10/10
predator6 2010 nov. 04. - 19:01:13 10/10 Előzmény Alice946
(29/149)
Meg tudnád mondani nekem, hogy honnan szedted le a részeket?? Engem nagyon érdekel.
Alice946 2010 nov. 03. - 11:55:20
(28/149)
Most néztem végig az elsõ évadot:D Szombaton néztem meg a Mordredes részt és naon tetszett, úgyhogy neki fogtam megnézni a neten az elejétõl :D Szerintem naon jó, oké az elején én is pislogtam nagyokat, hogy ki kivel van :D De amúgy jó a történet, nekem alapvetõen nincs bajom azzal, ha átdolgozzák (jó alaposan) az eredetit azért valjuk be unalmas lenne, ha megint és megint ugyanazt látnánk... Meg én azért szoktam ezen nevetni.

Azért az nagyon tetszett, hogy az elején még hogy utálta Merlin és Arthur egymást, az évad vége felé meg meghaltak volna egymásért :) Most töltött le a második évad nézem is :)

A szinkron tényleg nagyon fura nem rossz csak fura, de én pont fordítva láttam, én elõször megnéztem a 8ik részt szinkronnal, aztán az elsõ hetet szinkronnal visszamenõleg és a 9iket meg már felirattal és eleinte nagyon fura volt megszokni :)
Cabolch 2010 okt. 30. - 16:23:00 Előzmény Thorstein222
(27/149)
Ez pont, hogy nem igaz. Épp hogy a germán legendákból rengeteg változat maradt fenn, rengeteg különbözõ szereplõvel. Még ha az észak germán (viking) mitológiát is nézzük, amit relatíve késõn, a 13. században rögzítettek, akkor is látható, hogy inkonzisztens egy csomó részletben. A mítoszok, legendák nem egységesek, miért is lennének, több száz, ha nem ezer év alatt élt a nép ajkán, magába olvasztva környezõ népek mondáit. Mindet újra és újra fel- és átdolgozták
Thorstein222 2010 okt. 21. - 00:45:31 Előzmény byronicle
(26/149)
Jó, azért a legtöbb mondának egy verziója van, max. 2, csak ezt az Arthuros dolgot agyon vissza dolgozták már fel/át, 820 mese meg film született róla. De azért a Trójai háborúról, Akhilleuszról szóló mondákról, meg a germán regékbõl sincs túl sok változat.
byronicle 2010 okt. 11. - 02:58:22
(25/149)
Többen jelezték, hogy nincsennek teljesen kibékülve ezzel a feldolgozással...
Igazat adok azoknak, akik "felháborodnak" - ha nézik a sorozatot és nem azt a legendát kapják, mint amit várnak... De vajon melyik legendát várták? Ismerik -e eléggé a legendát... pontosabban a legendákat, merthogy rengeteg van belõlük... és az igazat megvallva nem is legendák ezek, hanem mondák, (nagy különbség...) - illetve "mûmesék" késõbbi szerzõk tollából...

Gondoltam jelzem, hogy sajnos az Arthurus mondakört a folklór szülte, s mint az a folklór alkotásokra jellemzõ számtalan variációja van... Nem csak filmben, regényben, de legendában is... és nem mondhatjuk azt, hogy ez és ez az eredeti...

A helyzet az, hogy maguk az eredeti történetek sem mindig következetesek...

Akármennyire is meglepõ - a sorozat elsõ részeinek fõ gonosza a szépséges Nimué (egyes verziókban Vivienne) valójában nem más, mint a Tó asszonya. ( vagy a Tó tündére.) Õ az, aki átadja az Excaliburt. - hogy kinek és hogyan megint csak legendája válogatja.
(az ugyanis nem teljesen egyértelmû. hogy a kõbe zárt kard és az Excalibur egy és ugyanaz a kard...)

Ugyancsak õ az, aki Lancelot lovagot felneveli apja halála után.. (nem véletlen, hogy Lancelot teljes neve egyes változatokban Lancelot du lac)

Egyes verziókban õ Merlin szerelme, aki Merlintõl tanulja a mágiát - de addig nem hajlandó viszonozni a szerelmet, míg minden titkát meg nem tudja, s nem képes legyõzni õt...

Uther Pendragonról úgy tudjuk, hogy meghalt mielõtt a fia megismerhette volna... Kõbe zárt kard monda kapcsolódik a nevéhez...

Arthur felesége, Guinevere eredetileg Leodegrance Király lánya volt. - semmiképpen sem szolgáló...

Morgan le fay - Morgan eredetileg tündér volt. Alakja Avalonhoz köthetõ..
Késõbb összemosták Morguese alakjával, aki Gorlois és Lady Igraine (Arthur anyja) lánya volt...

Egyik verzióban testvérek, másikban ugyanazon személyek... Mindkettõrõl mondják, hogy Gawain anyja...

Most akkor kérdem én: Mitõl másabb akkor ez a sorozat az értelmezést tekintve, mint egy "átlagos" folklór monda?

