shanah 2009 júl. 28. - 21:29:28
(379/379)
Direkt rühellem, amikor egy nagyszerû, kivételes emberrõl szinte kötelezõen "elõásnak" baromságokat. Általánossá vált, és szinte már maguk sem hiszik el: homokos, drogos, gyerekmolesztáló, anyakomplexusos, stb, stb. Még ha bármelyik igaz is (lenne) ezek közül, azonnal érdekesebbek lesznek, mint az a kivételes tehetség, amiért az illetõt eredetileg megismertük. Akkor kinek is betegebb az agya, tulajdonképpen?

Jacko egy fogalom, már elég régóta, de jó lenne hagyni békében nyugodni, ha már élni nem hagyták!
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 17. - 17:26:40
(378/379)
:) oké, értem. köszi. picit más stílus, valóban.
Anita851020 2009 júl. 17. - 16:21:58 Előzmény bayswater
(377/379)
Én igazán nem tudom, de miért kell meghurcolni szegényt. Nem elég az, hogy meghalt, egyre több hülyeséget találnak ki róla. Talán majd abbamarad ez.
bayswater 2009 júl. 16. - 22:56:19
(376/379)
Ez várható volt. Most már nem tud védekezni, perelni sem.
A legújabb, hogy nem is halt meg.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 16. - 21:43:35
(375/379)
:) Hát igen, Pajorral kapcsolatban egyetértek: ezek hisztis és féltékeny mondatok. És valóban nagyon fiatalon mondta.
Cohen kicsoda? (Sacha Baron Ali G?)
Anita851020 2009 júl. 16. - 21:33:19
(374/379)
Nem tudom ki hogyan van vele, de olvastam pár újságot és annyi, de annyi hülyeséget írnak össze-vissza Michaelrõl, hogy az szinte már fáj.
offtopic
norton15 2009 júl. 16. - 20:43:43
(373/379)
Hobo, mint rock-diktátor? Ez nekem új, de szerintem õ is csak nevetne ezen.:)
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 16. - 11:07:28
(372/379)
Brody, tényleg nem ismerem Jackot. Nem tudom, mennyire építette aktívan az imázsát, mennyire akarta, hogy istenítsék, vagy mennyiben volt ez a sztárgyár, a menedzserek, a média és a rajongók tõle független folyamata. Egy ’88-as szövegben ezt írták róla: õ Mr. Funk, úgy táncol, mint egy isten, egyedül él különös háziállataival, szép, tiszta és szûzies. Fogalmam sincs, erre miért gerjedtek annyian.
Nem tudom meghatározni, hogy maga a bálvány mit tesz hozzá a bálványozáshoz. És azt sem, hogy mi a különbség a bálvány és egy normál szupersztár között.
Az nyilvánvaló, hogy a rajongóknak jól esik a rajongás (hisz teljesen önkéntes folyamat, nem kényszeríti õket senki). De hogy mi benne az élvezet, az számomra rejtély. Sose értettem a rajongást. Még Jézusban is pont az taszított, hogy mennyire „istenítették” :), és arra gondoltam: én aztán biztosan nem lettem volna a bamba imádója. A Napfivér… filmbõl is az a szereplõ lett szimpatikus, aki nem követte Ferencet.
Számomra a bálványról ezért ugrik be a tehetetlenség; vagyis a szó alapvetõ, eredeti jelentése. Különben meg a sztárokat is szinte babaként öltöztetik, etetik, sminkelik, fotózzák, tréningezik stb. A khrisnások ugyanezt teszik minden nap a Khrisna szobrokkal: úgy tesznek, mintha igazi személy volna: megetetik, megfürdetik, felöltöztetik, hódolnak neki (khrisnás mondta).

