Téma: Meryl Streep

10/10
Ezüstróka 2009 nov. 02. - 18:06:34 10/10
(15858/17078)
Valaki tudja mi az a The Music of Regret? Teljesen véletlenül találtam rá, eddig nem is tudtam, hogy Meryl Ilyesmiben is szerepelt. Jókat énekel benne :D
10/10
M4ever 2009 nov. 02. - 18:06:09 10/10
(15857/17078)
Köszi! :)
10/10
M4ever 2009 nov. 02. - 18:04:57 10/10
(15856/17078)
És akkor néhány mondatban az I Knew it was you - John Cazale-ra emlékezõ dokumentumfilmrõl:

A dokumentumfilm a fesztivál versenyprogramján is szerepelt a rövid dokumentumfilmek között.
A szervezõk szerették volna a Meryl-el készült beszélgetés elõtt levetíteni, hogy a közönség teljesebb képet kapjon róla, illetve a kezdeti karrierjérõl, így Meryl hozzájárulását kérték ahhoz, hogy ezt a dokumentumfilmet közvetlenül a vele történõ beszélgetés elõtt vetítsék le, és õ ehhez természetesen hozzájárult.

Ahogy már korábban írtam a vetítés elejérõl lemaradtunk, mert még a vörös szõnyegnél voltunk, mikor elkezdõdött, mivel errõl sem szerettünk volna lemaradni, így miután mindketten autogrammot kaptunk Meryl-õl, rohahtunk a vetítésre.
Gondolom, hogy az elején beszélhettek John színpadi szerepeirõl is (így sztem arról a darabról is ahol Meryl-el találkoztak), mert a dokumentumfilm idõrendben haladt utána elõre is, sorra véve az egyes szerepeit. A legtöbbet természetesen a Keresztapáról beszéltek, és hogy abban milyen fantasztikusat alakított, és a különleges színészi képességeirõl beszélt többek között Al Pacino, Robert De Niro, a dokumentumfilmet rendezõ Richard Shepard...
Meryl az egész dokumetumfilmben csak pár rövid gondolatot mondott Johnról. Nekem úgy tûnt, hogy a mosoly, amit néha egy egy mondat végén lehetett látni az arcán, hogy is mondjam, olyan volt, mintha pontosan azzal akarná elfedni azt a fájdalmat, ami még láthtaóan mindig benne van, amikor John-rõl beszél.
Mivel gondolom arra vagytok kiváncsiak, hogy Meryl mit mondott, megpróbálom pár mondatban azt összefoglalni:
- John színészi képességével kapcsolatban azt mondta, hogy olyan színész volt, aki a legdrámaibb szerepbe is tudott humort csempészni, és aki humoros jelenetekbe is képes volt drámaiságot vinni...
- felelevenítették, a már több helyen említett történetet, hogy a Szarvasvadász-ból ki akarták tenni John-t mikor megutdták, hogy beteg, és Meryl elmondása szerint a legtöbbet Robert De Niro tett azért, hogy John végül a produkcióban maradhasson, majd ezután Meryl hozzátette, hogy fantasztikus élmény volt egy filmben játszani Johnal, és hogy rengeteget tanult tõle azon a forgatáson is... ezt követõen bejátszották azt a jelenetet a Szarvasvadászból mikor John szerepe szerint ad egy puszit Meryl-nek...
- Meryl egyébként azt mondta, hogy John szerepei közel nem a Szarvasvadász, vagy a Keresztapa a kedvenc szerepe, hanem a "The Conversation" c. filmben nyújtott alakítása.
-a film során közben egy -egy Meryl-rõl és Jonhól készült közös képet is levetítettek (az egyiket eddig még sehol sem láttam)
- természetesen a dokumentumfilm vége felé kikerülhetetlen volt megemlíteni John betegségét, na ez volt az a pont ahol egyértelmûen látszott Merylen, hogy még mindig mély sebeket tép fel benne, ha errõl kell beszélnie, nem is mondott sokat, csak annyit, hogy a betegség, csak egy "kis szelete" volt az akkori életüknek, ameddig csak lehetett,megpróbáltak nem foglalkozni vele, de nehéz volt, nem tudták, hogy melyik kezelés mit hoz, de mindévig tele voltak reménnyel... ezt ismételten egy halovány, fájdalmas mosoly követte...
- ezután a Robert de Niro, Al Pacino és a rendezõ beszéltek Meryl-rõl és Johnról, hogy John-nak milyen hatalmas nagy szerencséje volt, hogy egy ilyen nagyszerû nõ állt mellette akkor, és mindenki azt hangoztatta, hogy amit akkor Meryl végigcsinált az emberfeletti, és nem is tudják, hogy volt képes rá.
A film végén Meryl még annyit mondott, hogy (ez szó szeirnt megmarad bennem angolul, ok legalábbis a mondat elsõ fele..) "He was such a special human being and an uniquely talented actor..."
Utána még pár gondolatot mondott Johnról a dokumentumfilm rendezõje, majd azzal zárta, hogy " He is unforgettable"...
A vetítést hatalmas nagy taps zárta a közönség részérõl. A vetítés során egy két reakcióból számomra ûgy tûnt, hogy sokan talán ott tudták meg, hogy Meryl és John akkoriban jegyesek voltak, illetve talán azt is, hogy John egyáltalán Meryl akkori életének része volt...
A vetítés után nem sok idõ volt a dokumentumfilmen elmélkedni, mert amint vége lett behozták a színpadra a székeket, mikrofonokat és rá percre felkonferálták Meryl-t! :)
Utána azt beszéltük Simonával, hogy Meryl talán már a folyosón volt mikor a vetítésnek vége lett, és akkor hallania kellett azt a hatalmas tapsot, ami a dokumentumfilmet zárta... azért õszintén szólva kiváncsi lennék, hogy milyen érzések kavaroghattak benne akkor, mivel ha nem is hallotta a tapsot, azt akkor is tudta, hogy a közönség az a filmet nézni mielõtt õ belép a színpadra...az utána következõket pedig korábban leírtam, Meryl belépett a terembe és hosszú percekig tartó tapsvihar fogadta, majd elkezdõdött a beszélgetés...