Ugyanabból a hagyományból merít, ugyanolyan szabadon kezelve a karaktereket, eseményeket, - csak itt véletlenül tudjuk a szerzõt.... - persze kérdés, hogy lesz-e olyan fontos a szerzõ, hogy holnap is tudjuk majd, meg holnapután.. :)
9/10
Bogoj 2010 szept. 20. - 08:30:06 9/10 Előzmény Bravia
(24/149)
ha jól emlékszem, amikor adják a fõcímet, az van kiírva, hogy 'the adventures of merlin'...
talán ezért a magyar cím...
twillight 2010 szept. 19. - 17:59:00
(23/149)
Nah, csak egy újabb Xénia-láz...
erinah 2010 szept. 19. - 17:54:08 Előzmény Bravia
(22/149)
Úgy látom, te semmiféle verziót nem ismersz, ha így elvonatkoztatsz az alapvetõ, mindenhol állandó elemektõl :)
De a kioktatás megy, azt látom.
10/10
Bravia 2010 szept. 14. - 17:20:52 10/10 Előzmény erinah
(21/149)
Láttál már filmet az Arthur mondakörrõl kétszer ugyanolyan feldolgozásban?? Mert én még nem és ezen nem is érdemes fennakadni.. Egyik így dolgozza fel a történetét, a másik úgy, a harmadik meg amúgy.. Rengeteg verzió létezik, és mindegyik csak legenda, a történészek azt sem tudják biztosra, hogy Arthur vagy Merlin alakja valóban létezett-e... Vonatkoztass el attól az egyetlen verziótól amit láttál már filmen vagy amit ismersz és akkor élvezni fogod a mondakör többféle feldolgozását is..
erinah 2010 szept. 13. - 23:54:05
(20/149)
ja, mer Merlin elvileg jóval idõsebb Artúrnál.
Szóval ez csak valami druszája a legendás artúrkirálynak? vagy ennyire átvariálták a legendát?
erinah 2010 szept. 13. - 23:48:23 Előzmény Bravia
(19/149)
Nem, mert itt már most herceg.. :)

Az eredeti sztori szerint a kard kihúzása után lenne csak hõs meg király, addig törvénytelen fiú, titokban nevelik fel stb.
10/10
Bravia 2010 szept. 11. - 17:43:25 10/10
(18/149)
Ez egy sorozat, évadonként 13 résszel, ami Merlin és Arthur történetét dolgozza fel a kezdetektõl. Nyilván lesz Excalibur. Ha eljön az ideje...
erinah 2010 szept. 11. - 17:22:50
(17/149)
Nem nagyon értem én ezt... ha ez Artúr, akkor az excaliburos sztorit csak úgy kifelejtették?
10/10
bewitched 2010 szept. 05. - 13:59:03 10/10
(16/149)
Angolul már láttam, merjem meghallgatni a magyar hangokat mert általában a szinkronnal nagy csalódás. Alig várom már a 3. évadot!
10/10
zsobemaro 2010 szept. 05. - 11:26:40 10/10
(15/149)
Köszönöm a gyors választ, ezek alapján remélem valahol a hálón is megtalálom. Mégegyszer köszi.
wendelin 2010 szept. 05. - 09:31:54
(14/149)
Lady Helen of Mora áriáját egy igazi opera szoprán elõadásában hallhatjuk. A dal szövegének nincs értelme, csak az volt a lényeg, hogy jó legyen a hangzása. A dal feltételezhetõen egy anya fájdalmáról szól, aki elvesztette a fiát. A boszorkány áriája megtalálható a Merlin Original Soundtrack elsõ évados cd-n. Zeneszerzõ Rob Lane és Rohan Stevenson, elõadó Emma Brain-Gabott. A sorozat zenéjét Prágában a Cseh Filharmonikus zenekar elõadásában vették fel.
10/10
zsobemaro 2010 szept. 04. - 21:28:53 10/10
(13/149)
Nagyon tetszett az a dal amivel a boszorkány elaltatta az udvart. Tudja valaki mi volt az, vagy hogy hol érhetõ el?
10/10
Bravia 2010 szept. 04. - 20:03:36 10/10
(12/149)
Nekem az a véleményem, hogy sem Arthur, sem Merlin karaktere nem jön át igazán a borzalmas szinkronhangok miatt.. A többieké megszokható.
A sorozat nekem 10/10. Akinek tetszett az elsõ rész, annak azt tudom mondani, hogy még részrõl részre egyre jobb is lesz.. :)
Isabella00 2010 szept. 04. - 18:44:14
(11/149)
Nekem nagyon tetszett, jó kis sorozatnak ígérkezik. A szinkronnal kapcsolatban annyit, hogy nekem leginkább a két lány, Morgana és Gwen hangja nem tetszett egyáltalán, a többieké egész jó, egyedül a sárkány hangjára tudom azt mondani hogy nagyon dögös...
tombenko 2010 szept. 04. - 18:35:27
(10/149)
Eddig tetszik, az egyetlen probléma a kissé anakronisztikus díszletezés, de, gondolom, egyéniszocprobl.