8/10
keysme 2015 okt. 04. - 00:32:00 8/10
(125/385)
Én most néztem meg szinkronosan, abszolút élvezhetõ volt így is.
fraki 2015 okt. 03. - 23:56:06
(124/385)
"Ha Mark az ûrben kilyukasztotta volna a szkafanderét, azonnal meghalt volna."

Ezt honnan veszed?
9/10
eIemes 2015 okt. 03. - 16:20:58 9/10
(123/385)
és végül

4. A könyvet nagyszerûen nyitják a bevezetõ mondatok:

"I’m pretty much fucked. That’s my considered opinion. Fucked. Six days into what should be the greatest two months of my life,
and it’s turned into a nightmare."

A filmben talán picivel több elõkészítés kell egy ilyen bevezetéshez... több mint egy görcsösen laza beszélgetés a homokban. Azok a "viral video"-k, amelyeket a reklámokban használtak, szerintem helyet kaphattak volna a filmben is (a legénység bemutatkozása, az izolációs gyakorlatot követõ beszélgetések, stb). Szóval, remélem, lesz valami rendezõi változat is :-)))

De ezekkel együtt is: nálam 8.5 pont.
9/10
eIemes 2015 okt. 03. - 15:47:01 9/10
(122/385)
2. A forgatókönyvíró hûen ragaszkodott a könyvhöz - most azt kell mondanom: túlságosan ragaszkodott a könyvhöz. Talán szerencsésebb lett volna olyan forgatókönyvírót megbízni, aki nem illusztrálni akarja a könyvet, hanem a történetet elmesélni filmen, a film eszközeivel. Sok részletében ez sikerüt -- de azért nem mindenütt. A könyvet olvasva szinte végig ott voltam Mark Whatney-val, pontosabban: azonosultam vele. A filmet nézve sokkal ritkábban sikerült ezt éreznem.

3. Amiben a film több volt: a könyvbeli Mark Whatney egy megoldás-orientált de profi ûrhajós volt, aki minden pillanatot megoldandó feladatnak tekintett. A filmbeli Mark Whatney ennél színesebb érzelmeket mutatott - volt dühös, szarkasztikus, magányos, ujjongó: mutatott valamit a közel két éves magánzárka tüneteibõl.

4. folyt köv.
9/10
eIemes 2015 okt. 03. - 13:24:13 9/10
(121/385)
Szóval tegnap éjjel megnéztem a filmet szinkronosan.

1. Nagyon jó film, egy percre sem untatott, a színészek nem estek ki a szerepükbõl (Jessica Chastain magyar szinkronhangja is csak az elsõ pár percben volt nagyon rossz, aztán megszoktam). Ahogy Stöki írta: nem venni észre, milyen hosszú.

2. ... folytatom késõbb.
Atesz1987 2015 okt. 03. - 10:32:50
(120/385)
Spoiler veszély!