Korábban azt olvastam, hogy az amerikai HBO talán idén télen mûsorára tûzi a filmet, remélem így lesz és utána akkor vmikor talán mi is láthatjuk.

u.i: bocsi az újabb hosszú hsz-rt
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 02. - 17:57:00 10/10
(15855/17078)
Szuperjók a képek :D
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 02. - 17:56:41 10/10
(15854/17078)
Nem tudnád beszkennelni az oldalt? A film címét lehet tudni?
10/10
Nyüszõ 2009 nov. 02. - 17:26:36 10/10 Előzmény Gyula..
(15853/17078)
Nem rád értettem, hanem az oldal készítõire. Köszi egyébként, h betetted, errõl is jó informálódni, h sajnos vannak ilyen emberek is akik így alkotnak véleményt vkirõl. Nekik is sok szabadidejük van.
10/10
M4ever 2009 nov. 02. - 17:23:56 10/10
(15852/17078)
Sziasztok!

Végre volt idõm szerkesztgetni és feltölteni a képeimet:

Itt a galéria linkje (45 db képet tettem fel)

http://img218.imageshack.us/g/signf01.jpg/


A képek az október 22-i red carpet-en, az utána következõ beszélgetésen, valamint a szombati díjátadón készületek (ahová nagy mázlival sikerült bejutnom...), néhány képet az "I knew it was you" vetítése során fotóztam, a nagy Meryl "plakát"-ról készült képet a városnézés során fedeztem fel a Villa Borgese-nél (utóbb kiderült ott is voltak fesztivállal kapcsolatos kisebb rendezvények).
10/10
Ani96 2009 nov. 02. - 16:49:55 10/10
(15851/17078)
szerintemigazatok van Meryl csak itt tudnak róla ilyeneket írni.Nem láttam hogy külföndön ilyeneket írnának róla.
Más:
Az október 22-én megjelenõ hölgymagazinba
volt egy cikk Kolai Lajos nyilatkozot hogy legújabb filmje ami készülõben van Merylnek az sminkesét kéresztül jutatta el a forgatókönyvet.Ezt pedig beidézték "Érdekel hogy Lajos mit csinál
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 01. - 22:44:00 10/10
(15850/17078)
Nekem valahogy nem támadt röhöghetnékem. Állati "humoros" fikázni másokat, de azért kösz, megpróbálom lazára venni a figurát, és más szemszögbõl nézni a dolgot, akkor is, ha nem megy.

Na jó, errõl ennyi tényleg elég, látod, mi is megnéztük, láttuk, megmondtuk mi a véleményünk, szerintem elég konszolidáltan is ráadásul, a káromkodástól meg szerintem elég távol álltunk.

Örültünk, hogy benéztél.
5/10
Gyula.. 2009 nov. 01. - 22:31:08 5/10
(15849/17078)
Ezt most rám értetted, mert betettem a linket, vagy az oldal készítõinek?

Én humorosnak találtam az oldalt, poénnak linkeltem be. Egyébként szemezgetve a hozzászólások között, nagyon is fején találták a szöget az oldal tulajdonosai.

Érdemes elgondolkodni rajta, csak úgy tûnik, nem veszitek a lapot, sötéten látjátok.

Humorérzék hölgyeim!
Ha nem tetszik, engedd el, ne foglalkozz vele, de fõleg ne káromkodj, mert a portálnak lesz igaza!