Az egy egészen más tészta, ha szubjektíven neked maga a zenéje, a klipjei stb. nem tetszenek, és esetleg Hobo közelebb áll hozzád. Ez még nem jelenti azt, hogy Hobonak kevesebb igénye lett volna arra, hogy rajongói legyenek. Pajor Tamás ezt nyilatkozta róla, még a Neurotic idején:

- És a sztárok? Pl. Hobo?
- Róla éppen az ellenkezõ elõjellel beszélhetek. Földes László egy rock-diktátor. Nagyon nagy befolyása van a fiatalok körében és ezzel roppant módon visszaél.
- Ezt hogy érted?
- Kurválkodik. Régi Kex-számokat játszik meg olyan dolgokat, amiket neki nem volna szabad a szájára vennie. Még régebben megmondta, hogy rock-próféta akar lenni és az is lett: a tinédzserek prófétája. Én nem tudom, hogy meddig díszeleghet ebben a szerepben, de remélem, nem sokáig.
twillight 2009 júl. 15. - 01:40:41
(371/379)
Persze az összehasolításod is sántít, hiszen Jacko és Lenon legalább valós személyek voltak.

A rajongók közül igen kevesen bálványozzák sztárjaikat, ezt azért nem elfelejteni!

Simán van olyan is, aki nagy lóvét szakít, híres ember, de nem hagyja, hogy bálványozzák. Pl. Goldie Hawn.

A bálványimádás nemhogy a katolikus, de az egész keresztény vallásban virágzik.

Ugyanakkor a bálvány nem azonos az általa megmintázott istenséggel. Csak a judeokeresztény hitvilágban.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 15. - 00:36:05
(370/379)
„Jó, válasszad már külön a Jackson-jelenségnek a súlyos, õrült részét”
Tehát a bálványozást, gondolom. Úgy gondolom: Jackson maga zenéket csinált, énekelt, táncolt, koncertezett, klipekben szerepelt stb. Nem õ bálványozott,m hanem õt bálványozták. Senkit nem kényszerített erre; a bálványozás minden ember önkéntes, szabad döntése volt, mely önmagából, a maga lelke hiányosságaiból indult ki. Talán tiltakozhatott volna ez ellen, de ez elég öngerjesztõ folyamat, nem sok hatása lehet rá. Pl. arra konkrétan emlékszem, hogy egyszer láttam, egy srác életvezetési tanácsokat kért Lennontól, mint valami bölcs tanítótóól, gurutól. És Lennon azt mondta neki, õ nem tud semmi tanácsot adni, tõle ilyesmit ne kérjen. Oké. Szterinted ez akadályozta a Beatles-hívõket az imádatban? Még Jézusnak is nagy nehézséget jelentett, hogy lekoptassa magáról a rajongókat. (Meg is hálálták, hogy bálvány nélkül maradtak). Arra gondoltam: Magyarországon pl. Ákos (akárki mást is írhatnék, a múltból legyen pl. a HBB) is egy kicsit bálvány, õ a Nagy Magyar Énekes (vagy zenekar, akárki). Mit tehetne, mit kéne tennie, hogy ne legyenek rajongói? :) Hisz ebbõl él; ha nem megy senki a koncertjeire, ha nem veszik a lemezeit, ha a kutyát se érdekli, az nem valami jó pozíció a számára. Tudatosan nem hiszem, hogy bálványoztatná magát, a rajongók maguktól termelõdnek ki.
Tehát a bálvány szinte tehetetlen a bálványozás ellen. A szó eredeti jelentése, te is tudod, egyszerû fa- vagy kõszobor, amit az emberek istenként tiszteltek (ennek maradványai a khrisnás és katolikus vallásban máig élnek). Azon jóllehet szemléltetni, a bálvány mennyire tehetetlen. Mind arra, amit a rajongók várnak tõle (tehátnem segít), mind a bálványozás ellen. Nem belõle származik a bálványozás, hanem a rajongók lelkébõl.
Ezt átgondolva vélem úgy, hogy N.S. utolsó mondata értelmetlen. És mivel Jackson zenélt és táncolt, tehát ezt tette hozzá aktívan a hitetéshez – ezért írtam, hogy ha ez hitetés, akkor ennyi erõvel minden zenés-táncos alkalom hitetés és a magány csapdájában tart.
„Nyilvánvalóan még maga NS is szétválasztja:)”
Szerintem nem.
„Képzelem kik marasztalták el”
Nem tudom, szerintem a magyarországi mohamedánok tettek panaszt rá a MÚOSZ-nál vagy hol.
"Én meg ezt valahogy nem tudom elhinni.”
Aki mesélte, rendkívül liberális, zsidó származású és mind a négy gyereke a Lauder Javnéba jár(t), sõt egy lányának(:)) bar micvója is volt. Engem kifejezettten utál, amiért Izrael megalapítását nem isteni csodának látom. Ha még így sem hiszed, összeismertetlek vele. :)
Anita851020 2009 júl. 14. - 21:49:31
(369/379)
Tessék??? Ne már....
kymara 2009 júl. 14. - 18:42:41
(368/379)
Jackson papa rákattant a 3 árva gyerekre és új Jackson együttest tervezget létrehozni.
Remélem, hogy idõben lekapcsolják.
zee944 2009 júl. 14. - 18:38:59 Előzmény idõjós1010
(367/379)
Nem azért szeretjük, mert régi. Azért szeretjük, mert zseniális. Akkor is az volt, és most is az. Vannak örökérvényû dolgok. A Mona Lisa pl. elég régi, de máig nagy keletje van.