Ezt a filmet a Számkivetettbõl, és az Apollo 13-ból gyúrták, de szerintem van egy kis Armageddon utánérzés is benne. Végig lekötött, érdekes film. DE. Meg sem közelíti a nagy elõdöket. Tudom, az Armageddon egy iszonyatosan elcsépelt film, de még az is jobb, mint ez. Egy percig sem izgultam Matt Damonért. Semmi nem jött át a Számkivetett magányából, semmi izgalmas nem történt a fõhõssel, nem volt benne dráma, nem viselte meg az egyedül töltött idõ. Nem sérült meg (az a kis kapcsozás a film elején semmiség volt), nem betegedett meg, nem kellett túl nagy kockázatot vállalnia (vagy ha kellett, akkor azt felénk nézõk felé nem sikerült átadni. A napló bejegyzések jópofák voltak, de nem voltak elég erõsek ahhoz, hogy elvigyék a filmet. Hiányzott a fõhõs drámája, pedig aztán ennél kiszolgáltatottabb helyzetbe nem nagyon kerülhetett volna. A technikai részrõl, az ûrközpontban zajló eseményekbõl szintén nem sikerült drámát csinálni. Gyenge színészi alakítások, fantáziátlan párbeszédek. Nem feszültek egymásnak különbözõ mérnöki elgondolások, vagy hasonlók. Valaki gondolt egyet, elmagyarázta, mint az öt éveseknek, és más csinálták is. A JPL-es kínai tényleg olyan volt, mintha a Mekibõl szalasztották volna. :D Azzal próbáltak feszültséget kelteni, hogy dobálóztak a határidõkkel, sikertelenül. Az a kis gixer az utánpótlás kapszulával meg annyira kiszámítható volt, hogy az már fájt. Az Apollo 13 alapvetõen egy borzalmasan unalmas film lett volna, de annyira a helyén volt a dráma, annyira fenn tudta tartani a film a feszültséget, hogy még úgy is mindig újra meg tudja nézni az ember, hogy rendszerint csak valamilyen késõi órában tûzik mûsorra. Összességében meg sem közelíti a két nagy elõdöt. De még azokban a jelenetekben sem, amiket egy az egyben átemeltek, és új díszletbe öltöztettek. Az mellett sem lehet elmenni, hogy a film állandóan siet. Még el sem kezdõdött a film, már is kész a baj, Mark egyedül marad... Ki ez a srác? Hogy került ide? Mi a karakterének a háttere? Mi a többi karakter háttere? Mi motiválja õket? Milyen kapcsolatok, feszültségek vannak a karakterek között? A nagy könyv szerint így kezdõdik egy történet, így tudja magát beleélni a nézõ a karakterek helyzetébe. Ez a bevezetõ elmaradt, és késõbb is alig pótolják. Egy drámára kihegyezett filmben ez alapvetõ dolog szerintem. Ez a sietség késõbb sem szûnik meg. Minden problémát, kérdést sitty-sutty megbeszélnek, és megoldanak. Nem hibáznak, nem ötletelnek, szinte(!) minden elsõre, magától értetõdõen sikerül. Aztán csak röpködnek a napok, sõt, egyszer még 7 hónap is hipp-hopp eltelik, aztán találka az ûrben, egy kis aggodalom a haza út miatt, és bumm, Mark ül a padon. Összecsapott, és elsietett az egész. Akkor inkább lett volna fél órával hosszabb a játékidõ, de szakítsanak idõt mindenre.

Amúgy néhány kérdés. A lak hogy a fenébe nem rendelkezett egy nyomorult antennával, hogy kommunikálni tudjon egy mûholddal? Értem én, hogy kellett a sztori miatt, hogy meg legyen a kis közjáték a Rover felélesztésével, de ez így erõltetett szerintem. A film elején azért kellett sietve távozni, mert a vihar feldöntötte volna a visszatérõ rakétát. Ha nem bír ki egy marsi vihart, akkor gondolom nem küldték volna elõre az Ares 4 expedíció visszatérõ rakétáját sem 2 évvel a küldetés elõtt. Az meg egyenesen baromság volt, amit az utolsó jelenetben csináltak. Ha Mark az ûrben kilyukasztotta volna a szkafanderét, azonnal meghalt volna.

A lényeg, hogy egyszer meg lehet nézni, de hogy nem válik klasszikussá, az is biztos. Egy kellemes 6 pontos film.
10/10
robozb 2015 okt. 03. - 08:31:26 10/10
(119/385)
nagyon regen lattam mar ennyire jo filmet, best!
9/10
eIemes 2015 okt. 03. - 00:25:16 9/10
(118/385)
Alszom rá egyet. A szinkron nem az igazi, sajnos.
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 21:09:57 9/10
(117/385)
Most ülök be szinkronosra...
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 21:05:50 9/10
(116/385)
Feliratosan?
10/10
Bigpapa 2015 okt. 02. - 20:44:00 10/10
(115/385)
Aréna és a MOM park játssza eredetiben is!
offtopic
Blyan B. 2015 okt. 02. - 20:19:42
(114/385)
Nem hiszem el, Budapesten sehol nem lehet megnézni eredeti nyelven?
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 13:49:11 9/10
(113/385)
Bocs.

"A seggem legalább annyit tesz az életbenmaradásom érdekében, mint az agyam."
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 13:48:30 9/10
(112/385)
"Bár szerintem ez még ott is unalmas lehet."