Egyébként ti is egész jól ráértek...
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 01. - 21:45:28 10/10
(15848/17078)
Már láttam, hogy tettek fel újakat, csak még végignézni nem volt idõm :)
10/10
floydie1980 2009 nov. 01. - 21:17:38 10/10
(15847/17078)
A simply-n új képek vannak:O Vagy már mindenki látta, csak nekem újdonság?!
10/10
floydie1980 2009 nov. 01. - 21:14:08 10/10
(15846/17078)
Valakinek de sok szabadideje van:SSS Ha másért nem is, de ezért irigylem:)
10/10
Nyüszõ 2009 nov. 01. - 20:49:31 10/10
(15845/17078)
fúj. elég gáz ez a vki! blááá...
10/10
M4ever 2009 nov. 01. - 20:12:57 10/10
(15844/17078)
Ok, na ez az eset az amikor csak annyit tudok mondani no comment...és igaza van Lujzikaa-nak, ilyen is csak nálunk van...tényleg no comment!
10/10
zsani23 2009 nov. 01. - 20:06:48 10/10
(15843/17078)
na én inkább nem mondok semmit...az ilyen embernek ezekszerint más dolga sincs....jó már neki...bár ha csak ilyeneket tud csinálni hááát akkor elég szánalmas...az hogy meg nem Paris Hiltont meg társait szeretem akkor mi van? Merylt nem a kinézetéért kedvelem...na de mind1. Csak kiakaszt hogy egyes embereknek más dolga sincs csak a másikat kritizálni...pfff
10/10
Lujzikaa^^ 2009 nov. 01. - 18:59:35 10/10
(15842/17078)
Hát csak annyit, hogy no comment. Ez megint a magyar fiatalok színvonlát mutatja, érdekes, hogy külföldön nincs ilyen. Menjenek és olvassanak Twilightot vagy foglalják le magukat valami más mai szarral... látszik, hogy unalmas élete/tük lehet.
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 01. - 18:38:30 10/10
(15841/17078)
Bocsi, nem akartam kétszer elküldeni.
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 01. - 18:38:10 10/10
(15840/17078)
Õrült rajongók, hm. Lehet, hogy odavagyunk érte, de azért õrültnek nem nevezném magunkat, meg másokat sem. Sokkal inkább tartom õrültnek azokat, akik pl. a Tokio Hotel koncertjei elõtt fejhangon üvöltöznek, meg elájulnak. Persze õket sem akarom becsmérelni, de azért kíváncsi lennék, hogy három év múlva is ugyanezekért a srácokért fognak-e rajongani. Akik efféle oldalakat csinálnak, szerintem nem képesek megérteni, hogy nem csak a bombasztikus kinézetért, a fiatal "egyszerhasználatos" színésznõkért meg az egyéb hasonló dolgokért lehet rajongani, hanem meg lehet becsülni a valódi tehetséget, az értéket teremtõ embereket is. Talán defektesnek néznek minket amiért nem Paris Hiltonért meg a hozzá hasonlókért rajongunk? A mai világban simán lehet, hogy ez nagy gáz, sajnos.

Na jó, aki készítette az oldalt, annak a szemében valószínûleg tökéletesen megtestesítem azt a rajongót, akirõl ír, de legyen, ezt a szerepet boldogan vállalom. Úgy vélem, ez legalább nem kínos a számomra, és késõbb sem lesz az.
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 01. - 18:36:33 10/10
(15839/17078)
Õrült rajongók, hm. Lehet, hogy odavagyunk érte, de azért õrültnek nem nevezném magunkat, meg másokat sem. Sokkal inkább tartom õrültnek azokat, akik pl. a Tokio Hotel koncertjei elõtt fejhangon üvöltöznek, meg elájulnak. Persze õket sem akarom becsmérelni, de azért kíváncsi lennék, hogy három év múlva is ugyanezekért a srácokért fognak-e rajongani. Akik efféle oldalakat csinálnak, szerintem nem képesek megérteni, hogy nem csak a bombasztikus kinézetért, a fiatal "egyszerhasználatos" színésznõkért meg az egyéb hasonló dolgokért lehet rajongani, hanem meg lehet becsülni a valódi tehetséget, az értéket teremtõ embereket is. Talán defektesnek néznek minket amiért nem Paris Hiltonért meg a hozzá hasonlókért rajongunk? A mai világban simán lehet, hogy ez nagy gáz, sajnos.

Na jó, aki készítette az oldal, annak a szemében valószínûleg tökéletesen megtestesítem azt a rajongót, akirõl ír, de legyen, ezt a szerepet boldogan vállalom. Úgy vélem, ez legalább nem kínos a számomra, és késõbb sem lesz az.