10/10
tengdi 2010 aug. 27. - 12:37:43 10/10
(34/54)
Túlzás nélkül állíthatom életem egyik legjobb sorozata!! Ha én ezt hamarabb tudom, hogy le lehet tölteni!!! Középsõ gyermekem épp 3 éves, olyan sokszor eszembe jutott, milyen jó lenne újranézni, írtam is a Spektrumnak, lehet-e kapni valahol, de nem válaszoltak :(
Na remélem holnap megkapom, én itthon nem tudom letölteni valamiért...
Rubint én is annyira sajnálom!!!
10/10
idlosza 2010 márc. 17. - 20:24:48 10/10
(33/54)
Nahát !!!
Tényleg ilyen kevesen érdeklõdünk ez iránt a kivételesen remek sorozat után??????
10/10
idlosza 2010 márc. 12. - 08:19:50 10/10
(32/54)
Sõt mielõtt szülõvé válik valaki ( legalábbis szakaszonként) végig kellene néznie.
Egyébként már most el lehet mondani, hogy kiemelkedõ ismeretterjesztõ munka ( s még szórakoztató is:) ), viszont 20 éves korukig követik nyomon ezeket a gyerekeket, ez óriási mennyiségû adathalmaz! Ezt feldolgozni is életmû lehet és ehhez a tudományos eredményhez adja a BBC a garantált minõséget.
Szerintem páratlan. Sõt odáig mennék, hogy mi is lehetne kötelezõbb témájú tananyag, ha nem ez?
10/10
1asokközül 2010 jan. 28. - 13:54:40 10/10
(31/54)
Szerintem is nagyon jó sorozat! Oda kell figyelni a gyerekekre és ez nem is egyszerû dolog. Az ember észre sem veszi a hibáit.

(SPOILER: pl. mikor minden szülõ azt állította, hogy rengeteget beszélget a gyerekével, közben a felvételek bebizonyították, hogy többségük csak utasításokat ad nekik egész nap. SPOILER VÉGE)

Akinek nincs gyereke, annak is érdekes lehet saját gyermekkori emlékeiben kutatni. Akinek pedig van gyereke, tanulhat a sorozatban szereplõ szülõk jó illetve rossz nevelési szokásaiból, talán könnyebben észreveheti, hogyha valami lelki problémája van, és segíthet megfejteni az okát.
tavrok 2010 jan. 24. - 22:02:56
(30/54)
Jaj én is imádom ezt a sorozatot. Pont pár napja láttam az egyik rész ismétlését. Nekem Helena a kedvencem talán mert szegénynek elég nehezen kezdõdött az élete és milyen tündéri, okos, talpraesett csajszi lett.
SPOILER
Rubint viszont nagyon sajnálom. Az anyukája állandóan arról beszél, hogy milyen rossz a kapcsolata vele, mennyivel jobb a másik két gyerekével. Ahelyett hogy sopánkodna, inkább próbálna meg változtatni. Az sem volt szimpatikus, ahogy arról beszélt, hogy milyen jó lesz a fiának 100 kilóméterre lévõ bentlakásos iskolába járni, mert akkor megszabadul az otthoni stressztõl. Nekem tök úgy tûnt, hogy inkább az anyuka akar megszabadulni tõle. Ez persze csak az én véleményem és lehet rosszúl látom. De ha az én gyerekem menne el ennyi idõsen ilyen messze, nekem megszakadna a szívem. Na persze én soha nem küldeném ilyen suliba amúgy sem.
10/10
Crazy Horse 2009 okt. 08. - 15:31:54 10/10
(29/54)
Hihetetlen jó sorozat. Érdekes, tanulságos. Tetszik, hogy nem egy, hanem több gyerek életét követik nyomon.
pamka 2009 febr. 26. - 10:42:41 Előzmény godzsy
(28/54)
Szia!
A sorozatot 200.-ben kezdték filemezni és a gyerekek 20 éves koráig folyik a "kutatás". Jelenleg ennyi rész van, még kint Angliában is csak a 8. évad részeit vetítették csak le. Gondolom a 9. évad majd jövõre kerül adásba.
Addig is reménykedjünk, hogy a Spektrum ismétli a korábbiakat, bár erre kevés az esély, mert már lejárt a közvetítés joga.
Pamka
godzsy 2009 febr. 25. - 22:24:05 Előzmény pamka
(27/54)
Köszönjük szépen. :)
egyébként hány évad-hány részes? lesz még, vagy már kiírható DVD-re? mert ha lesz még, addig nem kezdek bele.
pamka 2009 febr. 24. - 15:39:56 Előzmény pamka
(26/54)
A 7-8 éves kor epizódjai is elérhetõek már.
pamka 2009 febr. 01. - 17:23:35 Előzmény godzsy
(25/54)
Sziasztok!
Az embergyerek címû filmhez elérhetõségi lista a következõ helyen:
http://rapidshare.com/files/192527193/Embergyerek.rtf
godzsy 2009 jan. 29. - 00:44:11 Előzmény godzsy
(24/54)
Na úgy látszik megtaláltam. az a címe hogy: Az embergyerek. 6 részes sorozat, pár torrent oldalon rajta van, de megvásárolható DVDn is. itt a port.hu megfelelõ topikjában (az embergyerek) link is van a DVDhez.
godzsy 2009 jan. 28. - 15:53:22
(23/54)
Volt a Spektrumon egy másik, gyerekekkel foglalkozó sorozat, ami kb 20-25 perc hosszú volt, és különbözõ próbatételek elé állították a gyerekeket. és különbözõ korosztájú gyerek máshogy oldotta meg a feladatot.