Egyébként a Beatles egyáltalán nem az elsõ volt a mûfaján belül. Még a beatzenében sem. De forradalmasította a pop mûfaját. A popmûfajról a hatvanas évek elején még mindenki azt gondolta, hogy egy nagy rakás szemét. Mire a Sgt. Pepper kijött 1967-ben, már mûvészetnek nevezték.
Nafi 2009 júl. 14. - 15:15:45
(366/379)
a nagyapád lelkivilága mocskos lehet, ha ilyeneket néz.
Heathcliff 2009 júl. 14. - 13:13:26
(365/379)
Igen, a hiányérzet remek szó. Sokkal jobb, mint a magány és elvetettség. Azok megtévesztõek, nem illenek ide.
(Mert ezen logika mentén azt is mondhatnánk, hogy minden zenére épülõ szórakozás a megtévesztés csapdájába taszít és nem ad kiutat a magányból. Szerintem ilyesmiket gondolhat magában N.S., és persze ebben is van némi igazság; ennek ellenére az emberek túlnyomó többsége mégis szívesen választja a zenére épülõ szórakozást társasági alkalomként.)

Jó, akkor egyezzünk ki: legyen úgy, hogy a lelki sérülékenységre telepszik a bálványozás, ami még tovább taszítja egészségtelen irányban a személyiséget. De sokféle bálvány van. (Ha N.S. õszinte volna, elõször is éppen õ vonulna ki a bálvány szerepébõl, de ezt nyilván kár volt újra leírni).

Még nem láttam tisztán pol. újságot, csak olyat, aminek mindenféle rovata van. A Heteket pedig már éppenséggel elmarasztalták az uszító és iszlamofób hangvétele miatt. Nem jobbos, de ugyanannyira szélsõséges, elvakult és kirekesztõ. N.S. egyszer azt prédikálta, hogy "Atomot nekik!" - ezt olyan mesélte nekem, aki hallotta.
Ennek persze semmi köze a témához, hacsak az nem, hogy Jacko is mohamedán lett.
ondok 2009 júl. 14. - 01:31:38
(364/379)
Hamar elszaladt az idõ,jó éjt!
ondok 2009 júl. 14. - 01:28:13
(363/379)
here comesthe sun, oh darling,Sgt pepper's lonely heartsclub band,When iamsixty-four,Oblady,Oblada,Strowberry fields forever,Lady madonna stb stb mind remek
offtopic
Anditos 2009 júl. 14. - 01:24:06
(362/379)
Igen, és Astrid-nak hívták a leányzót. :-) No, jó volt Veletek, de muszáj aludnom is egy keveset. Jójszakát.
ondok 2009 júl. 14. - 01:22:37
(361/379)
ha jól emlékszem Stuart ,aki meghalt agydaganatban,és eredetileg tagja volt azenekarnak,akivel járt,a kedvese kreálta nekik a frizurát,ami szintén eredeti volt ,mert elötte mindenki baltával elválasztott rövid hajjal járt itt nálunk is mintegy a Titanic korából :)
offtopic
Anditos 2009 júl. 14. - 01:21:03
(360/379)
Nekem a You can't do that volt az elsõ élmény, voltam vagy 7 éves. :-)