akkor kihozott koktélomat levigye a pincér a lépcsõn, közben megmutatva, hogy hova üljünk és esetleg kicsússzon a száján, hogy elnézést kér a kellemetlenségért, tévedésért. (Ennyi nekem maximálisan elég lett volna) Úgyhogy nagykabát a karomon, nagy táska a vállamon, kezemben a csurigra töltött koktéllal lebotorkáltam a tûsarkaimban a lépcsõn és bekopogtam az irodába hogy csókolom, hova ülhetünk..? Na ez itt már kissé kiverte a biztosítékot. (Talán bennem van hiba...) Aztán 4-szer szóltam a lenti étteremben, hogy van egy kifizettet sajttálunk... Sikerült úgy 10-15 perc múlva kihozniuk, õszintén megmondom, én jobbat csinálok otthon bármikor és 2 perc alatt összedobom.. Mondom a kollégámnak, hogy nem szoktak hozni piritóst hozzá? Nem foglalkoztunk vele.. Aztán úgy 5-10 perc múlva - mikor már elcsipegettük a sajttál 80%-át, egyszer csak szó nélkül leraktak mellém egy kosárkát, szénné égetett piritóssal. 2 kenyérke volt belõle ehetõ, a többinek a lefordított oldala feketére sülve. (Így már értettük is, hogy miért kellett ennyit várni...az odaégetéshez végül is idõ kell... Közben kollégám rendelt egy sört. Utána ötször jelezte - 3 különbözõ pincérnek - hogy szomjan hal. Fél óra volt, mire kihozták és ez sajnos nem túlzás (Mondtam is neki,hogy kettõt kellett volna kérnie rögtön, ki tudja, mikor juthat a következõhöz. Közben megérkeztek a többiek, rendeltünk.. Az ételekre kb. 40 percet vártunk, a vargányakrémlevesem egy menzás tányérban érkezett, ehetetlenül sótlan volt és vizes, híg, sajtdarabok úszkáltak benne, olyan gyanúsan nézett ki. A tatárbeafstek kenõmájas színû volt és kollégáim szerint "érdekes" ,nagyon mustáros ízû. A fõnökömé lemaradt, már rég ettük a fõételt, mire az övé megérkezett. Két hasonló ételt összecseréltek, csak úgy hasraütésre tették le a kollégáim elé. Nem is volt céljuk, hogy jó helyre tegyék..Utólag derült ki, hogy a konyha 22 órakor bezár, így a desszert lemaradt. Persze senki nem jelezte, hogy idõben kérjük ki a nasit, ha szeretnék élni a lehetõséggel. Az egyik kolléganõm épp eszegette a salátámat, amikor a pincér szó nélkül elvitte... már meg sem lepõdtünk... Javaslom, hogy kerüljétek el, de nagyon messzire... Remélem soha többé nem keveredek ilyen helyre.
kishonigh 2010 szept. 13. - 16:43:37
(4/5)
Gordon Remsey-t ide! Hát kár ezért a helyért... hangulatos, jó helyen van, de egy italnál többre senkinek nem merem ajánlani! Nem fõznek jól, na. Pl: belül kicsit nyers rántott hal, fokhagymás lángosba töltött jércénél néhol olyan vastag tészta hogy az se sült át, plussz nem teljesen friss... a legjobb még a brownie volt, csak ne spóroltak volna annyira a vanília fagyival 900-ért... Iszogatni bulizni OKs, de egyetek máshol!
balaban 2010 ápr. 20. - 12:52:12
(3/5)
Elfelejtettem talán: mindig kevesen voltak délben, nekem ez tetszett. De talán nem ezért "fogyott el" negyed kettõre már a jelzett "menü".
:DDD
Azóta 2 féle menüt jeleznek, némileg drágábban - én már nem próbálkoztam.
Der Teufel soll es buserieren.
balaban 2010 ápr. 20. - 12:49:08 Előzmény shaba23
(2/5)
Általában nem a napi menü ügyében ír az ember, de én most igen. Délben sokáig ezért jártam. Csendes, kényelmes, e célra szép és kellemes hely volt. Az átlagosnál érezhetõbben kisebb adagokkal. Na jó, menü, gondoltam.
12 és 15 óra között volt feltüntetve. Azután egyszer, úgy féléve 13h15 perckor (negyed kettõ) már nem volt a menüre kiírt fõétel, de volt bizony ugyanaz nem menüben, önálló fogásként, persze 2x annyi áron. Ezzel fejezõdött be Menta menü-pályafutásom.
Sok szerencsét.
shaba23 2010 jan. 23. - 23:36:40
(1/5)
Egyszer jártam itt, volt asztalfoglalásom, ettõl függetlenül 2 ember háromszor akart átültetni, mert sehogy nem tudtak megegyezni abban, hogy hová is szól a foglalás, a földszintre, vagy az emeletre.
Szóval nagyon jól indult a dolog. Maga a hely egész hangulatos, el lehet benne ücsörögni és iszogatni, de az ételt miatt szerintem senki nem megy mégegyszer. A szakács mindent elkövetett ezügyben. Egy tányéron volt nyers és megégett étel is, valamint hideg köret, szóval minden ami nem kellene. A kóla jó volt.
Persze ennek már másfél éve, lehet, hogy akkor tanult fõzni a szakács, vagy próbálta szokni a tûzhely beállításait.

Úgyhogy hajrá, akinek van kedve nézzen be, és cáfolja meg, vagy támassza alá az itt leírtakat :)