Úgy látszik, Andy Weir úgy írta meg ez az unalmas részt is, hogy a gyerekek nem dobták félre.
Ilyen mondatok dobják fel a krumplis részeket:
"Mitt rövhål bidrar lika mycket till att hålla mig vid liv som min hjärna."
- és ez még csak a (könyvbeli) sol 14, ott ugyanis a sol 6-on mennek haza a többiek.
xdm 2015 okt. 02. - 13:34:18
(111/385)
Valszín, hogy a könyv jobb lehet, ahol rá vagy kényszerítve a saját vizuális képességeid használatára. Bár szerintem ez még ott is unalmas lehet. Én pilipkdicket adnék a gyerekeimnek ha lennének :D
10/10
Bigpapa 2015 okt. 02. - 12:14:40 10/10
(110/385)
Néha elgondolkozom azon, hogy akik megnéznek egy bemutatót, és talán, mondom TALÁN, elolvassák, mirõl is szól a film, nos azok csak tudják, hogy nem a csillagok háborújára, vagy a Csillagközi invázióra ülnek be. Nem 2 óra tömény akciót fognak látni, ahogy Tom Hanks sem harcolt bennszülöttekkel, meg gyilkos bogarakkal a számkivetett címû filmben, hanem bemutatta,milyen geci szar egyedül élni egy qrva szigeten. Aztán kijut a saját erejébõl.
Itt ugyan ezt látjuk, csak egy idegen bolygón. Ki kell találni, hogy él túl 30 napot úgy, hogy 580-at csinál belõle.
Én azt kaptam a filmtõl, amit vártam. Végig lekötött, izgultam, amikor lehetett, nevettem, amikor jó poén volt. Örültem, hogy sok ismerõs magyar statisztát láttam a vásznon, ilyenkor mindig büszke vagyok rájuk, hisz sokuk jó kollégáim.
Nagyon jól megcsinálták a filmet, számomra érthetõ volt, ami amúgy érthetetlen lett volna,mert nem vagyok NASA mérnök, azt pedig megmagyarázták a nézõnek, így ezzel sem volt gondom. Kaptam egy 140 perces kikapcsolódást, nem fészkelõdtem, nem nézegettem az órámat. Jók a karakterek, jók a poénok, a látványos részek is jók benne.
Egy dolog foglalkoztatott, hogy miért nem nõ a haja, aztán a végén megmutatták, mi is az oka, így az is helyre került.
Az Apollo 13-at szerintem nem lehet hozzá hasonlítani,mert az egy többszereplõs katasztrófa, ahol végig akcióban tartják a színészeket és a nézõket. Ez inkább a számkivetetthez hasonlít inkább.
Aki nem akciófilmre vágyik, az bátran üljön be rá, nem hiszem, hogy csalódni fog.

Nekem 10 pont, mert azt kaptam, amit vártam, sõt. Még picit jobb is volt.
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 11:59:26 9/10
(109/385)
Ezt eddig nem vettem észre :-) a project neve a könyvben is Elrond:

"Elrond," Bruce said. "The Council of Elrond. From Lord of the Rings. It's the meeting where they decide to destroy the One Ring."
"Jesus," Annie said. "None of you got laid in high school, did you?"
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 11:55:02 9/10
(108/385)
A manõvert nem a nasa igazgatónak kellett elmagyarázni, hanem nekünk, nézõknek.
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 11:52:27 9/10
(107/385)
De, következetes :-)
A pilótának, ûrhajósnak is vannak érzelmei, a pszichopatákat elég jól kiszûrik (bár sajnos nem tökéletesen - Lubitz). Csak az érzelmi önszabályozásuk fejlettebb, a munkájuk kapcsán. Erre vannak trenírozva.
9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 11:48:18 9/10
(106/385)
Nem tudom; számomra ez a "here we go" minden magyarázatnál, érvelésnél többet mond. És nem kivételes, sok transzkriptet elolvastam...

(nekem az Interstellar is tetszett, csak nem az érzelemdús ûrhajósok miatt)