offtopic
tombenko 2015 jún. 12. - 11:59:20
(6/6)
Igen. Ha ilyenre vágyok, Illiget olvasok.
offtopic
tombenko 2015 jún. 12. - 00:39:02
(5/6)
Ritkán szoktam viccelni.
offtopic
tombenko 2015 jún. 11. - 19:38:55 Előzmény zsolt6803
(4/6)
Illiget nem kell külön regényben megcáfolni.
zsolt6803 2009 szept. 22. - 13:21:34
(3/6)
A Da Vinci kód rendeltetése szerintem az volt, hogy a Meroving királyi háznak a történetét, illetve megkérdõjelezhetetlen létét elültesse a fejekben. (Magdolna gyermeke, Sára, a meroving ház anyja!)Leghíresebb Meroving Nagy Károly, aki Helibert Illig német történész professzor szerint nem is létezett, tehát a nyugati keresztény kultúra helyett "õsemberek" éltek ott, mikor már létezett a magyarok szakrális társadalma a Kárpát medencében.
A Da Vinci kód címû sc-fi kétségbeesett válasz, ellenreakció Illig professzor Kitalált középkor címû munkájának cáfolata, ezen keresztül pedig a magyar társadalom fejlettségének cáfolata a nyugatival szemben.
ricsaka 2009 aug. 17. - 17:03:50
(2/6)
A könyv nagyon jó. Egyetértek az elõttem szólóval.
A film sem rosz, de több helyen is nagyban eltér a könyvtõl, persze nem várható el, hogy egy olyan hosszú könyvel teljesen megegyezzen de szerintem fontos dolgokban eltér ami nem jó.
FrancziskaAaAa 2009 júl. 17. - 19:17:07
(1/6)
Nekem nagyon tetszett a könyv . A filmet sajnos még nem láttam, de biztosan állíthatom, hogy a negatív kritika nem veszi el a kedvem . A könyv azért is tetszett mert igaz dolgokat kapcsol össze egy rendkívül izgalmas és eseménydús történet keretein belül . Mert hisz azok a dolgok amikre a könyv rámutat ott vannak a festményeken csak meg kell látni õket mert csak nagyon apró részletek . Mindent egybevéve nekem a könyv nagyon tetszett a filmrõl pedig még nem nyilatkoznék .