Annak nem tudja valaki a címét?

Az egyik ilyen feladat az idõ érzékelése volt: egy csokit raktak le a srácok elé, egy kisebbet és egy nagyobb tábla csokit. és várnia kellett a nagyobbra vagy azonnal megkapta a kicsit.
csoki@ 2009 jan. 18. - 18:25:11 Előzmény hildi76
(22/54)
Köszi a linket! Nagyon jó, mert már nem emlékszem pontosan minden gyerkõc történetére, itt viszont mindegyikükrõl van infó. A többieknek is ajánlom!
hildi76 2009 jan. 17. - 22:52:53 Előzmény pamka
(21/54)
letöltöttem 1-2 részt, de csak a hangot játsza le. lehet hogy valamit nem jól csináltam? gondolom képnek is kéne lenni hozzá?
hildi76 2009 jan. 17. - 22:42:02
(20/54)
itt van a kis helenáról a leírás a bbc weboldaláról:
http://www.bbc.co.uk/parenting/tv_and_radio/child_of_our_time/profiles_helena.shtml
reila 2009 jan. 17. - 22:12:38
(19/54)
Jó kis sorozat, rendkívûl érdekes. Jó lehet ilyen kutatónak lenni....
csoki@ 2009 jan. 17. - 21:57:04 Előzmény pamka
(18/54)
Sziasztok!

Lehet, hogy én tévedek, de néhány éve volt egy sorozat, ami még az anyaméhen belüli fejlõdésrõl szólt, majd a gyerekeket közvetlenül a születéstõl úgy 1 éves korukig figyelték. Szerintem ez volt az elsõ évad.
Most nem tudom, hogy egy ilyen típusú sorozatnál is számít-e az offolás, úgyhogy inkább kiteszem:

** SPOILER **

Akkor mutatták be pl. a kis szõke, szemüveges Helenát (amúgy az egyik kedvenc gyerkõcöm), aki koraszülött volt, ráadásul volt két ikertestvére, de sajnos õk valamivel hamarabb születtek meg, és meghaltak. Helenánál attól féltek, hogy esetleg agyi károsodása lesz, sokáig oxigénpalack kellett a lélegzéséhez. A szülei mindent megtettek azért, hogy minél több külsõ inger érje, hogy a késõbbi tanulási képessége olyan legyen, mint egy átlagos gyereké.

Ezt csak azért írtam, hátha valaki felismeri, melyik sorozatban volt ez a rész. Szerintem az elsõben, de nincs kizárva, hogy tévedek. Emlékezetem szerint a következõ évadban már 3 éves korukban kísérték figyelemmel a fejlõdésüket.
Egyébként kíváncsi vagyok tulajdonképpen honnan adták a spektrumon, mert nagyon szeretem a sorozatot, jó lenne végig figyelemmel kísérni a kísérletet egészen a végéig. Úgyhogy, ha valaki tudja eddig melyik évadokat adták, és leírná, igazán megköszönném!
Millagro 2009 jan. 16. - 19:21:41
(17/54)
Szeretem ezt a sorozatot, érdekes látni, mi hogyan befolyásolja õket.
csucsok 2009 jan. 16. - 13:18:41
(16/54)
Köszönöm a feltöltéseket. Legalább megtudjuk nézni a kedvesemmel.
Kormicica 2009 jan. 14. - 17:02:05
(15/54)
Ja most már OK. csak eddig nem láttam az összes hozzászólást. :D