Seemann 2008 jan. 02. - 12:46:02
(13/73)
A zenérõl annyit, hogy fenomenális!!! Nem tudom hová fokozni...
10-bõl 10-es
Seemann 2008 jan. 02. - 12:35:54
(12/73)
Ezt nem mondhatod komolyan... baromira nem a nõ miatt lövi le.
Hanem azért mert a kis játék közben valamire fény derül. A végén. Szeretné visszakapni a feleségét az öreg, de közben egy újabb alternatíva merül fel, amit egy kicsit talán komolyan is gondol, és le is leplezõdik. Hát ezért...de szándékosan nem lövöm itt le a poént. Akik látták értik mire mondom.
k11zoltan 2008 jan. 02. - 12:13:17
(11/73)
Hát, egy jópár jelenetet elõttél a hozzászólásodban, de úgysem akartam megnézni...
miss piggy 2008 jan. 02. - 11:42:12
(10/73)
Oké, azt valaki érti, hogy mi a bánat történik a film harmadik egységében? Mire megy ki ott a játék?

***SPOILER***

Mert van az elsõ párbaj, amit az Író nyer meg, tiszta. Majd a másodikat a Szeretõ. Aztán indul a harmadik, amelyik kvázi egyenlõ esélyekkel.

Jön ez a kis b*zis rész, hogy elviszi még a Királynõhöz is, a Szeretõ láthatóan rájátszik, amire rájátszik az Író is... És a sok rájátszástól, az ágybabújásig, ölelésig bezárólag egyszercsak elgyengül a játszma, mert sehol nem lesznek valódi indulatok, valódi irányok. Nincsenenk cselek, nincsenek csapdák, nem halad a jelenet, megtorpan, kátyúba ragad. Nem tudtam eldönteni, mirõl is beszélnek, mi megy végbe mindaz alatt?

Avagy én lennék túl szofisztikált a fene nagypolgári jólét neveltetésemmel?

És miért lövi le? Mert jön a Nõ, és nem tud azon máshogy bosszút állni? Ha nincs mit megnyerni, nincs mit elveszíteni, nincs miért lövöldözni.

Avagy a játszma épp az lenne, hogy jön a Nõ? Ez a slussz poén? Ezzel nyerné meg a Szeretõ a harmadik szettet, immáron 2:1-hez?

Valakinek ötlet? Kedv, hogy elbeszélget?
blaze86 2007 dec. 30. - 23:37:06 Előzmény Seemann
(9/73)
Mûvész(kedõs) film.
A forgatókönyv (a "darab") a saját módján ötletes, és az elsõ nagy csavar után az ember gondolkozni kezd (egy film alatt manapság ez ritka...!), hogy mi lesz a következõ lépés.
Az, hogy az egész egy térben játszódik, kb. egy óra alatt egy saját kis világot teremt.
A színészi játék, amint számítottam, ragyogó. DE nekem valahogy mégis hiányzott valami.... jó is, hogy filmre dolgozták, meg nem is.
Az operatõri megoldások nekem sokszor idegesítõek voltak, és pont a színészetrõl terelték el a figyelmet (vagy egyáltalán nem mutatták, lsd. felülrõl veszi õket a kamera), ez volt a "mûvészkedõs" rész. Ja, és a zenére is 2/10 pontot adnék :( Szóval belõlem vegyes érzelmeket váltott ki, de a színészet részéért megéri.
serge 2007 dec. 30. - 23:11:47 Előzmény beete
(8/73)
bakker, tényleg úgy néz ki mint Cam Diaz :)))
Seemann 2007 dec. 30. - 19:32:34
(7/73)
Persze hogy nem adrenalinbomba... nem is annak készült. Itt értõbb szemekre van szükség, itt nem locsifecsi hatásvadász párbeszédeken és a benzinkutak szorozva folyékonyhidrogént szállító kamion robbanásának a zombis köbgyökének andzselinadzsolis-pível való hatványán van a sor.
Ez színház, úgyis kell nézni. Itt a játékon van a sor, pusztán két ember szavain és mozdulatain. Csak kérem el vagyunk tõle szokva. Idióta közhelyes dobpergés és péppé zanzásított kép sincs,hál'Istennek.
Tudom hogy nehéz megszokni, de ez AZ, ami ma hiányzik már a mozikból.
Valószínûleg csak a Puskinban és a Mûvészben, esetleg még a Toldiban kellett volna csak leadni, mert a pláza közönség értetlenül bambán pislogva megcsalatva fog kibotorkálni a filmrõl. Jogosan különben, mert nekik nem való.
10/10
Matyee91 2007 dec. 30. - 19:11:44 10/10
(6/73)
Nekem nagyon tetszett, bár tényleg nem volt végig az adrenalinom az egekben, abszolút komolyan tudtam venni és hát a színészi játék meg brilliáns.
beete 2007 dec. 30. - 11:40:37
(5/73)
Igeretesen indul a film, de aztan nem lesz belole semmi. Nehez komolyan venni a jeleneteket, igy viszont a filmnek nincs ertelme, mert nem izgalmas es nem kelloen fordulatos.
Ahogy beszelnek, azt jo hallgatni, es jo kepek is vannak benne, de azert nem erdemes megnezni.
A Jude Law meg tisztara ugy nez ki, mint a Cameron Diaz. Lehet, hogy o jatszotta es ez volt az egyetlen valamirevalo atveres a filmben :)
Seemann 2007 dec. 29. - 16:59:06
(4/73)
Nagyon jó film. Végre egy gyöngyszem a moslék közt. Színdarabról vitték filmre, de a színdarab jellegét abszolut megõrizte. Olyan mintha színházba ülne az ember, miközben nézi.
Két nagyon jó színész közremûködésével. Mondtam én mindig hogy Michael Caine az egyik legnagyobb....egy ikon. Angolosoknak is ajánlom...zene a füleknek ahogy beszélnek, a kiejtés, az intonálás.
9/10
hoge 2007 dec. 28. - 02:26:38 9/10 Előzmény dark_angel
(3/73)
Mi láttuk!Az eleje tényleg kicsit vontatott, de aztén nagyon jó lesz!Ajánlom mindenkinek!
dark_angel 2007 dec. 19. - 20:27:51
(2/73)
te láttad már? (fent van torrenten?:) ) én csak a bemutatóját láttam,de eléggé felkeltette az érdeklõdésemet:)
Zsütz 2007 dec. 19. - 19:00:39
(1/73)
Ez jó film ,lesz. Igazi krimi, eleinte lassú és kicsit vontatott, aztán bedurvul. Ráadásul jó színészekkel. Jó lehet.